Skocz do zawartości

nie działa auto rotacja ekranu. (virgo)


lg4xhd

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem już czy ja mam jakiś problem sprzętowy, czy to może powodować jakaś aplikacja. Mało kto się dopisuje z podobnym problemem. Moze jest malo osób z tym modelem telefonu tutaj?

Na każdej wersji (zaczynając od 6.1.x do obecnej 6.3.10) miui na andku 6 po kilku godzinach od uśpienia (np. po nocy) przestaje sobie działać automatyczne obracanie ekranu w miui i aplikacjach(np. Przegladarki internetowe).

Po np. 15 minutach ciaglego użytkowania zaczyna z powrotem działać.

Mam prośbę do wszystkich użytkowników mi note (virgo).

Mozecie wstając rano to sprawdzić? Wystarczy tylko wzbudzić telefon, wejsc np. W /ustawienia/ a nastepnie obrócić ekran o 90 stopni.

Czy menu w miui wam sie od razu obróci? Czy sobie stoi ?

U mnie stoi, a obróci dopiero po kilkunastu minutach.

Już mnie wnerw totalny bierze bo nie mam pojęcia co może być przyczyną. I czy to nie wina sprzętu. Wipe zrobiłem i problem po czasie wraca.

Mam obok mi3 i mi4 i ani na jednym ani na drugim nie ma tego problemu.

Chociaż aplikacje nie korzystajace z interfejsu systemu działają od razu ok(np. Gry lub poziomica, testery sensorow).

Plis, sprawdźcie to u siebie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam powyższe, od momentu wgrania pianki do teraz (spocząłem na 6.2.4 bo dla virgo nic nie było mimo zmiany wersji tak wynikało zdaje się z changelogu). Krótko: mi pomaga restart, trwa to chwilę i mam przywrócone autoobracanie. Wcześniej próbowałem czekać na SoT, zamykałem przeglądarkę (bo właściwie to do tej pory zauważyłem jedynie w stockowej przeglądarce), potrząsałem telefonem, 90 w lewo w prawo, włączałem i wyłączałem autorotation, nic nie pomagało. A restart pomaga. Czy gdzieś indziej mam ten błąd? Nie zauważyłem settings właśnie sprawdziłem i działa (ale przeglądarka również) więc ciężko mi określić. Także kolego próbuj restart i po 30 sek ciesz się autoobracaniem.

M. in. dlatego jestem troszkę zawiedziony brakiem aktualizacji dla virgo, ewidentnie pianka to sp... i cóż, zostaje czekać. W dziale o aktualizacjach przewaga większości mi4 i redmi note, a oni zdaje się błędu nie zgłaszali. Więc ewidentnie błąd programowy w Mi Note. Także kolego tel masz raczej sprawny. Pozdrawiam.

aha edit, Gry a właściwie jedna którą gram NIGDY nie miała problemu z obrotem, może dlatego, że jest tylko w poziomie możliwy układ ekranu.

Edytowane przez Tompson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie restart tez pomaga od razu. No ale przecież nie będziemy ciągle restartować telefonów, żeby np. obrócić zdjęcie w galerii.
Jak po takim restarcie telefon znowu poleży powiedzmy ze dwie, trzy godziny - to znowu rotacja się zacina.

Dzięki za sprawdzenie, bo patrząc na ilość potwierdzeń tego błędu, pomyślałem, że to problem tylko z moim egzemplarzem.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja 6.3.17, specjalnie nawet zrobiłem wipe z tej okazji - rotacja nadal szwankuje, widzę, ze chyba nie mają zamiaru tego poprawiać.
W ostatnich wersjach to mam wrażenie, jakby w ogóle nic nie poprawiali tylko zmieniali numerki - wszystko działa z tymi samymi błędami co były.
Do tego doszły nowe, dorzucili jakąś blokadę autoryzacji przy swoich własnych motywach i nie można zastosować własnego motywu (moja kopia).

 

właśnie wgrałem wersje stabilną 7.2.4.0 i motywy z "Moja Kopia" działają bez problemu i bez autoryzacji :)

Co do rotacji, to sprawdzę za jakiś czas czy się poprawiła.

 

No i kicha na Maksa.

Rotacja nadal nie działa prawidłowo. Normalnie porażka, żeby z taką prostą funkcją nie potrafili sobie poradzić.

Flagowy telefon i takie głupie błędy...

