Skocz do zawartości

Oblokowanie BOOTLOADERa bez pozwolenia Xiaomi


redzi84

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stanąłem na komendzie: " fastboot oem edl" To na pewno przez rom, który już miałem po kupieniu telefonu czyli: MIUI 77. | Stable 77.0.5.0(LXHCNCI) Wersja systemu android 5.0.2 LRX22G

Z tego co udało mi się wyczytać to najlepiej jak jest wersja MIUI developerska, tylko nie wiem skąd mam taką wziąć i jak zainstalować... Mógłby ktoś poratować w tej sprawie? Boję się że zbrickuję telefon

Mam nawet pozwolenie od Xiaomi na odblokowanie ale też mam problem po proces staje przy 50%... myślałem, że tą metodą pójdzie ale też staje... Już nie wiem co robić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.03.2016 o 00:32, redzi84 napisał:

 

  1. W werszu poleceń wpisz komendę:
    
    fastboot oem unlock

    Ta komenda odblokuje bootloader

  2. W katalogu "MIUIPolska fastboot toolkit" kliknij w klik "instaluj_recovery_windows.bat"
  3. Uruchomi się recovery TRWP UWAGA jeżeli telefon nie reaguje na dotyk poczekaj chwilę. Ekran się wyłączy i po chwili zaświeci. Slide tu unlock i do dzieła. Musimy pozwolic TRWP na modyfikacje inaczej po uruchomieniu telefony wróci recovery Xiaomi i nie zainstalujemy miuipolska
  4. Klikamy wipe i :slide to wipe"
  5. klikamy wstecz i wybieramy opcję instal i z listy plików wybieramy nasz plik z miuipolska "slide to flash" i ZROBIONE.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

.

Witam,

 

Mam problem wykonuję punkt "W katalogu "MIUIPolska fastboot toolkit" kliknij w klik "instaluj_recovery_windows.bat"" ale nic się nie uruchamia wciąż jestem w fastboot. Cała wcześniejsza instrukcja przebiegła pomyślnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała procedura poprawnie do twrp.Po wejsciu na recovery nie dziala dotyk,nic nie moge zrobić.Czy w takim razie zainstaluje miuipolska z poziomu Updater telefonu? zaznacze ze tu dotyk dziala normalnie

Mi4c dopiero co od kuriera

 

Edit

walnięte recovery.img.Po pobraniu ze strony TWRP poszło

Edytowane przez rekawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Po przeczytaniu wszystkich forów i sprawdzeniu wszystkich sposobów trafiłem na tę metodę, ale niestety nie zadziałała. Proszę o pomoc. 

Mam xiaomi mi4c

MIUI 8.0 stable 8.0.5.0 (LXKCNDG) build LMY47V

ma zablokowany bootloader. Zaaplikowałem o unlock permission i takowe uzyskałem, ale nie udało mi się go odblokować (couldn't verify device) pewnie dlatego, że (jak później doczytałem) jest to wersja stable. 

 

odpaliłem fastboot, a następnie fastboot oem edl i natychmiast słyszę dźwięk odłączanego urządzenia w WIN10. Wcześniej koledzy pisali, że jak ekran się staje czarny to oem edl poprawnie się załącza, ale nie jestem go w stanie wykryć w MiFlash. Jedynym sposobem na to było uruchomienie fastboot, potem MiFlash a dopiero wtedy fastboot oem edl + flash. Instalacja trwała 30min - pasek postępu dobił końca ale resultat 'flashing'. Dowodem na to że oem edl nie był uruchomiony w tym czasie jest to, że normalnie odłączyłem telefon i potem byłem stanie go uruchomić do tej chińskiej wersji która wcześniej była zainstalowana. 

