Skocz do zawartości

Działa Odblokowywanie bootloadera w Redmi 3


jozek661

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś udostępnić MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en.zip obecnie wywala błąd

Cytat

404 Not Found

  • Code: NoSuchKey
  • Message: The specified key does not exist.
  • Key: miflashunlock/MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en.zip
  • RequestId: E1044CB1D048A1A8
  • HostId: OGlu+XH0w+eLfjICLmVckWT4cgXDNkBwFfPW3VE4/NxwQ7oiDMvdsmx97nIuy7hvCmKg9NmDAHo=

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi pomoże wgrać oprogramowanie deweloperskie, aby odblokować BL.

Nie ważne czy przez systemowy update wskazuję mu miui_HM3_6.4.7_38eada579d_5.1.zip czy miui_HM3_V7.2.7.0.LHPCNDB_f8d3fa0963_5.1.zip mam napisane

Cytat

can't verify update. Couldn't verify update package.

Mam wersję MIUI 7.1.1.0.0 Stable

Miflash krzyczy:

Cytat

Nieokreślony błąd (0x80004005: FAILED (remote: device is locked. Cannot flash images))


lub:
 

Cytat

Nie można odnaleźć określonego pliku (0x8007002L execute flash_all.bat.

Oczywiście folder jest nazwany R3, jest bezpośrednio na partycji C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przez Miflash pobierając dev z tej strony klik. Wyłącz antywirusa, zapore, ewentualnie zmień kabel usb na oryginalny lub jakiś inny, zmień port usb. Odinstaluj Miflash i zainstaluj ponownie zrestartuj potem kompa. Próbuj na różne sposoby. Na pewno się uda. Ja też miałem problemy klik

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdz w download (power i vol +) i podłącz telefon do komputera. Sprawdz w menedżer urządzeń czy sterownik Qualcomm działa poprawnie. Sprawdz też na tym miflash, mi na tym dopiero poszło. Zezwalaj na wszystko przy instalacji. Jeżeli sterowniki ok, to w trybie download przez miflash spróbuj jeszcze raz ten dev klik (ten u dołu)  Jeżeli strownik jest poprawny i widzi fona to nie ma bata musi zadziałać.

Ja miałem tak ze sterownikiem klik, odinstalowałem i ponownie Miflash wgrałem

 

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten dev rom powinien ci się zainstalować przez updater z telefonu, bez komputera! Próbowałeś z tego linku? http://en.miui.com/download-298.html Instrukcja też tam jest. Przez Miflasha to chyba trzeba mieć inną wersję (pod Miflasha), dokładnie już nie pamiętam, bo to dosyć dawno temu robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj przez dobrych dziesięć godzin męczyłem się z odblokowaniem bootloadera. Koniec końców udało mi się, ale chciałbym uzupełnić forum o kilka informacji, których nigdzie nie wyczytałem a doszedłem do nich sam.

Po pierwsze można przyjąć, że każda informacja która jest opisem dotyczącym Xiaomi Redmi 3 jest też możliwa dla XIaomi Redmi 3 Pro. To właśnie na wersji Pro dokonywałem odblokowania bootloadera. Wszystkie ROM'y jakie są dostępne w internecie (STABLE & DEV) pasują do obu wersji.

Proces odblokowania bootloadera przeprowadziłem zgodnie z instrukcją na forum. Otrzymanie zgody od Xiaomi na odblokowanie bootloadera dostałem po równych 6 dniach. Zgoda na odblokowywanie jest przypisana do konta Xiaomi na jakie jestesmy zarejestrowani.

Po otrzymaniu pozwolenia na odblokowanie bootloadera podczas próby odblokowywania programem MI UNLOCK proces odblokowywania dochodził do 50% i pojawiał się czerwony napis: "Couldn't verify device". Wiele się nacierpiałem zanim doszedłem o co chodzi. Wgrywałem najprzeróżniejsze ROMy DEV i STABLE w przeróżnych wersjach i zawsze próba odblokowania kończyła się powyższym napisem. A rozwiązanie jest banalne. I tu nawet nie wiem, czy nie zadziała na stockowej wersji systemu jaki otrzymujemy w pudełku razem z telefonem (nie mogę tego już sprawdzić). Po prostu trzeba się zalogować na konto XIAOMI z poziomu aplikacji w telefonie. Czyli włączamy komórkę, logujemy się (czy tez dodajemy konto) na XIAOMI ze swoimi danymi, na które dostaliśmy pozwolenie na odblokowanie bootloadera. W tym momencie na serwer XIAOMI wpada informacja o telefonie jaki mamy w użyciu. A zatem MI UNLOCKER jest w stanie zweryfikować, czy to jest to samo urządzenie, na którym się zalogowaliśmy do konta XIAOMI. Weryfikacja przebiega bezbłędnie i po kilkunastu sekundach mamy odblokowany bootloader. Oprócz informacji, że proces dobiegł poprawnie do końca telefon nie daje o tym znać. Ale można go spokojnie wyłączyć przytrzymując kilka sekund przycisk POWER.

