Skocz do zawartości

Nieudana instalacja najnowszej wersji systemu


inz.piotr.adamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przy probie instalacji najnowszej wersji systemu w aplikacji systemowej "uaktualnij" zamiast pobierac telefon staje przy 0% pobierania i przycisk "zainstaluj" zamienia sie w "teraz" po nacisnieciu . ktorego telefon sie restaruje ... I tak sie dzieje non stop probuje co kilka dni.

Ponad to gdy telefon laduje sie przez cala noc lubi sie zrestartowac i rano od nowa musze wpisywac pin itd i nie moga sie ludzie do mnie dodzwonic.

Wie ktos jak temu zaradzic? Bede wdzieczny za pomoc6ae1ff4dc8c9b45a0a2369ecbb057c47.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dostałem odp. na stronie xiaomi.com.pl zeby sprobowac zainstalowac poprzez program MIFLASH

ale oczywiscie bez instrukcji, rozgryzam wszystko pomalu, jak sie uda to napisze.

Witam

Przy probie instalacji najnowszej wersji systemu w aplikacji systemowej "uaktualnij" zamiast pobierac telefon staje przy 0% pobierania i przycisk "zainstaluj" zamienia sie w "teraz" po nacisnieciu . ktorego telefon sie restaruje ... I tak sie dzieje non stop probuje co kilka dni.

Ponad to gdy telefon laduje sie przez cala noc lubi sie zrestartowac i rano od nowa musze wpisywac pin itd i nie moga sie ludzie do mnie dodzwonic.

Wie ktos jak temu zaradzic? Bede wdzieczny za pomoc6ae1ff4dc8c9b45a0a2369ecbb057c47.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Czekam z niecierpliwoscia

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj zaktualizowalem tel do nowszej wersji systemu MIUI 7.1 pytanie czy warto, bo troszkę się nadenerwowalem, wieczorem dokładniej napiszę co i jak, jak dla mnie najważniejsze jest długość działania na baterii. Jedno jest pewne te aktualizacje OTA nie będą działały wiec tego nie próbujcie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem aktualizacje na zablokowany bootloader Sp Flashtool-em  (wszystko podaje dla procka MTK - bo takiego mam, mozna sprawdzic np. programem CPU-Z)

Wiec tak, w moim telefonie zainstalowany był system MIUI 6.1.29 zapewne z tego tematu http://en.miui.com/thread-219486-1-1.html

Jak już pisałem dla tych romów aktualizacje OTA nie działają (a które tel. sygnalizuje że można zainstalować) " No OTA updates for custom roms on LOCKED device"

Ja zainstalowałem wersję romu Stable 7.1.6.0 z tego tematu http://en.miui.com/thread-216904-1-1.html, w tym temacie jest mowa o nowszej wersji 7.1.8.0 - ale pod linkiem do ściągniecia macie wersje o której piszę MIUI7-7.1.6.0

Przed przystąpieniem do aktualizacji radzę zapoznać sie z metoda flashowania poprzez SP FLASHTOOL, najwazniejsze ze jest to w miare dobrze opisane sa filmiki na youtube, grunt to zainstalować dobre sterowniki. 

Jedyne co to przy flashowaniu liczyc sie trzeba z całkowitym restartem telefonu od zera, ja chcialem byc sprytniejszy i nie wymazywac danych z telefonu wiec  odznaczylem w SP Flash "user data" a po wszystkim nie chcialo mi znalezc sieci - i ogolnie 2 bledy wyskakiwaly (android.proces.acore i android.phone), po przywroceniu ustawien fabrycznych - wszystko wrocilo do normy.

Na razie wiekszych roznic nie widze, jakies tam nowe opcje dodano do aparatu, chyba szybciej czytnik linii papilarnych dziala, od wczoraj od godz. 15 do teraz zjadlo mi 30% baterii, przy znikomym uzytkowaniu, wszystkiego po trochu, jutro potestuje jak ten nowy soft zżera baterie.

Znalazlem tez jeszcze nowsza aktualizacje - ale na razie sie nie nią nie odważe.

W razie pytań piszcie - jak będe wiedział to odpowiem.

http://en.miui.com/thread-223533-1-1.html - tu wersja 7.2.3

http://en.miui.com/thread-263220-1-1.html - tu nowsza wersja romu 7.2.5.0

pomocne linki z tego forum

Edytowane przez Pablo79
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...