Skocz do zawartości

[ROM][Fastboot]Stable Global 7.1.7.0


nonda

Rekomendowane odpowiedzi

 EDIT: Podobno występują problemy przy wgrywaniu systemu za pomocą sprzętu 32 bitowego

Nareszcie jest global dostępny do wgrania przez fastboot.

Największe różnice w porównaniu do China Stable:

  • Pełne usługi Google'a

  • Brak chińskiego Appstore'a 

  • Brak chińskiego bloatware'u

  • Wszystkie aplikacje miui mają angielski zamiast chińskich krzaczków

Link do paczki pod fastboot

Wgrywamy zgodnie z tą instrukcją(ang)

Dodatkowo skrócona instrukcja po polsku od @kamaloo

1 godzinę temu, kamaloo napisał:

Przed rozpoczęciem zapisujemy ważne dane z pamięci telefonu co byśmy później nie płakali. Sprawdzamy czy mamy zapas baterii.

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek problemy z telefonem wynikające z postępowania zgodnie/niezgodnie z poniższym poradnikiem.

1. Pobieramy MiFlashSoftADB.

2. Instalujemy MiFlash, rozpakowujemy soft (ważne aby ścieżka nie miała spacji - podobno), rozpakowujemy adb.

3. Sprawdzamy czy mamy włączone debugowanie USB w telefonie.

        Settings -> About phone i klikamy MIUI version aż wyskoczy nam, że jesteśmy deweloperami (no chyba, że mamy już odblokowane).

        Settings -> Additional settings -> Developer options -> zaznaczamy USB debbuging.

4. Podpinamy telefon do komputera i akceptujemy ewentualne pytanie o pozwolenie na debugowanie na ekranie telefonu (Jeżeli nie wyskakuje to już wcześniej zaznaczyliśmy żeby zawsze pozwalał dla tego PC albo mamy problem ze sterownikami).

4. W folderze z adb odpalamy wiersz poleceń.

5. Wpisujemy:

adb devices

6. Jeżeli na liście nie ma żadnego urządzenia to mamy problem ze sterownikami, w przeciwnym razie wpisujemy:

adb reboot edl

7. Telefon powinien wyłączyć ekran i na czerwono zacząć migać diodą powiadomień.

8. Sprawdzamy w menedżerze urządzeń czy zainstalował nam się odpowiedni sterownik (telefon powinien być widoczny jako port COM).

9. Odpalamy MiFlash.

10. Klikamy przycisk "Browse..." i wybieramy folder z naszym softem (nie folder wewnętrzny images!). W polu zaznaczonym niebieską ramką powinna wskoczyć ścieżka do tego folderu. Następnie klikamy przycisk "Refresh" (żółta ramka), telefon powinien pojawić się na liście. Zostaje już tylko kliknięcie "Flash" (czerwona ramka). Testowałem flashowanie z opcją "Flash all" oraz "Flash all except storage". Obie działały tak samo.

tongyong-3-3.thumb.jpg.4ed452b19aa4312d7

11. Robimy sobie herbatę (cały proces u mnie zajął 200s wg MiFlash'a).

12. Gdy cały zielony pasek się zapełni a pole status przybierze wartość podobną do "The operation completed successfully..." odpinamy telefon od komputera i trzymamy przycisk zasilania aż uruchomi się ponownie.

tongyong3-4.thumb.jpg.90b027a5c522963d09

13. Czekamy aż telefon skończy "mielić" (trwa to dość długo) i przechodzimy przez wstępną konfigurację (u mnie raz stanął przy konfiguracji localsów i mielił z 10 min więc uruchomiłem go ponownie i poszło).

14. Cieszymy się softem w wersji global.

Edytowane przez nonda
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze jezyka PL nie ma jeszcze?

Znam trochę angielski ale nie na tyle żeby być w 100% przekonany czy robię dobrze wiec poczekam aż ktoś spolszczy instrukcje albo zrobi i napisze jak:p nie chce mieć z telefonu rzeźby na półkę

P.S jest jakis root do tego romu?

Nie nie ma PL, jak mi się uda wieczorem to zdam relacje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Big00s napisał:

Też trzeba podmienić pliki Flash_all.bat i Rawprogram0.xml przed instalacją?

Swypnięte z Redmi Note 4G :)

Nie podmieniałem tych plików, soft jest świetny, tel. chodzi szybciej, brak chińskich apek, jest google play. Na poprzednim sofcie miałem mega problemy z LTE, na tym wszystko chula. Polecam, wgrane przez miflash

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wgrywałem z duszą na ramieniu, nic nie podmieniałem w sofcie (w tutku z miu.com jest żeby podmienić pliki), chwilę się bawiłem bo nie mogłem w download wejść, wgrywa się dłużej niż do redmi 3 i później odpala się też długo. Ostrzegam to nie zabawa dla sercowców. Jak coś pytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pobierasz soft [http://bigota.d.miui.com/V7.1.7.0.LHOMICL/kenzo_global_images_V7.1.7.0.LHOMICL_20160129.0000.14_5.1_global_f7c162574d.tgz] - sam ten pobrałem, wgrałem i śmiga
2. Pobierasz program miflash
3. Pobierasz program adb [http://en.miui.com/forum.php?mod=attachment&aid=NTg1OTA3fDI4YWJiNWUyNTliMTI2ZTZkYjhiMjVkMzY2MzU1NDhkfDE0NTgwNjMwNzY%3D&request=yes&_f=.zip]
4. Włączamy w tel. debugowanie usb
5. Odpalamy adb i podłączamy tel. do kompa
6. W adb wpisujemy komendę adb devices, a następnie adb reboot edl
7. Telefon powinien wejść w tryb download (migająca czerwona dioda)
8. Programem miflash wgrywamy pobrany soft.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cinuk Jedno pytanie bo zgłupiałem przy redmi3 jak wgrywałem to telefon wyłączyłem i potem wprowadziłem go w download mode, a według tego poradnika ma być włączony i ustawiony tylko usb debuging ?

 

@edit dobra już wiem, równocześnie posta dodaliśmy :) Rozumiem, że sam wejdzie w download mode przy adb.

Edytowane przez Goti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Goti napisał:

@cinuk Jedno pytanie bo zgłupiałem przy redmi3 jak wgrywałem to telefon wyłączyłem i potem wprowadziłem go w download mode, a według tego poradnika ma być włączony i ustawiony tylko usb debuging ?

Też miałem ten problem. tutaj komenda  adb reboot edl wprowadza tel. w download mode

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Goti napisał:

Poradziłem sobie, dzięki :) Musiałem tylko dograć sterownik qualcomma przez menadżer urządzeń i potem mifleshem łądnie poszło.
Rzeczywiście po wgraniu telefon długo nie chciał się włączyć :D

Jak wrażenia, dużo jest chińskiego syfu, jeżeli tak to co jest, możesz podesłać screena apek? Stoje przed wyborem następcy ZTE v5 i zdecydowałem sie na RN3/RN3 PRO, w wypadku braku wsparcia od MIUI Polska telefon nadal będzie jakoś wspierany przez chińczyków i nie będzie w ich oficjalnym romie chińskiego szitu którego i tak w naszym regionie nie używamy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...