Skocz do zawartości

Redmi Note 2 LTE


sspshmm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Próbowałem ustawić LTE, skorzystałem z ustawień ręcznych, ponieważ po przełożeniu karty działał tylko H+. Czyli wprowadziłem ustawienia:

http://ustaw.orange.pl/manual.aspx

Aby skonfigurować Internet w telefonie Xiaomi Redmi Note 2, należy postępować według poniższych wskazówek:

 

  1. Kliknij  USTAWIENIA
  2. W zakładce SIECI ZWYKŁE I BEZPRZEWODOWE wejdź w SIECI KOMÓRKOWE
  3. Zaznacz pole DANE MOBILNE
  4. W zakładce KARTY SIM wejdź w PUNKTY DOSTĘPOWE
  5. Wybierz NOWY APN
  6. Jako NAZWA ustaw Orange Internet
  7. W polu APN wpisz internetipv6
  8. W polu NAZWA UŻYTKOWNIKA wpisz internet
  9. W polu HASŁO wpisz internet
  10. Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
  11. Jako TYP APN wpisz default
  12. Pole PROTOKÓŁ APN ustaw na IPv6
  13. Naciśnij WIĘCEJ ZAPISZ
  14. Na liście APN zaznacz Orange Internet

Zresetowałem / wprowadziłem w tryb samolotowy itd...

Dalej nie działało jest tylko H+. Wymieniłem kartę na nanjnowszą w orange, dalej nie działa LTE.

 

 

Zakupiłem tel na tej aukcji:

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-2-4G-LTE-Cell-Phones-Android-5-0-MTK-Helio-X10-Octa/32435485878.html

Highlights

  • 5.5inch 1920x1080 pixels
  • CPU: MTK  Helio X10 Octa Core,up to 2.0GHz.
  • MIUI 7 (Based on Android )
  • Dual  SIM Card Dual Standby(Dual Micro-SIM  slot)
  • 13.0MP  Back Camera and 5.0MP front camera,with flashlight and auto focus
  • Networking:2G: GSM 850/900/1800/1900MHz
  • 3G: WCDMA 850/900/1900/2100MHz; TD-SCDMA B34/B39; 
  • 4G: FDD LTE B1/B3/B7 (1800/2100/2600MHz); TD-LTE B38/B39/B40/B4

 

Attention Please:

Regarding the network band,  we optimize firmware from  original TDD version, so that it can support the WCDMA(3G) and FDD-LTE(4G) network bands. Please check the screenshots and watch the video to learn more details and assured it can be used in your region.
The difference of  Version
 

TDD version

TDD version(after optimization)
2G GSM:B8:900/B3:1800/B2:1900MHz GSM:B8:900/B3:1800/B2:1900MHz
3G TD SCDMA:B34:2010-2015/B39:1880-1920 (Only can be used in China) WCDMA B5:850/B8:900/B2:1900/B1:2100MHz
4G TDD LTE B38:2600/B39:1900/B40:2300/B41:2555-2655MHz FDD LTE: B3:1800/B1:2100/B7:2600MHz
TDD LTE: B38:2600/B39:1900/B40:2300/B41:2555-2655MHz
Remind:All versions support multi languages and Play Store!!!

 

The screenshots of  TDD version(after optimization)

 

 

------------------------------------------------------

Teraz się zastanawiam czy cos jeszcze muszę zrobić. Eternal Team zgodnie z aukcją wgrało MIUI 7 i umożliwiło 3G/LTE (to zakładam). Niestety póki co nie chce zadziałać LTE. Nie przeinstalowywałem jeszcze na MIUI POLSKA, ponieważ to co mam aktualnie jest nowsze? Rozumiem, że nie muszę tego robić i LTE powinno działać na obecnej wersji oprogramowania tel czyli; MIUI 7.0 - 7.0.6.0.0(LHMCNCI). Tylko tel ma wersję polską menu. W "Informacje o telefonie" jest "Tłumaczenie MIUI" i jak w to wchodzę, to otwiera się okno - Tłumaczenie i rom MIUIPolska.pl zapewnili: Bartłomiej F. Marcin M i Kamil Z. tworzymy polskie wsparcie dla MIUI Xiaomi itd... Czyli sprzedawca wgrał MIUI 7 z Polską wersją?

