Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Jako że Mi4S nie ma swojego działu, zaczynam temat tutaj. Czy jest ktoś zainteresowany tym modelem i zamierza kupić albo już kupił ? Opłaca się względem zwykłej mi4 ? Czy lepiej dopłacić do Mi5 ?

//Z25:  Wątek zbiorczy, dotyczący najnowszego urządzenia Xiaomi. Poruszamy tylko ogólnikowe kwestie, które nie wymagają osobnego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę kogoś wgryzionego w temat Mi4s poprosić o wymienienie najważniejszych różnic pomiędzy nim a Mi4c?

Co konkretnie uzasadnia wyższą dość istotnie cenę modelu "s"? Te 64GB pamięci zwanej idiotycznie "ROM" (przecież "ROM" od wielu dekad oznacza "read only memory"!)

Opierając się na danych z:

https://ibuygou.com/p-xiaomi-mi4s-qualcomm-snapdragon-808-15ghz-3gb-ram-64gb-rom-7312.html

https://ibuygou.com/p-xiaomi-mi4c-qualcomm-snapdragon-808-hexa-core-18ghz-3gb-ram-32gb-rom-7081.html

widzę, że"

Procek mają ten sam, choć w "s" wolniej taktowany.

Wymiary - praktycznie identyczne (jest minimalna różnica, ale chyba tylko po to, aby akcesoria nie pasowały).

Ekrany - chyba identyczne.

Napiszcie, gdzie jest haczyk (także pozytywny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam mi4s od 2tyg i musze powiedziec,ze to byl rewelacyjny wybor.Telefon wyglada swietnie,rzuca sie w oczy,wszyscy,dosłownie wszyscy co go widza pytaja co to za cudo.Swietnie lezy w dloni,jedynie czekam na etui,bo tył się śliski i telefon spadł mi już 2 razy kiedy leżał wydawałoby się na płaskiej powierzchni

Co do działaania -po wyrzuceniu syfu,instalacji sklepu play działa pięknie ,bez zacięć,w sumie nie powiem ani jednego zlego slowa na dzialanie.

Aparat rowniez nie jest najgorszy,choc jako 2 tel jest iphone,wiec jednak z nim to sie rownac nie moze,ale nie ma jakies wielkiej roznicy

Korzystam z jezykiem angielskim,choc jest juz mozliwosc instalacji z polskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam odpowiedzi na moje pytania:

1. Czy w telefonie od razu jest sklep play oraz youtube? - Tak
2. Czy szkło na ekranie telefonu jest z rodzaju gorilla? - Podobno Tak
3. Czy dual-sim działa w ten sposób, że z jednej karty będę mógł prowadzić rozmowę, a druga będzie miała aktywne połączenie z internetem LTE? Muszę jakoś umieszczać karty w konkretnych slotach czy nie ma znaczenia który wybiorę. - Sloty bez znaczenia, Przy rozmowie transfer jest zawieszany, podczas transferu, na drugą kartę ktoś może dzwonić.
4. Czy da się zadeklarować gdzieś w ustawieniach, by jedna karta służyła wyłącznie do rozmów, a druga do internetu? - Tak
5. Wiem, że telefon jest produkowany na rynek azjatycki, czy wszelkie wtyczki pasują do polskich standardów? - Trzeba pytać o dołączone przejściówki.
6. Czy jeszcze coś może mnie negatywnie zaskoczyć w tym modelu? (o tym, że nie ma języka polskiego wiem, choć na allegro są sprzedawcy oferujący telefony z wgranym MIUI 7 po polsku, więc może tam kupię by nie bawić się w odblokowanie bootalodera i całą resztę). - Są telefony z językiem polski i bez odblokowanego bootloadera. Wątpliwości dotyczą jasności ekranu i jakości zdjęć w gorszym oświetleniu.
7. Jak z awaryjnością telefonów xaoimi po 2-3 latach użytkowania. Ma ktoś jakieś doświadczenia? - Nie wiem

Pozdrawiam

Edytowane przez felis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ZduneX25 przypiął/eła ten temat

Witam Wszystkich

Na zagranicznych stronach główne uwagi odnośnie mi4s dotyczą jasności, jakości wyświetlacza i aparatu.

Czy użytkownicy telefonu mogą się wypowiedzieć, z tymi rzeczami jest aż tak źle, czy bez rewelacji, ale nie poniżej przeciętnej.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze poprosił o opinie jak się sprawuje dźwięk w słuchawkach. W jakiejś recenzji czytałem że podobno po podłączeniu słuchawek spada drastycznie separacja kanałów stereo. Ciekaw jestem czy to prawda. Druga rzecz jaką mnie interesuje to jakość rozmów. Mam nie do końca dobre doświadczenia z MI4 i ciekaw jestem jak jest na S.

Tapnięte z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kupiłem ten telefon żonie (na allegro od "pytono"). Generalnie jest zadowolona, telefon działa szybko, aparat i ekran bez zastrzeżeń. Obudowa super i nawet ten interfejs miui da się przeżyć - trzeba się przyzwyczaić po przesiadce z samsunga :)

Jedyne co, póki co mnie wkurzyło, to to, że jak się zmieni motyw (a przynajmniej tak mi się wydaje, że to jest powodem), to aplikacja dialer i kontakty przestaje działać. Soft to miui 7 global z językiem polskim. Zainstalowanie truedialera pomogło. Nie wiem dlaczego tak jest, ale mogę jedynie zakładać, że to po prostu jakaś chińska niedoróbka...

