Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam pytanko. Szukam aktualizacji miui (https://miuipolska.pl/download/). Posiadam Mi 4s z wersją MIUI 8.2  6.12.22. Normalnie na liście (tj. https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=156151) plik takowy się znajdował. Wiadomo dlaczego nie ma aktualizacji? Jeżeli mam braki wiedzy - wybaczcie.

Edytowane przez boombella
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, boombella napisał:

Witajcie

Mam pytanko. Szukam aktualizacji miui (https://miuipolska.pl/download/). Posiadam Mi 4s z wersją MIUI 8.2  6.12.22. Normalnie na liście (tj. https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=156151) plik takowy sie znajdował. Wiadomo dlaczego nie ma aktualizacji? Jeżeli mam braki wiedzy - wybaczcie.

Wersja 7.3.2 została anulowana z powodu błędów. Ostatnia dla Mi4s to 7.2.23. 

@Acid no racja, odwrotnie.

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, boombella napisał:

gdzie moge ją znaleźć?

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=156817

Konkretnie tutaj: https://xiaomi.eu/community/threads/7-2-23-24.38808/

 

Tylko przeczytaj jak aktualizować, bo zmienia się numer androida i blokuje się bootloader.

Edytowane przez don_kamillo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2017 o 17:13, Cysiu napisał:

Przepraszam za ortografie będę się starał pisać lepiej,choc nie jest to takie proste pisać z Angielskiego systemu z Eng klawiaturą i na dodatek jak się jest kurde dyplomowanym dyslektykiem z papierami :p,ale Bede się starał obiecuje.

 

co do zablokowania był odblokowany po sprawdzeniu w adb ale jeśli jesteś pewny ze to morze tez być problemem to nie problemu mogę go zmienić kolejne pare minut strachu i będzie,zabiorę się wieczorem za niego dopiero wstałem,dzięki za odpowiedz.

No i jak ogarnąłeś temat, czy dalej problemy ? Jeśli nie spróbuj wgrać TWRP przez fastboota, mie przez miflash też kiedyś za cholerę nie chciało się wgrać, natomiast przez fastboot szybko i przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam niestety nie ogarnąłem jeszcze tematu,nie wiem jak i czym wgrać ten soft w wersji developer,ten sofy co mam 3 razy rozpakowywałem,a ten w wersji developer wystarczy raz ale wyskakuje jakiś błąd i na jednej sekundzie wszytko się kończy,eh zaczynam tesknic do redmi2 tam wszytko było takie proste :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ominąłem pierwszą wersję, wgrałem od razu 7.2.23 i mam duży problem z GPS. Biegam z telefonem kilka razy w tygodniu (z endomondo) i przez 98% czasu nie działa GPS. Łapie na chwilę po czym traci zasięg. I tak jest prawie cały czas. Póki co nie ma nowszej wersji dla naszych telefonów, więc wersje 6.x z listopada była dużo stabilniejsza od każdej nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w opcjach deweloperskich włączamy tylko opcje developer options oraz USB debuging a czy ta kolejna opcja z security settings tez ma być włączona czy nie.

bo po tych moich kombinacjach pc suite nie widzi mi fona,pozdrawiam.

http://screenshot.sh/oAkOnAnrJSHYo

http://screenshot.sh/mKOsrMpDMzc1i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża szansa że to wina sterowników a dokładnie ich braku (qualcomm). Ja osobiście po odblokowaniu telefonu oficjalną metodą wgrywałem wersje eu zgodnie z TYM  poradnikiem, nie powiem żeby poszło mi wyśmienicie gładko bo w taki sposób wgrywałem androida pierwszy raz i byłem zes..... na maxa żeby nie uceglić telefonu za ładnych parę groszy i z tego co pamiętam to też miałem taki komunikat a u mnie wynikało to z braku sterowników, po dograniu flash poszedł w miarę sprawnie a później przez TWRP do dalszych wersji aż do aktualnej 7.0.

11 godzin temu, ronnie napisał:

Ja ominąłem pierwszą wersję, wgrałem od razu 7.2.23 i mam duży problem z GPS. Biegam z telefonem kilka razy w tygodniu (z endomondo) i przez 98% czasu nie działa GPS. Łapie na chwilę po czym traci zasięg. I tak jest prawie cały czas. Póki co nie ma nowszej wersji dla naszych telefonów, więc wersje 6.x z listopada była dużo stabilniejsza od każdej nowej.

Przeżuć sobie gps.conf do wersji 7.0 i jest szansa że będzie ok, ja osobiście też mam ciągłe problemy z GPS i to na każdym romie czasami wynikające z różnych rzeczy np. etui :-D, obecnie z zasięgiem nie mam problemu, ale z samym złapaniem fixa jest czasami różnie, wydaje mi się że jest poprawa jak wrzuciłem conf na polskę, ale muszę jeszcze potestować w każdym bądź razie dobija mnie ten ciągły problem z gps, ehhh :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w sumie d*pa, po wczorajszych kombinacjach nie wiele pomogło, fixa złapał po około 10 min (masakra jakaś) a do tego Acc takie że hej od 2000-4000 m. Jedynym plusem jest to że jak już złapał to później znowu łapał w 2-3 sekundy ale zero dokładności a jak zgubił to znowu 10 min i tak w kółko Macieju. Może ktoś komu dobrze działa gps i szybko łapie fixa wstawił by plik gps.conf bym zobaczył czy coś pomoże :?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luki156 napisał:

No i w sumie d*pa, po wczorajszych kombinacjach nie wiele pomogło, fixa złapał po około 10 min (masakra jakaś) a do tego Acc takie że hej od 2000-4000 m. Jedynym plusem jest to że jak już złapał to później znowu łapał w 2-3 sekundy ale zero dokładności a jak zgubił to znowu 10 min i tak w kółko Macieju. Może ktoś komu dobrze działa gps i szybko łapie fixa wstawił by plik gps.conf bym zobaczył czy coś pomoże :?.

