Skocz do zawartości

[ROM][Fastboot]Stable Global 7.1.7.0


nonda

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, będzie można normalnie przez ota. Nie ma żadnych śmieci chińskich. Wszystko ładnie po angielsku. Jakieś dodatki startowe (cały pakiet aplikacji Google itd) można bez problemu odinstalować albo wyłączyć. Do tego mam wrażenie, że soft działa szybciej niż oficjalny chiński. Póki co zero problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lukis2 napisał:

Podmieniałeś pliki Flash_all.bat i Rawprogram0.xml zgodnie z tym tutorialem: http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html ?

Też nic nie podmieniałem, ale to już pewne bateria trzyma lepiej na tym sofcie, dużo lepiej jak na chińczyku. No i w końcu działa mi LTE na t-mobile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinuk, @Goti, dzięki :D

jak tylko cena troche spadnie to kupuje ten telefon ;)

BTW. teraz już u sprzedawców będzie wgrany od razu Global jeżeli bedę chciał kupić RN3Pro np z ibuygou? Obecna polityka Xiaomi nie pozwala wgrać nowym telefonom(wyprodukowanym od marca 2016 wzwyż?) żadnego innego romu niż tylko ten oficjalny bo inaczej cegła, dobrze rozumiem?

Edytowane przez Kuba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed rozpoczęciem zapisujemy ważne dane z pamięci telefonu co byśmy później nie płakali. Sprawdzamy czy mamy zapas baterii.

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy z telefonem wynikające z postępowania zgodnie/niezgodnie z poniższym poradnikiem.

1. Pobieramy MiFlashSoftADB.

2. Instalujemy MiFlash, rozpakowujemy soft (ważne aby ścieżka nie miała spacji - podobno), rozpakowujemy adb.

3. Sprawdzamy czy mamy włączone debugowanie USB w telefonie.

        Settings -> About phone i klikamy MIUI version aż wyskoczy nam, że jesteśmy deweloperami (no chyba, że mamy już odblokowane).

        Settings -> Additional settings -> Developer options -> zaznaczamy USB debbuging.

4. Podpinamy telefon do komputera i akceptujemy ewentualne pytanie o pozwolenie na debugowanie na ekranie telefonu (Jeżeli nie wyskakuje to już wcześniej zaznaczyliśmy żeby zawsze pozwalał dla tego PC albo mamy problem ze sterownikami).

5. W folderze z adb odpalamy wiersz poleceń.

6. Wpisujemy:

adb devices

7. Jeżeli na liście nie ma żadnego urządzenia to mamy problem ze sterownikami, w przeciwnym razie wpisujemy:

adb reboot edl

8. Telefon powinien wyłączyć ekran i na czerwono zacząć migać diodą powiadomień.

9. Sprawdzamy w menedżerze urządzeń czy zainstalował nam się odpowiedni sterownik (telefon powinien być widoczny jako port COM).

10. Odpalamy MiFlash.

11. Klikamy przycisk "Browse..." i wybieramy folder z naszym softem (nie folder wewnętrzny images!). W polu zaznaczonym niebieską ramką powinna wskoczyć ścieżka do tego folderu. Następnie klikamy przycisk "Refresh" (żółta ramka), telefon powinien pojawić się na liście. Zostaje już tylko kliknięcie "Flash" (czerwona ramka). Testowałem flashowanie z opcją "Flash all" oraz "Flash all except storage". Obie działały tak samo.

tongyong-3-3.thumb.jpg.4ed452b19aa4312d7

12. Robimy sobie herbatę (cały proces u mnie zajął 200s wg MiFlash'a).

13. Gdy cały zielony pasek się zapełni a pole status przybierze wartość podobną do "The operation completed successfully..." odpinamy telefon od komputera i trzymamy przycisk zasilania aż uruchomi się ponownie.

tongyong3-4.thumb.jpg.90b027a5c522963d09

14. Czekamy aż telefon skończy "mielić" (trwa to dość długo) i przechodzimy przez wstępną konfigurację (u mnie raz stanął przy konfiguracji localsów i mielił z 10 min więc uruchomiłem go ponownie i poszło).

15. Cieszymy się softem w wersji global.

Edytowane przez kamaloo
Literówka
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Może moje będzie się wydawać nieco trywialne, ale mała konsternacja mnie dopada jak patrzę na te wersjonowanie ROMów. 
Mój aktualny to MIUI 7.1 Stable 7.1.20.0.
Dostępny ROM global to 7.1.7.0.

Czy to oznacza, że ROM global nie ma ewentualnych poprawek (ale też bugów), które znalazły się w wersjach np. 7.1.16.0 / 7.1.18.0 / 7.1.20.0?
Czy może numeracja ta jest po prostu osobna i nie ma sensu w ogóle się nią przejmować?

Z góry dzięki za wyzjaśnienie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrek90x napisał:

mam inne pytanie jeśli w cmd po wpisaniu komendy adb devices wyskakuje mi 'unauthorized', tzn że muszę jeszcze pobawić się sterownikami zanim przystąpię do flashowania, tak?

Cześć,

Sprawdź, czy na telefonie nie czeka pytanie o autoryzację debuggowania USB z komputera. Po udzieleniu zgody - u mnie zmieniło się z unauthorized na device. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...