Skocz do zawartości

[ROM][Fastboot]Stable Global 7.1.7.0


nonda

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, m.mietek napisał:

Akurat jest juz z tego wyjście, wystarczy zainstalować chińskie mi PC, i telefon się z aktualizuje :)

No niestety nie. Chińskie Mi Pc Suit też rozpoznaje że ROM jest najnowszy i klapa. Szkoda że nie da się wymusić w Mi Pc Suit aktualizacji do jakiegoś wskazanego przez użytkownika ROMu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fredek napisał:

Jak najbardziej byłoby bezpieczne, wystarczy że unlock lub lock wymazuje dane w telefonie.

I w jaki sposób zabezpiecza to sprzęt?

17 godzin temu, KrzysiekGP napisał:

Inaczej byś śpiewał gdyby flashowanie uwaliło Twój telefon pomimo że robiłeś wszystko zgodnie z poradnikiem. Przez ostatnie 2 godziny starałem się pomóc koledze u którego flashowanie nie powiodło się mimo że nic nie zaniedbał (Win 64 bit, sterowniki adb itd) W efekcie  Mi Pc Suite pokazuje mu teraz że ma najnowszy China Stable 7.2.2.0 LHOCNDA a telefon wisi na logo MI i nic nie da się zdziałać.

Ma 2 opcje:

1. Rozebrać telefon aby zewrzeć punkty serwisowe

2. Grzecznie czekać aż wyjdzie następna wersja China Stable

Jak widać zablokowany bootloader tylko utrudnia życie normalnym użytkownikom (gdybym taki tel. ukradł albo był paserem to co za problem go rozebrać i zewrzeć 2 punkty na płycie? Bardziej ryzykowne rzeczy z elektroniką już robiłem).

Wybacz, ale nie wierzę i nie uwierzę, że uwalił telefon robiąc wszystko poprawnie.

Co Ci da jakiekolwiek zwarcie skoro telefon i tak będzie dalej powiązany z kontem Xiaomi i będzie wymagał podania hasła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jak ze ślepym o kolorach. Mało chyba jeszcze rzeczy widziałeś skoro nie możesz pojąć że podczas flashowania (szczególnie na Windowsie) coś może nie wyjść. Wracając do tematu, napisałem do supportu Xiaomi co można zrobić w tej sytuacji i geniusze odpisali żeby podpiąć telefon w trybie fastboot - ktoś sobie zapomniał, że przy zablokowanym bootloaderze to nie zadziała.

Ps. Dziś kradnę Twój telefon, jeśli nie jest zaszyfrowany to go rozbieram, zwieram 2 miejsca na płycie, podpinam i flashuje nowy ROM a potem robię szybki deal na olx - nie wiem gdzie widzisz problem. Jestem drobnym złodziejaszkiem ;) i mam w nosie Twoje tajne dane osobowe, hasła itp. Ważne że na imprezkę kasa się znajdzie. Nawet jeśli takie zabezpieczenia by działały to i tak go kradnę i rozbieram na części, które trochę taniej ale opchnę swobodnie - szczególnie ramkę z ekranem.

Ja i tak będę się upierał że blokada bootloadera jest utrudnieniem przede wszystkim dla zwykłego użytkownika.

Edytowane przez KrzysiekGP
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Trzucha napisał:

Co Ci da jakiekolwiek zwarcie skoro telefon i tak będzie dalej powiązany z kontem Xiaomi i będzie wymagał podania hasła?

Po pierwsze jakikolwiek asop, cm czy inny custom rom ma w głębokim poważaniu to zabezpieczenie (powiązanie z kontem xiaomi) czyli twój numerek konta xiaomi, hasełko i dane sesyjne zapisane na partycji persist.

Po drugie każdy z w/w systemów umożliwia bezproblemowy odczyt, skopiowanie i podmianę tych danych.

Po trzecie jak ktoś się uprze (i ma pojęcie o takich zabawach) to stracisz nie tylko fizycznie telefon ale tez wszystkie dane na koncie xioami i wszystko co zapisałeś w chmurze, twoje konto zostanie zwyczajnie przejęte.