 

Jestem na etapie dobrze znanej desperacji i bardzo proszę o wskazówki co zrobić dalej. Może coś pominąłem, może czegoś się nia zrobić w tym MIUI który mam. Będę wdzięczny za wszelkie tipy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku miesiącach od zakupu MI4C podchodziłem od kilku tygodni do aktualizacji. Raz coś nie wyszło, drugi też. Później godziny spędzone na forum. Nie chciałem zakładać nowych tematów, bo moje problemy się pojawiały u innych. Później znowu dwa, trzy podejścia do aktualizacji, kilkanaście ściągniętych plików, zipów, romów etc. I w końcu wystarczyło zaktualizować TWRP :D. Tak tylko tyle i aż tyle. I pomyśleć, że przez to straciłem kilkanaście godzin życia ;-).

Teraz wchodzę w stopień wtajemniczenia junior + :D he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też mam xiaomi mi4c i ten sam problem co Wreduch z tą tylko różnicą że bez dźwięku odłączania urządzenia po komendzie fastboot oem edl. Po niekończącym się flashowaniu potrafię normalnie uruchomić telefon z wszystkimi wcześniejszymi danymi i aplikacjami. Mam china dev 6.9.22 miui 8 (LMY47V). Próbowałem odblokować poprzez miflashunlock ale staje na 50% "couldn't verify device".  Proszę o pomoc bo nie wiem już co robić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kingsty napisał:

Witam. Też mam xiaomi mi4c i ten sam problem co Wreduch z tą tylko różnicą że bez dźwięku odłączania urządzenia po komendzie fastboot oem edl. Po niekończącym się flashowaniu potrafię normalnie uruchomić telefon z wszystkimi wcześniejszymi danymi i aplikacjami. Mam china dev 6.9.22 miui 8 (LMY47V). Próbowałem odblokować poprzez miflashunlock ale staje na 50% "couldn't verify device".  Proszę o pomoc bo nie wiem już co robić dalej.

Sprawdź wszystko po kolei, czy masz włączone debugowanie usb , czy jesteś zalogowany na telefonie na konto z którego prosiłeś o unlock , w unlocku musi być te same konto, telefon w trybie fastboot

@Wreduch to ściągnij china dev jako zip i zainstaluj wchodząc w telefonie w aktualizacje, i następnie spróbuj usunąć bootloadera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kingsty napisał:

Wszystko posprawdzane kilka razy, kilkanaście prób i nic. Nie wiem może najnowsza wersja china dev blokuje coś tam i lepiej ściągnąć starszą wersję ? Tylko nie wiem gdzie takową szukać bo na en.miui najstarsza to 6.8.18.

Robiłem  na 6.9.15 więc to raczej nie to, ciężko zgadnąć co nie tak, ja także miałem wszystko gotowe i przy 50 % wywalało błąd i robiłem kilka razy "retry"  i nadal był błąd. Wystarczyło się wylogować z unlocka zalogować ponownie  i jeszcze raz wejść w tryb fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) >KLIK< - rozpakowujemy i kopiujemy do katalogu pobrany plik z recovery zmieniając jego nazwę na recovery.img

co gdzie skopiować?to nie jest jasne.

Czy może mi ktoś pomóc ?

Ściągnąłem twrp-3.0.2-0-libra, wkleiłem do katalogu MIUIPolska_fastboot_toolkit i zmieniłem nazwę na recovery.img.

Odpala się okienko z zielonym tłem wciskam enter i wyskakuje Error, co robie źle ?

Proszę o pomoc

1.JPG

2.JPG

Edytowane przez majkel123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzięki, metoda działa ale flashować telefon musiałem w trybie fastboot

Telefon jest odblokowany po takim zabiegu i nie ma żadnych problemów z aktualizacjami przez TWRP, więc IMO najlepsza metoda, nie trzeba się przejmować żadnymi zgodami od Xiaomi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dochodzę do 4 punktu, uruchamiam Miflash i nic, zaznaczam folder w którym znajdują się pliki a program ich nie widzi, telefon jest w trybie recovery.

Posiadam Mi4c, Build number: LMY47V
 

Nie potrafię zlokalizować problemu. Wszystkie sterowniki i programy są zainstalowane. Chyba, że to wina Windows 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...