Zakładam, że to zmiana motywu, bo jak zrobiłem z ciekawości reset do ustawień fabrycznych, to właśnie po zmianie motywu, dialer przestał działać. No chyba, że coś innego równolegle miało na to wpływ. Inna sprawa, że jak zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, to musiałem wyjąć kartę sim, żeby przejść ten pierwszy etap konfiguracji (język, lokalizacja, itp.) bo wywalało błąd, że aplikacja konto Xiaomi została zamknięta i nie mogłem przejść dalej...

Także podsumowując, sam telefon wydaje się póki co ok. Po instalacji truedialera wszystko śmiga. Mam tylko nadzieję, że miui nie sprawi nam więcej takich dziwnych niespodzianek, bo nie kupiłem xiaomi po to, żeby grzebać w ROMach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mo właśnie, zastanawiające. Wszyscy na tym forum piszą, że nie ma romu global PL dla mi4s, a sprzedający pytono twierdzi, że ma zablokowany bootlodaer i rom global z językiem polskim. Można jakoś sprawdzić kto ma rację?

9 godzin temu, konraddu napisał:

Jedyne co, póki co mnie wkurzyło, to to, że jak się zmieni motyw (a przynajmniej tak mi się wydaje, że to jest powodem), to aplikacja dialer i kontakty przestaje działać. Soft to miui 7 global z językiem polskim. Zainstalowanie truedialera pomogło. Nie wiem dlaczego tak jest, ale mogę jedynie zakładać, że to po prostu jakaś chińska niedoróbka...

To rzeczywiście niepokoi. Telefon też ma być dla żony i ma działać bez kłopotów, bo ona z pewnością grzebać w romach nie będzie. Mogę jej kiedyś odblokować bootloader i wgrać inny rom, ale czas oczekiwania na kod odblokowujący jest na tyle długi, że nie zdążę tego zrobić przed wyjazdem. Wrócimy dopiero za miesiąc i nie wyobrażam sobie, że by telefon za ok. 1400 zł sprawiał podstawowe problemy.

Edytowane przez felis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, felis napisał:

Mo właśnie, zastanawiające. Wszyscy na tym forum piszą, że nie ma romu global PL dla mi4s, a sprzedający pytono twierdzi, że ma zablokowany bootlodaer i rom global z językiem polskim. Można jakoś sprawdzić kto ma rację?

No nie wiem jak i skąd, ale jest to faktycznie rom global - MIUI Global 7.2 (stabilna) 7.2.3.0.0(LAJCNDA).

Poza tą wpadką z dialerem, to telefon działa ok, jest bardzo szybki i z zewnątrz robi dobre wrażenie. I tak jak pisałem, mam nadzieję, że więcej takich niespodzianek nie będzie. Chociaż po chińskim sprzęcie, a raczej oprogramowaniu, można spodziewać się pewnie wszystkiego... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, konraddu napisał:

Poza tą wpadką z dialerem, to telefon działa ok.

Czyli dwukrotnie  sprawdzałeś tą zmianę motywu i za każdym dialer przestawał działać?

Zapytam jeszcze czy  w telefonie jest opcja przekształcania go router wifi? Może wiesz też czy pracując w trybie routera wifi można odbierać połączenia przychodzące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, felis napisał:

Czyli dwukrotnie  sprawdzałeś tą zmianę motywu i za każdym dialer przestawał działać?

Ciężko powiedzieć, że dwukrotnie to sprawdziłem. Za pierwszym razem nie wiem kiedy zorientowałem się, że nie można dzwonić. Chyba gdzieś w necie trafiłem na ślad, że ktoś miał taki problem przy zmianie motywu. Potem za drugim razem świadomie zmieniłem motyw i wtedy przestało działać. Ale może to po prostu zbieg okoliczności, bo np. konto google ma na to wpływ czy cośtam innego. Tak czy inaczej każdy inny dialer z google play powinien działać. Ja ściągnąłem truedialer, który wydaje się być ok.

Cytat

Zapytam jeszcze czy  w telefonie jest opcja przekształcania go router wifi? Może wiesz też czy pracując w trybie routera wifi można odbierać połączenia przychodzące?

Właśnie sprawdziłem i wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, konraddu napisał:

Właśnie sprawdziłem i wszystko działa.

OK, dzięki za informacje. Jeśli żona wybierze Xiaomi Mi4S (bo jeszcze myśli o sony Z3 compact), to dam znać jak u mnie działa. Kupimy też raczej u pytono bo ma złotą wersję w normalnej cenie i dobre opinie, więc powinno być to samo.

Jeśli ktoś ma jeszcze coś do dodania na temat Mi4S to chętnie posłucham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do użytkowników 4s. Jak oceniacie wyświetlacz. Chodzi mi o jego jasność oraz kolor biały. Naczytałem się w recenzjach że jasność taka sobie a biały jest de facto kremowy. Jak to jest w praktyce ?

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Telefon dotarł, ale zanim coś napiszę muszę go trochę rozgryźć (to pierwszy smartfon jakiego używam),

Mam pytanie czy gdzieś jest dostępna w sieci instrukcja bo na stronie Xiaomi znalazłem tylko mi4c.

Już mam pierwsze pytanie. Telefon podczas rozruchu zapytał o wybór języka. Był polski. Potem o wybór kraju. Polski nie było. Wybrałem Ukrainę bo najbliżej. Ma to jakieś znaczenie?

Edytowane przez felis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...