Po czwarte dla kilku telefonów xioami z blokadą bootloadera są już całkiem łatwo dostępne poradniki jak wyłączyć tą blokadę bez fatygowania się z pisaniem podań do xiaomi i czekaniem ileś dni na łaskawie udzieloną zgodę... fakt są to zabawy dla zaawansowanych użytkowników.

1 godzinę temu, Trzucha napisał:

I w jaki sposób zabezpiecza to sprzęt?

Teraz przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałem wyżej i odpowiedz sobie na pytanie jak zabezpiecza ta blokada która tak zachwalasz ?

Edytowane przez fredek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek daj spokój, człowieka nie przekonasz. Szkoda sobie opuszki palców strzępić. To jest na zasadzie, mam swoje zdanie i "mojsze" jest najlepsze. Przypomina mi to historię jak kiedyś widziałem kobietę, która nie miała podpisanej karty kredytowej - twierdziła że przy każdej płatności pokazuje dowód osobisty i to zabezpiecza ją w razie kradzieży. Nie pomyślała, że ułatwia złodziejowi życie bo ten może taką kartę podpisać i nie będzie się musiał męczyć z podrabianiem jej podpisu - karta nie miała chipa, do autoryzacji był potrzebny tylko podpis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek napisał:

Po pierwsze jakikolwiek asop, cm czy inny custom rom ma w głębokim poważaniu to zabezpieczenie (powiązanie z kontem xiaomi) czyli twój numerek konta xiaomi, hasełko i dane sesyjne zapisane na partycji persist.

Po drugie każdy z w/w systemów umożliwia bezproblemowy odczyt, skopiowanie i podmianę tych danych.

Po trzecie jak ktoś się uprze (i ma pojęcie o takich zabawach) to stracisz nie tylko fizycznie telefon ale tez wszystkie dane na koncie xioami i wszystko co zapisałeś w chmurze, twoje konto zostanie zwyczajnie przejęte.

Po czwarte dla kilku telefonów xioami z blokadą bootloadera są już całkiem łatwo dostępne poradniki jak wyłączyć tą blokadę bez fatygowania się z pisaniem podań do xiaomi i czekaniem ileś dni na łaskawie udzieloną zgodę... fakt są to zabawy dla zaawansowanych użytkowników.

Teraz przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałem wyżej i odpowiedz sobie na pytanie jak zabezpiecza ta blokada która tak zachwalasz ?

Przecież mi chodzi o to, w jaki sposób chcesz wgrać nieoryginalny ROM który ominie te zabezpieczenia (sam już o takiej możliwości pisałem jakiś czas temu) na ten (nie jakiś inny, to nie ten dział) telefon z zablokowanym bootloaderem? Rozumiem doskonale, że jeżeli masz odblokowany bootloader to możesz zrobić co chcesz, ale przy zablokowanym chyba właśnie nie wgrasz żadnego custom ROM(?) Na tym, jak rozumiem, właśnie polega to zabezpieczenie.

Po drugie, powiedz mi w jakiż to sposób potencjalny "złodziej" może przejąć moje konto Xiaomi skoro nawet nie dostanie się do telefonu? Nawet jakby się dostał do pamięci to sądzisz, że Twoje hasło jest podane jawnym tekstem (ew. jest łatwe do złamania)?

2 minuty temu, KrzysiekGP napisał:

@fredek daj spokój, człowieka nie przekonasz. Szkoda sobie opuszki palców strzępić. To jest na zasadzie, mam swoje zdanie i "mojsze" jest najlepsze. Przypomina mi to historię jak kiedyś widziałem kobietę, która nie miała podpisanej karty kredytowej - twierdziła że przy każdej płatności pokazuje dowód osobisty i to zabezpiecza ją w razie kradzieży. Nie pomyślała, że ułatwia złodziejowi życie bo ten może taką kartę podpisać i nie będzie się musiał męczyć z podrabianiem jej podpisu - karta nie miała chipa, do autoryzacji był potrzebny tylko podpis ;)

Nie bądź śmieszny z tym porównaniem - to właśnie Wy, odblokowując bootloadera, możecie być porównani z tą kobietą, która, tak samo jak Wy, ułatwia robotę potencjalnym "złoczyńcom". :)

P.S. Karta bez chpa ma pasek magnetyczny i również jest zabezpieczona PINem. :P Obecność chipa nie ma tu nic do rzeczy.

