Skocz do zawartości

Instalowanie MIUI Polska


copredd

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za podpowiedź. Za którymś razem w końcu poszło i po resecie włączył się system. Recovery (zgodnie z instrukcją Acida) ściągnąłem przed instalacją 6.3.31 i rom bez problemu się zainstalował. Dopiero teraz przy zmianie na najnowszy się krzaczy.
Czyli jak rozumiem najlepiej wyciągnąć najnowsze recovery z romu 
6.4.7 i je oddzielnie zainstalować. Tylko czy te recovery nie instaluje się z automatu na posiadane recovery w trakcie instalacji romu?
Dla pewności będę chciał przeprowadzić instalacje jeszcze raz bo niby się zainstalowało, ale z drugiej strony jakoś tak "pokątnie" ;) TWRP poprostu zgasło i zresetował się do systemu. Żadnego potwierdzenia, żadnego monitu.

13 minut temu, adamw1994 napisał:

Przy instalacji aktualizacji romu xiaomi.eu z dnia 7.04 przez program Aktualizacje telefon zrestartował się do TWRP, przy probie restartu ciągle włącza się TWRP, co mam zrobić? Dodam że próbowałem instalować aktualizacje przez TWRP -> install.

Masz dokładnie to samo co ja. Jak napisał kolega wyżej prawdopodobnie mamy jakieś niekompatybilne recovery. Spróbuj zrobić co radzi - wyciągnij plik z obrazem TWRP z zipa i zainstaluj oddzielnie i potem już normalnie instalacja przez TWRP.

Edytowane przez SaLi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SaLi napisał:

Dzięki za podpowiedź. Za którymś razem w końcu poszło i po resecie włączył się system. Recovery (zgodnie z instrukcją Acida) ściągnąłem przed instalacją 6.3.31 i rom bez problemu się zainstalował. Dopiero teraz przy zmianie na najnowszy się krzaczy.
Czyli jak rozumiem najlepiej wyciągnąć najnowsze recovery z romu 
6.4.7 i je oddzielnie zainstalować. Tylko czy te recovery nie instaluje się z automatu na posiadane recovery w trakcie instalacji romu?
Dla pewności będę chciał przeprowadzić instalacje jeszcze raz bo niby się zainstalowało, ale z drugiej strony jakoś tak "pokątnie" ;) TWRP poprostu zgasło i zresetował się do systemu. Żadnego potwierdzenia, żadnego monitu.

Masz dokładnie to samo co ja. Jak napisał kolega wyżej prawdopodobnie mamy jakieś niekompatybilne recovery. Spróbuj zrobić co radzi - wyciągnij plik z obrazem TWRP z zipa i zainstaluj oddzielnie i potem już normalnie instalacja przez TWRP.

No ja przy przejściu na 6.3.31 w romie zamienilem recovery bo miałem te same problemy co Wy - czyli reset recovery przy instalacji - i niby się system zainstalował - bo się normalnie uruchomił ale miałem problemy z siecią....

W sumie teraz to ciężko stwierdzić czy recovery macie już od 6.4.7 czy to stare z poprzedniego - najwyżej jeszcze raz trzeba wejść w recovery i jeszcze raz zainstalować rom - jak będzie dobre recovery to nie będzie restartu tylko komunikat że rom zainstalowany

a i u mnie teraz po instalacji najnowszego 6.4.7 recovery to TWRP Recovery (cofface) czyli to najlepiej działajace na Redmi 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, simonsimon1980 napisał:

W sumie teraz to ciężko stwierdzić czy recovery macie już od 6.4.7 czy to stare z poprzedniego - najwyżej jeszcze raz trzeba wejść w recovery i jeszcze raz zainstalować rom - jak będzie dobre recovery to nie będzie restartu tylko komunikat że rom zainstalowany

Dla pewności przeprowadzę instalację recovery jeszcze raz. Wtedy jeszcze raz zainstaluję 6.4.7. Wystarczy wipe cache/dalvik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, postanowiłem zainstalować miuipolska i zabrałem się do roboty zgodnie ze wskazówkami zawartymi na forum i co ? na początku natrafiłem na problem z odblokowaniem z powodu błędu " Network error" problem był związany z internetem nie wiadomo dlaczego, trzeba było połączyć się z internetu telefonii kom. poprzez inny tel. w końcu po 3 godz. kombinowania odblokowałem ten chiński gadget ale instalacja najnowszego miuipolska już nie wyszła. I tak zastanawiam się po co ludziom telefon przy którym trzeba spędzić wiele godzin żeby zainstalować jakiś mądry soft, chyba trzeba poczekać aż chińczycy wypuszczą coś "fabrycznego" bo napaliłem się na ten telefon i okazuje się że nie można zainstalować miuipolska. Jedyny soft na zablokowany Bootloader chyba będzie ostatnim do tego telefonu. Podsumowując trzeba kupić telefon gdzie producent gwarantuje aktualizacje automatyczne.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stan48 to, ze u Ciebie byly problemy, nie znaczy, ze kazdy tak ma. Nie ma powodu "krzyczec" na xiaomi jacy to sa zli, ze nie wydaja softu dla wszystkich. :) Ja zastasowalem sie do instrukcji z forum (Kompedium wiedzy Redmi 3 - rom, root, recovery, bootloader, faq) realizujac punkt po punkcie i po 15 minutach mialem telefon gotowy do uzycia bez zadnych problemow po drodze (odpukac). :) A teraz na luzie w piatek wlaczam aktu, ide na kawe i po kilku minutach "samo sie zrobi". :)

