Skocz do zawartości

Działa Odblokowywanie bootloadera w Redmi 3


jozek661

Rekomendowane odpowiedzi

instrukcja http://en.miui.com/thread-228054-1-1.html

 

zrobiłem , unlock success, ale chyba nie succes bo mam bricka po próbie instalacji twrp, walcze... dam znać

 

edit: wrzuciłem przez miflash rom developer, wszystko dziala, ponowna proba odblokowania przez bootloadera przez mi unlock zwraca komunilat -  unlock not needed on this device - czyli jakby odblokowany, niestety nie da sie zainstalować twrp

 

edit2: bootloader na 100% odblokowany bo wrzuciłem rom xiaomi_eu przez fastboota bez problemu - wcześniej był komunikat - device is locked, niestety nie da się zainstalowac twrp

Edytowane przez jozek661
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeżeli jestem na  ROM eu 7.1.3.0 (stable) to by odblokować bootloader muszę wgrać rom dev? 
cytat Acida
 *dla modeli z fabrycznym systemem stable od 7.1 w górę (7.2, 7.3 itd.) nie jest wymagana instalacja romu dev. Odblokowanie bootloadera jest możliwe także na tej wersji. Reguła dotyczy modeli Redmi 3, Redmi Note 3 Pro, MI5 itd.


Czy ktoś to wyjaśni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

potwierdzam, że odblokowanie bootloadera działa wyśmienicie. Zainstalowałem Rom "Redmi 3 China Developer Rom Recovery File" przez aplikacje do aktualizacji. Później podłączenie telefonu do MiFlashUnlock (ważne aby na słuchawce być zalogowanym na to samo koto Mi, na które dostaliśmy autoryzacje d odblokowania).

Następnie tylko dwie komendy

fastboot flash recovery cofface_recovery_ido_twrp.img
fastboot boot cofface_recovery_ido_twrp.img

po uruchomieniu TWRP wipe cache/dalvik i instalacja Roma ;)

Edytowane przez wojtekadams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Musisz posiadać zainstalowany stable od xiaomi...

2)na to updaterem instalujesz dev z zip...klik po rom

3)potem odpalasz apke do odblokowania (jesli masz juz pozwolenie na unlock)...odblokowujesz.jak sie odblokuje prawidłowo (wszystkie znaczki w aplikacji na zielono)

4)wgrywasz twrp...

5)robisz factory wipe

6)instalujesz miuipolska/xiaomi.eu z zipa przez twrp

to tak w skrócie.

rozumiem że masz orginalny rom chiński? (stable)?

Edytowane przez Fidjashpl
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dostałem telefon z jakimś śmieciowym romem (77.1.1.0 LHPCNCK), chcę przywrócić oryginalny stable, a później dev (albo od razu dev, cokolwiek, byle się dało odblokować bootloader i zainstalować normalny soft). Problem w tym, że:

1. Przez updater się nie da. Komunikat: "Can't verify package".

2. MiFlash i fastboot też nie: "FAILED (remote: device is locked. Cannot flash images)".

3. Do recovery nie da się wejść - obrazek telefonu z odłączonym kablem.

4. Mi PC Suite (telefon w trybie fastboot): "Device is not supported"

Wszystkie poradniki na necie bazują na tym, że już ma się china stable. Czy już do reszty zgłupiałem? Jak wgrać china stable krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mówisz o tym poradniku? Nie ma tam ani słowa o trybie download, natomiast mówi się cały czas o wejściu w tryb fastboot. W każdym razie, MiFlash (czy to pod Windowsem, czy pod Linuxem) wykrywa mi telefon tylko gdy ten jest w trybie fastboot, a download już nie. Jeśli mimo to w trybie download podam polecenie flash_all, dostaję jedynie na terminalu komunikat 'ido Fastboot Tool Ver 5.0' i nic więcej, skrypt stoi i nic nie robi. Po 10 minutach i przerwaniu skryptu, telefon restartuje się w stanie jakim był wcześniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, FromWP napisał:

Tak działa, już odblokowałem, walczę dalej z instalacją TWRP, a potem romu eu (mam nadzieję że sobie poradzę ze znaczkami z chyba jedynym działającym TWRP)

Ja zainstalowałem TWRP już po wgraniu przez miflasha romu eu - długi czas nie wiedziałem czemu się nic nie dzieje ale okazało się że trzeba było enter wcisnąć (plik flash.bat wypełniony samymi krzaczkami) - ale tak na próbę klikając w tym cofface recovery da radę ustawić angielski - któreś bardziej dolne krzaczki od tego są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mogłeś tego 10 minut wcześniej napisać? Też nie wiedziałem co zrobić i właśnie wgrywam ponownie 7.2.4 , a już odblokowałem bootloadera! W instrukcji jest błąd bo facet napisał żeby uruchomić install.bat a takiego pliku niet! Jest flash.bat i to się uruchamia, wpisywałem komendę enter, a to trzeba po prostu wcisnąć enter!

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, FromWP napisał:

To nie mogłeś tego 10 minut wcześniej napisać? Też nie wiedziałem co zrobić i właśnie wgrywam ponownie 7.2.4 , a już odblokowałem bootloadera! W instrukcji jest błąd bo facet napisał żeby uruchomić install.bat a takiego pliku niet! Jest flash.bat i to się uruchamia, wpisywałem komendę enter, a to trzeba po prostu wcisnąć enter!

10 minut temu to serwer forum miał chyba problemy

i faktycznie tam miga czerwony kursor - trzeba enter wcisnąć - potem pojawią się jakieś komunikaty - i znowu jest jakiś wybór - z tego co pamiętam to albo znowu enter trzeba albo 1 i enter (czyli 1 opcja krzaczków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2016o21:31, przekus napisał:

Czyi teoretycznie nic to nie zmienia w porównaniu do zablokowanej aktualizacji, czy daje jakieś większe możliwości bo nie wiem czy się w to bawić.

 

podpinam się do pytania, jaka jest różnica pomiędzy romem xiaomi.eu na zablokowany bl a tym na odblokowany? oczywiście poza tym że ta jest na zablokowany a ta na odblokowany :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Moja ukochana nosi się z zakupem tej słuchawki... lecz informacja o bootloaderze nieco skomplikowała całą sprawę.

Moja prośba jest następująca - czy mógłby ktoś aktualnie poprawną metoda na odblokowanie bootloadera zamieścić na forum a moderator mógłby ją przykleić gdzieś w dziale?

Ja posiadam Redmi Note 2, więc nie mam żadnej bolączki z bootloaderem, śmigam na smiui, które też chciałbym mojej kobietce zainstalować, a to chyba nie będzie możliwe bez odblokowania bootloadera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...