Skocz do zawartości

[ROM][Fastboot]Stable Global 7.1.7.0


nonda

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Goti napisał:

@piotrek1991 ja po wprowadzeniu tel w tryb download mode przez ADL miałem w menadżerze urządzeń wykryty " QHUSB_BULK " następnie zainstalowałem go - folder Qualcomm i miflesh już mi wykrywał tel.

a miałeś zainstalowane mipcsuite? bo ja tego nie instalowałem a tam mogą być sterowniki do telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie miałem, tylko mi flash + pliki adb + rom. Włącz tel -> wejdz w tryb dev -> włacz debugowanie usb -> wejdz w tryb download mode przez ADB(będzie czarny ekran i migająca dioda) -> i zobacz co ci wtedy pokazuje menadżer urządzeń i daj screen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, marcinj6 napisał:

Ja mam mieszane uczucia co do tego romu.. Bateria przynajmniej u mnie leci szybciej i to zdecydowanie.. Z ciekawosci zrobilem test w antutu i 3 razy wyszlo mi 72tys punktow...

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

to chyba normalny wynik dla tej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. ADB mi się nie odpala. Więc nawet komend nie mogę wpisać. Co robić? Kiedy odpalam plik ADB.exe przeleca tylko szybko jakieś informacje na czarnym tle i się wyłącza. Jeśli robię coś źle to proszę o pomoc. Jestem laikiem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rozyn napisał:

Mam problem. ADB mi się nie odpala. Więc nawet komend nie mogę wpisać. Co robić? Kiedy odpalam plik ADB.exe przeleca tylko szybko jakieś informacje na czarnym tle i się wyłącza. Jeśli robię coś źle to proszę o pomoc. Jestem laikiem. Pozdrawiam

Nie powinieneś uruchamiać pliku adb.exe lecz uruchomić go z parametrem przy pomocy konsoli cmd. Będąc w katalogu z adb.exe przytrzymaj klawisz Shift i kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu w katalogu a następnie wybierz "Otwórz okno polecenia tutaj". Kolejny krok to użycie polecenia "adb devices" i tego drugiego zgodnie z instrukcją, która tu jest.

 

2016-03-17 00_52_51-adb.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś uruchamiać pliku adb.exe lecz uruchomić go z parametrem przy pomocy konsoli cmd. Będąc w katalogu z adb.exe przytrzymaj klawisz Shift i kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu w katalogu a następnie wybierz "Otwórz okno polecenia tutaj". Kolejny krok to użycie polecenia "adb devices" i tego drugiego zgodnie z instrukcją, która tu jest.

 

56e9f21c854dc_2016-03-1700_52_51-adb.thumb.png.81f612c0333649c34e56a215bb22c239.png

Dziękuje bardzo za pomoc

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok spolszczenie google już mam. a ktoś próbował roota robić?? bo pytam już któryś raz:p i czy po odblokowaniu bootloadera będę miał aktualizacje OTA??

No właśnie, ale tu nie ma linka lub odnośnika do tego jak zrobić spolszczenie 😐

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, musek napisał:

U mnie niestety ciągle to samo. Próbowałem na innym porcie USB, na innym kablu. 
Restartowałem komputer i próbowałem na innym koncie.

Chcę spróbować na innym komputerze (Win7), ale mam na nim problem z instalacją sterowników...

Cóż, przynajmniej się odpala. 

flash2.png

EDIT:

Wszystko idzie dobrze, aż tu nagle...:

[0000265C]COM10    26.58    WriteFile position 0x000000020c0000, size 67072
[0000265C]OpenSharedFileMapping(145): W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008)
[0000265C]WriteSparseFileToDevice(2013): W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008)
[0000265C]WriteFilesToDevice(2164): W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008)
[0000265C]DownloadImagesToDevice(2286): W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008)
[0000265C]COM10    26.59    Open serial port "\\.\COM10"
[0000265C]COM10    26.59    Send nop command
[0000265C]COM10    26.61    Send configure command
[0000265C]COM10    26.61    Max buffer sector is 256
[0000265C]DownloadImagesToDevice(2297): W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008)
[0000265C]CSoftwareDownload::DownloadBySettings(3024): W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008)
[0000265C]CEmergencyFlasher::DoWork(632): W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia.(0x80070008)
[0000265C]GetFactoryObject(1457): Określona usługa nie istnieje.(0x800704db)
[0000265C]SaveFlashResult(1478): Określona usługa nie istnieje.(0x800704db)

Cześć,

Info dla walczących z podobną przypadłością - flash przeszedł prawidłowo na innym komputerze, z systemem x64. 
Nie wiem na ile same bity mają znaczenie, ale ważne, że pomogło. WiFi znów działa. :)
Global.thumb.png.1ff22ca28c65a04926aefe7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, musek napisał:

