Skocz do zawartości

Oblokowanie BOOTLOADERa bez pozwolenia Xiaomi


redzi84

Rekomendowane odpowiedzi

// Wraz z wydaniem androida 7.0 na mi4c poradnik stał się nieaktualny i ta metoda na najnowszym bootloaderze po prostu nie zadziała, aby go odblokować skorzystaj z tego poradnika

 

Cześć, Miałem problem z rozblokowanie bootloadera oficjalną drogą. W MiFlash Unlock wyskakiwało mi powiadomienie Couldn’t verify device. Current account is diffrent from the info on the device. Jażeli macie taki problem lub inny, albo po prostu nie chcecie czekać na pozwolenie od XIAOMI to proszę.

 

UWAGA  Robisz to na własną odpowiedzialność.

 

Połączyłem Instrukatarz z XDA z tego tematu: >KLIK< z instrukcją /narzędziami z Miuipolska.pl

 

Co będzie potrzebne:

  • Sterowniki ABD - można zainstalować Mi PC Suite
  • MiFlash: >KLIK< - trzeba zainstalować
  • Obraz systemu Mi4c >KLIK< - trzeba rozpakować dwa razy (archiwum linuksowe)
  • Recovery TRWP >KLIK<
  • MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) >KLIK< - rozpakowujemy i kopiujemy do katalogu pobrany plik z recovery zmieniając jego nazwę na recovery.img
  • I Oczywiście MiuiPolska >KLIK<

 

Instrukcja:

  1. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (Power + Vol Down), aż zobaczymy ludzika xiaomi pastwiącego się nad robocikiem
  2. Wchodzimy do katalogu z "MIUIPolska fastboot toolkit" i trzymając wciśnięty shift klikamy prawym klawiszem myszy w oknie i wybieramy opcję "otwórz okno polecenia tutaj"
  3. Wpisujemy komendę
    fastboot oem edl

    uruchomi ona w telefonie awaryjny tryb recovery

  4. Uruchom Miflash i blikając "browse" wskaż katalog z rozpakowanym obrazem systemu. powinny znajdować się tam dwa pliki bat oraz dwa sh
  5. Na dole okna wybierz Flash All i kliknij Flash. Cała operacja zajmie ok 2min. CZekaj aż do pojawienia się komunikatu Sucessed
  6. Uruchamiamy telefon (Uwaga będzie startował bardzo długo). Jeżeli nie uruchomi się sam przytrzymaj (ok 10 sek) przycisk power.
  7. Podłącz urządzenie do komputera i wgraj do pamięci do głównego katalogu system miuipolska
  8. Uruchom urządzenie w trybie fastboot (Power + Vol Down)
  9. W werszu poleceń wpisz komendę:
    fastboot oem unlock

    Ta komenda odblokuje bootloader

  10. W katalogu "MIUIPolska fastboot toolkit" kliknij w klik "instaluj_recovery_windows.bat"
  11. Uruchomi się recovery TRWP UWAGA jeżeli telefon nie reaguje na dotyk poczekaj chwilę. Ekran się wyłączy i po chwili zaświeci. Slide tu unlock i do dzieła. Musimy pozwolic TRWP na modyfikacje inaczej po uruchomieniu telefony wróci recovery Xiaomi i nie zainstalujemy miuipolska
  12. Klikamy wipe i :slide to wipe"
  13. klikamy wstecz i wybieramy opcję instal i z listy plików wybieramy nasz plik z miuipolska "slide to flash" i ZROBIONE.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, redzi84 napisał:

U mnie jedyny sposob ktory zadzialal. Bawilem sie i czekalem w sumie 4 dni nie liczac oczekiwania na zgide od xiaomi.

Pozdrawiam

U mnie to samo. 4 dni i za każdym razem błąd przy 50% a tą metodą kilkanaście minut i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta metodą jeśli zainstalujemy oficjalny rom z miui.com nie zablokujemy sobie telefony spowrotem?? 