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nic nie było, więc gwoli informacji, wersja 6.5.5 uwolniła nas na 100% od tego przykrego problemu (być może 1-2 wcześniej też było ok, ale instaluję już co 2-3 aktualizację piątkową), także jeśli ktoś ma jeszcze problem niech wrzuci 6.5.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 12.06.2016 o 14:57, lg4xhd napisał:

Niestety minelo kilka dni bez restartu i problem znowu sie pojawil.  Obracanie znowu nie dziala. Co za badziew....

Hej,

A możesz mi napisać, czy wchodząc w ustawienia poprzez *#*#64663#*#* jesteś w stanie przeprowadzić test dla akcelerometru i żyroskopu? Otrzymałem wczoraj Mi Note i nie mogę przeprowadzić testu, same zera i nic nie daje. To samo mam z czyjnikiem magnetycznym i GPS (pokazuje mnie kilkadziesiąt metrów od aktualnego położenia). Coś skopane z softem czy otwierać spór na aliexpress?

Screenshot_2016-07-22-10-50-10_com.android.settings.pngScreenshot_2016-07-22-10-53-10_com.miui.cit.pngScreenshot_2016-07-22-10-53-32_com.miui.cit.pngScreenshot_2016-07-22-10-53-53_com.miui.cit.pngScreenshot_2016-07-22-10-54-07_com.miui.cit.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asasello

u mnie z tym ok.  Chyba cos masz nie tak z partycja persist. Ktos kiedys na mi4 mial podobny problem. 

Jak wipe i wgrywanie na nowo romu nie pomaga i do tego jeszcze masz gwarancje to lepiej nie kombinowac. Bo nie wiadomo czy sposob z mi4 zadziala lub nie pogorszy sprawy. 

link do problemu na MI4:

http://en.miui.com/thread-222056-1-1.html

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lg4xhd napisał:

@asasello

u mnie z tym ok.  Chyba cos masz nie tak z partycja persist. Ktos kiedys na mi4 mial podobny problem. 

Jak wipe i wgrywanie na nowo romu nie pomaga i do tego jeszcze masz gwarancje to lepiej nie kombinowac.  Bo nie wiadomo czy sposob z mi4 zadziala. 

Wpisz w google "no sensors mi4 persist". Bym Ci skopiowal linka do strony ale znowu cos jest zwalone w miui i nie dziala mi kopiowanie linków. 

Dzięki za odpowiedź, jeżeli miałeś na myśli to rozwiązanie: 

 

  • Download the Fastboot ROM that matches the version you are using. You can download it here
  • Unzip the ROM, and look in the folder called "images" a file called "persist.img"
  • Copy this file to the folder where you have installed fastboot.exe
  • Turn off the phone and put it in fastboot mode (volume (-) and power button)
  • On your computer, open the cmd on the PC, and place yourself in the directory where you have installed the fastboot.exe
  • Copy and paste the following commands:
  • fastboot devices
  • fastboot erase persist
  • fastboot flash persist persist.img
  • fastboot reboot

 

 

To wykonywałem je u siebie, bez powodzenia. Poza tym w wątku było napisane, że działa na systemy zmodyfikowane przez sprzedawców. Natomiast ja wykonałem czystą instalację MiFlashem z romem fastboot.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lg4xhd napisał:

no uzupelnilem linka powyzej. 

jezeli to robiles i nie dziala,  to moze sprzetowy problem. 

Ech cholera, no to się nacieszyłem telefonem. Ja nie mam zrotowanego telefonu, więc wykonałem to poprzez MiFlash. 

Edytowane przez asasello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

...i tak minął ponad rok a problem nadal istnieje - chyba trzeba się z tym pogodzić - olali nasz telefon i nie poprawiają błędów firmware-u.
Wielkie cotygodniowe aktualizacje a błędu sprzed ponad roku nie potrafią naprawić ://///

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Problemu z rotacją nie ma na alternatywnym systemie MoKee Open Source Project. W ostatnim tygodniu to przetestowałem.

Up-time ponad 140h i rotacja nadal działa ok. Także jakieś rozwiązanie jest.

Powiadomienia także działają bez żadnych problemów na tym romie jak i polepszyła się trochę jakość rozmów. Rzadziej przerywa dźwięk niż na MIUI i jest jakby głośniejszy.
Nasz telefon już niestety nie będzie wspierany przez producenta, więc aby mieć stale aktualny system pozostają rozwiązania alternatywne, czyli custom romy.
Od twórców Mokee dostał - jakby to powiedzieć - "nowe życie" :)

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...