Skocz do zawartości

Jak odblokować bootloader Mi Note Pro


Rekomendowane odpowiedzi

Co ci się udało mój drogi kolego? Jakie objawy, po jakim działaniu i co osiągnąłeś. Moderatorzy forum europejskiego przestrzegają przed kolejnym brickiem-a post goni post, że to działa.

 Sam nie wiem co robić i walczę z sobą od kilku dni. Na razie dowiedziałem się, że ta opcja działa tylko na niezablokowanym roomie cokolwiek to znaczy. Ja ma bootloop i piszą, ze też mam sznsę. Jaką skoro telefom wyświetla misia z robocikiem, albo telefonik z kabelkiem, albo samo logo MI?

Opisz proszę co działałeś i po czym (wódka, browar, speed, vibowit itd...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda kwestia odblokowania bootloadera w MiNote Pro? W przypadku posiadania zgody są z tym problemy? Na jakim ROMie powinien być telefon, ostatnim aktualnym chińskim devie czy działa to na innych wersjach MIUI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Artur wielgahne podziękowania, żeby Twój słoń kąpał się w mleku. Mi note pro powstało z bootloop-a i właśnie piszę na jego cudnym wyświetlaczu. Bez unlocka z chin. Należy wykonać krok po kroku jak w załączonym tutorialu w linku. Jeszcze raz bardzo dziękuję Arturze Zet. Trochę kolanka grały, ale zupełnie niepotrzebnie.

Dzisaj już na spokojnie-jest dzień drugi-wszystko ok, tylko ten brak ROOT. Jeśli mogę coś dodać to proponuję zainstalować wszystkie sterowniki przed rozpoczęciem działań-można trochę się zdezorientować gdy komp prosi o restart, telefonu też nie przełłączamy w fastboot przy każdym jego wygaszeniu. Czekamy aż pojawi się w menadżerze urzadzeń  Qualcomm HS-USB QDLoader COM ( i tu moze być różnie -u mnie był COM4).

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

Edytowane przez johny303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób z poradnika działa perfekcyjnie (poza faktem, że na Win10 były konflikty i nie otwierało portu, za to na Win7 poszło bez problemu).

Niestety problem z bootloopem się utrzymuje, chociaż częstotliwość restartów zmniejszyła się.

Mam dziwne wrażenie, ze ma to związek z instalacją SuperSu - bez niego jest jakby lepiej.

Miał już tak ktoś?

Nagle telefon zaczął działać płynnie. Znowu Mi Note Pro jest wspaniałą maszynką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam p.Arturze, chciałbym się dowiedzieć czy korzystając z pańskiego poradnika będę mógł zainstalować Miui Polska ? Telefon to Mi Note Pro. Dziś przyszedł, soft jaki na nim jest to  Miui 7.6.3.3. Beta , i możliwość zainstalowania aktualizacji 6.3.24. W zasadzie to nawet nie mam pewności czy mam zablokowany bootloader choć według tego co piszą to kabelek zamiast recovery świadczy o powyższym . 

Pozdrawiam 

@edit: zrobiłem według poradnika, wszystko działa perfekcyjnie, najmocniej dziękuje za ten poradnik! 
dodam że na win10 nie ma problemu 

Edytowane przez ivent00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie na win 10 zagadało bez bólu. Jeśli nie widać portu to najprawdopodobniej włączałś telefon-nie dotykać, nie ruszać itp. do samego końca. Sterowniki instalujemy jako pierwsze-najlepiej-tak uważam i tyle.

Pozdrawiam

Najważniejsze, że działa Senior Arturro is the best.

Solek: cieszę się, że nie musiałeś wysyłać telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę, chociaż doprowadza mnie do szału okresowe resetowanie telefonu i optymalizowanie kilka razy aż coś odłączy i zaskoczy - aktualnie działa od 4 dni po wyłączeniu się nowych tapet blokady.

Ile u was trwa restart telefonu i czy okresowe bootloopy u was też się zdarzają? Fajny telefon a czasem mam ochotę walnac nim o ścianę

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, solek napisał:

Też się cieszę, chociaż doprowadza mnie do szału okresowe resetowanie telefonu i optymalizowanie kilka razy aż coś odłączy i zaskoczy - aktualnie działa od 4 dni po wyłączeniu się nowych tapet blokady.

