Skocz do zawartości

Instalowanie MIUI Polska


copredd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, otóż zauważyłem, że można zainstalować MIUI POLSKA z zablokowanym lub odblokowanym bootloaderem. Czy to ma znaczenie, w sensie są jakieś zalety wady dlaczego lepiej instalować na zablokowanym itp? Pytam się, ponieważ czekam na odblokowanie, a znajomy zainstalował MIUI Polska na zablokowanym bootloaderze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie ma takie, że jeszcze nikomu nie udało się odblokować bootloadera, dlatego powstała opcja innego romu który można zainstalować nawet na zablokowanym. Widać znajomy nie mógł się doczekać, oba sposoby są skuteczne, jeden na razie niewykonalny!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, erda napisał:

Czyli tak podsumowując chociaż przyślą link do programu odblokowującego to i tak telefonu nie można odblokować ?

Dokładnie tak to wygląda na chwilę obecną. Zgodę już kilka osób dostało na odblokowanie ale program nie obsługuje jeszcze Redmi 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, superbart napisał:
2 godziny temu, superbart napisał:

Dokładnie tak to wygląda na chwilę obecną. Zgodę już kilka osób dostało na odblokowanie ale program nie obsługuje jeszcze Redmi 3.

Dokładnie tak to wygląda na chwilę obecną. Zgodę już kilka osób dostało na odblokowanie ale program nie obsługuje jeszcze Redmi 3.

dzięki , teraz też doczytałem info https://miuipolska.pl/bez-miuipolska-dla-nowych-xiaomi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zablokowany BootLoader i udało mi się wrzucić MiuiPL. Działa bardzo dobrze. Pamiętajcie tylko by zrobić sobie kopie pamięci wewnętrznej, podczas instalacji przez miFlash pamięć jest kasowana. Udało mi się też zrobić roota na tym romie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2016o07:33, FrisBy napisał:

Mam zablokowany BootLoader i udało mi się wrzucić MiuiPL. Działa bardzo dobrze. Pamiętajcie tylko by zrobić sobie kopie pamięci wewnętrznej, podczas instalacji przez miFlash pamięć jest kasowana. Udało mi się też zrobić roota na tym romie :)

Jaki masz system na PC ?

Siema

 

Pomożecie ??? Taki blad caly czas sie pojawia ;/

Bez tytułu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pee99 napisał:

Jaki masz system na PC ?

Siema

 

Pomożecie ??? Taki blad caly czas sie pojawia ;/

Bez tytułu.jpg

Mam Windows7 x64.

Jak kolega powyżej, Jak kolega wyżej pisze... musisz uruchomić tel przez volume+ oraz power.

Edytowane przez FrisBy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem jednak laikiem w sprawach zmiany ROMu, że wolałbym podpytać zanim coś namieszam.

Otóż w chwili obecnej mam zainstalowany ROM xiaomi na zablokowany bootloader 7.1.3.0 (LHPCNCK). Dostałem SMS ze zgodą na odblokowanie i z tego co wyczytałem to żeby odblokować bootloader i wgrać MIUI PL musiałbym zrobić co następuje:

1. wgrać z powrotem stable china ROM - nie wiem jaką procedurą

2. wgrać china DEV ROM - tutaj to przez aplikację updater z telefonu tak ?

3. odblokować booloader

4. wgrać ROM MIUI PL - no to według instrukcji z działu tutorial

Czy dobrze to rozumiem ?

Czy po takiej operacji będę mógł co tydzień aktualizować MIUI PL - to trzeba za każdym razem te 500-600 MB na telefon wrzucić i potem usunąć ( w końcu się miejsce skończy ) ?

Jeżeli ktoś by był w stanie rozjaśnić to będę wdzięczny.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Guziiik napisał:

Tak swoją drogą - ten SMS jest normalnie po angielsku, w stylu tych SMS z jednorazowym hasłem przysyłanym w trakcie aplikowania o odblokowanie? Dostałem dziś jakieś krzaczki w Messages i zastanawiałem się, czy jest sens to tłumaczyć. :P

Zrób print screena, zainstaluj google translatora i będziesz wiedział co piszą! W chińskich romach czasami przychodzą sms-y z poradami pomocy Mi. Zgoda na odblokowanie jest z linkiem i po angielsku Chyba że wypełniłeś wniosek po chińsku!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak to jest właściwie z tym MIUI Polska? Wgrałem w zeszłym tygodniu wersję 7.1.3.0 na zablokowany bootloader i działa. Teraz widzę, że pojawiła się możliwość odblokowania bootloadera i w dziale download jest teraz 6.3.17. Czy to nie jest jakaś wcześniejsza wersja? Nie lepiej jednak nowszą?

Tak naprawdę w obecnym systemie mam jedynie problem z używaniem karty pamięci w niektórych aplikacjach, np. Airdroid. Teoretycznie powinien pojawiać się ekran do wskazania ścieżki do karty, ale nie pojawia się, nawet po włączeniu aplikacji Dokumenty, co było sugerowanym rozwiązaniem w jednym z wątków. Jaki ROM powinienem wgrać, by wszystko działało? Mimo wszystko preferowałbym jakąś wersję polską :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Również wgrałem 7.1.3.0 na zablokowany bootloader od Acid-a, działa ok z wyjątkiem niewielkich problemów z chwilowym nieuzasadnionym pożeraniem baterii.

