Skocz do zawartości

Jakość rozmów


Maly_Szu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Bardzo ubolewam nad jakością rozmów w Redmi 3. Wiem, że nie jest to problem tylko mojego egzemplarza, bo moja siostra ma takiego samego, na dodatek z innego źródła i problem jest ten sam.

ROM mam wgrany multilanguage z xiaomi.eu (wersja na zablokowany bootloader z tego forum) 7.1.3.0

Jakość rozmów jest bardzo kiepska... Żeby nie powiedzieć beznadziejna. Rozmówca słyszy mnie wcale nie lepiej niż na starym Sony Ericssonie. Ja w głośniku rozmów tak samo... Nokia Lumia 520, której jeszcze używam oferuje o niebo lepszą jakość.

W wątku zbiorczym przeczytałem, że ten telefon ma rewelacyjny tor audio. Uważam zupełnie odwrotnie. Nawet na słuchawkach (co prawda nie Xiaomi tylko "zwykłych") jakość rozmów jest do bani, podobnie jakość odtwarzanej muzyki. Słuchałem wczoraj na kilku telefonach i Xiaomi niestety wyraźnie od nich odstaje na niekorzyść.

Wszystkie recenzje rozczulają się nad tym telefonem, nad jego możliwościami, osiągami itp. ale nikt nigdzie w recenzji nie wspomina o jakości rozmów.

Gdy wpisze się w Google "Xiaomi jakość rozmów" to jest pełno tematów, w których użytkownicy wyrażają niezadowolenie. Niektórym pomagają jakieś magiczne funkcje w Mi (w Redmi 3 nie działają), wyłączanie redukcji szumów (da się coś takiego zrobić w Redmi 3?). Niektórym pomaga przełączenie na sieć 2G, ale wtedy nie będę miał neta, tak? ViperFX podobno nie działa na głośniczek rozmów.

Zainwestowałem sporo w ten telefon (etui, szkło, karta pamięci), ale jak mam wykonać połączenie to mnie krew zalewa.

Trzeba się z tym pogodzić czy jest na to jakaś rada? Tylko nie mówcie, że mi się wydaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Każdy ma subiektywne odczucia, zwłaszcza jeśli nie ma porównania z innymi telefonami. Wg Ciebie jest bardzo dobra względem jakich telefonów? Rozmawiam raz z Noki, raz z Xiaomi na tych samych słuchawkach i w Nokii rozmówcę słyszę bardzo wyraźnie, jakby był obok mnie, czystość głosu jest bardzo dobra, brak jakichkolwiek szumów, pasmo jest przenoszone poprawnie, lekki bas i nie przesycona góra, w Xiaomi natomiast słyszę jakieś szumy, niskich tonów podczas rozmowy nie słyszę w ogóle, góra jest jakaś dziwna i rozmówca po drugiej stronie słyszy mnie tak samo kiepsko.

Myślałem, że problem dotyczy słuchawek (planuję zakupić Piston V3), odpiąłem je więc i rozmawiałem bez nich i niestety to samo, w Nokii czysto i klarownie, w Xiaomi szum. Pokombinuję jeszcze.

Temat wrzuciłem tutaj a nie do problemów technicznych, gdyż wg mnie nie jest to problem egzemplarza (jak pisałem wyżej siostra ma tak samo).

Jaki masz ROM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi 3 oferuje doskonałą jakość połączeń głosowych. Testuję to zawsze na kazdym modelu, w tej chwili mam porównanie do nexusa 5, HTC E8, Iphone 6+, Nexusa 4, ZTE Blade V6, LG G2, Xperia Z3. 

