Skocz do zawartości

Uceglony Mi4 po zabawie z partycjami


Amildor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

zachęcony zmianą romu z MIUI 6.3.10 na IWAN's rom (głównie z przyczyny kilku irytujących błędów oficjalnego systemu) postanowiłem zmienić partycje systemowe w taki sposób, by działanie systemu było stabilne. Wszystko szło dobrze do momentu, kiedy próbowałem sformatować stworzone na nowo, większe partycje przeznaczone na system. Z poziomu TWRP wykonałem reboot do fastboot. Telefon niestety nie uruchamia się już w tym trybie. Nie widzi go miflash tool, komputer postrzega urządzenie jako: "Unknown USB device (Device Descriptor Request Failed). Oczywiście Mi4 nie reaguje, ekran ciągle czarny, brak jakiejkolwiek reakcji. Czy istnieje szansa, by poradzić sobie z tym problemem? Dziękuje z góry za wszelką pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z deskryptorem oznacza kaput, ale czasem windows błednie to ocenia. Sprawdź pod linuxem z lsusb. 

Reflash wykonasz miflashem. Trzeba odpiąć baterię,  podłączyć do komputera i na chwilę zewrzeć testpointy spod osłony slotu sim. Ja do tego celu zrobiłem sobie narzędzie, kawałek plastiku z naklejoną taśmą miedzianą. 

A jak się boisz że coś udupisz to możesz go wysłać do mnie lub Acida. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie niestety nie mogę znaleźć tych testpointów. One znajdują się od strony wyświetlacza, czyli muszę całkowicie wyjąć płytę główną telefonu i odwrócić ją? To nie wiążę się z ponownym lutowaniem pewnych elementów?

Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po stronie wyświetlacza. 

Większość tutoriali jeżeli nie wszystkie mówią o wylutowaniu osłony sim co uważam za przeproszeniem za przejaw IQ<60. Wystarczy wepchnąć tam cokolwiek co zewrze te testpointy zarazem nie zwierając do czegoś innego. Bez wypięcia płyty się nie obejdzie bo szparka w obudowie jest za wąska by coś sensownego tam wepchnąć.

A tu masz obrazek gdzie mniej więcej te testpointy się znajdują. Ja spojrzysz odpowiednio przez szparkę to zauważysz.

http://s28.postimg.org/3xqvvh76l/rsz_vyy48x.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób odpiąć baterię? Które to złącze ?

12325924_230719620611596_753995967_o.jpg

 

EDIT: udało mi się odpiąć baterię, po jej ponownym wpięciu telefon zareagował. Świeci się dioda led kiedy tylko podłącze telefon do zasilania. PC przez chwilę widział go jako urządzenie qualcomm, próbowałem wgrać system miflashem, ale coś się zepsuło i aktualnie pc nie reaguje po podłączeniu telefonu doń.

Edytowane przez Amildor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek telefon nie zawsze wejdzie w tryb qhsbusb_dload od samego odpięcia baterii. Coś takiego poszło w jakiejś nubii, ale żadne xiaomi które do mnie trafiło nie ruszyło bez zwierania testpointów.

@Amildor widzisz tą szeroką czarną taśmę podpiętą do płyty (ta co skręca)? Taśma od baterii jest pod nią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję trochę podładować telefon, wydaje mi się, że wcześniej coś się stało i nie pobierał prądu pomimo podpięcia USB. Przynajmniej takie mam wrażenie po tym co opisałem w poście wyżej. 

 

EDIT: UDAŁO SIĘ! Po podładowaniu miflash znalazł telefon, sflashowałem nim Rom i.... Pełny sukces! Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego zwycięstwa :D

Edytowane przez Amildor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...