Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy u wszystkich tak jest, ale u mnie np. jest taki bajer że aplikacje już zainstalowane się normalnie aktualizują ale nową apkę trzeba ogarnąć powyżej opisanymi sposobami :-D no magia. A czy ktoś aktualizował do ostatniej wersji ?? pomogło coś czy taka sama sytuacja ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, luki156 napisał:

Nie wiem czy u wszystkich tak jest, ale u mnie np. jest taki bajer że aplikacje już zainstalowane się normalnie aktualizują ale nową apkę trzeba ogarnąć powyżej opisanymi sposobami :-D no magia. A czy ktoś aktualizował do ostatniej wersji ?? pomogło coś czy taka sama sytuacja ??

To raczej coś odgórnie... Bo ja mam soft z lutego, a też sklep przestał działać. Więc co zmiana softu ma pomóc, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, zamierzam zaktualizować swoje mi4s do 7.0 w związku z tym mam pytanie, w instrukcji napisane "

  1. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1* " problem w tym, że ja mam TWRP 3.0.0, czy muszę najpierw zaktualizować TWRP czy to nie robi róznicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, busiek napisał:

Witam, zamierzam zaktualizować swoje mi4s do 7.0 w związku z tym mam pytanie, w instrukcji napisane "

  1. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1* " problem w tym, że ja mam TWRP 3.0.0, czy muszę najpierw zaktualizować TWRP czy to nie robi róznicy?

Może mieć znaczenie. Pamiętam, że przy wgrywaniu przez stare TWRP mogło nie wgrać się np. radio. Ja aktualizowałem do andka 7 z TWRP 3.0.2.0.

Te instrukcje po coś jednak są ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie dziś znowu próbowałem zawalczyć ze zmiana softu i w końcu coś się udało zrobić,ale i namotałem masakrycznie,wiec w nocy miałem soft xiaomi eu ale na lizaku,nie dałem rady wgrać chińczyka z dev wiec zainstalowałem fastboota (http://xiaomiadvices.com/download-miui-8-6616-china-developer-rom-recoveryfastboot/) tel został wykryty w mi flasch i tutaj chyba popełniłem 1 błąd bo zaznaczyłem opcje po prawej stronie i po 2 minutach zrobił swoje i zaczął długo wstawać,no i pierwsze zdziwienie mam wszytko to co miałem na starym sofcie i na chińskim,ze 3 razy sie automatycznie uaktualniał,potem wgrałem wersje co było pisane na forum 7.5.25 po wgraniu poszedłem na stronę odblokowania,ale w dalszym ciągu nie mogłem wgrać twrp,wiec użyłem twrp menegera (nie udało się go wgrać) wiec użyłem flashifty i wyskoczyło mi recovery 3.0 z 3 opcjami powrót, swipe ,i cos z pomocą i kabelkiem z telefonem,ale dalej nie potrafię wgrać miui eu,mam nadzieje ze to przynajmniej jakiś postęp,ale do tygodnia muszę to dokończyć bo z rotem apka z banku nie chodzi wrrr.  

 

co radzicie jak się za to zabrać,pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, don_kamillo napisał:

@Cysiu Czyli jaki masz teraz soft? Xiaomi.eu 7.5.25? 

Hej Don :P

tel mulił wiec wykorzystałem ten swipe z tego recovey co udało mi się wgrać,teraz wygada na to ze czysty chińczyk 

wersja android 7.0NRD90M

z 1 kwietnia tego roku

Miui 8 7.5.25 beta

już powoli zaczyna mnie to drażnić,ale ja cały czas coś źle robię bo wychodzi mi non stop napis ze nie można załadować twrp,tel ma rota bo mogę przydzielać akces konkretnym apkom,jest odblokowany,może coś źle zaznaczam w trybie deweloperskim ?.to samo wyświetlało się na thinkpadzie mojej żonki z 10 pro i na moim latitudku z 7 ka.