Wsród tych modeli tylko G2 i E8 mają tak dobrą jakość połączeń, może jeszcze też Z3 i 6+. Albo trafiłeś na uszkodzone egzemplarze albo masz kiepski BTS w okolicy. W redmi 3 jest głośno, wyrażnie, nie ma głosu jak z beczki - tak jak w P8  czy P8 lite, rozmówcy słyszą mnie wyraźnie i niezaleznie czy jadę autem czy mam ciszę w pomieszczeniu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z jakością dźwięku czy rozmów,w porównaniu z Lumią 735, HTC 8s czy Nexusem5, jest chyba lepiej. Może problem dotyczy twojego egzemplarza, zmienionych ustawień lub romu! Mało tego w najnowszym romie 7.2.4 pojawiła się funkcja voice over LTE ale tego jeszcze żaden nasz operator nie oferuje (plus jakieś testy przeprowadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, to problemem może być Twój operator/bts pod który jesteś podpięty... Potestuj inne karty sim, innych operatorów. Jestem w Play i zauważyłem, że w pewnych miejscach (np. PORD w Gdańsku) na nadajniku T-mobile H+ mam sporo gorszą jakość rozmów niż na nadajniku Play H+ u mnie w domu, a są też miejsca gdzie jest na odwrót... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez etui nie sprawdzałem ale na oko nie wygląda aby coś miało przeszkadzać, sprawdzę. I sprawdzę na innych kartach i BTSach.

Na dyktafon nagrywałem i z górnego mikrofonu jest w miarę OK, z dolnego wyraźnie gorzej.

Edycja:

Bez etui i na ustawieniach sieci 4G/3G i 2G bez zmian :( Załamka. To samo górny czy dolny mikrofon - rozmówcy mówią że bez różnicy.

Edytowane przez Maly_Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bb, które zawsze maiłem do tej pory jakość rozmów była wyśmienita, Redmi 3 w żadnym stopniu nie ujmuje świetnej jakości bb, więc chyba jest zacnie? Nie mam porównań zbytnio z innymi smartfonami :) No napewno jest lepiej niż w 3310 :) która ostatnio awaryjnie przez kilka dni używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie sprawdziłem na oryginalnym chińskim sofcie tylko od razu przeflashowałem na multilanguage. A co powiecie o sile głosu w słuchawkach? Bo zarówno ja słyszę jak i rozmówca mnie - bardzo słabo. Rozmówca mówi że do tej pory miał głośność na 2 a teraz musi na 5 żeby mnie usłyszeć. Ja muszę mieć na maxa, podczas gdy w Nokii miałem 4-5/10. Siła głosu w opcjach też ustawiona na maxa.

Wieczorem będę mógł sprawdzić na innych słuchawkach.

Edytowane przez Maly_Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przełączam się na sieć plusa, ponieważ na play tak tnie rozmowy w wielu miejscach że Masakra

Sama głośność rozmowy u mnie jest na bardzo dobrym poziomie, nie mam ustawione nawet 50% a słyszę aż nadto i to w silikonie

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na en.miui.com jest dużo tematów o tym, ale większość o Redmi Note 3. Niektórzy to odczuli po aktualizacji ROMu. Zauważyłem, że jak nagrywam film to jakość dźwięku jest bardzo dobra. Gdy wybieram numer też przez chwilę normalnie słychać sygnał dzwonienia, dopiero po chwili się on pogarsza i jest zaszumiony i taka potem jest cała rozmowa.

Edycja:

Górny mikrofon wyraźnie jest lepszy od dolnego. Puściłem teraz piosenkę na głośnikach z monitora i nagrałem minutę dyktafonem co 10 sekund zamieniając mikrofony. Potem to samo tylko że film w Full HD. Za każdym razem kiedy łapał górny mikrofon dźwięk jest czystszy, ale nadal brakuje mu dużo do tego co powinno być...

Edytowane przez Maly_Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie pozostaje nic innego jak wgrać od nowa ROM i sprawdzić. Lubię tweakować telefon i może coś przełączyłem/wyłączyłem. Choć akurat w Redmi nic nie kombinowałem za wiele, usługi i aplikacje w tle chodzą jak chodziły, jedynie firewall mam zainstalowany z ustawionymi własnymi regułami, ale to nie ma nic do tego.