Moim skromnym zdaniem polityka xiaomi o tym by blokowalac bootloader, albo nie wydawac romow global jest po czesci sluszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wy też macie taki problem, że po każdej aktualizacji MIUI (cotygodniowe z miuipolska) musicie odinstalowywać i na nowo instalować aplikacje, które mają dodatkowe dane na karcie sd? Dla przykładu, korzystam z mam HERE. Po instalacji aktualizacji systemu aplikacja nie widzi map na karcie pamięci (które tam ciągle są). Muszę od nowa instalować apkę i pobierać mapy. Tak samo mam z TomTom Go i Spotifi (Utwory offline).

 

Dodatkowo po ostatniej aktualizacji podczas korzystania z nawigacji ekran się przygasza i wyłącza. Na youtubie również. W uprawnieniach nie widzę ustawień odpowiedzialnych z to.

Edytowane przez skonek1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, wcale nie musisz co tydzień aktualizować MIUI, wystarczy zobaczyć opis zmian i zdecydować czy jest sens, przeważnie nie. Lepiej poczekać na wersję stabilną z większą ilością zmian.

Po drugie, nie musisz od nowa dociągać map czy innych dużych plików na karcie, jeśli przed zmianą ROMa, zmienisz nazwę katalogu z plikami danej aplikacji, a po zmianie systemu przywrócisz oryginalną nazwę. Oszczędzisz sobie czasu i transferu (o ile nie jest to wi-fi). :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie korzystałem z lokalnej kopii. Aktualizacji co tydzień nie robię. Ciekawy byłem czy to typowy problem czy tylko ja tak mam bo przechodząc kiedyś z stable na cotygodniowe przywróciłem kopie lokalną zamiast od nowa wszystkie aplikacje instalować. Następnym razem spróbuję zmiany nazwy folderu. Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy problem jest z systemową kopią zapasową, nie można jej na razie w tych romach używać bo kasuje niektóre dane. A rada sp4ubw jest sensowna i to działa. Wystarczy skopiować z pamięci wewnętrznej, katalogu android/data cały katalog danej aplikacji i potem w razie czego go odtworzyć, ale jak masz zainstalowaną kartę pamięci, to to samo trzeba zrobić z danymi na karcie. Tylko to tak trochę naokoło, po to jest w systemie funkcja lokalnej kopii zapasowej, żeby było prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, u mnie instalacja przebiegła w miarę sprawnie. Faktycznie trzeba po drodze zainstalować developerski rom chiński i później już idzie dobrze.

Mam teraz rom 7.3 by xiaomi.eu 6.4.14 Beta. Pozbyłem się chińskich reklam i większości chińskich aplikacji. Natomiast nie rozwiązało to problemów z działaniem Spotify (czasem przerywa i nie leci dalej...muszę na nowo włączać manualnie mimo, że niby wszystko dalej gra... na tyle problematyczne, że praktycznie uniemożliwia dobre używanie aplikacji) oraz Messangerem (wciąż nie można przejść z powiadomień do aplikacji naciskając na nie, muszę wejść do pulpitów i wybrać aplikacje, wtedy działą normalnie. Utrudnienie ale da się przeżyć).

Niestety BATERIA stała się zupełnie daremna!!!!! Nie wytrzymuje więcej niż jednego dnia a dodatkowo telefon się grzeje czego nie było w chińskiej wersji. Rozważam powrót do chińskich reklam i oryginalnego romu gdyż kupiłem przecież ten telefn ze względu na baterię:(

Może jakieś sugestie?

Pozdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj dłużej pierwszy z lewej przycisk pod ekranem gdy masz odpalone Spotify, zablokuj je przez przeciągnięcie ikonki w dół - tak, aby pojawiła się przy niej kłódka. Dodaj jeszcze aplikację do autostartu w Ustawieniach telefonu. Co do facebook'a - masz tutorial na forum jak to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jako nowy użytkownik tego forum...mówię CZEŚĆ:)

teraz moje pytanie, kumpel kupił sobie redmi 3 z aliexpress z jakimś dziwnym romem, plus taki, ze jest google play, j. polski ect. ale kolega męczy mnie, że chcę MIUI Polska (i ja mu się nie dziwię), totalnie ogarniam flashowanie romów  w fonach z androidem, natomiast to co tu czytam przyprawia mnie o gęsią skórkę :) 

i chciałbym Was zapytać,

1/ czy na taki syfiasty rom jak ma kumpel wrzucę TWRP i nowy rom?

2/ Czy już jest global na rm3?