Na wszelki wypadek postawiłem nowa 7 ke,aktualnie kończę wgrywać stery i pewnie w nocy z wtorku na środę spróbuje ponownie,oby sie udało bo na środę fajnie by było w pracy mieć tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cysiu. Jeśli dobrze rozumiem, masz 7.5.25 w wersji chińskiej. Po mojemu, wgrywając ten ROM zablokowałeś bootloader (to standard przy przejściu z androida 5.1 do 7.0).

Procedura odblokowania jest taka, jak opisana tutaj:

Podejrzewam, że to dlatego nie przepuszcza Ci recovery.

Z tego co pamiętam, root w wersji developerskiej chińskiej (czyli taką, jaką masz) jest w standardzie, zatem to żaden wyznacznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, ronnie napisał:

Naczelny zamknął mój wątek odnośnie wsparcia dla Mi4S, bo z tego co wiem nie widzę wsparcia dla naszego telefonu do MIUI 9. Czy jak to jest?

Bardzo dobrze zrobił. A ja wręczyłem Ci warna, za sianie spamu na Forum. Gdybyś ruszył cztery litery, przejrzałbyś zawartość strony Forum i MIUI Polska i znalazłbyś to:

https://miuipolska.pl/miui-9-informacje/

z wpisem:

2. 25 sierpnia 2017 aktualizacje do MIUI 9 otrzymają  Mi MIX, Mi Note 2, Mi 5, Mi 5s, Mi 5s Plus, Mi 5c, Mi Max 2, Mi Max 32G, Mi Max 64G/128G, Mi 4S, Mi 4c, Mi Note Pro i Redmi 4X (czyli wszystkie Android 7).

Radzę zacząć korzystać z wyszukiwarki i czytać to, co się dzieje na Forum i stronie MIUI Polska...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Temat z innej beczki?? Mozna jeszcze kupić nowego 4s?? Na necie nie widzę żadnych ofert. Ile jest warty używany S4,, roczny?? Zero śladów używania

Nowego nie kupisz na ali pustki a jak są to same refuby to już dość stary model seria redmi 3 wyszła dużo później a też już nie do kupienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, :) wszedlem na allegro wczoraj i znalezc ten tel graniczy z cudem, byla 1 oferta tel z uskzodoznym przyciskiem :)  wiec nie wiem ile jest wart ten tel w obencym czasie i w obecnym bdb stanie

w sumie pomyslalem o sprzedazy bo przeczytalem jakies stare zle opinie o tym tel, ale pozniej bylo duzo pochlebnych opini .. hmmm a tak naprawde te wady ktore ludzie podaja na forum czy w filmikach u mnie nie wystapily,  moze jestem szczesciarzem i mam udana wersje tel .. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze mi ktos doradzic? :)

Moj mi 4s skonczyl wlasnie rok , i tak sie zastanawiam czy nie zmienic telefonu.

Jego stan oceniam jako bdb--- ( hmm idealn)  jest moze 2-3 male ryski na bokach ale nie zauwazalne z bliska (do 50 cm ) :D

System super chodzi, nic sie nie zawiesza, nigdy mi sie nie zacial, sam nie resetowal , jedyny malutki minus to lapanie temperatury  jak gralem i byl podlaczony do ladowarki, ale to chyba wina ladowania i duzych temperatur w pomieszczeniu.

Zastanawiam sie co zrobic ( nie ukrywam ze zloty kolor tel i plecki mi sie super podobaja) mam miui 8 , android 5.1.1, hmmm nie wiem czy aktualizowac system i pozsotac przy tym tele czy sprzedac Mi 4 s  i kupic cos nowszego??

I tu pytanie jaki tel mozecie poradzic zebym bym bardziej zadowlonoy niz z mojego obecnego ?? znajde cos fajnego obecnie czy pozstac przy moim??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Mi4c chodzą od 300 do 700 zł, więc sam sobie wyceń.

To że ktoś tam wystawia to nie znaczy że to ktoś kupuje. Ja dałem za swojego Mi4C 550 zł , a jak bym miał teraz kupić używany to max 200 zł , więcej się nie opłaca za "kota w worku". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, slimdick napisał:

To że ktoś tam wystawia to nie znaczy że to ktoś kupuje. Ja dałem za swojego Mi4C 550 zł , a jak bym miał teraz kupić używany to max 200 zł , więcej się nie opłaca za "kota w worku". 