 

Może ktoś podpowiedzieć co jeszcze muszę zrobić? Telefon jest na terenie Podolan w Poznaniu więc LTE tutaj jest :) 

PS 3G też mi nie wskakuje, tylko i wyłącznie H+

 

PS2 w  MTK Engineering Mode i tam w "Network Selecting"  - po wyborze LTE only nie działa  brak usługi , po przełączeniu w 4G/3G działa na H/H+

Edytowane przez sspshmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w kilu miejscach. (sprawdzę jak będę na zewnątrz). Wróciłem wtedy na ustawienia "standardowe", (ale to Orange ma na stronie te ustawienia - dlatego je próbowałem). Byłem też przy innej okazji w salonie ORANGE i tam twierdzili, że jak mam kartę LTE teraz, to nic już orange więcej nie zrobi. Ale zadzwonię na BOK po weekendzie, bo ten numer mam z 15 lat (wymieniałem kartę IDEA :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze kupić i sprawdzić jakiś tani starter innego operatora... Tylko najlepiej ustawiaj na sztywno 'LTE only' przez 'network selecting', bo nawet jeśli masz 'preferowaną sieć 4G',  przy słabym zasięgu lte błyskawicznie będzie cię przełączać na 3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zadzwoniłem wtedy na BOK. Okazało się, że miałem wyłączoną opcję 4G. Pani z obsługi infolinii (BOK) zaznaczyła opcję 4G i działa. Czyli pracownicy salonów ORANGE, w których byłem, nie są odpowiednio wyszkoleni...

 

Pozostał problem bluetooth, nie działa tak jak powinno. Po sparowaniu np. z kinem domowym co jakiś czas słychać sekundowe dźwięki na "przyśpieszeniu". Wgrałem MIUI Polska, ale nic nie pomogło. Na innym sprzęcie s3 mini, s7, sony neo V, Tablet samsunga, Redmi 2 itd działa. Tylko na Redmi Note 2 nie. To jest błąd hardware (zepsuty moduł BT)?

Edytowane przez sspshmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sspshmm napisał:

Zadzwoniłem wtedy na BOK. Okazało się, że miałem wyłączoną opcję 4G. Pani z obsługi infolinii (BOK) zaznaczyła opcję 4G i działa. Czyli pracownicy salonów ORANGE, w których byłem, nie są odpowiednio wyszkoleni...

 

Pozostał problem bluetooth, nie działa tak jak powinno. Po sparowaniu np. z kinem domowym co jakiś czas słychać sekundowe dźwięki na "przyśpieszeniu". Wgrałem MIUI Polska, ale nic nie pomogło. Na innym sprzęcie s3 mini, s7, sony neo V, Tablet samsunga, Redmi 2 itd działa. Tylko na Redmi Note 2 nie. To jest błąd hardware (zepsuty moduł BT)?

To jest taka polityka żydów z ORANGE. Zarobić złotówkę na wszystkim. Mówią że 4g będzie działać po jakimś tam czasie, akurat ten czas to po 20 godzinie, i co? Nadal nie działa, a porada już jest inaczej liczona bo trafiasz na niby nocny dyżur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Czy ktoś używa RMN2 w sieci nju mobile.W sieci Play LTE na tym tel. działało.Dwa dni temu przeszedłem do nju i załapuje tylko H albo H+.Przełożyłem kartę SIM do innego telefonu i LTE jest.Włożyłem kartę SIM  z tamtego telefonu do mojego i było tylko H+.Sprawdziłem BTS-y i zauważyłem,że PLAY ma na LTE pasma 800,1800,2100 natomiast Orange 800,1800,2600.Konfigurację internetu dla nju w RMN2 zrobiłem.Czy powodem może być brak tego pasma 2100 w Orange?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia APN mam teraz domyślne chociaż wcześniej miałem nju i było to samo.Dziwne jest to,że ta karta SIM ma LTE na innym tel.w tym samym miejscu.Mam w pobliżu oba maszty /play i orange/.Jedyne czym się różnią to tym, że Play ma 2100,a Orange 2600.To samo jest na innych BTS-ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolegów  proszę o info zaktualizowałem sobie mojego redmi note 2 do wersji MIU 9 i chodzi mi o LTE ,jak robię programem  spid test to szybkość mam około 3 kb strony sie otwierają się długo karta wsadzona jako sim 1 . W czasie instalacji jak miałem MIU8  programem TVRP wyczyściłem dalvick cashe, cahe, system, wewnętrzną partycję mogłem coś usunąć z systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...