Acid gdzieś pisał, że ten plik niewiele daje. Spróbuj zaktualizować do dzisiejszej wersji, tam ponoć są jakieś ulepszenia GPSu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran działa, ale z niewiadomych powodów nie reaguje na wzór odblokowania który miałem wcześniej ! po kilkukrotnym złym wpisaniu wzoru (a faktycznie rysuję taki jaki był, tylko telefon nie rozpoznaje) blokuje go na 1, 4 później na 30 min aaaaaaaaaaaaaaaa :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luki156 napisał:

no ja tak nie miałem, co nie zmienia że teraz mam i nie mam pojęcia jak to obejść :shock: . pomysły ?

Przed aktualizacją trzeba wyłączyć wzór blokady

Masz dwie opcje, albo robisz downgrade (ja tak zrobiłem). Albo korzystasz z pomocy usera na xiaomi.eu:
 

Cytat

Hey. If you don't want to clean flash, try the following:
Boot up recovery and go to the file manager,
Then navigate to /data/system/
And look for the following files:
gatekeeper. password.key
gatekeeper. pattern.key
locksettings.db
locksettings.db-shm
locksettings.db-wal
Delete them and reboot. You should be set. You'll just have define your password/pattern again.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, luki156 napisał:

Nie mam bladego pojęcia o co chodzi w drugiej opcji więc skorzystam chyba z kopii systemu którą zrobiłem 11 :-(

Wchodzisz w recovery a potem w manager plików. Potem odszukujesz te pliki i je usuwasz (ja nie sprawdzałem tej opcji).

Po prostu wgrałem poprzedni ROM, zdjąłem blokadę ekranu. Zaktualizowałem do nowej wersji i ustawiłem od nowa wzór blokady :)

Edytowane przez virusek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, luki156 napisał:

Generalnie jak już będę miał wcześniejszy rom to i spod androida można chyba ekran blokady wyłączyć, ale dzięki za podpowiedź nie poddaję się i walczę z tematem.

Jak wgrasz na wersję 7.3.9. jakąś wcześniejszą wersję to Twój wzór blokady będzie dobrze działał (tzn. jak go zaznaczysz to odblokujesz ekran). Wtedy wyłączasz blokadę wzorem w ustawieniach i dopiero aktualizujesz do 7.3.9. (wiem, bo sam tak sobie zrobiłem, nie doczytałem na xiaomi.eu że trzeba wyłączyć blokade ekranu, przez moje lenistwo :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko problem w tym że przywracanie systemu nic nie pomogło, sytuacja dokładnie taka sama, ALEEE porwałem się jednak na opcję i usuwaniem i pomogło jestem w systemie dalej mam nadzieję że już będzie ok, reasumując polecam metodę w razie takich problemów. Zabiorę się spowrotem za aktualizację ale już wieczorem bo teraz jestem w pracy a telefon mi mega potrzebny i nie mam już czasu kombinować, napiszę jak mi poszło i czy wszystko ok. Wielkie dzięki za pomoc virus :-D

O ja p........ sms mi wpi..... jak to przywrócić z synchronizacji ??

Edytowane przez luki156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, virusek90 napisał:

Przed aktualizacją trzeba wyłączyć wzór blokady

 

Nigdy nie używałem wzoru blokady ani go nie ustawiałem (tylko pin), mimo to również nie mogłem odblokować telefonu po aktualizacji. Może też pinu należałoby się wcześniej pozbyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dmkw napisał:

Nigdy nie używałem wzoru blokady ani go nie ustawiałem (tylko pin), mimo to również nie mogłem odblokować telefonu po aktualizacji. Może też pinu należałoby się wcześniej pozbyć?

No ogólnie jest informacja by pozbyć się czegoś co nazywa się: "lock screen". Więc pewnie każda metoda blokady wchodzi (czy to wzór blokady, czy to pin).Zresztą jest też informacja u nas: 

Cytat
  • 7.3.9 dla MI4c/s/MI Note Pro (usunąć blokadę ekranu przed instalacją aktualizacji)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satelity to cały czas łapał tylko fixa nie dawał rady, teraz rzeczywiście jest git 3 do 5 sek. i jest fix i wszystko zapiernicza aż miło. Co do blokady virus ma rację jakąkolwiek masz dalej jest blokadą i żeby nie było problemu warto ją usunąć a później spowrotem ustawić jeśli jest taka potrzeba, choć w razie czego można ją jak się okazuje szybko usunąć przez TWRP wg. wcześniejszych porad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...