8 minut temu, zyga123 napisał:

Wiadomo coś kiedy na Stable Global zawita PL?

Nie wiadomo dokładnie. Możesz łatwo (przez systemowe aktualizacje) przejść na Global DEV - tam już jest praktycznie pełne tłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KrzysiekGP napisał:

Dyskusja jak ze ślepym o kolorach. Mało chyba jeszcze rzeczy widziałeś skoro nie możesz pojąć że podczas flashowania (szczególnie na Windowsie) coś może nie wyjść. Wracając do tematu, napisałem do supportu Xiaomi co można zrobić w tej sytuacji i geniusze odpisali żeby podpiąć telefon w trybie fastboot - ktoś sobie zapomniał, że przy zablokowanym bootloaderze to nie zadziała.

Ps. Dziś kradnę Twój telefon, jeśli nie jest zaszyfrowany to go rozbieram, zwieram 2 miejsca na płycie, podpinam i flashuje nowy ROM a potem robię szybki deal na olx - nie wiem gdzie widzisz problem. Jestem drobnym złodziejaszkiem ;) i mam w nosie Twoje tajne dane osobowe, hasła itp. Ważne że na imprezkę kasa się znajdzie. Nawet jeśli takie zabezpieczenia by działały to i tak go kradnę i rozbieram na części, które trochę taniej ale opchnę swobodnie - szczególnie ramkę z ekranem.

Ja i tak będę się upierał że blokada bootloadera jest utrudnieniem przede wszystkim dla zwykłego użytkownika.

Tylko nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że to właśnie Ty jesteś tu "ślepy" bo nie widzisz jak bardzo ułatwiasz życie potencjalnemu złodziejowi i jeszcze wydaje Ci się, że jest inaczej. :) Mało chyba jeszcze rzeczy widziałeś skoro nie możesz pojąć, że można mieć zupełnie sprawnego Windowsa na którym po prostu nie ma opcji abyś uwalił telefon robiąc tak prostą operację jak należy (w tym posiadając zupełnie sprawnego, niezaśmieconego i niezawirusowanego Windowsa). Jak ktoś nie może ogarnąć swojego Windowsa to niech najlepiej nie zabiera się za flashowanie, bo później jest taki efekt.

Twoja recepta na przechwycenie mojego telefonu chyba nie zadziała bo telefon nadal będzie skojarzony z kontem Xiaomi, a custom ROMu raczej nie wgrasz mając zablokowany bootloader.

Dla zwykłego czy niezwykłego użytkownika, nieważne. Ważne, że "utrudnieniem". Być może niedługo do złamania (jak praktycznie wszystko), ale nadal utrudnienie. I chyba nie chcesz mi wmówić, że odblokowanie swojego telefonu samemu jest w jakikolwiek sposób bezpieczniejsze? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Trzucha napisał:

Przecież mi chodzi o to, w jaki sposób chcesz wgrać nieoryginalny ROM który ominie te zabezpieczenia (sam już o takiej możliwości pisałem jakiś czas temu) na ten (nie jakiś inny, to nie ten dział) telefon z zablokowanym bootloaderem? Rozumiem doskonale, że jeżeli masz odblokowany bootloader to możesz zrobić co chcesz, ale przy zablokowanym chyba właśnie nie wgrasz żadnego custom ROM(?) Na tym, jak rozumiem, właśnie polega to zabezpieczenie

Poszperaj w internecie a znajdziesz dokładne instrukcje jak odblokować bez łaski xioami bootloader np. mi4c lub minote pro... w RN3Pro czyli kenzo jest dokładnie tak samo, jedyne co nie jest publicznie dostępne to pewien plik emmc... zawierający obraz bootloadera z wyłączoną blokadą... nie chcę pisać instrukcji by ci to udowodnić bo nie mam zamiaru ułatwiać życia złodziejom... ale te zabezpieczenia xioami są jednocześnie: dziurawe i upierdliwe dla zwykłych użytkowników.

22 minuty temu, Trzucha napisał:

Po drugie, powiedz mi w jakiż to sposób potencjalny "złodziej" może przejąć moje konto Xiaomi skoro nawet nie dostanie się do telefonu?