Ile u was trwa restart telefonu i czy okresowe bootloopy u was też się zdarzają? Fajny telefon a czasem mam ochotę walnac nim o ścianę

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

U mnie jeszcze ani razu reboot  się nie zdarzyl. Za to mam wrażenie dziwnych kolorów w menu ale nie przeszkadza mi to szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, solek napisał:

No to znowu się zaczęło. Zapragnąłem upgradu i cudowny bootloop od 3 godzin. 

 

w twrp zaznacz do wytarcia wsio (factory reset)wyczysci ci wszystko na telefonie najwyzej podlaczysz telefon pod kompa pojawi sie  folder twrps do niego wrzucisz jeszcze raz  plik.zip i zainstalujesz   albo mi flash (mozesz sprobowac ,wybor nalezy do ciebie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam p.Arturze, chciałbym się dowiedzieć czy korzystając z pańskiego poradnika będę mógł zainstalować Miui Polska ? Telefon to Mi Note Pro. Dziś przyszedł, soft jaki na nim jest to  Miui 7.6.3.3. Beta , i możliwość zainstalowania aktualizacji 6.3.24. W zasadzie to nawet nie mam pewności czy mam zablokowany bootloader choć według tego co piszą to kabelek zamiast recovery świadczy o powyższym . 

Pozdrawiam 

@edit: zrobiłem według poradnika, wszystko działa perfekcyjnie, najmocniej dziękuje za ten poradnik! 

dodam że na win10 nie ma problemu 

Pozwolę sobie zacytować. Również chce zainstalować miui polska na mi Note pro o tym że nie mogę znaleźć żadnego tuorialu, dodatkowo muszę mieć odblokowany bootloader? Jak wtedy z gwarancją? nie jest przypadkiem tak ze na telefonu od 2016 nie ma opcji zainstalowania miui polska?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować. Również chce zainstalować miui polska na mi Note pro o tym że nie mogę znaleźć żadnego tuorialu, dodatkowo muszę mieć odblokowany bootloader? Jak wtedy z gwarancją? nie jest przypadkiem tak ze na telefonu od 2016 nie ma opcji zainstalowania miui polska?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Tutorial jak odblokować bootloader jest w pierwszym poście natomiast co do instalacji miui to tutorial jest na stronie miuipolska.pl co do gwarancji z tego co mi się wydaje to normalnie obowiązuje choć w sumie jest mi to obojetne. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Ja stanąłem na komendzie: " fastboot oem edl" To na pewno przez rom, który już miałem po kupieniu telefonu czyli: MIUI 77. | Stable 77.0.5.0(LXHCNCI) Wersja systemu android 5.0.2 LRX22G

Z tego co udało mi się wyczytać to najlepiej jak jest wersja MIUI developerska, tylko nie wiem skąd mam taką wziąć i jak zainstalować... Mógłby ktoś poratować w tej sprawie? Boję się że zbrickuję telefon

Mam nawet pozwolenie od Xiaomi na odblokowanie ale też mam problem po proces staje przy 50%... myślałem, że tą metodą pójdzie ale też staje... Już nie wiem co robić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd pomysł że masz zablokowany bootloader? Bo może nie masz i jedyne co musisz wgrać to twrp i miuipolska. Gdyby nie dało się wgrać twrp to dopiero wtedy jest zablokowany i musisz iść z poradnikiem odblokowania.

Usunąłem jeden post bo ktoś tu poradził wgrać fastboota. Szkoda komentować nawet.

Z Mi5 Pro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Acid napisał:

A skąd pomysł że masz zablokowany bootloader? Bo może nie masz i jedyne co musisz wgrać to twrp i miuipolska. Gdyby nie dało się wgrać twrp to dopiero wtedy jest zablokowany i musisz iść z poradnikiem odblokowania.

Usunąłem jeden post bo ktoś tu poradził wgrać fastboota. Szkoda komentować nawet.

Z Mi5 Pro

Ale mi głupio... jednak nie miałem zablokowanego. Byłem przekonany, że mam, bo data produkcji 2016 i jeszcze ten wgrany już MIUI... MIUI Polska poleciało przez twrp aż miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale data produkcji przy MiNote pro i Mi4c nie ma znaczenia. To soft blokował bootloader. Szczególnie jak widzisz miałeś syf czyli wersję MIUI która nigdy nie istniała. Chińczyk wgrał sobie taki soft czyli bootloader miał odblokowany. Dopiero oficjalne softy China dev w formacie 6.xx.xx i 7.2.xxx (albo 7.3 nie pamiętam dokładnie) na Androidzie 5.1 blokowały bootloader. Tu masz starego 5.0.2 a tam jeszcze nie było blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, yaro.bob napisał:

Witam, jestem tu nowy :)

Posiadam od 3 dni mi note pro.Miałbym pytanko - jeśli adb mi wyrzuca 3x false ,to nie przeszkada to w niczym abym spokojnie odblokował bootloader z tego tematu?

