Skocz do zawartości

Redmi 3 problem z ładowaniem baterii


Raci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym zapytać o pomoc w sprawie ładowania Redmi 3, a dokładnie o braku możliwości podładowania nowego telefonu, mam go tydzień czasu podpięty do ładowarki w tym czasie był dwa razy- wszystko działało.

Aż do dzisiaj kiedy po 4h ładowania stan baterii się nie zmienił, zostało 15%.

Telefon reaguje na każde podpięcie czy wypięcie ładowarki (sprawdzałem na kilku ładowarkach już, nawet samochodowej), oraz na podpięcie pod pc.

Wyświetla się komunikat o tym iż trwa ładowanie baterii, jednak jej nie ładuje.

Wyłączałem, włączałem- wielokrotnie. Nie pomaga nic.

Ciekawe jest to iż telefon podpięty pod ładowarkę nie traci baterii więc mając go na kablu mogę z niego cały czas korzystać.

Telefon przyszedł do mnie nowy, 10.03.2016 zakupiony na stronie xiaomi.com.pl. Teraz zastanawiam się czy to dobry wybór.

Oczywiście napisałem już do nich maila, ale póki co nie dostałem odpowiedzi.

Jeżeli ktoś miał podobny problem to proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj na przykład "Ampere" ze sklepu to może ci pokaże co się dzieje! Ja miałem problemy z ładowaniem z powodu złego kabla, ale teraz dzięki tej apce wiem jak działają moje ładowarki i kable, bo okazuje się że kabel ma znaczenie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, FromWP napisał:

Zainstaluj na przykład "Ampere" ze sklepu to może ci pokaże co się dzieje! Ja miałem problemy z ładowaniem z powodu złego kabla, ale teraz dzięki tej apce wiem jak działają moje ładowarki i kable, bo okazuje się że kabel ma znaczenie! 

Zainstalowałem, ale tak jak pisałem sprawdzałem kilka ładowarek i na wszystkich działało tak samo.

Tak wygląda status baterii w Ampere ;)

Można coś z tego wywnioskować?

Cytat

Może bateria jednak się ładuje, a coś jest nie tak z pomiarem? Zawsze warto sprawdzić jak będzie po przywróceniu ustawień fabrycznych, czy po przeflashowaniu.

 

Możliwe. Jednak nigdy nie bawiłem się w przywracanie ustawień fabrycznych, laik ze mnie w tych sprawach. Poza tym, telefon jest na gwarancji więc pewnie serwis się tym zajmie, jak w końcu się odezwie.

Ale własnoręczne przywracanie ustawień chyba nie koliduję z gwarancją.

 

Pozdrawiam

12422160_2017239365167792_1719385774_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę cię martwić ale wygląda to na wadę fizyczną twojego egzęplarza, Reset do ustawień fabrycznych, nie skutkuje utratą gwarancji! Po czymś takim masz po prostu telefon jak wyjęty z pudełka tuż po zakupie! A kabel na inny zamieniałeś?

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Nie chcę cię martwić ale wygląda to na wadę fizyczną twojego egzęplarza, Reset do ustawień fabrycznych, nie skutkuje utratą gwarancji! Po czymś takim masz po prostu telefon jak wyjęty z pudełka tuż po zakupie! 

Cóż możliwe, że jest to wada fabryczna więc. Przykre ale zdarza się.

Jakbyś był tak miły i powiedział jak przywrócić go do ustawień fabrycznych, będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz rom i język? Napiszę dla angielskigo: wchodzisz w ustawienia: "settings", potem "additional settings", prawie na samym dole "Backup & reset"  i potem "Faktory data reset" i po wszystkim. Przed oddaniem do serwisu reset jest wręcz zalecany bo bez tego ktoś mógłby skorzystać z twoich danych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, FromWP napisał:

A jaki masz rom i język? Napiszę dla angielskigo: wchodzisz w ustawienia: "settings", potem "additional settings", prawie na samym dole "Backup & reset"  i potem "Faktory data reset" i po wszystkim. Przed oddaniem do serwisu reset jest wręcz zalecany bo bez tego ktoś mógłby skorzystać z twoich danych!