3/ Czy flash robię z poziomu recovery czy potrzebuję podpiąć do kompa telefon?

4/ Czy są jakieś info na temat globala/MIUI polska na RM3 Pro?

5/ Albo inaczej od czego zacząć?:)

I jeszcze jedno, jeśli ktoś nie chce mi pomóc niech nie krzyczy, ze to było milion razy...:) 

dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz w poradnikach i innych miejscach tego forum i forum xiaomi.eu ale że wypunktowałeś to ci napiszę:

1. TWRP nie wrzucisz bo masz zablokowany bootloader który to uniemożliwia, czyli z romu przez TWRP nici.

2.Nie ma globala na Redmi 3, może kiedyś będzie ale na razie nawet w betach się nie pojawia.

3. Flash robisz z poziomu komputera przy pomocy narzędzia MiFlash czyli potrzebujesz podpiąć i zainstalować odpowiednie sterowniki w windows.

4. RM3 pro ma taką samą nazwę kodową w romach jak RM3 "ido" czyli nie będzie do niego innych romów (na razie nie wszystko wszystkim działa poprawnie).

5.Najprościej wystąpić o zgodę na odblokowanie bootloadera (jak, znajdziesz na forach), czekasz około 10-14 dni dostajesz zgodę, odblokowujesz możesz wgrać TWRP co powoduje ze instalujesz taki rom jaki chcesz łącznie CM.

5b. W międzyczasie (albo zamiast odblokowywania bl)  możesz zainstalować jedyny (i więcej takich chyba nie będzie) rom miuipl/eu 7.1.3 do instalacji na zablokowany bl instalowany z poziomu MiFlasha (są osoby które twierdzą że ten rom działa im najlepiej przynajmniej pod względem drenażu baterii)

Masz główne odpowiedzi na swoje pytania, reszty musisz poszukać bo musiał bym tu napisać epopeję, temat jest tylko pozornie prosty.

Edytowane przez FromWP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel nie jest power userem, także uważam, że na jedo redmi 3 i pro bo się napalił i ma oba...(pro z oryginalnym softem stable) także uważam, ża postawienie na nim  miuipl/eu 7.1., jest najrozsądniejszym rozwiązaniem, tylko czy pro będzie miał działający czytnik linii papilarnych i G Play?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Kupiłem Redmi 3 od Goldway i dostałem telefon z MIUI 77. (stabilna) 77.1.1.0 (LHPCNCK), mam j. polski ale przetłumaczony w 75%.

Moje pytanie jest takie, gdyż mam aplikację UPDATE, czy nią mogę wgrać jakikolwiek MIUI pl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to link do najnowszej wersji cotygodniowej a ta jest opóźniona. Ty chyba potrzebujesz na zablokowany bl, poszukaj linków w poradniku. Twój telefon to Redmi 3, czy Redmi 3 pro? Bo w stopce masz pro a na zrzucie Redmi 3 z "dziwnym" nie istniejącym oficjalnie romem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rm3 i rm3pro:)

A powiedz mi czy rom z Redmi3 mogę wrzucić do RM3 pro? Bo właśnie wrzuciłem do RM3 xiaomi.eu i śmiga pięknie ale kumpel chce też na RM3pro mieć Polski język i GPlay. ten rom  https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g i oczywiście na zablokowany BL. A czy jest MIUI Polska na zablokowany BL?

bo ja już się pogubiłem:) czyli co teraz wrzuciłem do telefonu?:) później podeślę SS. 

Edytowane przez mastefix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jak wgram miflashem rom  "Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot  na zablokowany bootloader to na tym sofcie są normalnie aktualizacje? ( nie potrzebuję języka polskiego ) bo mam wgrany jakiś chinski i jest język polski ale nie ma aktualizacji i to mnie boli, a czekam za odblokowaniem bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, pikus149 napisał:

mam pytanie czy jak wgram miflashem rom  "Redmi 3 Latest China Stable Version Fastboot  na zablokowany bootloader to na tym sofcie są normalnie aktualizacje? ( nie potrzebuję języka polskiego ) bo mam wgrany jakiś chinski i jest język polski ale nie ma aktualizacji i to mnie boli, a czekam za odblokowaniem bootloadera.

Tak będziesz miał aktualizacje przez OTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie niewiele, mało znaczące zmiany (na razie). A taka operacja przez telefon to może trwać długo i niekoniecznie się udać. Pacjent może zejść, a reanimacja telefoniczna może być nieskuteczna. Na pewno szybciej przez telefon zrozumieć o co dokładnie ci chodzi i podpowiedzieć jak to zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 14.03.2016 o 07:33, FrisBy napisał:

Mam zablokowany BootLoader i udało mi się wrzucić MiuiPL. Działa bardzo dobrze. Pamiętajcie tylko by zrobić sobie kopie pamięci wewnętrznej, podczas instalacji przez miFlash pamięć jest kasowana. Udało mi się też zrobić roota na tym romie :)

Jak zrobic ta kopie pamieci?

Probowalem zrobic to przez MiPCSuite, ale nie poszlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...