Skocz do zawartości

Ktory sklep wybrac do zakupu Mi5


Najemnik

Rekomendowane odpowiedzi

DHL niestety nie ma obowiązku dzwonienia przed doręczeniem bo kurierzy używają prywatnych telefonów (info z wczoraj z DHL). Do mnie jednak kurier dzwonił chwilę przed ale jak już wcześniej pisałem, szło przez Gdańsk i VATu nie było, paczka nie była otwierana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko 64 zł VAT-u? Telefon musiałby kosztować niecałe 280 zł. Aż tak Chińczycy zaniżają wartość przesyłki a naliczający VAT są aż tak naiwni, że wierzą, iż jest to rzeczywista wartość telefonu? Pytam, bo sam być może będę zamawiał Mi5 i nie wiem czy ubezpieczać się od VAT-u, co by mnie kosztowało ok. 70 zł.

Wysłane z LG G2 D802 (32GB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozważeniu wszystkich opcji ja raczej zdecyduje się na xona, trochę drożej ale gwarancja Xiaomi i ewentualna naprawa na oryginalnych częściach, nie zamiennikach. No i nie trzeba płacić jak u Goldwaya łącznie 80zł za przesyłki w razie gwarancji i czekanie 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fakeeus napisał:

Po rozważeniu wszystkich opcji ja raczej zdecyduje się na xona, trochę drożej ale gwarancja Xiaomi i ewentualna naprawa na oryginalnych częściach, nie zamiennikach. No i nie trzeba płacić jak u Goldwaya łącznie 80zł za przesyłki w razie gwarancji i czekanie 2 miesiące.

Tutaj masz odnośnie tego xona24 całego jestem ciekaw jak gwarancja będzie przebiegać w razie problemów z telefonem. Na jego stronce oficjalnej sklepu  znalazlem taki wpis w regulaminie zakupów:

- Reklamacji nie podlegają uszkodzenia powstałe z winy użytkownika (np. zalanie, mechaniczne uszkodzenie, ingerencja w oprogramowanie itp.).

i jeszcze wpis na forum poczytaj

http://www.wykop.pl/link/3055207/co-warto-wiedziec-przed-zakupami-w-chinach-u-pana-buriza-xon24/

Ja bym nie zaryzykował kupna telefonu u tego pana.

 

Edytowane przez wojtrac
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem sporo wpisów odnośnie przebiegu gwarancji i przeważają pozytywne. Co do ingerencji to domyślam sie że chodzi o np. zbrickowanie z winy użytkownika. Zmiana ROMu, czy odblokowanie bootloadera jest zgodne z polityką Xiaomi a tam Buriza odsyła na gwarancję.

W ogóle jeśli chodzi o gwarancję to i u Burizy i u Goldwaya niezbyt ciekawie wygląda cały proces. No ale niestety trzeba sie liczyć z takim ryzykiem kupując Xiaomi którego nie ma oficjalnie w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie telefony kupuje na ibuygou.com wiem ze troche drozej ale jakos mam zaufanie donich. Pierwszy telefon kupilem u nich i byl niestety wadliwy, nie czytal kart SD. Kontaktowalem sie ze sklepem, musialem wyslac im kila zdjec telefonu i filmik ze nie dzial karta. Potem kazali mi go odeslac do Chin, troche sie obawialem ze wiecej nie zobacze telefonu ale na szczescie dotarl do nich, po paru dniach naprawili i zaproponowali wysylke za darmo poczta czyli do 35 dni lub koszty na pol i DHL w 3 dni. Telefon wrocil do mnie i dzila do tej pory czyli juz ponad dwa lata. Drugi ma  moja zona tez dziala. Dwa tygodnie temu zamowilem MI4s dla siebie ale przejela go zona i wczoraj zamowilem MI5 dla siebie. Uwazam ze kontakt z tym sklepem przebiega naprawde sprawnie tylko roznica czasowa troche denerwuje. Z moje doswiadczenia moge szczerze polecic ibuygou.com. Na ali nie kupowalem telefonow wiec nie wiem ale inne rzeczy ktore zamawialem wszystkie dochodzily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...