Skocz do zawartości

Instalacjia MIUI Polska


Angath

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Chciałbym zainstalować na swoim MI4c oprogramowanie MIUI Polska. Z racji tego, że będzie to pierwszy raz gdy robię coś takiego i boję się po prostu że coś sp******ę i potem będę siedział godzinami starając się to naprawić. Tak więc mam parę pytań (szukałem odpowiedzi ale nie znalazłem).

Telefon jest odblokowany- Gdy naciskam Vol+ i Power to przechodzę do wybrania języka, następnie są 4 opcje ( Reboot, Wipe & Reset, Install update.zip to System, Power Off).
W informacjach o telefonie mam:
Wersja Android: 5.1.1 LMY47V
Wersja MIUI: MIUI 7.0.4.0 (stabilna)

Teraz moje pytania:
- Czy mogę podążać za tym poradnikiem >>KLICK<< ? Nie ma tam wspomnianej wersji 4c,ale dla mnie wydaje się to mimo wszystko ok, jednak nie chce sie przejechać.

- Z tego co rozumiem ja zaczynam dopiero od kroku nr 3? (Instalacja recovery)

- Wersja MIUI Polska na stronie to "MIUIPolska_libra_6.3.10", natomiast wersja w telefonie jest 7.0.4.0. Czy instalując recovery o niższej wersji nie spowoduje jakiś problemów? Czy wersje te są niezależne od siebie i oprogramowanie polskie jest "na równi" z wbudowanym

- Czy recovery jest wymagane? czy jest to bardziej w stylu recovery systemu w PC.

- W "MIUIPolska_libra_6.3.10" mam załączony plik TWRP - tak więc nie muszę ściągać osobnego?

- Znalazłem też ten temat >>KLICK<< ale jest notka:

Cytat

Uwaga: telefony Mi4c i MiNote Pro od wersji 6.1.14 (chińskie romy dev i romy fastboot) mają zablokowany bootloader! Poniższa instrukcja nie będzie możliwa do wykonania jeśli na telefonie zainstalowano rom chiński dev lub fastboot powyżej 6.1.14.

czyli rozumiem, że za tym poradnikiem mam nie podążać.


Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Angath

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja mam problem z wgraniem MIUI Polska. Od początku: kupiłem telefon na IBG, coś zrobiłem i go ucegliłem i zablokowałem bootloadera. Przeszedłem pozytywnie procedurę odblokowania. Wczoraj udało mi się odblokować telefon z MiUnlock. Robię wszystko zgodnie z instrukcją, nie mam problemu z wgraniem TWRP, ale potem nie mogę w nim nic zrobić - TWRP bardzo źle reaguje na dotyk, jak już jakimś cudem uda mi się dostać w Instal do i zrobić swip to confirm flash to wraca mi cały czas do starej wersji, która zainstalowałem. Co mam zrobić? 

Mam taką wersję zainstalowaną w telefonie

Screenshot_2016-04-02-09-59-17_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie TWRP szaleje nie reaguje na dotyk we wskazanym miejscu . Czekam kilka minut i jakoś mi się udaje wejść do Instalacji to potem się zapala ekran z logotypem, po chwili zaczyna się ładować Android i włącza chiński i angielski soft, a nie to co wgrałem zgodnie z instrukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szyna007 napisał:

Nie TWRP szaleje nie reaguje na dotyk we wskazanym miejscu . Czekam kilka minut i jakoś mi się udaje wejść do Instalacji to potem się zapala ekran z logotypem, po chwili zaczyna się ładować Android i włącza chiński i angielski soft, a nie to co wgrałem zgodnie z instrukcją.

  • Install TWRP zip via Updater app or Fastboot mode, then install our ROM
  • TWRP Recovery Zip DOWNLOAD

 

Zainstaluj najpiwerw to TWRP i pozniej z niego zainstaluj rom.

Zobacz czy rom sciagnal sie bez zadnych bledow. Sprawdz md5 pliku i porownaj z tym podanym.

Edytowane przez Pawliko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Pawliko napisał:
  • Install TWRP zip via Updater app or Fastboot mode, then install our ROM
  • TWRP Recovery Zip DOWNLOAD

 

Zainstaluj najpiwerw to TWRP i pozniej z niego zainstaluj rom.

Zobacz czy rom sciagnal sie bez zadnych bledow. Sprawdz md5 pliku i porownaj z tym podanym.

