Skocz do zawartości

[ROM][Fastboot]Stable Global 7.1.7.0


nonda

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego głupich? Wszędzie widzę, że jest 7.1.8, a jak przyszedł telefon, to było 7.1.9. Dlatego się zdziwiłem, co to za wersja była.

Ale fakt, Xiaomi ma dosyć specyficzne podejście do oprogramowania.

Tobie Marcin życzę więcej luzu, bo jeszcze coś Ci pęknie z tych nerwów.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Jeżeli po wyjęciu z pudełka nie masz Stable China (zakładając, że kupujesz w Chinach, a nie Indiach) to jest zainstalowany syf, który może mieć wpisaną każdą wersję, więc to nie wina Xiaomi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ptys napisał:

aktualnie najnowsza to 7.2.2 własnie ściągam update

Siema,

jak to jest z aktualizacjami? Parę dni temu ściągnąłem i Mi Flashem wrzuciłęm Stable Global 7.1.7.0. Po uruchomieniu zaktualizaował mi się do 7.1.8.0.

Aktualnie tel mówi, że jest up to date. Kilka pytań:

1. Czy 7.2.2 można zainstalować tylko MiFlashem?

2. Jest gdzieś jakiś changelog? Wartoby się zastanowić czy warto aktualizaować

3. Ktoś wie kiedy w Global'u będzie język PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 7.2.2 pojawiło się jako normalny update, ale kumpel tez jeszcze nie ma tego do pobrania, w changelogu napisali to samo co 7.1.8 czyli zwiększenie wydajności i stabilności systemu, zastanawiam się nad AOSP  bo miałem kiedyś zainstalowany na galaxy ace 2 i byłem bardzo zadowolony mega szybki bez żadnych śmieci, choć obecny global też jest super, brak tylko polskiego (choć to nie problem) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie róbcie bałaganu bo znów będzie "awantura" i śmietnik we wszystkich tematach.

Temat jest o Global a nie AOSP. 

Pisać na forum każdy może ale róbcie to tam gdzie jest do tego miejsce.

Dokładnie. Załóżcie temat o AOSP i będzie git.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ptys napisał:

u mnie 7.2.2 pojawiło się jako normalny update, ale kumpel tez jeszcze nie ma tego do pobrania, w changelogu napisali to samo co 7.1.8 czyli zwiększenie wydajności i stabilności systemu, zastanawiam się nad AOSP  bo miałem kiedyś zainstalowany na galaxy ace 2 i byłem bardzo zadowolony mega szybki bez żadnych śmieci, choć obecny global też jest super, brak tylko polskiego (choć to nie problem) 

U mnie ta aktualizacja pojawiła się dziś nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście tego wątku masz link do instrukcji jak wgrać rom przez miflash. Do romów od xiaomi nic nie trzeba odblokowywać. Może kiedyś się pojawi język pl w wersji global, ale czy na pewno i kiedy tego nie wie nikt.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

 

Ok. Czy to też dotyczy romu z strony miuipolska.pl konkretnie tego z 6.3.24 v7-5.1?

Kenzo

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nie. Żeby wgrać MIUI Polska musisz mieć odblokowany bootloader. Możesz się o to starać wypisując wniosek na http://en.miui.com/unlock/. O tym też już jest na forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mariusz Kowalski napisał:

Po odblokowaniu telefonu co robimy dalej? Sorry, że zawracam głowę ale pisze stojąc w korkach i nie bardzo mam jak ogarnąć temat, a chce pomóc znajomej co ma ten fon dostać dla syna.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Po pierwsze

Po drugie

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mariusz Kowalski napisał:

 

Dziękuję bardzo.

pytanie mojej znajomej : na pewno odblokują i czy będzie język polski?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Kolego @Mariusz Kowalski wysil się troszeczkę. Dostałeś powyżej dwukrotnie odpowiednie odpowiedzi. We wskazanym poradniku masz dokładnie opisane, że zdarzają się odmowy i, że można potem wysyłać mailowe prośby przyśpieszające odblokowanie. Jeśli chcesz tak bardzo pomóc koleżance to załóż w jej imieniu konto na en.xiaomi.com i nabij sobie rangę Diamond Member. Nie jest to wymagane, ale podobno pomocne przy odblokowywaniu bootloadera (podobno, bo mam już diamond, miałem dostać unlock prawie natychmiastowo, a już 5 dni czekam).

18 godzin temu, ptys napisał:

u mnie 7.2.2 pojawiło się jako normalny update, ale kumpel tez jeszcze nie ma tego do pobrania, w changelogu napisali to samo co 7.1.8 czyli zwiększenie wydajności i stabilności systemu, zastanawiam się nad AOSP  bo miałem kiedyś zainstalowany na galaxy ace 2 i byłem bardzo zadowolony mega szybki bez żadnych śmieci, choć obecny global też jest super, brak tylko polskiego (choć to nie problem) 

@ptys Pochwal się jak jest z językiem PL w tej wersji.

Edytowane przez bartaspoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, bartaspoz napisał:

 

@ptys Pochwal się jak jest z językiem PL w tej wersji.

Trzeba czytać to co się cytuje. 

