Skocz do zawartości

Oblokowanie BOOTLOADERa bez pozwolenia Xiaomi


redzi84

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, puti100 napisał:

tak też robie

Zrob sobie zgodnie z tym odrazu po instalacji skrypt przeniesie Cie do TWRP.

 

Instalacja recovery

Pobrany wcześniej plik romu MIUIPolska (.zip) przenosimy do pamięci telefonu.

  1. Pobieramy paczkę: MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) i rozpakowujemy na swoim komputerze w dowolnym miejscu.
  2. Pobrany plik recovery twrp_xxx.img przenosimy do rozpakowanego katalogu z MIUIPolska_fastboot_toolkit izmieniamy nazwę pliku na „recovery” (zachowując rozszerzenie .img)
    12
  3. Wyłączamy telefon i trzymamy przyciski "Głośność-dół" i "Power" tak długo aż telefon przejdzie do trybu "Fastboot"
  4. Podłączamy telefon kablem USB do komputera
  5. Naciskamy dwa razy na skrypt „instaluj_recovery_windows.bat”
    2
  6. Naciskamy dowolny klawisz i ponownie aby przejść do recovery
    3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, puti100 napisał:

tak też robie

Po tej komendzie nie wysyłaj już żadnej tylko wciśnij power i volume+ aż telefon wyjdzie z trybu fastboot i pojawi się logo MI.

fastboot flash recovery twrp.img 
Cytat

Note many devices will replace your custom recovery automatically during first boot. To prevent this, use Google to find the proper key combo to enter recovery. After typing fastboot reboot, hold the key combo and boot to TWRP. Once TWRP is booted, TWRP will patch the stock ROM to prevent the stock ROM from replacing TWRP. If you don't follow this step, you will have to repeat the install.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, slimdick napisał:

Po tej komendzie nie wysyłaj już żadnej tylko wciśnij power i volume+ aż telefon wyjdzie z trybu fastboot i pojawi się logo MI.

Ja bym jednak skorzystal z gotowego skryptu, zaraz sie okaze ze za pozno cos nacisnie albo sie zagapi, zle nacisnie i caly mistenry plan... :D Tak to skrypt zainstaluje za niego TWRP i przeniesie go od razu do niego. Ograniczy sie to do nacisniecia pary razy enter na klwaiaturze ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, kamillm napisał:

Zrob sobie zgodnie z tym odrazu po instalacji skrypt przeniesie Cie do TWRP.

 

Instalacja recovery

Pobrany wcześniej plik romu MIUIPolska (.zip) przenosimy do pamięci telefonu.

  1. Pobieramy paczkę: MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) i rozpakowujemy na swoim komputerze w dowolnym miejscu.
  2. Pobrany plik recovery twrp_xxx.img przenosimy do rozpakowanego katalogu z MIUIPolska_fastboot_toolkit izmieniamy nazwę pliku na „recovery” (zachowując rozszerzenie .img)
    12
  3. Wyłączamy telefon i trzymamy przyciski "Głośność-dół" i "Power" tak długo aż telefon przejdzie do trybu "Fastboot"
  4. Podłączamy telefon kablem USB do komputera
  5. Naciskamy dwa razy na skrypt „instaluj_recovery_windows.bat”
    2
  6. Naciskamy dowolny klawisz i ponownie aby przejść do recovery
    3

no właśnie, tak to robiłem, pojawia się końcowe okno z napisem sukces, a dalej mam mi recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, puti100 napisał:

no właśnie, tak to robiłem, pojawia się końcowe okno z napisem sukces, a dalej mam mi recovery.

Naciskasz dowolny klawisz i nie laduje Ci TWRP? Tylko stockowe recovery?

Instalujesz to recovery http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/ ?

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. Jeśli nie wy mi pomożecie to już nie dam rady.

Zaktualizowałem do 8.xx (nie wiedziałem że nie ma globala na mi4c)

Standardowo dostałem sms 50% błąd.

przez edl wgrałem China dev rom 6.12.22

Próbowałem różnych sterowników z innych poradników adb 15s 1.4, sterowniki z miflash, wchodziłem na i.mi.com - nic nie pomogło

Na tym tutorialu zaciąłem się na fastboot oem unlock, więc znowu próbowałem reinstalować sterowniki (może źle to robiłem). Próbowałem na innych komputerach instalowałem po kolei adb 15s, miFlash, unlockera w najnowszej wersji - nic nie działa

Więc spróbowałem na ubuntu instalowanie sterowników

sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot

ale fastboot oem unlock i tak nie działa...