 

Nie mając roota jaką mam możliwość zbackupowania całego oprogramowania żeby potem przywrócić (jak wgranie czystego ROMu nic nie da)? Zrobiłem backup poprzez wbudowaną opcję w MIUI ale domyślam się, że to nie wystarczy?

 

Mógłby mi jeszcze ktoś powiedzieć takie coś: spróbujcie nagrać coś na dyktafon - nawet możecie mówić. Ale trochę do górnego i trochę do dolnego mikrofonu. I potem sprawdźcie z którego się lepiej nagrało. U mnie z dolnego słychać jak z kasety magnetofonowej albo gorzej. Z górnego wyraźnie dużo lepiej, ale to jeszcze nie to co powinno być.

Edytowane przez Maly_Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2016 o 17:39, FromWP napisał:

A spróbuj nagrać jakieś rozmowy przez tel może to ci pomoże w diagnozie!

Nagram coś i wrzucę + to co nagrałem na dyktafon i kamerką.

Dnia 17.03.2016 o 17:39, sp4ubw napisał:

Root to kwestia minuty. Dzięki niemu zrobisz backup i potem przywrócisz.

W minutę to chyba tylko KingRoot a z nim to nie do końca wiadomo jak jest.

Dnia 17.03.2016 o 17:45, FromWP napisał:

Jeszcze jedno, Redmi3 nagrywa dźwięk w stereo, jeden kanał górnym drugi dolnym. Na słuchawkach usłyszysz ewentualną różnicę w głośności.

Właśnie odsłuchuję i rzeczywiście raz jeden kanał, raz drugi gra wyraźniej.

 

Edycja:

Trochę czasu minęło i jest tak: czasem się zdarza (2 na 10 rozmów), że jakość dźwięku (rozmowy) jest w pełni zadowalająca. Niestety w większości przypadków nie jest. Kiedy wybieram numer i zaczyna łączyć to dźwięk dzwonienia jest czysty, głośny i wyraźny i potem są 2 możliwości: albo tak zostanie i rozmowa będzie OK, albo za chwilę ten dźwięk staje się w cichy zaszumiony i taki pozostaje do końca rozmowy - jadąc samochodem ledwo słychać rozmówcę czy to na słuchawkach czy na głośniku rozmowy (a samochód mam bardzo cichy).

Zainstalowałem sobie programy do pomiaru siły sygnału GSM i stwierdzam, że problem nie jest zależny od odległości od nadajnika ani od zasięgu. Wydaje się jakby był losowy.

Zgłupiałem już totalnie.

Edytowane przez Maly_Szu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam podobny problem w RN3 Pro 

 

Generalnie u mnie operatorem jest Play. Na stockowym romie (china stable) rozmowy w play idealne. Potem wgrałem global stable i się zaczęło, a wraz z kolejnymi aktualizacjami było coraz gorzej. Na najnowszym miui polska podobny problem. Rozmowa już w trakcie łączenia jest zniekształcona, urywa, głos rozmówcy jest "jak robota".

Co ciekawe jak przełącze się na 3g jakiegokolwiek innego operatora, problemu NIE MA. 

Druga ciekawa rzecz, jak w trakcie zniekształconej rozmowy na play 3g/4g odblokuje ekran i coś po menu poklikam to jakość wraca do normalnej. Wtf?

 

Play twierdzi że to wina karty sim (wymieniałem rok temu)... Ja myślę, że to coś z miui. Na miui EN jest sporo ludzi którzy mają podobne problemu w europie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja zauważyłem u siebie taką prawidłowość: jeżeli wybieram numer i rozpocznę rozmowę (kilka sekund) bez podpiętych słuchawek i podepnę je w trakcje rozmowy, to jakość jest OK, głos nie ulega zniekształceniu, jest głośno, wyraźnie itp.

Ale jeżeli tylko mam wybiorę numer i rozpocznę rozmowę z podłączonymi słuchawkami wtedy jest cicho, głos zniekształcony, masakra.

Ktoś potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...