Zależy mi na permamentnym odblokowaniu telefonu, dostałem pozwolenie od MIUI na odblokowanie ale nie próbowałem bo wgrałem poprostu wersje stabilną i z niej starszą developerską i miałem już odblokowany ;) ale przez to musiałem przejść na xiaomi.eu który nie ukrywam nie jest już taki fajny jak oficjalny... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bololabich napisał:

You are losing the point... :( <_< Właśnie chcę używać oficjalnego i mieć odblokowany więc nawet jak odblokuję oficjalną metodą to po ota mam znów blokadę??

Nie rozumiem... Po co Ci odblokowany, skoro i tak będziesz używał oficjalny system? Przecież w każdym momencie możesz go sobie odblokować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogłem wgrać recovery przez aplikację Flashyfy MIMO zablokowanego bootloadera [według samej aplikacji Xiaomi] - dalej już z górki.
Ewentualnie jeśli sposób na fastboot Wam nie działa to sprawdźcie jak jest wychwytywany Mi 4c w systemie w trybie fastboot - jesli jest to tylko "Android" to wejdźcie w to urzadzenie i dokonajcie aktualizacji urządzenia, zmieni się ono w Android Bootoable Device. Jak już to zrobiłem to zaczęła działać pierwsza metoda wgrywanie recovery [fastboot] - odcegla to też telefon jeśli mamy bootloopa, bo wgrywając recovery uruchamiamy do niego telefon, który jest wychwytywany już w systemie i możemy wgrać na niego zip. z systemem i zainstalowac z recovery dowolny system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, emsiti napisał:

Nie rozumiem... Po co Ci odblokowany, skoro i tak będziesz używał oficjalny system? Przecież w każdym momencie możesz go sobie odblokować...

Żeby mieć roota :3 i możliwość zmiany na jakiś rom ze spolszczeniem jak kiedyś BD chciał kupić inny telefon bo wiecznie go mieć nie będę ;)

Co do Fastboot to u mnie fb był zablokowany jak zablokowało mi bootloader, miałem zablokowany fb i recovery i jednynie co mogłem zrobić to przez updater wgrać stabilny miui i wtedy wszystko wróciło do normy (nw jak teraz ale wtedy stabilny nie był jeszcze zaktualizowany)

Dnia 3/20/2016o18:39, AndropaX napisał:

Nie wprowadzaj w błąd, odblokowanie oficjalną metodą jest na stałę. Chyba że się zablokuje komendą.

Thanks ;) i tak jeszcze dla pewności.. ta metodą nie bedzie premamentnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redzi84 dziś się trochę namęczyłem z telefonem znajomego (zakup z xiaomi com pl 3/32GB oryginalny chiński stable) robiąć wg Twojej instrukcji i dla potomnych dobrze by było, żebyś ją lekko zmodyfikował. 

1. w moim przypadku telefon 3/32GB rom china stable - nie działała komenda:

fastboot oem edl

wykonywała się z błędem i był FAIL, powodem był ROM fabryczny stable, który jej nie obsługuje. Po wgraniu fastboota 6.1.21 http://bigota.d.miui.com/6.1.21/miui_MI4c_6.1.21_d1d054460d_5.1.zip  wszystko ruszyło jak powinno

2. Kolejnym problemem było to, że w opisie dałeś w miflashu flash all - tutaj też miałem problem, kilkukrotne flashowanie, czekanie po kilkanaście minut bez efektu. Po zmianie z flash all na flash without storage - 2min i po kłopocie, potem już poszło gładko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odblokowałem swój telefon z instrukcji podanej w temacie, i mogę potwierdzić, że działa :) Unlock robiłem mając wersję dev  6.3.2. Od dwóch tygodni śmigam sobie na Cyanogenie od team superluminal w wersji  cm-13.0-20160329, i wszystko działa bardzo w porządku, jedynie aparat chodzi troche gorzej, ale nie ma masakry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja z 2 kwietnia ma wsparcie dla F2FS - zwiększa to odczyt losowy pamięci, ale inne parametry jej niekoniecznie

Do tego dochodzi kilku zarządców SoC. Żyłem na sobie na nim, daje radę. Teraz wróciłem do MIUI aby zobaczyć czy bateria lepiej będzie trzymać

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy z innego forum korzystał z poradnika i mówił że jedna rzecz była myląca: nazywanie edl recovery, niektóre osoby spodziewają się czegokolwiek innego niż czarny ekran. Tak więc ja bym nazwał edl po prostu tryb awaryjny i dodał że z czarnym ekranem tak ma być.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Dla mnie te tutorial nie działał. Mam najnowszego roma developerskiego i nie mogę wgrać żadnego innego. Updater nie akceptuje.