Cześć,

Info dla walczących z podobną przypadłością - flash przeszedł prawidłowo na innym komputerze, z systemem x64. 
Nie wiem na ile same bity mają znaczenie, ale ważne, że pomogło. WiFi znów działa. :)
Global.thumb.png.1ff22ca28c65a04926aefe7

Może to ważne, ja robiłem na win 10 64 bit, bez problemu poszło zarówno na redmi 3 jak i na redmi note 3 pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinj6 napisał:

Byl podany link do poradnika jak zrobic spolszczenie.

http://miuipolska.pl/forum/index.php?/topic/8427-[FIX]-Spolszczenie-aplikacji-na-chińskim-ROMie-bez-ROOTa

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Cześć,
Dzięki za ten link - również skorzystałem. 

P.S. Pozwoliłem sobie powyżej poprawić link, bo prowadził donikąd. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe moze mi ktos podeslac linka do zmiany locale google play zeby miec jezyk polski? I jak usunac aplikacje googla ktore nie da sie wylaczyc?

P.S zauwazylem ze w motywach nie ma juz opcji customize.. Czyli nie bedzie mozna ustawic ikonek z innego tematu do innego?

Jednak da się wejść do opcji customize w themes wystarczy ze wyczysci sie dane tej apki theme i po uruchomieniu przez chwile pojawia sie opcja customize trzeba szybko ja kliknac. Niestety z tego co zauwazylem to po wyczyszczeniu danych i wlaczeniu themes automatycznie ona sie aktualizuje w tle do nowszej wersji w ktorej nie ma tej opcji customize. Przynajmniej u mnie tak jest..

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak da się wejść do opcji customize w themes wystarczy ze wyczysci sie dane tej apki theme i po uruchomieniu przez chwile pojawia sie opcja customize trzeba szybko ja kliknac. Niestety z tego co zauwazylem to po wyczyszczeniu danych i wlaczeniu themes automatycznie ona sie aktualizuje w tle do nowszej wersji w ktorej nie ma tej opcji customize. Przynajmniej u mnie tak jest..

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Wystarczy wyłączyć internet, wejść w customize i dopiero wtedy włączyć ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie chłopaki czy jak zainstaluje ten global ROM to czy zablokuje znowu bootloader? Bo dzisiaj dostałem smsa z linkiem do ściągnięcia i kodem od xiaomi że zatwierdzili prośbę o odblokowanie

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Rozyn napisał:

Powiedzcie chłopaki czy jak zainstaluje ten global ROM to czy zablokuje znowu bootloader? Bo dzisiaj dostałem smsa z linkiem do ściągnięcia i kodem od xiaomi że zatwierdzili prośbę o odblokowanie

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Tez dzisiaj dostalem ale  caly czas  mam problem z odblokowaniem bo dochodzi do 50% i zonk.Troche dzisiaj pisali ze niby caly czas pracuja nad rozwiazaniem problemu ale to nic nie daje.Pisali zeby probowal na chinskim stable.Link wrzucony w dzial o odblokowaniu.

Edytowane przez xylaxos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie czy ktoś potwierdzi stabilność działania 2 kart sim na tym ROMie ? I numer dwa, jak sprawdzić czy mam wszystkie potrzebne sterowniki zanim zacznę instalację? Można przeprowadzić z kartami sim w tel ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lewar napisał:

Szybkie pytanie czy ktoś potwierdzi stabilność działania 2 kart sim na tym ROMie ? I numer dwa, jak sprawdzić czy mam wszystkie potrzebne sterowniki zanim zacznę instalację? Można przeprowadzić z kartami sim w tel ? 

Mi działają 2 karty i nie mam problemów z zasięgiem jak na tej wersji z językiem polskim. Wydaje mi się, że jak jakiegoś sterownika zabraknie to wtedy instalacja nie ruszy więc nie masz się co obawiać, że w trakcie coś się stanie z powodu braku sterów. Jak zainstalujesz Mi PC Suite, Mi Flash i QDLoader HS-USB Driver_64bit_Setup to myślę, że nie ma opcji, że czegoś zabraknie, bo to chyba wszystko co możliwe. U mnie po instalacji Mi PC Suite już wszystko działało, bo bez tego czegoś brakowało. I wyłączałem jeszcze wymuszenie podpisów sterowników, ale to chyba nie jest konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci jaka argumentacje podajecie w powodzie odblokowania bootloadera? to wazne? ktos to w ogole weryfikuje? slyszal ktos zeby komus odrzucono 'podanie'?;)

A i jeszcze (pewnie glupie) pytanie;) - prosbe o odblokowanie mozna skladac dopiero jak sie ma fizycznie telefon, tak?;) Bo na swojego dopiero czekam;)

Edytowane przez nivepl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...