Jump to content

Kłopot początkującego: brak połączenia komputer-telefon


Recommended Posts

Na początku chciałbym Was przywitać.

Od kilkunastu dni jestem szczęśliwym posiadaczem mi4c - telefon sprawuje się bardzo dobrze i jestem bardzo zadowolony z zakupu. Kupiłem telefon z zainstalowanym MIUI7.

Testując nowy telefon porobiłem trochę zdjęć, które chciałbym przerzucić na komputer i ... właśnie dochodzimy do tematu mojego posta. Podłączam telefon do komputera - bateria się ładuje, ale klikając na ikonkę "komputer" nie widzę swojego telefonu... Jedno zdjęcie przerzuciłem bluetooth'em, ale wolałbym mieć bezpośredni dostęp do pamięci telefonu z poziomu komputera.

Bardzo proszę o pomoc - czy muszę coś/gdzieś zainstalować? Przyznam, że jestem kompletnym ignorantem i zupełnie nie znam się na "rootach" i innych funkcjiach...

Z góry dziękuję za pomoc i przepraszam, jeżeli gdzieś na Forum już jest odpowiedź na moje pytanie, ale ja jej nie znalazłem.

Jeszcze jedno pytanie - czy muszę zakładać konto Xiaomi? Po co mi ono?

Pozdrawiam,

Tomek

 

 

 

Edited by szuwi
Link to post
Share on other sites

Tak na pierwszy rzut oka brzmi jakbys mial oryginalny soft z chinskimi sterownikami, wtedy telefon nie jest z automatu wykrywany przez system.

Zainsaluj Mi PC Suite - wtedy wejda sterowniki i zobacz czy przez oprogramowanie dziala wszystko .

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, szuwi napisał:

niestety nadal problem istnieje... komputer nadal nie widzi telefonu...

Sprawdź:

  • Na innym systemie operacyjnym (może być odpalony z płytki czy "pędrajwa" Linux)
  • Innym kabelku
  • Innym slocie USB (w przypadku notebooków te szybsz USBki czasmi są mniej stabilne, z obudowami stacjonarnych różnie bywa)
  • Innym komputerze
  • Usuń wszystkie inne sterowniki tyczace się telefonów (np Samsungowe Kiesy czy jak to się tam nazywa potrafią konfliktować się z innymi fonkami)

Jeśli to nie pomoże, możesz też rozważyć opcję udostepnienia sobie na komputerku folderu, po czym wysyłanie do niego plików poprzez fifi np ES File Explorerem lub Solid Explorerem - oba pozwalają na zrobienie sobie zakładki do folderu w sieci, więc jak raz ustawisz to będzie potem kwestia przeneisienie pliczków palcem w fonku.

Link to post
Share on other sites
Dnia 21.03.2016o10:42, loader77 napisał:

Sprawdź jak masz ustawione podłączenie USB w ustawieniach telefonu (debugowanie, jako pamięć masowa czy jeszcze inaczej). Niemogę sprawdzić która funkcja bo nie pamiętam a tel. mam w serwisie.

Problem który opisuje Szuwi pojawił się również na moim Mi4C i dodatkowo po podłączeniu telefonu nie mam możliwości wyboru debugowania, apmięci masowej itp.

Jedyne co to jak włączę opcje programistyczne i debugowanie USB to w menadżerze zadań W7 pojawi się ADB Interface i Mi4C ale nie zaciągnie sterowników.

Wcześniej przed próbami aktualizacji MiPC Suite działało fajnie, później pojawił się problem z niewykrywaniem przez ten program i po aktualizacji nie ma kompletnie kontaktu z PC.

 

Udało mi się znaleźć rozwiązanie!

Zainstalowałem poniższą aplikację i po uruchomieniu umożliwiło to wykrywanie telefonu.

MIUI USB Settings z Google Play

8-)

 

Edited by Spoon
Rozwiązanie!
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...