Screenshot 2017-01-04 19-14-01.jpg

tak wyglądają sterowniki w fastboot
Screenshot 2017-01-04 19-35-41.jpg

A tak wyglądają w USB debug

Screenshot 2017-01-04 19-36-19.jpg

 

@kamillm

  Może spróbować jakiegoś downgrade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FireCrixnie zatwierdziłeś na telefonie w opcjach debug tego PC z którego wysyłasz komędy. Masz przecież napisane w komunikacie Token verification failed ... Albo masz faktycznie zablokowany bootloader i trzeba go odblokować wgrywając w EDL stary dev.

 

 

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, FireCrix napisał:

Witam Serdecznie. Jeśli nie wy mi pomożecie to już nie dam rady.

Zaktualizowałem do 8.xx (nie wiedziałem że nie ma globala na mi4c)

Standardowo dostałem sms 50% błąd.

przez edl wgrałem China dev rom 6.12.22

Próbowałem różnych sterowników z innych poradników adb 15s 1.4, sterowniki z miflash, wchodziłem na i.mi.com - nic nie pomogło

Na tym tutorialu zaciąłem się na fastboot oem unlock, więc znowu próbowałem reinstalować sterowniki (może źle to robiłem). Próbowałem na innych komputerach instalowałem po kolei adb 15s, miFlash, unlockera w najnowszej wersji - nic nie działa

Więc spróbowałem na ubuntu instalowanie sterowników


sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot

ale fastboot oem unlock i tak nie działa...

Screenshot 2017-01-04 19-14-01.jpg

tak wyglądają sterowniki w fastboot
Screenshot 2017-01-04 19-35-41.jpg

A tak wyglądają w USB debug

Screenshot 2017-01-04 19-36-19.jpg

 

@kamillm

  Może spróbować jakiegoś downgrade

Zrób jeszcze raz cała metode od początku do końca tak jak jest w tym poradniku https://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/guide-unlocking-mi4c-bl-verification-t3336779

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, Ostry777 napisał:

Czy podana metoda zadziała np. dla redmi 4?

Spróbuj nic nie tracisz :) Metoda dedykowana jest dla mi4c, ale nie ma przeciwszkazan do wyprubowania jej w innym telefonie, najwyzej komenda oem unlock zwroci Ci blad i bedziesz musial odblokowac miunlockiem.

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamillm napisał:

Spróbuj nic nie tracisz :) Metoda dedykowana jest dla mi4c, ale nie ma przeciwszkazan do wyprubowania jej w innym telefonie, najwyzej komenda oem unlock zwroci Ci blad i bedziesz musial odblokowac miunlockiem.

Z tego co słyszałem z wiarygodnego źródła to tylko chyba Mi 4c można tak odblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kamillm napisał:

Spróbuj nic nie tracisz :) Metoda dedykowana jest dla mi4c, ale nie ma przeciwszkazan do wyprubowania jej w innym telefonie, najwyzej komenda oem unlock zwroci Ci blad i bedziesz musial odblokowac miunlockiem.

A pytanie jeszcze w takim razie odnośnie MiUnlocka - mam zgode, wiem, że moge odblokowac jeden telefon na 30 dni, ale czy za 30 dni moge odblokować znowu dowolny telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, potrzebuję pomocy. 

Z powodzeniem udało mi się przejść fastboot oem edl. Wgrałam przez miflash rom libra no i tyle. Cały czas czarny ekran (ani w trybie fastboot, ani nic się nie chce odpalić) , kolega na 3 stronie napisał,że pomogło rozładowanie telefonu. Ale ile ja będę z tym czekać:) Macie może pomysł? 

MiFlash ten telefon widzi jako COM5.

Edytowane przez natafka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slimdick napisał:

@natafka po wgraniu w EDL telefon sam się nie uruchomi, wciśnij power aż pokaże się logo Mi, a ten co napisał żeby rozładować telefon to de**l :D 

Trzymałam, ale nie wiem cud chyba jakiś ;) Przytrzymałam z 50 sekund nic się nie zadziało po czym postanowiłam spróbować uruchomić w trybie fastboot i to się udało juz bez problemu a potem znowu go wyłączyłam i teraz startuje. Więc gdyby ktoś był takim nieogarem jak ja to niech trzyma przycisk nawet minutę :) 

Dzięki, jadę dalej z tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, natafka napisał:

