Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

W tak zwanym międzyczasie zmieniłem na v2.10 i pojawiły się sekundy w zegarku które ustawiłem na v 2.11 a nie pojawiły się poprzednio , będę teraz testował tę wersję. Pozdrawiam i miłego weekendu wszystkim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nabyłem na iBuyGou telefon Mi4s. Wystąpiłem o zgodę na odblokowanie bootloadera jeszcze przed zamówieniem. Odpowiedź pozytywną dostałem dość szybko. Kilka tygodni temu na iBuyGou była informacja, że telefon ma odblokowany bootloader. Dziś już posiadam telefon i teraz mam pytanie czy telefon ma zablokowany bootloader. Poniżej napiszę kilka szczegółów które mogą pomóc:

1. Wersja MIUI: MIUI by xiaomi.eu 7.2 (stabilna) 7.2.5.0 (LAJCNDA) - poziom poprawek zabezpieczeń androida 2016-02-01

2. Klikając Głośność w dół + power pokazuje się fotka Mitu grzebiącego w plecach Androida. 

3. Klikając Głośność w górę + power pokazuje się - telefon z niepodpiętym kabelkiem. 

Proszę o wypowiedzenie się doświadczonych użytkowników. Dzięki temu będę wiedział czy przejść do procedury odblokowania booloadera czy może od razu wgrać za pomocą MiFlash sprawdzony Rom MIUI.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

 

Edytowane przez hultaj87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, trochę pogrzebałem w necie i sprawdziłem status komendą "fastboot oem device-info". Wychodzi na to, że telefon ma odblokowany bootloader. Proszę tylko o potwierdzenie bo chcę potwierdzić tą informację z bardziej zaufanego źródła jakim jest Forum MIUI Polska. Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam.

Bootloader Mi4s.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko- czy dałoby radę powiększyć informacje zawarte w rozwijanej belce powiadomień a i statusbar tez przydałoby sie zrobić też bardziej czytelny? Oczy nie te a troche info jest. Te 30% w MIUI Tweaks to jednak mało,  szukalem takiej możliwości xMiui ,zainstalowałem AppSettings (mialem na poprzednim fonie do innych celów i chciałem ją tutaj wykorzystać) Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam zamiar zakupić Mi4s nie dla siebie ale głównie ja będę odpowiedzialny za pomoc w obsłudze tego telefonu. Sam posiadam Oneplus One i dużo sprzętu od Xiaomi ale nie telefon. Jestem fanem chińskiego sprzętu ale inaczej kupuje się dla siebie a inaczej dla kogoś stąd moje lekkie obawy. 

Czy telefon ma zainstalowany język polski bo to dla przyszłej właścicielki jest warunek podstawowy. Jeśli nie to czy odblokowanie bootloadera celem wrzucenia romu Xiaomi.eu powoduje utratę gwarancji? Najprawdopodobniej zakup będzie na xiaomiforsale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przy pisaniu SMS obraca wam się ekran ?? Bo u mnie niestety nie i nie wiem czy tak jest czy trzeba znowu coś odhaczyć, dodam że używam klawiatury SwiftKey, choć myślę że to nie ma znaczenia bo przy moim poprzednim ZTE V5 nie było z tym problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem syfiasty ?? bo generalnie wszystko śmiga ok a poza tym to mam już ten telefon jakiś czas i nainstalowane głupot nie wiem czy mi się chce i czy jest sens to poprawiać. Przy ZTE jak mi się wysypał CM wprawdzie instalowałem wszystko ale już był zrootowany telefon TWRP wgrane a tu nie wiem czy ogarnę wszystko żeby nie uceglić telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luki156 Najpierw złóż prośbę o zgodę na odblokowanie bootloadera jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jak już dostaniesz zgodę to wgrywasz oficjalny china dev według tego poradnika https://miuipolska.pl/forum/topic/9512-instalacja-systemu-na-zablokowany-bootloader/ 

Potem już normalnie idziesz z tym https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie walczę z prośbą o odblokowanie ale raz po angielsku raz po chińsku, spróbuję to ogarnąć. :-D

Dobra ogarnąłem nabicie pkt i wysłanie prośby o odblokowanie, teraz czekam na decyzję.

edit: a w jaki wogóle sposób sprawdzić czy mam odblokowany bootloader?

