Skocz do zawartości

uszkodzone gniazdo a wymiana


Walo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem mianowicie, uszkodziłem gniazdo micro USB poprzez jak mniemam wciskanie na siłe wtyku od nowego chińskiego powerbanku. Czy jest szansa że można wyprosować wtyki w serwisie bez wymiany? a jeśli wymiana będzie koniecznie to czy koniecznie muszą być części od xiaomi mi 4? nie mogłoby to być dowolne gniazdo micro usb zakupione np na allegro, albo w sklepie? 

Proszę o praktyczne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Walo napisał:

a gdzie to zgłosić? to nie działa na zasadzie gwarancji?

Jeżeli masz nadal na gwarancji, gdzieś w Polsce, to może się opłaca, do Chin się wysyłać nie opłaca, bo wymiana USB z tego co pamiętam ~100zł...

Tutaj masz MiCenter: https://miuipolska.pl/serwis-miui-polska/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dzięki za namiar. Nadal się zastanawiam gdzie mam tą gwarancje, kiedy kupowałem na xiaomiforsale z Czech.

 

A jak myślisz można by było wstawić gniazdo microUSB kupione w pierwszym lepszym sklepie? Wstawiałby oczywiści ktoś obeznany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Walo napisał:

hmm, dzięki za namiar. Nadal się zastanawiam gdzie mam tą gwarancje, kiedy kupowałem na xiaomiforsale z Czech.

A jak myślisz można by było wstawić gniazdo microUSB kupione w pierwszym lepszym sklepie? Wstawiałby oczywiści ktoś obeznany.

Jeżeli masz gwarancję w XFS to bierz. Prosta naprawa w 2tygodnie powinni Ci machnąć, a jeszcze zwracają koszty wysyłki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, możesz jeszcze odpowiedzieć odnośnie alternatywnego wymienienia USB przez znajomego speca od takich rzeczy? Musi być część oryginalna czy może być uniwersalne gniazdo microusb? Zależy mi na czasie, a gwarancja i tak kończy się jakoś w czerwcu, po za tym niewiadomo czy mi uznają widzać że np. styki są powyginane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Walo napisał:

Ok, możesz jeszcze odpowiedzieć odnośnie alternatywnego wymienienia USB przez znajomego speca od takich rzeczy? Musi być część oryginalna czy może być uniwersalne gniazdo microusb? Zależy mi na czasie, a gwarancja i tak kończy się jakoś w czerwcu, po za tym niewiadomo czy mi uznają widzać że np. styki są powyginane...

Chcesz szybko? To ślij do MiCenter. Nie wiem na ile "spece" ogarną Xiaomi, np. u mnie w mieście jak przyniosłem Mi4 to rozłożył ręce i było tylko "panie, tego to ja panu nie rusze". Oryginalnych części i tak nigdzie nie dostaniesz, chyba że po rozbiórce innego telefonu, ale przynajmniej ludzie z MiCenter wiedzą co kupować, co montować i jak to robić, aby było jak najbliżej oryginału :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...