Mi Flash odpada po ok 40 sekundach. Informacja o błędzie: "W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia. Max buffer sector is 256"

Zakładam, że mój problem polega na tym, że mam najnowszego oficjalnego roma. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Studio315 musisz wgrać rom global stable za pomocą miflash a następnie poprzez wewnętrzna aplikacje telefonu updater rom global dev. Bedziesz mial wtedy polski język. Możesz oczywiście wgrać miui polska jednak do tego potrzebujesz odblokowanego bootloadera

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem opisany dwa posty powyżej rozwiązałem w taki sposób, że po nieudanym flashowaniu, nie ładowałem systemu, ale ponownie wcisnąłem klawisze vol-down + power, po czym ponownie rozpocząłem procedurę flashowania w Mi-Flash. Opcja Flash all. 

Dodam jeszcze, że tutorialowy link do TRWP nie działa. Proponuję skorzystać z https://twrp.me/Devices/ i wyszukać odpowiednią wersję. U mnie zadziałało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj miałem troche czasu na zabawę więc... odpaliłem fastboota i wbiłem: 

fastboot oem unlock

Zainstalowałem później oryginalny rom, recovery zablokowało się ALE fastboot odpala wiec ta komenda jednak odblokowuje bootloadera na stałe!!! :D:D Mogę sie znów cieszyć oficjalnym romem, a nie jestem zmuszony do używania moda EU albo PL. Wcześniej jak update zablokowało mi fona to fastboot był zablokowany. Dam znać jeśli jednak za tydzień update zablokuje mi fona .... mam nadzieję, że nie i btw myślę, że już samo wgranie roma by to zrobiło  ;) 

 

Edit:

Niestety można jedynie wejść do fastboota, a BL jest nadal zablokowany

Edytowane przez bololabich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich,

po lekturze kilku tematów z wgraniem polskiego MIUI i ja zdecydowałem się na ten krok. Posiadam Mi 4C, który przyszedł do mnie już z wgranym romem xiaomi.eu. Oczywiście przez niewiedzę i pochopność za pomocą programu MiPCSuite zaktualizowałem telefon i teraz posiadam zablokowany telefon z romem china 7.6.5.12 | Beta. Postanowiłem za pomocą tego poradnika odblokować telefon i wgrać polski MIUI. To jednak okazało się nie takie proste. Generalnie zatrzymałem się na punkcie 4 tego poradnika bo po przejściu w tryb recovery i uruchomieniu programu MiFlash wybieram folder z obrazem systemu Mi 4C ale po kliknięciu flash nie dzieje się zupełnie nic. Teraz nie wiem czy o czymś zapomniałem, czegoś nie doczytałem ? Czy jest ktoś bardziej doświadczony co miał podobny problem i udało się go rozwiązać ? Próbowałem wgrać poprzednią wersję romu ze strony producenta jednak po tym procesie nie mogłem ani wejść w ustawienia telefonu ani dzwonić bo telefon nie widział karty SIM. teraz mam najnowszą wersję developerską i telefon działa poprawnie jednak chińsko-angielskie menu zaczyna mnie bardzo irytować... Oczywiście wysłałem prośbę do xiaomi o odblokowanie bootloadera jednak nadal czekam i nie wiem na czym to się zakończy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witojcie :D
Mam mi4c z goldwaya, chce wgrac mu najpierw stable a pozniej odblokowac bootloader (chyba ze nie ma potrzeby?) i  wgrac xiaomi.eu. W tym celu probuje mu wrzucic tryb download, ale nie dziala to tak jak w redmi 3 (vol+  + power). Kiedy jestem podpiety kablem pod PCta czy to w trybie normalnym w fonie czy jako fastboot, to w konsoli "adb devices" nie wykrywa fona. Kiedy jednak jestem w fastboot i wpisze "fastboot devices" - ten jest widoczny. Probuje wpisac "fastboot oem edl" ale niestety konsola pokazuje
FAILED (remote: unknown command)

Czy ktos wie co z tym fantem zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...