Jak wcześniej napisałem próbowałem wgrywać inne systemy ale żeby tego dokonać też musiałem się nieźle napocić. Otóż zwykłe wgranie systemu przez AKTUALIZACJĘ nie działały, bo program do aktualizacji zgłaszał błąd, że nie może zweryfikować poprawności systemu. Zdecydowałem się na wgranie systemu za pomocą programu MiFlash. Aby tego dokonać należy:

  • posiadać program MiFlash
  • mieć zainstalowane sterowniki do naszego telefonu. Najlepsza metodą na posiadanie poprawnych sterowników jest instalacja Mi PC Suite.
  • posiadać ściągnięty ROM w postaci pliku z rozszerzeniem *.tgz. Takie ROM'y można pobrać dla urządzeń XIAOMI tutaj.
  • bateria w telefonie najlepiej aby nie była na niższym poziomie jak 50% naładowania.

Co robimy aby wgrać system przez MiFlash? Posłużyłem się TYM poradnikiem, a poniżej postaram się przełożyć to na polski.

Plik z naszym ściągniętym ROM'em rozpakowywujemy (najlepiej programem 7-ZIP). Po rozpakowaniu pojawi nam się nowe archiwum z rozszerzeniem *.tar, które ponownie rozpakowywujemy do jakiegoś dowolnego folderu. Proponuję, aby nazwa folderu była krótka i znajdowała się w głównym katalogu dowolnego dysku na komputerze.

Włączamy program MiFlash. Pojawia się okno z programem, które wygląda tak:

152543lzjvjfwlarjr9jvv.png

Nstępnie wciskamy przycisk Browse... i wybieramy lokalizację, w której znajduje się rozpakowany ROM. Lokalizacja ta powinna zawierać podobne pliki jak te na screenie poniżej:

144642rmn67ttuk6tvzukn.png

Po wczytaniu lokalizacji wciskamy przycisk Refresh.

Przechodzimy w tryb DOWNLOAD na telefonie. W tym celu należy przy wyłączonym telefonie (nie wygaszony ekran, tylko wyłączony system) wcisnąć kombinację przycisków VOLUME UP (+) oraz POWER i trzymać tak długo aż pojawi się na ekranie możliwość wyboru jaki tryb nas interesuje. U mnie to był w większości pomarańczowy ekran z napisami po chińsku, z czego z łatwością można było znaleźć przycisk DOWNLOAD. Wybieramy tą opcję po czym ekran naszego telefonu zrobi się czarny, nic na nim nie będzie. W tym momencie możemy podłączyć telefon kablem USB do komputera. Na wszelki wypadek otwieramy Menadżera urządzeń i upewniamy się, że na liście urządzeń nie ma żadnego niepokojącego wykrzyknika czy znaku zapytania. W tym momencie mamy pewność, że sterowniki zostały zainstalowane poprawnie. Jak już mamy podłączony kabel USB pomiędzy telefonem i komputerem, to w programie MiFlash wciskamy przycisk F5 (na klawiaturze komputera). Program odświeża podłączone urządzenia i powinno się pojawić nowe urządzenie na liście podłączone do jakiegoś numeru portu. Port USB jaki się wyświetli może być różny, nie ma to znaczenia. Okienko wygląda mniej więcej tak (tu już zdjęcie z postępem przebiegającego procesu flashowania):

https://cdn.xiaomitips.com/media/2016/04/MiFlash-Tool-Detects-Redmi-3.jpg

Wybieramy na dole okna programu  MiFlash czy chcemy aby pozostały dane na pamięci telefonu czy nie.

Wciskamy przycisk Flash i czekamy aż proces się zakończy. U mnie trwało to około 280 sekund.

Podczas wgrywania ROMu raz mi się zdarzyło, że wyskoczył ERROR. Jednak ponowne uruchomienie w trybie DOWNLOAD i ponowna próba instalacji (innego już ROMu) przebiegła pomyślnie.

Po odblokowaniu bootloadera można przystąpić do wgrywania nowego recovery TWRP. Ja wybrałem metodę drugą (alternatywną) z poradnika bo pierwsza choć napisała, że wykonana pomyślnie, to nie zadziałała. Pamiętajcie, że po wgraniu ROMu DEV najprawdopodobniej będziecie mieli możliwość włączenia dostępu do uprawnień ROOT'a w opcji SECURITY na telefonie. U mnie zadziałało choć po restarcie telefon bardzo długo się rootował. Wgrane TWRP wyświetliło mi się w języku chińskim. Tłumaczem google na drugim telefonie zrobiłem zdjęcie i przetłumaczyłem sobie opcje jakie się świeciły. Znalazłem ustawienia zaawansowane, w których zmieniłem język z chińskiego na angielski.

Później już tylko instalacja ROMu MIUI Polska z poziomu recovery i cieszę się fajnym telefonem z super systemem.

Życzę wszystkim powodzenia.

