Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

Z configami daj sobie siana sam już przez to przechodziłem, niestety nic to nie daje, pechowy model też nie jest i raczej nie wina anteny w xiaomi eu już tak po prostu jest. Swego czasu na miui 8 po którejś aktualizacji nie działał w ogóle GPS później poszła jakaś poprawka/aktualizacja i bynajmniej u mnie działał wybornie telefon łapał mi fixa nawet w domu a na zewnątrz to normalnie 5 sek, natomiast teraz (mam aktualnie miui 9 wersja 7.8.24) zresztą wcześniejsze wersje też w domu można zapomnieć o czymkolwiek jak już złapie fix  to działa i mnie prowadzi dobrze na tej wersji zrobiłem ponad 3,5 tyś km do UK i spowrotem i bez problemów, aleeee jak go tylko odkleję od szyby bardziej do środka samochodu to już d*pa od razu gubi sygnał po przyklejeniu do uchwytu znowu jest git. Ja już przestałem z tym walczyć bo na tych romach tak jest, ale idzie się przyzwyczaić :-D także jest to denerwujące, ale ja się nie zrażam i planuję w najbliższym czasie zakup Mi6 już widzę w fajnych cenach są :-P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Czy ma ktoś problemy z ładowaniem ? Mianowicie chodzi mi o to że czasami bateria z poziomu 18% pokazuje mi ładowanie 6h i 20 min. To gruba przesada a było wszystko cacy, program  Ampere pokazuje ładowanie od 40 mA do 160 mA zresztą skacze cały czas to niżej to wyżej. Może jakieś pomysły  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luki156 odłączenie i ponowne podłączenie ładowarki eliminuje Ci ten problem? Ja tak miałem na oryginalnej ładowarce w Mi4C czasami po podłączeniu pokazywał kosmiczne czasy ładowania i bardzo wolno się ładował, pomagało przepięcie. W 100% ten problem wyeliminowałem po zmianie na ładowarkę Blitzwolfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No się okazuje (bynajmniej na daną chwilę) że problemem jest kabel, coś mu się poprzestawiało, albo z androidem bo sprawdzałem trzy kable na 3 różnych ładowarkach i na każdym było to samo prócz oryginalnego. Na tym zapierdziela wszystko ino ino i quickcharge i normalne ładowanie, na starej ładowarce HTC na aktualnej Blitzwolfa i w ogóle, ale zupełnie nie rozumiem co się stało bo wcześniej na tych samych kablach wszystko było OK. No cuda ;-)  Z odłączeniem też próbowałem i nie pomagało, ale dzięki za reakcję :-D Ten telefon nie przestanie mnie zaskakiwać chyba do samego końca :shock: :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wie ktoś jakim gestem można rozjaśnić oglądany nagrany filmik na tel? Bo mam coś nagranego kamera i jest bardzo ciemny, jak ruszam palcem podczas odtwarzania coś się kółko jasności ruszy i rozjaśnia delikatnie ale nie mogę więcej? Czy w ustawieniach jest może taka opcja? Bo rozjaśnienie wyświetlacza nie da nic, filmik jest ciemny nadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, mam pewien problem przed chwilą zaktualizowałem po raz pierwszy moją mi4s do nougata według poradnika, mianowicie do z 6.12.22 do 8.3.8. Problem w tym że teraz telefon przy próbie włączenia pokazuje na chwile logo miui i się wyłącza :( Widziałem, ze ktoś miał podobny problem z mi4c kazano mu zainstalować n firmware twrp ale linki wszystkie wygasły a po drugie to wkoncu inny model. Próbowałem poradnika z mi flashem, niestety pokazuje się błąd "critical partition flashing is not allowed" BARDZO PROSZĘ O POMOC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podanie linku do wersji stabilnej romu z językiem polskim dla MI4s. Obecnie mam odblokowany bootloader i wgraną przez TWRP wersje MIUI POLSKA 8.3.8, ale jest rozwojowa z cotygodniowymi aktualizacjami.

