Skocz do zawartości

Przejście z MIUIPolska 6.3.3 (DEV) na MIUI.EU 7.2.3 (Stable)


zbyrak

Rekomendowane odpowiedzi

EDIT:

Zrobiłem.... Mam 7.2.3 Stable EU... Poprawiam poniższy post - może komuś się przyda....

-------------------------------------------------------------------------

Witajcie

Przeszukałem forum w kilku działach, w różnych wątkach i nie napotkałem na jednoznaczną odpowiedź, czy też instrukcję co trzeba zrobić, aby przejść z wersji DEV na Stable..... W moim przypadku jest to MIUIPolska 6.3.3 (DEV), a chciałbym MIUI.EU 7.2.3 (Stable).

Mam odblokowany BL (w pełni aktywne konto Xiaomi), ściągnąłem: xiaomi.eu_multi_hennessy_V7.2.3.0.LHNCNDA_v7-5.0.zip, wrzuciłem w główny katalog w pamięć telefonu, odpalam TWRP Recovery:

 

1. Wipe -> Advanced wipe -> zaznaczamy Dalvik Cache, System, Data, Cache -> Swipe to wipe

post-63151-0-90070500-1454772469.png -> TWRP-3.0.0-Advanced-Wipe.jpg -> Swipe to Wipe

2. Install -> w "Install Zip" wskazujemy plik -> Swipe to Install.

Jak skończy się install warto "kliknąć" Wipe Dalvik i później Reboot -> System

 

Telefon odpala się w Kreatorze pierwszego uruchomienia.

Edytowane przez zbyrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.03.2016o19:24, Hrothi napisał:

jak sie sprawuje 7.2.3  bateria dlugo wytrzymuje?

Co do baterii nie zauważyłem jakichkolwiek zmian - generalnie muszę ładować telefon co 1,5 dnia. W 7.2.3 nie działała mi synchronizacja (telefon nie odbierał poczty - K9-Mail - w ustawionych odstępach czasu). Zdarzyło mi się też, że musiałem bodajże 2 razy zrestartować telefon bo nie chciał reagować...... Było to dla mnie na tyle irytujące, że przeszedłem na 7.1.8 EU Stable i teraz jest OK :)  (kiedyś, przed odblokowaniem bootloadera miałem przez chwilę 7.1.8 Stable chińskie i wszystko działało bardzo dobrze).

 

Dnia 20.03.2016o10:39, misssiek95 napisał:

Skąd decyzja o przejściu??? Eu ma coś czego nie ma w MIUI Polska? Działa lepiej?

MIUI Polska to wersja DEV (czasami przysypiał czytnik linii papilarnych.....). Tak jak pisałem wyżej na wersji 7.1.8 Stable wszystko działało/działa OK - stąd decyzja o przejściu na STABLE. EU ma to samo tłumaczenie co MIUI Polska.

 

 

Póki co odradzam instalowanie 7.2.3 EU Stable (nie wiem jak chińskie.....). Jak będzie kolejny update wersji 7.2 stable to sobie wrzucę i przetestuję. Oczywiście dam znać.......

Edytowane przez zbyrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę na 7.2.3 EU Stable i jest ok (od ok. 4 dni). Telefon jeszcze się nie przywiesił a wszystko działa jak powinno - miałem tylko 2 razy że czytnik linii nie zareagował przy wyłączonym ekranie (po włączeniu ekranu i przyłożeniu palca zadziałał). 

Nie wiem jak jest na innym romie bo wgrywałem na świeżego chińczyka wyjętego z pudełka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jzu napisał:

Ja siedzę na 7.2.3 EU Stable i jest ok (od ok. 4 dni). Telefon jeszcze się nie przywiesił a wszystko działa jak powinno - miałem tylko 2 razy że czytnik linii nie zareagował przy wyłączonym ekranie (po włączeniu ekranu i przyłożeniu palca zadziałał). 

Nie wiem jak jest na innym romie bo wgrywałem na świeżego chińczyka wyjętego z pudełka. 

Przerąbane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od trzech tygodni testuje 7.2.3 EU Stable. Co prawda nie jestem „zawodowym testerem”, nie wszystkich funkcji i aplikacji używam, ale dla normalnego użytkownika rom jak najbardziej w porządku.