 

19 godzin temu, ptys napisał:

u mnie 7.2.2 pojawiło się jako normalny update, ale kumpel tez jeszcze nie ma tego do pobrania, w changelogu napisali to samo co 7.1.8 czyli zwiększenie wydajności i stabilności systemu, zastanawiam się nad AOSP  bo miałem kiedyś zainstalowany na galaxy ace 2 i byłem bardzo zadowolony mega szybki bez żadnych śmieci, choć obecny global też jest super, brak tylko polskiego (choć to nie problem) 

Normalnie ludzie, brak słów.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u kogoś jeszcze na najnowszej wersji występują problemy z jakością połączeń? Sieć play.


W trakcie rozmowy trzaski, zniekształcenia... Normalnie nie da się rozmawiać.

Druga kwestia, czy komuś w trakcie słuchania muzyki losowo wywala appke na z której leci muzyka? Np spotify, soundcloud.

 

W trakcie słuchania jak nie robię nic to jest ok, jak zacznę korzystać z przeglądarki to applikacje coś zabija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, bmaciejewski napisał:

Jaki macie region zaznaczony mam na myśli settings - >additional settings - > locale? Ma to jakiś wpływ na działanie telefonu. Nie ma Polski więc zaznaczyłem Hiszpanię :?

Nie zauważyłem żadnej różnicy (też miałem wybraną Hiszpanię, bo jakby coś tam kumam po hiszpańsku, ale nawet nie zauważyłem żadnego komunikatu w tym języku), wszystko działało tak samo jak teraz na ROM Global DEV i lokalizacji ustawionej na Polska - polecam Ci instalację właśnie ROMu Global DEV, jest polski (chociaż bardzo kulawy, na pewno nie tak jak ktoś wcześniej pisał 95%).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Trzucha napisał:

Nie zauważyłem żadnej różnicy (też miałem wybraną Hiszpanię, bo jakby coś tam kumam po hiszpańsku, ale nawet nie zauważyłem żadnego komunikatu w tym języku), wszystko działało tak samo jak teraz na ROM Global DEV i lokalizacji ustawionej na Polska - polecam Ci instalację właśnie ROMu Global DEV, jest polski (chociaż bardzo kulawy, na pewno nie tak jak ktoś wcześniej pisał 95%).

Ja mam od nowości wybrane Chiny (tylko taką opcję miałem po wyjęciu z pudełka). 
Pomimo aktualizacji na Global Stable wartość opcji Locale pozostała bez zmian, ale nie robi to chyba żadnej szczególnej różnicy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Trzucha napisał:

Nie zauważyłem żadnej różnicy (też miałem wybraną Hiszpanię, bo jakby coś tam kumam po hiszpańsku, ale nawet nie zauważyłem żadnego komunikatu w tym języku), wszystko działało tak samo jak teraz na ROM Global DEV i lokalizacji ustawionej na Polska - polecam Ci instalację właśnie ROMu Global DEV, jest polski (chociaż bardzo kulawy, na pewno nie tak jak ktoś wcześniej pisał 95%).

Jak sama nazwa wskazuje i rozum podpowiada locale powinno odpowiadać za format daty i waluty, układ klawiatury oraz ewentualnie strefę czasową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy z romu Global (obecnie 7.2.2) da się przejść na global dev bez usuwania danych i bez odblokowanego BL i potrzeby instalacji i ustawiania wszystkiego od nowa? Jeśli tak to jak? Dzięki

Edytowane przez nivepl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, musek napisał:

@nivepl O ile wiem, to bez odblokowania BL - tak. Bez utraty danych - nie. 

Oczywiście bez odblokowywania i bezpośrednio z aktualizacji systemowych. Dane możesz sobie najpierw zsynchronizować z chmurą Xiaomi i np. wiadomości, historia rozmów, czy praktycznie wszystkie ustawienia i programy się przywrócą. Nie kopiują się ustawienia doinstalowanych aplikacji (o tym chyba nawet będziesz ostrzeżony). U mnie nie przywróciła się część ustawień systemowych, ale możliwe, że przez to, że cały proces pobierania kopii zatrzymał się pod sam koniec.
Polecam zrobienie sobie dodatkowego backupu na komputerze (ostrożności nigdy za wiele) i można spróbować skopiować ręczni też część ustawień doinstalowanych aplikacji, jeżeli Ci na tym zależy.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Trzucha Odnośnie kopii na komputerze - chciałem sobie taką utworzyć za pomocą MiPCSuite, ale niestety nie mogę. Aplikacja prawidłowo rozpoznaje telefon (widzę aplikacje, SMSy, strukturę folderów, jestem w stanie rzucić ekran z telefonu na komputer, itp), ale przy próbie zrobienia kopii mam komunikat:

MiPCSuite2.png
Jakiś pomysł dlaczego?
Z góry dzięki!

Edytowane przez musek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone debugowanie, paczkę adb ściągniętą z oryginalnego tematu, próbuję zainstalować rom global, lecz po wpisaniu adb reboot edl telefon wyłącza się, miga czerwona dioda po czym po paru sekundach resetuje się. Instalowałem mipcsuite, potem je odinstalowałem... nie ma różnicy. Mam włączone debugowanie, kabel usb jest oryginalny od xiaomi...

 

Ktoś potrafi mi pomóc? Szukałem po forach i jestem odosobnionym przypadkiem.. Redmi jest z ibuygou

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...