Edytowane przez luki156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam pytanie odnośnie Xposed a właściwie dziwnej przypadłości otóż zainstalowane moduły xMIUI,Miui Tweaks,App Settings działają jak należy ale w aplikacji Xposed Installer w zakładce Framework pojawia się takie coś jak na screenie i co jest nie tak?właściwie poza tym jednym wszystko śmiga jak się należy,    

Telefon to Mi4S 3/64 GB,Miui 7.3 (stabilna) 7.3.2.0 (LAJCNDD) Android 5.1.1
 
I jeszcze jedno pytanie czy ktoś spotkał przejściówkę z mikro USB na USB Typ c ale działającą z przesyłem danych bo tę co dostałem z telefonem mogę tylko ładować.Pozdrawiam. 

Screenshot_2016-07-14-17-41-34_de.robv.android.xposed.installer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam pytanie odnośnie Xposed a właściwie dziwnej przypadłości otóż zainstalowane moduły xMIUI,Miui Tweaks,App Settings działają jak należy ale w aplikacji Xposed Installer w zakładce Framework pojawia się takie coś jak na screenie i co jest nie tak?właściwie poza tym jednym wszystko śmiga jak się należy,    

Telefon to Mi4S 3/64 GB,Miui 7.3 (stabilna) 7.3.2.0 (LAJCNDD) Android 5.1.1

 

I jeszcze jedno pytanie czy ktoś spotkał przejściówkę z mikro USB na USB Typ c ale działającą z przesyłem danych bo tę co dostałem z telefonem mogę tylko ładować.Pozdrawiam. 

Screenshot_2016-07-14-17-41-34_de.robv.android.xposed.installer.png

Co tu nie pasuje niby? Masz informacje, że Xposed jest aktywne, czego chcieć tu więcej?

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o linijki "Framework" oraz "Tryb instalacji" opcje w nich są nie aktywne- nie są podświetlone i nie reagują na kliki. Na poprzednich telefonach były aktywne no chyba że tak ma być.

Na miui są zawsze nieaktywne z tego co wiem, gdyż nie jest to oficjalna wersja Xposed, tylko custom pod miui solarwareza

Sent from Redmi Note 2 Prime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2016 o 17:52, cukru napisał:

@luki156 Najpierw złóż prośbę o zgodę na odblokowanie bootloadera jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jak już dostaniesz zgodę to wgrywasz oficjalny china dev według tego poradnika https://miuipolska.pl/forum/topic/9512-instalacja-systemu-na-zablokowany-bootloader/ 

Potem już normalnie idziesz z tym https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

A tak wogóle ta metoda wgrania china dev jest o d*pę potłuc prawie jak i instalacja miui.eu bo nie idzie uruchomić TWRP od którego wszystko zależy więc jeżeli tego ktoś nie ogarnie to nie polecam zabawy z wgrywaniem systemu pl. Ja ogarnąłem i mam pl, nie wiem czy idealne, ale działa i zupełnie w inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest mi w stanie pomóc?
Dwa tygodnie temu zakupiłam Xiaomi MI4 - oryginalny.
Zdążyłam zainstalować zaledwie dwie aplikacje - instagrama i grę (gra ze sprawdzonego źródła)
Dziś telefon się zawiesił na ekranie instagama i nie chce się odwiesić. Reset bocznymi przyciskami nie pomaga.
Z tego co się orientuję baterii w Xaomi wyjąć nie można więc taki "twardy reset" nie wchodzi w grę?
Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Mam czekać aż się rozładuje? Odesłać telefon do sklepu?
Wczoraj zaktualizował mi się system do najnowszej wersji. Ktoś jeszcze ma taki problem?
Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez pankran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...