Pozdrawiam

Jeśli masz  Device unlocked: False

 

To posiadasz zablokowany Bootloader i musisz się zastosować do 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.09.2016 o 15:27, majdan12 napisał:

Jeśli masz  Device unlocked: False

 

To posiadasz zablokowany Bootloader i musisz się zastosować do 

 

Skorzystałem z twojego posta.Dostałem pozwolenie na odblokowanie(przyszedł sms),pobrałem mi unlock ale nie otrzymałem 3 ptaszków,skorzystałem dalej z poradnika - pobrałem tunnel bear i dalej nic stoi na 50 % ,zmieniałem porty usb jak i kraje w programie...

Jakieś pomysły?Czy mogę skorzystać z tego poradnika z pierwszego postu?- czy to zbyt hardkorowy flash?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, yaro.bob napisał:

Skorzystałem z twojego posta.Dostałem pozwolenie na odblokowanie(przyszedł sms),pobrałem mi unlock ale nie otrzymałem 3 ptaszków,skorzystałem dalej z poradnika - pobrałem tunnel bear i dalej nic stoi na 50 % ,zmieniałem porty usb jak i kraje w programie...

Jakieś pomysły?Czy mogę skorzystać z tego poradnika z pierwszego postu?- czy to zbyt hardkorowy flash?

Pozdrawiam

Sądzę że trzeba zainstalować Xiaomi Mi Note Latest China Developer Version Fastboot i na nim odblokować Bootloader.

Więc instalacja Xiaomi Mi Note Latest China Developer Version Fastboot przez aplikacje MiFlash w trybie EDL,odblokowanie Bootloader,instalacja TWRP,zainstalowanie przez TWRP systemu MIUI Polska + dodatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majdan12 napisał:

Sądzę że trzeba zainstalować Xiaomi Mi Note Latest China Developer Version Fastboot i na nim odblokować Bootloader.

Więc instalacja Xiaomi Mi Note Latest China Developer Version Fastboot przez aplikacje MiFlash w trybie EDL,odblokowanie Bootloader,instalacja TWRP,zainstalowanie przez TWRP systemu MIUI Polska + dodatki.

Zacząłęm zabierać się do roboty i natknąłem się na coś takiego:

"Obrazy systemu. To najważniejsza rzecz, jaką potrzebujemy do MiFlash. Zawierają obrazy każdej partycji .img, której format przeprowadzi program.

 UWAGA: dla Mi4c (libra) i MiNote Pro (leo) należy pobrać archiwum fastboot stąd. W przeciwnym razie fastboot nowszy od 6.1.14 zablokuje nam bootloader!"

 

Więc jeśli bootloader w moim mi note pro jest zablokowany to powinieniem pobrać i tak ten  Xiaomi Mi Note Latest China Developer Version Fastboot  pobrałem wersję leo_images_6.9.8_20160805.0000.29_5.1_cn_a633a14983 ,czy też ten starszy fastboot...Jeśli jest zablokowany,to powinienem skorzystać z tego najnowszego fastboota?Czy w tym wypadku nie gra to żadnej roli ,jeśli bootloader jest i tak zablokowany...

Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, yaro.bob napisał:

Zacząłęm zabierać się do roboty i natknąłem się na coś takiego:

"Obrazy systemu. To najważniejsza rzecz, jaką potrzebujemy do MiFlash. Zawierają obrazy każdej partycji .img, której format przeprowadzi program.

 UWAGA: dla Mi4c (libra) i MiNote Pro (leo) należy pobrać archiwum fastboot stąd. W przeciwnym razie fastboot nowszy od 6.1.14 zablokuje nam bootloader!"

 

Więc jeśli bootloader w moim mi note pro jest zablokowany to powinieniem pobrać i tak ten  Xiaomi Mi Note Latest China Developer Version Fastboot  pobrałem wersję leo_images_6.9.8_20160805.0000.29_5.1_cn_a633a14983 ,czy też ten starszy fastboot...Jeśli jest zablokowany,to powinienem skorzystać z tego najnowszego fastboota?Czy w tym wypadku nie gra to żadnej roli ,jeśli bootloader jest i tak zablokowany...

Co poradzicie?

Jeśli masz zablokowany Bootloader,to pobierz najnowszy bo i tak ci nie zablokuje bo blokadę już posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...