Język mam polski, już zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, niestety nie pomogło.

Zostaje więc serwis, tak jak pisałeś jest to zapewne wada fabryczna.

Nie mogę powiedzieć, że się długo nacieszyłem telefonem.

 

Dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 17.03.2016 at 7:10 PM, Raci said:

Język mam polski, już zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, niestety nie pomogło.

Zostaje więc serwis, tak jak pisałeś jest to zapewne wada fabryczna.

Nie mogę powiedzieć, że się długo nacieszyłem telefonem.

 

Dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam.

udało się coś zdziałać w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, patrykt napisał:

udało się coś zdziałać w temacie?

Witam.

Wciąż czekam na jakiś kontakt z serwisem, ponoć jak coś zdziałają (naprawa, nowy tel) to po prostu wyślą.

Jest to strona xiaomi.com.pl więc zobaczymy jak to wygląda ze strony serwisowej u nich ;-)

Póki co telefon jest u nich od wtorku, nie odpowiedzieli na maila napisanego wczoraj więc więcej będę wiedział po świętach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Raci said:

Witam.

Wciąż czekam na jakiś kontakt z serwisem, ponoć jak coś zdziałają (naprawa, nowy tel) to po prostu wyślą.

Jest to strona xiaomi.com.pl więc zobaczymy jak to wygląda ze strony serwisowej u nich ;-)

Póki co telefon jest u nich od wtorku, nie odpowiedzieli na maila napisanego wczoraj więc więcej będę wiedział po świętach.

Pozdrawiam

wczoraj miałem identyczną sytuację. wystraszyłem się nie na żarty. nic nie było w stanie naładować komórki. w końcu podłączyłem ją do kompa, pojawił się komunikat, że jest podłączona jako urządzenie usb i w końcu ikona w prawym górnym rogu baterii zaświeciła się na zielono i zaczęło się ładować, także po przełączeniu na ładowarkę. mam nadzieję, że to nie wada fabryczna i dalej jakoś pociągnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, patrykt napisał:

wczoraj miałem identyczną sytuację. wystraszyłem się nie na żarty. nic nie było w stanie naładować komórki. w końcu podłączyłem ją do kompa, pojawił się komunikat, że jest podłączona jako urządzenie usb i w końcu ikona w prawym górnym rogu baterii zaświeciła się na zielono i zaczęło się ładować, także po przełączeniu na ładowarkę. mam nadzieję, że to nie wada fabryczna i dalej jakoś pociągnie...

Niestety u mnie przy pc nie ruszyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie też występują problemy. Na standardowej ładowarce od xiaomiforsale wszystko było OK, ale zauważyłem, że ładowarka się STRASZNIE nagrzewa i przestałem jej używać. Po podłączeniu do kompa ładowanie trwałoby wieczność (ok. 10h). To samo przy ładowarce Samsunga 5V 0.7A. Dopiero na ładowarkach 5V, 0,85A ładowanie trwa 3-4 godzinki czyli ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii braku ładowania przy podpieciu zasilania, co mi też się przytrafiło, wystarczy wyłączyć tel. Po podpieciu ładowarki ładowanie rusza, można włączyć tel, wszystko wraca do normy.

Natomiast co do samego ladowania, mierząc prąd tel może pociągnąć z ladowarki 0.9A, ale jak mi się coś odwidzi przechodzi na 0.6A i leci tym o końca. Jeśli ladowarka jest w stanie dać 1A 5V bez większego spadku napięcia nie ma różnicy jakiej jest firmy. Właściwa ładowarka kontrolująca ładowanie jest w tel, to co się w ścianę wtyka to tylko zasilacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tel weźmie zależy od tego jak sobie to on ustawi pobór, a to zależy od różnych zmiennych które ma w elektronice odpowiedzialnej za ładowanie zaszyte. Moje Rm3 działa tak jak napisałem powyzej. Na ladowarce z pudełka i na innych, czy to 1 czy 2A. Jak to obserwuje pobór jest albo 0.9 albo te 0.6

Nie zauważyłem żeby ciągnął ponad 1A. Może do tego musialby byc ladowany w jakimś chłodniejszym miejscu?