- język polski (od Acida) identyczny jak w wersjach miui Polska

- czytnik linii papilarnych nie rewelacja, jednak porównywalny do polskich romów dev

- czas na baterii zauważalnie dłuższy -jakieś 20% -  30% 

- praktycznie brak problemów z GPS w aplikacjach do biegania, (w romach miui Polska było różnie z przewagą beznadziejnie)

- nie zaliczyłem w tym czasie żadnej „zawiechy” systemu

- dużo więcej widocznych funkcji w rozbudowanym menu

iQ6R8N.png

- dodany „android 6.0 Marshmallow Boot Animation” - podczas uruchamiania systemu nowa animacja

mIXLIi.jpg

- Pakiet MiuiPro Icons ~ 1900

Oczywiście GooglePlay i żadnych chińskich aplikacji

Nie wiem czy to reguła ale  podczas instalacji (przez Flash_Tool + pełny wipe, przed instalacją kopia danych w chmurze ) zmieniło   się TWRP z tego z przewijanym menu na to z kafelkami a tym samym  ustał problem z odblokowaniem, wybudzeniem (slide to unlock) tego pierwszego TWRP.

6ENDNb.png

Ostatnio po problemach z 6.4.7 dev  (niektórym blokuje downloadera) jeszcze bardziej przekonuje się do pozostania na 7.2.3 EU Stable

Na pewno jest wiele opcji za romem "polsich kucharzy" jednak to co napisałem to moje prywatne odczucie także nie jest tak bardzo przerąbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, laptus napisał:

przez Flash_Tool + pełny wipe, przed instalacją kopia danych w chmurze

Jeśli dobrze rozumiem to pobierasz rom z tego linku: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=51314 i instalujesz go za pomocą SP Flash Tool?

Jestem teraz na chińskim devie 6.4.7 zaktualizowanym z romu z tego linku:

Odblokowałem sobie na nim bootloader i wgrałem przez Flashify TWRP i aplikacja zrestartowała telefon do tego recovery co jest po lewej stronie twojego obrazka. Jako że jestem dosyć ostrożny i po przeczytaniu, że xiaomi.eu 6.4.7 dev blokuje się bootloader powstrzymałem się od jego wgrania. Co dziwne gdy zrestartowałem telefon i znowu przez flashify zrestartowałem telefon do recovery bez jego ponownego wgrywania ukazał mi się widok tego telefonu z kablem. Kompletnie nie wiem co jest grane a chciałbym bezpiecznie wgrać ten rom stable który przetestowałeś. Mógłbyś napisać czy wszystko robisz przez recovery czy wgrywasz przez SP Flash Toola chiński dev potem recovery a na końcu rom xiaomi.eu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersję telefonu? 2 czy 3 GB RAM? Jeśli 2 to czy od razu zadziałał ci flash tool wersja 1532? Za pierwszym razem gdy wgrywałem rom dev wersją 1532 tel nie chciał wstać, dopiero po użyciu 1516 uruchomił się.

Edit:

No super, :/ Bawiłem się trochę instalatorami google playa bo nie chciałem na razie nic kombinować i przekombinowałem :( Telefon złapał bootloopa i będę musiał i tak wgrywać soft przez flash toola :(

Edit 2:

Ok wgrałem soft i teraz wszystko działa pięknie jak powinno :) Dzięki za pomoc ;)

Edytowane przez korgeaux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mogę podzielić się kolejnymi uwagami - wgrałem MIUI 7.2.5 EU (wytrzymało 2 dni...:))

Po dwóch dniach konieczny był restart - telefon po odblokowaniu nie reagował na dotyk pulpitu, uruchamiały się aplikacje, nie reagowały guziki na dole (po przytrzymaniu power mogłem wybrać opcję wyłącz, restart, itd. - tutaj było OK). Tak jak w przypadku 7.2.3 EU nie działała mi również poprawnie synchronizacja (K9-Mail). Przywróciłem z kopii 7.1.8 EU :)

 

Czekam na kolejną wersję..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem RN3 i mam wgrany MIUI7 by xiaomi.eu 6.1.21 (rozwojowa). Jako że jestem początkujący nie wiem czy trzeba to przeinstalować, czy będzie się to aktualizowało i nie zablokuje? Nie wiem czy mam zablokowany bootloader czy nie.

Jeżeli warto zmienić soft to proszę o wskazanie poradnika?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...