Czy na chwilę obecną warto zmienić ten soft, czy odpuścić?

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie wersję stable ..Według mnie dev ma więcej opcji w wbrew twoim myślą 6.3.17 jest nowszą wersją i na podstawie devów powstają stable.

Numeracja wersji narzucone od ziemi.

jeśli masz zgodę na unlock to polecam.

Ale wszystko zależy od tego kto co lubi

(Na moim odblokowany redmi3 6.3.17 działa idealnie,co nie znaczy że u Cb tak będzie bo u każdego jest inaczej)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Griszah napisał:

Dzięki, za info.

Kilka dni temu dostałem sms z potwierdzenie odblokowanie bootloadera.

Napisz proszę krok po kroku jak wykonań instalację, lub podaj link do takiego opisu

Z góry dzięki.

Kilka postów wyżej masz moje zapytanie na ten temat i pod spodem wyjaśnienie. Jestem w tej samej sytuacji jak Ty - wersja PL stable na zblokowany bootloader i otrzymana zgoda na odblokowanie. Niestety jest z tym trochę zabawy. Dla speców co grzebią w telefonach od dawna to raczej bułka z masłem ale dla laika jak ja już nie. Najpierw trzeba się cofnąć do China stable ROM, potem wgrać dev ROM, odblokować bootloader, wgrać recovery TWRP i potem dopiero MIUI PL na odblokowany. Nie pytaj jak się to robi bo na razie zebrałem teorię tylko a do praktyki się przymierzam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2016o15:33, superbart napisał:

Ponieważ jestem jednak laikiem w sprawach zmiany ROMu, że wolałbym podpytać zanim coś namieszam.

Otóż w chwili obecnej mam zainstalowany ROM xiaomi na zablokowany bootloader 7.1.3.0 (LHPCNCK). Dostałem SMS ze zgodą na odblokowanie i z tego co wyczytałem to żeby odblokować bootloader i wgrać MIUI PL musiałbym zrobić co następuje:

1. wgrać z powrotem stable china ROM - nie wiem jaką procedurą

2. wgrać china DEV ROM - tutaj to przez aplikację updater z telefonu tak ?

3. odblokować booloader

4. wgrać ROM MIUI PL - no to według instrukcji z działu tutorial

Czy dobrze to rozumiem ?

Czy po takiej operacji będę mógł co tydzień aktualizować MIUI PL - to trzeba za każdym razem te 500-600 MB na telefon wrzucić i potem usunąć ( w końcu się miejsce skończy ) ?

Jeżeli ktoś by był w stanie rozjaśnić to będę wdzięczny.

Dziękuję i pozdrawiam.

Drobne sprostowanie, wcześniej wszystkie punkty się zgadzały, od dzisiaj jeden z nich nie jest konieczny. Od wersji deweloperskiej 6.3.25 można ją wrzucać od razu przez MiFlash w trybie download, czyli odpada punkt numer 1 - wgrywanie stabilnej chińskiej wersji, punkt 2 upraszcza się, nie trzeba juzwrzucać zipów i wybierać update z poziomu aktualizacji.

Nowa kolejność punktów do odblokowania bootloadera:

1. sciagnąć rom w wersji develop dla fastboota, rozpakować tgz, potem tar, włączyć telefon w tryb download, czyli Vol+ i power jednocześnie, z recovery chińskiego wybrać "download", podłączyć do PCta, wczytać ścieżkę do ROMa i kliknąć na flash.

2. odblokowac bootloader Mi Unlockiem

3. wgrywać co tam się dalej chce :)

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podczas próby aktualizacji romu z 6.3.31 do 6.4.7 przez aplikację aktualizacje, po wskazaniu pliku zip na karcie sd aplikacja się wyłącza. Nie przeprowadza aktualizacji, po prostu się wysypuje do pulpitu.
Jak rozumiem mogę również zainstalować aktualizację 6.4.7 przez TWRP?

EDIT:
No i niestety aktualizacja zakończona errorem 7 - samoczynny reset i ponowne wejście w TWRP :(

Edytowane przez SaLi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SaLi napisał:

Podczas próby aktualizacji romu z 6.3.31 do 6.4.7 przez aplikację aktualizacje, po wskazaniu pliku zip na karcie sd aplikacja się wyłącza. Nie przeprowadza aktualizacji, po prostu się wysypuje do pulpitu.
Jak rozumiem mogę również zainstalować aktualizację 6.4.7 przez TWRP?

EDIT:
No i niestety aktualizacja zakończona errorem 7 - samoczynny reset i ponowne wejście w TWRP :(

A przy aktualizacji (wgrywaniu romu) do 6.3.31 zastąpiłeś recovery w zipie na recovery cofface? Bo te wersje chyba od marca miały skopane coś recovery i żeby aktualizacja (instalacja) przebiegły prawidłowo trzeba było zamienić recovery zamieszczone w romie - po prostu w trakcie instalacji przez recovery instalacja się wysypywała - następował restart w trakcie 

Bo chyba jedyne wyjście to np z tego romu 6.4.7 wyciągnąć obraz recovery - wgrać go przez fastboota za pomocą instalatora recovery z miui polska - i potem wgrać przez recovery rom - bo dla najnowszego romu nie ma już potrzeby zamiany recovery - sprawdziłem dzisiaj - normalnie przez recovery dało się zainstalować ten rom - i na końcu ładnie recovery miało przycisk reboot 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...