kubako83

Zaszyfrowany RN2 - jak przywrócić ustawienia fabryczne?

Recommended Posts

Witajcie, opiszę wszystko po kolei, żeby nie było niedomówień.

Telefon Redmi Note 2

Android 5.0.2 LRX22G

MIUI 7 od MIUIPolska 6.1.21 (rozwojowa)

Po kilku miesiącach użytkowania telefon zaczął mi szwankować – Endomondo gubi trasę, Audioteka nagle niż tego niż z owego się wywala, nie zawsze pojawia się powiadomienie o nowej poczcie w Inbox etc. Pomyślałem – norma, każdy telefon prędzej czy później trzeba wyczyścić i poinstalować od nowa wszystko.

Wszedłem w „Kopia i kasowanie danych” i wybrałem „Ustawienia fabryczne”. Telefon się zresetował i wszedł w MI-Recovery 2.0.1. Wszedłem w „Wipe & Reset” i wybrałem „Wipe All Data”. I tu pojawił się problem – pojawił się komunikat „Data wipe failed!”. Poszperałem na forum i wydaje mi się, że przyczyną jest fakt, że jakiś czas temu zaszyfrowałem telefon. Już wiem, że nie powinienem tego był robić, obiecuję, że więcej tego nie zrobię, ale dajcie znać co teraz.

Instalacja TWRP? Na stronie https://twrp.me/Devices/ nie widzę nigdzie Redmi Note 2 :-(

Miałem podobnie wyżej w linku masz cały opis.

Jak pomiesz wstęp masz tutaj:

"Na moje szczęście miałem akurat dodatkowa niezaszyfrowaną kartę pamięci, więc sobie powrzucałem pliczki miui, roota itp. TWRP widzi kartę pamięci, no to próbuję zainstalować pliki zip i cóż nie mogę, nie można zamontować partycji i nici z zainstalowania czegokolwiek. Uruchomiłem jeszcze raz system Miui, pozgrywałem dane z pamięci urządzenia na kartę pamięci, tak na wszelki wypadek, wraz z backupem lokalnym miui itp. Spróbowałem na początek przywrócić ustawienia fabryczne, bez skutecznie, brak dostępu do partycji systemowej i data z recovery, więc przywrócenie utawień fabrycznych nie działa z MIUI. Kolejna próba z TWRP, wipe - przywrócenie ustawień fabrycznych, nie działa, bo nie ma dostępu do partycji systemowej i data. No cóż pozostał mi tylko pełny wipe, format, co też zrobiłem i wgranie ROMu z dodatkowej karty pamięci. Wszystko odżyło, ROOT i brak szyfrowania oraz brak danych które były na naszym telefonie, ale na szczęście dane odzyskałem z karty pamięci i z backupu."

• Like 1

To karta SD w telefonie też się szyfruje? Nie dobrze... No trudno, na szczęście większość zdjęć zapisuje się na bieżąco w chmurze.

Udało mi się korzystając ze skryptu z poniższego postu zainstalować TWRP.

Niestety wciąż nie mogę zrobić ani wipe ani format, ani factory reset...  w logu jedyny błąd jaki się pojawia to E:Unable to mount storage.

Guest
This topic is now closed to further replies.