Dobra zainstalowałem to TWRP. Też trochę szajbuje, ale jest lepsze niż to poprzednie. Jak mogę sprawdzić czy rom ściągnął się bez żadnych błędów - w sensie ten plik md5? Robię tak jak z instrukcją i mam failed. 

Czy ma znaczenie gdzie umieszczę rom w telefonie?

20160403_002823.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, szyna007 napisał:

Dobra zainstalowałem to TWRP. Też trochę szajbuje, ale jest lepsze niż to poprzednie. Jak mogę sprawdzić czy rom ściągnął się bez żadnych błędów - w sensie ten plik md5? Robię tak jak z instrukcją i mam failed. 

Czy ma znaczenie gdzie umieszczę rom w telefonie?

20160403_002823.jpg

Eh... Musze napisac poradnik do tego md5...

Zrob zgodnie z tym co pisalem tutaj, tylko ze twoje pole md5 ma miec wartosc taka jak tutaj. https://miuipolska.pl/download/ Chodzi o to : C1B6BA7C41 (To podane na stronie jest skrócone.)

 

Twoje pole md5 powinno wynoscic : C1B6BA7C41B36FB19997ADFAD837FCD0

 

Jezeli jest inne to zle pobral ci sie plik i musisz sciagac rom od nowa.

(Caly czas mowie o romie   MIUI 6.3.31 )

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 15.03.2016 at 9:48 PM, Angath said:

Wersja Android: 5.1.1 LMY47V
Wersja MIUI: MIUI 7.0.4.0 (stabilna)

Cześć,

miałem wersję jak Angath powyżej. Pojechałem metodą 1 z instrukcji https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ i zainstalowałem TWRP 2.8.7.0. Następnie wykonałem "Wipe" - "Factory Reset" i zainstalowałem xiaomi.eu_multi_libra_6.5.5_v7-5.1.zip zgodnie z instrukcją. Instalacja zakończyła się bez błędu.

Niestety, po wybraniu "Reboot System" pojawia się logo Mi mi.com, a następnie znów TWRP. Nie przechodzi do MIUI.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem, więc pozwolę sobie wykorzystać ten ;).

Dziś stałem się posiadaczem Xiaomi Mi4c 3/32gb, jest to moja pierwsza styczność z tymi telefonami, tak więc proszę o wyrozumiałość. Nie bić proszę :D- jestem zielony w tych sprawach :P.

Telefon zakupiłem od Technosa, w informacjach o telefonie mam:

wersja android: 5.1.1 LMY47V

wersja Miui: Miui 7.3 od MiuiPolska 6.3.10 (rozwojowa)

I tutaj zaczynają się moje pytania.

1. Co powinienem na starcie robić? Taką wersję mi zainstalowali i  czy powinienem przejść na inną wersje - np jakaś lepsza dla baterii / stabilniejsza lub coś wgrywać?  Czy poprostu zacząć go normalnie używać? :)

2. Na kompie mam Windows 10, nie będzie potrzeby wgrywania linuxa bądź win7, tak?

Z góry dziękuję za porady!

Edytowane przez marandos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 2.04.2016 o 13:33, Pawliko napisał:
  • Install TWRP zip via Updater app or Fastboot mode, then install our ROM
  • TWRP Recovery Zip DOWNLOAD

 

Zainstaluj najpiwerw to TWRP i pozniej z niego zainstaluj rom.

Zobacz czy rom sciagnal sie bez zadnych bledow. Sprawdz md5 pliku i porownaj z tym podanym.

Które TWRP z tego linku najlepiej ściągnąć?

Mam też pytanie który rom miuipolska najlepiej wgrać do mi4c? Nie mogę się połapać w szukaniu w archiwum.

Prosiłbym poratować linkiem ew.nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. jakby ktoś szukał potwierdzenia. Miałem dokładnie te same wersje Androida i MIUI na moim Mi4c + odblokowany bootloader, tak jak Angath. Podążając za instrukcją  >>KLICK<<  wszystko zadziałało bez najmniejszego problemu. Telefon kupiłem nowy, od chinola 2 tyg temu. poprzedni ROM był z jakimiś krzakami. Dzięki za pomoc.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechał telefon, ale odblokowanie bootloadera nie przechodziło bo przy 50% wywalało, że urządzenie nie może zostać zweryfikowane.

Wgrałem dev rom http://en.miui.com/download-293.html i dalej to samo. Jak mam odblokować bootloader aby wgrać twrp?

Edytowane przez wacekdagama
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...