Dane twojego konta zapisane są na partycji persist i przeżywają zarówno MiFlash z opcją flash_all jak i zabawy w trybie edl... a wystarczy po odblokowaniu wgrać twrp i masz pozamiatane :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fredek napisał:

Poszperaj w internecie a znajdziesz dokładne instrukcje jak odblokować bez łaski xioami bootloader np. mi4c lub minote pro... w RN3Pro czyli kenzo jest dokładnie tak samo, jedyne co nie jest publicznie dostępne to pewien plik emmc... zawierający obraz bootloadera z wyłączoną blokadą... nie chcę pisać instrukcji by ci to udowodnić bo nie mam zamiaru ułatwiać życia złodziejom... ale te zabezpieczenia xioami są jednocześnie: dziurawe i upierdliwe dla zwykłych użytkowników.

Dane twojego konta zapisane są na partycji persist i przeżywają zarówno MiFlash z opcją flash_all jak i zabawy w trybie edl... a wystarczy po odblokowaniu wgrać twrp i masz pozamiatane :P

Widziałem tę instrukcję, ale tak jak sam napisałeś, nie działa (przynajmniej jeszcze) z telefonem o którym piszemy. Nawet jak kiedyś będzie działała to i tak dla mnie jest to wystarczające zabezpieczenie (każde prędzej czy później da się złamać, nie oczekuję zabezpieczenia swojego telefonu na poziomie supertajnych urządzeń dla armii), a pozbywanie się jej zdecydowanie ułatwia złodziejowi sprawę. :)

Załóżmy nawet, że odblokujesz bootloadera. ale czy masz informację, że można z danych dotyczących konta bez problemu wyciągnąć hasło? Bo nie sądzę, aby udało się to "podpiąć" na innym ROMie niż oryginalny, tym bardziej bez hasła. Czy systemowe szyfrowanie danych nie szyfruje tych informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Trzucha napisał:

nie działa (przynajmniej jeszcze) z telefonem o którym piszemy

Ja napisałem dokładnie co innego... działa ale nie jest publicznie dostępne :P

Na resztę pytań sam znajdziesz odpowiedź (i nie spodoba ci się to co znajdziesz) jak się zainteresujesz jak to jest realizowane... bo na razie to ty tylko wierzysz że to jest super bezpieczne a ja ci tylko grzecznie i cierpliwie tłumaczę, że nie ma nic gorszego niż złudne poczucie bezpieczeństwa. I na tym zakończymy już naszą rozmowę na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fredek napisał:

Ja napisałem dokładnie co innego... działa ale nie jest publicznie dostępne :P

Na resztę pytań sam znajdziesz odpowiedź (i nie spodoba ci się to co znajdziesz) jak się zainteresujesz jak to jest realizowane... bo na razie to ty tylko wierzysz że to jest super bezpieczne a ja ci tylko grzecznie i cierpliwie tłumaczę, że nie ma nic gorszego niż złudne poczucie bezpieczeństwa. I na tym zakończymy już naszą rozmowę na ten temat.

Nie wierzę, że to mogłoby być "super bezpieczne", to nie jest takie urządzenie od którego się tego wymaga. I uwierz mi, że nie cechuje mnie "złudne poczucie bezpieczeństwa". :)
Nie jest publicznie dostępne, a Ty je miałeś? Czy tylko słyszałeś o istnieniu? Nie zagłębiałem się w takie kwestie bo nawet nie miałem takiej potrzeby, tym bardziej, że swoje pierwsze Xiaomi mam dopiero od miesiąca, ale sądząc po Twoich wypowiedziach, zdążyłeś trochę poszperać w MIUI na tym telefonie i wiesz już coś na ten temat więc mógłbyś się podzielić swoją wiedzą, a nie odsyłać do bliżej nieokreślonych źródeł w internecie. Zasugerowałeś, że moje hasło do konta nie jest praktycznie wcale zabezpieczone, ale nie chcesz napisać na jakiej podstawie tak twierdzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Mi PC suite, odpal tel. w trybie fastboot, podłącz do kompa, to Ci stery zainstaluje. Potem reset telefonu i jedziesz z adb, edl i miflashem. Jeżeli mi pc suite nie zainstaluje Ci poprawnie sterów, ściągnij chińską wersję programu.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ss