Ale mówisz o sobie, a Ty znasz ceny. Jak jakiś Sebix czy Karyna wejdzie na OLX i zobaczy mi4c za 400 zł to kupi.

 

13 minut temu, michals19s napisał:

Ja pisze o Mi 4s :) a wy o 4c  :) a to roznica :)

Boże człowieku... Porównaj sobie te telefony i wtedy wyceń samemu. To taki problem? Dobra... Wystaw za 500 zł i czekaj na kupca, jak nie to zmniejsz cenę i czekaj. Jezu :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Ale mówisz o sobie, a Ty znasz ceny. Jak jakiś Sebix czy Karyna wejdzie na OLX i zobaczy mi4c za 400 zł to kupi.

 

Boże człowieku... Porównaj sobie te telefony i wtedy wyceń samemu. To taki problem? Dobra... Wystaw za 500 zł i czekaj na kupca, jak nie to zmniejsz cenę i czekaj. Jezu :D 

mniej wiecej porownywalem te tel!! ale jak mowie nie moge okreslic jaka wartosc jets tego tel, bo nigdzie na aukcjach nie moge go znalezc. Dlatego zwrocilem sie do forumowiczow z pytaniem czy zostac przy MI 4s,( bo jets fajny) i nie bedzie wielkiej roznicy miedyz innymi modelami xiaomi, czy polecaja jakis model i warto wymienic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mniej wiecej porownywalem te tel!! ale jak mowie nie moge okreslic jaka wartosc jets tego tel, bo nigdzie na aukcjach nie moge go znalezc. Dlatego zwrocilem sie do forumowiczow z pytaniem czy zostac przy MI 4s,( bo jets fajny) i nie bedzie wielkiej roznicy miedyz innymi modelami xiaomi, czy polecaja jakis model i warto wymienic?

To jest udany tel fajny aparat super dźwięk na słuchawkach, fakt że trochę stary ale daje rade. Ja bym go pozywal aż padnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Jestem szczęśliwym (tak myślę ;p) użytkownikiem mi4s od dawien dawna (sierpień 2016). 

Za czasów, kiedy posiadałem Redmi 1s miałem czas na walkę z romami, szukaniem najlepszego, sprawdzaniem każdego nowego. Teraz niestety już nie jestem w stanie. Tak jak dość szybko zainstalowałem xiaomi.eu w wersji (6.9.29), tak już nie zmieniałem go.

Dlatego mam pytanie do Was, innych użytkowników Mi 4s. Jaki jest, wg Was, najlepszy rom do tego telefonu? Chodzi mi przede wszystkim o działanie GPS, z którym też szału nie ma (jadąc samochodem nie ustawiłbym nawigacji w telefonie ze względu na średnie działanie - przynajmniej w zainstalowanej przeze mnie wersji systemu).

Jeśli to nie jest MIUI9, jeśli to nie jest Android 7 - trudno. Chodzi mi po prostu najlepszą wersję, która do tej pory się ukazała.

Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym GPS troche jest srednio na wszystkich wersjach ktore mialem, a bylo ich 3,  Teraz mam andro 7 wersje z przed 2 tyg,  7.9.14 i fakt ze musze poczekac na tomtom okolo 3-4 min zanim zalapie mi poprawna lokalizacje ale pozniej jest ok. Boje sie aktualizowac do najnowszej wersji bo we wtorek czeka mnie 1200 km jazdy, a nie chcial bym w osttaniej chwili zostac bez navi :DDD

Edytowane przez michals19s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wersję 7.7.20 (chyba ostatnia MIUI 8, z tego co poczytałem). Muszę przyznać, że sam telefon fajnie śmiga ale... GPS bez większej poprawy. Korzystaliście z jakichś niedomyślnych gpsconf? Czy to już kwestia pechowego modelu? A może to jest kwestia anteny? (zamówiłem u chińćzyka jakiś czas temu, ale trochę się boję za to zabierać, jak nie mam pewności że to to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...