Trzymałam, ale nie wiem cud chyba jakiś ;) Przytrzymałam z 50 sekund nic się nie zadziało po czym postanowiłam spróbować uruchomić w trybie fastboot i to się udało juz bez problemu a potem znowu go wyłączyłam i teraz startuje. Więc gdyby ktoś był takim nieogarem jak ja to niech trzyma przycisk nawet minutę :) 

Dzięki, jadę dalej z tematem :)

http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/ - co bys nie szukala, jedyne sluszne twrp ;)

Edytowane przez kamillm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malamysz napisał:

Przez omyłkę pobrałem stare TWRP (2.8.7.0) i przy wejściu w nie telefon mi wariuje - same się rzeczy dotykają etc. Istnieje możliwość usunięcia starego TWRP i wgrania aktualnego, czy sprawa się rypła?

Wgrywasz nowe TWRP przez adb i po problemie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, malamysz napisał:

Przez omyłkę pobrałem stare TWRP (2.8.7.0) i przy wejściu w nie telefon mi wariuje - same się rzeczy dotykają etc. Istnieje możliwość usunięcia starego TWRP i wgrania aktualnego, czy sprawa się rypła?

Wgraj to TWRP http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/ - jedyne sluszne do mi4c ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Mi4c to mój pierwszy telefon od Xiaomi, dlatego pewne rzeczy nie są dla mnie oczywiste. Właściwie już na samym początku natrafiłem na problem.

Czy przed poniższą operacją telefon ma być w ogóle podłączony do komputera? (przypuszczam, że tak)

 Wpisujemy komendę

fastboot oem edl

uruchomi ona w telefonie awaryjny tryb recovery

Czy na ekranie telefonu ma się coś wyświetlić? U mnie natychmiast gaśnie. W każdym razie przeszedłem do kolejnego kroku

 

Uruchom Miflash i blikając "browse" wskaż katalog z rozpakowanym obrazem systemu. powinny znajdować się tam dwa pliki bat oraz dwa sh
Na dole okna wybierz Flash All i kliknij Flash. Cała operacja zajmie ok 2min. CZekaj aż do pojawienia się komunikatu Sucessed 

Po wciśnięciu Flash absolutnie nic się nie dzieję ;) Gdzie popełniam błąd?

Telefon kupiłem u Goldway'a. Android 5.1.1 LMY47V, MIUI Global | Stabilna 8.0.50.0.(LXKCNDG). Za wszelkie rady będę serdecznie wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, galakty napisał:

uruchomi ona w telefonie awaryjny tryb recovery

Jak chcesz bez telefonu to zrobić?

Hmmm. Może dlatego, że w 7 punkcie pada sformułowanie "Podłącz urządzenie do komputera...", czyli wychodzi na to, że wcześniej nie był podłączony ;). Pewnie czepiam się. W każdym razie telefon miałem cały czas podłączony, więc proszę o pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, galakty napisał:

To robisz albo przed podłączeniem telefonu albo po, nie pamiętam już... Kombinuj. Cała operacja to 20 minut.

To nie ma znaczenia, po wpisaniu "fastboot oem edl" telefon wyłącza się. W oknie widnieje komunikat "Okay" i czas. Nie wspomniałem o tym wcześniej, ale całą operację próbuję wykonać na Windowsie 10 64 bity. Przed chwilą skorzystałem z Win 7 32 bity i to samo, lecz po wyłączeniu telefonu w systemie wyskoczył komunikat, że nie może zainstalować sterownika "qhsub_bulk". Jakieś pomysły?

Edit:

Przejrzałem temat z xda, przejrzałem jeszcze jakieś filmiki z YT, po wpisaniu "fastboot oem edl" faktycznie ekran ma być czarny, natomiast gdy uruchamia MiFlash telefon jest niewidoczny przez program.

Edytowane przez andzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję nowy post, bo nie mam pojęcia czy po edycji post będzie widoczny jako nowy wpis na forum. W każdym razie po sporych bojach udało się dojść do 7 punktu poradnika. Telefon nie był widziany przez komputer po wpisaniu "fastboot oem edl" przez sterowniki. Korzystając z Windows 7, uruchomiłem go w trybie z wyłączonym podpisywaniem sterowników i dopiero wtedy udało się wgrać sterownik Qualcomm.

Zanim przejdę do następnych punktów chciałbym się zapytać po co miałem pobierać Recovery TRWP, kiedy w poradniku nie ma słowa, że trzeba go gdzieś wgrać/skopiować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...