Poza tym policzmy. Aku ma 4000mAh, czyli 4Ah przy upraszczajac 4V. Pojemność tego aku to w takim razie ok 16Wh. Traktując straty po macoszemu, aby ładowarka dostarczyła 16Wh przy 1A potrzeba: 5V x 1A = 5W. 16Wh / 5W ~ 3 h z ogonem. I zwykle ładuje się te 3h z dłuższym ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzmy poprawnie, a nie tak jak napisałeś :)

Pojemność akumulatora to 4.1Ah, przy ładowaniu prądem 0.9A (jak opisujesz) czas ładowania zakładając 1:1 przyrost poziomu naładowania (co jest nieprawdą ale dla uproszczenia), czas ładowania wyniósłby 900mAh/h, dzielimy 4100/900 i uzyskujemy wynik 4h 30 minut. :)

Przy prądzie 1.5A uzyskamy 2h 40 minut.

PS> zaokrągliłem czasy do 5 minut bo i tak wyliczenia są uproszczone i nie ma to dużego znaczenia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale jak się do tego ma napięcie wejściowe które jest wyższe niż napięcie w aku? Przecież mAh nie są wyznacznikiem zgromadzonej energii bo nic nie mówią o napięciu. Aku 12V 1Ah ma 12Wh, aku 6V 2Ah zgromadzi tyle samo energii.

Do telefonu dostarczasz 5V, bateria przy pełnym naladowaniu potrzebuje 20% mniej, 4.2V. Liczenie samego prądu bez napięcia trochę mało uwzglednia.

Ale wracając do początków ja bym chciał żeby się lądował większym pradem, tylko żaden amperomierz mi go nie chce pokazać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzsiek, wybacz ale z elektroniką jesteś na bakier. Proponuję podstawy. Masz błąd logiczny przy liczeniu i tyle. Co do napięcia ładowarki, każde wyższe niż wymagane minimalne do pełnego naładowania akumulatora jest stratą podczas ładowania dlatego ładowarka ma 5V bo tyle minimalnie wystarczy dla Li-Poly, nawet tych z podwyższonym napięciem jak w Redmi 3. Teraz wracając do sedna, tak liczy się prąd ładowania w procesie ładowania. Napięcie ma być nie mniejsze niż maksymalne napięcie w stanie naładowania + mosfet, na którym jest regulowany prąd ładowania. Wyliczenia, które podałem są jak najbardziej prawidłowe, a liczenie mocy ładowarki i akumulatora nie ma sensu.

 

 

 

 

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda przy 80% naładowania.

Zdjęcie-0001.jpg

 

Mierzenie amperomierzem nie ma sensu bo pomiar będzie zaniżony, 1.4A rzeczywisty pobór prądu, mierzone hantekiem: 1.1A w szereg na +, w szereg na (-) już o 0.1A mniej. Jeśli chcesz zmierzyć nie z zasilacza, a z ładowarki to pozostaje sonda prądowa. Napięcie 5.1V na zasilaczu, żeby na wtyczce było 5.0V.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest temat o problemach z ładowaniem, to ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami. Mianowicie mam powerbanka, który na wyjściu daje 5V/1A, ale zwykle po włączeniu ładuje telefon przez sekundę, dwie, po czym się wyłącza. Ktoś ma podobne doświadczenia albo wie jak to naprawić? Problem występuje u mnie od początku (stable: 7.1.1.0, 7.1.3.0, jak i Xiaomi.EU: 7.1.3.0 i 7.2.4.0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo chyba nie ma potrzeby otwierać nowego.
Jak pewnie każdy z Was - kupujących redmi 3 dostał w zestawie ładowarkę z przejściówką:

comment_vuidItObNkFHjNzA9RHym6QsC3WRja4d

Chciałbym sobie dokupić drugą do pracy i teraz moje pytanie: jaką kupić lub czym się kierować przy zakupie owej? Wystarczy, że będzie 5v 2A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...