Wcześniej wgrywałem wersję xiaomi.eu_multi_MI4s_V9.2.2.0.NAJCNEK_v9-7.0.zip pobraną stąd :

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv9.2/

i nie miała polskiego. Chyba, że coś pokręciłem przy instalacji.

Edytowane przez felis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwosc w mi4s , i w systemie MIUI zwiekszyc czcionke literek podczas proby wybierania numeru?  Wiem ze w ustawieniahc mozna zwiekszyc rozmiar liter, s,m,l  ... itp , wtedy zwieksza sie wielkosc literek, ale przy wybieraniu numerow zostaje po staremu. Dla mnie to nie byl by problem, ale przekazalem tel mamie, a ona slabiej widzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michals19s napisał:

Czy jest mozliwosc w mi4s , i w systemie MIUI zwiekszyc czcionke literek podczas proby wybierania numeru?

Nie wiem o którą czcionkę chodzi, ale pewnie się nie da skoro próbowałeś zmiany wielkości czcionki systemowej. Może spróbuj poszukać jakieś innego motywu. Bardziej kontrastowego, a może któryś ma większą czcionkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są przykładowe motywy z innymi klawiaturami. Pierwsza bardziej kontrastowa, druga z większymi cyframi. Może to rozwiąże problem jeśli wyszukasz odpowiedni motyw i zainstalujesz w telefonie. Mam teraz mi6 z miui 9. Mogę wybrać z kilku motywów to co mi się podoba i połączyć w jedno. Pewnie jeśli w mi4s zainstalujesz rom z miui 9 to da się podobnie.

tinypic2.thumb.jpg.987b99f285a55bc7ccf7139137a63dac.jpgScreenshot_2017-11-16-00-03-55-929_com.android.thememanager-720x1280.thumb.png.c0268e449cb10fae352e7f70c825a1a2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam, która polecacie wersje dla Mi4s?? W aktalnej 8.4.26 długo trwa złapanie fixa w GPS, wogole w tych aktualizacjach z tego roku słabo mi trzyma bateria, nie wytrzymuje jednego dnia i nie wiem czy to już wina baterii bo telefon mam już półtora roku czy to oprogramowanie.. ile Wam wytrzymuje bateria??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2018 o 11:41, Macdg napisał:

Witam, która polecacie wersje dla Mi4s?? W aktalnej 8.4.26 długo trwa złapanie fixa w GPS, wogole w tych aktualizacjach z tego roku słabo mi trzyma bateria, nie wytrzymuje jednego dnia i nie wiem czy to już wina baterii bo telefon mam już półtora roku czy to oprogramowanie.. ile Wam wytrzymuje bateria??

Pozdrawiam

Na wersji 8.4.26 wcale nie udało mi się złapać fixa w GPS, słabo w kilku poprzednich wersjach tygodniowych. Wgarałem bez wipe wersję stable xiaomi.eu_multi_MI4s_V9.5.1.0.NAJCNFA_v9-7.0 - duża poprawa. Przy okazji lepiej z wifi - wcześniej miałem problemy z niektórymi routerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, posiadam mi4s z wgranym miui 8.3 7.4.27 (rozwojowa) z xiaomi.eu. chcialbym zainstalowac jakis nowszy soft, lecz musze najpierw odblokowac bootloader bo jest zablokowany. Ponad rok temu wyslalem zapytanie o odblokowanie bootloadera, takowe pozwolenie mam. Miflash unlock przy probie odblokowania wyswietla mi informacje ze musze wlaczyc czy ustawic cos w opcji status odblokowania mi. Ale ja w opcjach programistycznych nie mam takiej opcji. Prosze o podbowiedz co zrobic w takiej sytuacji. Ponizej daje screeny z ustawien itp.

Screenshot_2019-01-27-13-58-26-235_com.android.updater.png

Screenshot_2019-01-27-13-58-45-685_com.android.settings.png

Screenshot_2019-01-27-13-59-11-282_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...