Pierwszy post tego tematu opisuje jak to zrobić. W razie problemów czytaj, bo tu już opisano wszystkie możliwe przypadki. W razie kryzysu pisz, coś się pomoże. BTW mój telefon najlepiej chodził na China Stable.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

@Jacuss

Obecnie jest jakiś globalny problem z przechodzeniem z Global Stable na Dev. Trzeba czekać.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Na wstępie dzięki za pomoc w zrotowaniu jak na 1x poszło w miarę sprawnie , aczkolwiek mam pytanie wgrałem soft  "kenzo_global_images_V7.1.7.0.LHOMICL_20160129.0000.14_5.1_global" i mam pytanie rozumiem że na tym sofcie j.polskiego nie ma tak samo nie można nawet wybrać polski jako lokalizacji, pytanie co muszę zrobić by polski się pojawił :P

Edytowane przez junki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam telefon od Goldiego ze śmieciowym romem - 7.17.9.0 (LHOCNCL). Chciałbym go odblokować i wgrać MIUI Polska (lub Global DEV bez odblokowywania). Ale mam problem oczywiście - pobrałem najnowszy china dev i chciałem go wrzucić za pomoca MiFlash'a. Ale za kazdym razem po kliknięciu "Refresh" wyskakuje mi błąd - "  wystapił problem podczas uruchamiania pliku qcCoInstaller.dll Nie można odnaleźć określonego modułu". I nic nie mogę zrobić. Próbowałem wszystkiego - kilka razy instalowałem MiFlash'a, uruchamialem kompa, próbowałem china dev i china stable - nic to nie pomaga. Mam zainstalowane sterowniki ADB. Próbowałem również sprawdzić poprzez komendę ADB devices - wyskakuje mi numer urządzenia, ale jest zawsze nie jako device, tylko unauthorized. Chyba, że to wynika z zablokowanego bootloadera. Błagam - pomóżcie - bo nie nie mam już pomysłu zaczepienia - jak z tym ruszyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debugowanie oczywiście włączyłem - zapomniałem o tym napisać.

Dzięki podpowiedziom jakoś ruszyłem  z miejsca - mianowicie wszedłem w tryb recovery (Power + Volume+) i poprzez Mi PC Suite zrobiłem update do wersji china stable najnowszej - a więc nie mam juz śmieciowego. Będe próbował walczyć dalej.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem update w podobny sposób i przeszedłem na china dev. Ale niestety problem z błędem w MiFlash cały czas jest. Już nawet próbowałem wpiąć się do wejścia USB 2.0 w PC, ale to też nie pomaga. Wydaje mi się, że problem może leżeć gdzieś w sterownikach - ponieważ po wejściu w tryb recovery komp szuka jakiegoś sterownika (chyba MTP USB) i zawsze próba jego instalowania kończy się fiaskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emef

No to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Zainstaluj wszystkie sterowniki. Jeżeli nie daje rady Mi PC Suite EN spróbuj z China

@junki

Masz Global Stable to wgraj Global Dev przez systemowy updater, z tym że obecnie są z tym problemy. Na Global Stable jeszcze długo nie będzie języka polskiego.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Morvi napisał:

 

@emef

 

 

No to sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Zainstaluj wszystkie sterowniki. Jeżeli nie daje rady Mi PC Suite EN spróbuj z China

 

 

@junki

 

Masz Global Stable to wgraj Global Dev przez systemowy updater, z tym że obecnie są z tym problemy. Na Global Stable jeszcze długo nie będzie języka polskiego.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Zainstalowałem sterowniki po raz kolejny, jest już widoczny device w ADB (wcześniej był unauthorized), wchodzi w stan z migającą czerwoną diodą, jest widoczny w menadżerze urządzeń jako port COM - a wchodzę wtedy do MiFlash i cały czas jest identyczna sytuacja - wyskakuje błąd. MiFlash'a też instalowałem już kilka razy - z różnych źróde - nic to nie daje. Co robić? Rozumiem, że bez MiFlash'a nawet na Global Dev nie przejdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...