Edytowane przez von_Marcus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Acida. Czy nie dało by się poprawić romu V7.1.3.0 na zablokowany bootloader, tak żeby działał na Redmi3 PRO ? Działa dobrze, ale nie czyta kart SIM. W najbliższym czasie setki ludzi kupi ten telefon, a pierwsze dwa tygodnie (czas oczekiwania na odblokowanie) to najbardziej gorący okres, i wtedy akurat najbardziej by się przydał działający polski rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odblokowuję bootloader (właściwie to dostałem zgodę) a jadę na V7.1.3.0 na zablokowany bootloader jednak mam wątpliwości czy warto wgrać coś innego? czy jest jakiś lepszy soft od  7.1.3.0. na zablokowany boot? Co da wgranie najnowszego softu? Proszę o polecenie najlepszego.

Edytowane przez bolojang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bolojang napisał:

Właśnie odblokowuję bootloader (właściwie to dostałem zgodę) a jadę na V7.1.3.0 na zablokowany bootloader jednak mam wątpliwości czy warto wgrać coś innego? czy jest jakiś lepszy soft od  7.1.3.0. na zablokowany boot? Co da wgranie najnowszego softu? Proszę o polecenie najlepszego.

To zależy co masz na myśli, bo ten 7.1.3 to jedynie pod względem baterii jest dobry, reszta niekoniecznie. Najnowszy 6.5.12 pod innymi względami jest zdecydowanie lepszy. A za chwilę będzie 6.5.19 (delayed) i nowy stable 7.3.2 (bo chiński się właśnie ukazał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś by opisał pokrótce zalety innych romów, wiadomo że każdy na początku leci na V7.1.3.0 na zablokowany bootloader i chętnie by coś wgrał lepszego. Jednak jest z tym trochę zachodu i wiele osób odpuszcza sobie temat gdyż soft V7.1.3.0 działa dobrze na baterię. Po to chyba każdy kupił tego smartfona wszakże innych zalet nie widzę aczkolwiek jak napisał kolega wyżej mogą wyjść na jaw po wgraniu innego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam taki problem i mam nadzieję, że podpowiecie mi co mogę z tym zrobić. Otóż w tamtym tygodniu kupiłem redmi 3 pro , podczas pierwszego uruchomienia stworzyłem konto na Xiaomi (w telefonie) a na drugi dzień na Mi Account na PC. Niestety coś zrobiłem nie tak i w telefonie mam na koncie inny adres mailowy niż na koncie z którego wysyłałem prośbę o odblokowanie. I sprawa wygląda tak, iz w security check mam 100% ale na tym koncie co mam w telefonie a na koncie z netu mam 75% bo nie mogę z weryfikować numeru telefonu bo wyskakuje, że już jest przypisany do innego konta. W jaki sposób mogę wysłać drugą prośbę aby odblokować na tym koncie gdzie mam 100%? W żaden sposób nie mogę znaleźć tego formularza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loguję się ale tam nie ma żadnego formularza . Jest informacja security , personal, account i product, nic poza tym. No i nie wiem czy mi to przejdzie bo już na ten numer telefonu mam wysłaną jedną prośbę ( na który dostałem zgodę).

Myślałem aby wysłać z formularza z poziomu telefonu ale włąśnie nie chcę namieszać z tymi zapytaniami aby mnie nie "zbanowali".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem.

Wchodzisz na stronę http://www.miui.com/unlock/index_en.html

Klikasz unlock now i logujesz się tym kontem gdzie masz 100% tego security

I albo składasz wniosek, albo jest informacja że czekasz na  zgodę, albo jest link do pobrania unlocka.

A jeśli na tym koncie już odblokowywałeś to zgoda jest już "przypisana do konta" - nie musisz składać drugi raz wnosku, a kolejny telefon możesz odblokować co 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wysłałem tą drugą prośbę, z tym, że z poziomu telefonu. Tylko co najlepsze to mam jakoś połączone dwa konta i po wysłaniu formularza wyskoczyło okno w telefonie , że mogę się zalogować do forum i gdy kliknąłem ok,  to zobaczyłem że numer na forum mam taki jak ten na który przyszła mi już zgoda. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wysłałem tą drugą prośbę, z tym, że z poziomu telefonu. Tylko co najlepsze to mam jakoś połączone dwa konta i po wysłaniu formularza wyskoczyło okno w telefonie , że mogę się zalogować do forum i gdy kliknąłem ok,  to zobaczyłem że numer na forum mam taki jak ten na który przyszła mi już zgoda. :?

Przepraszam , nie odświeżyła mi się strona i nie zauważyłem odpowiedzi. Wchodząc na tą stronę za każdym razem przekierowuje mnie na strone "How to unlock" i link do pobrania.

Namieszałem i to strasznie. No cóż, najwyżej nie będę miał odblokowanego fona.:-(

A czy mogli mi połączyć te konta bo podczas rejestracji podałem nick z forum , które było z tego drugiego konta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto potrzebne do odblokowania to to samo co konto na forum en.miui.com a jak chcesz mieć pewność, że dobrze się logujesz to zamiast maila podawaj ID konta (widoczne pod nickiem po zalogowaniu)

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...