Jump to content

Zabezpieczenie telefonu


Recommended Posts

40 minut temu, abdulek4 napisał:

Witam. Czy można zablokować  telefon RN2 w razie kradzieży czy zgubienia,żeby nikt się nie mógł do niego dostać? Czy kod PIN jest tylko jedynym takim zabezpieczeniem?

Są aplikacje, które pozwalają na zdalną blokadę telefonu. Np Prey.

Link to post
Share on other sites

Osobiście polecam https://www.cerberusapp.com
Posiada opcje ukrycia się w ikonach aplikacji co jest jakby kluczowe przy MIUI. Ściąga logi, z djęcia filmy wysyła komunikaty i lokalizacje. 
Do blokowania telefonu przez IMEI niezbędne będzie zgłoszenie na policje czyli także posiadanie jakiegoś potwierdzenia "naszości" telefonu. Faktura, pudełko umowa, paragon z numerem IMEI ;).

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

Również polecam cerberusa :-) Dużo funkcji w tym teoretyczna możliwość zainstalowania przy pomocy link2sd jako aplikacji systemowej (wymagany root, co tygodniowe aktualizacje likwidują ten zabieg) dzięki czemu nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych appka zostanie na telefonie.

Jeszcze tego nie testowałem bo zawsze mi szkoda czyszczenia :-P

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Link to post
Share on other sites

Pobrać właściwą wersję cerberusa i zainstalować jako apkę systemową. W cerberusie albo ze swojego konta na stronie cerberusa dajesz polecenie do ukrywania.

do pobrania

Dodatkowo na stronie cerberusa cały help masz po naszemu.

Edited by vater
Link to post
Share on other sites

 A gdybym zablokował telefon przez konto xiaomi, czy można go samemu później  odblokować i jak to się robi? Czy zablokowany telefon można zlokalizować? Czy jeżeli zablokowałbym telefon przez konto xiaomi,czy bedzie można go zlokalizować lub uruchomić dzwonek przez konto google?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Zablokowałem telefon przez konto xiaomi i w żaden sposób nie potrafię go odblokować. Telefon w celu aktywacji żąda hasło i nie wiem jakie wpisać. To od konta nie działa. Jak usunąć powiązane urządzenie z konta też nie wiem. Jakieś rady?

Cierpliwość cnotą jest. Udało się dopiero po 10 godzinach. Widocznie trzeba trafić na mniejsze obciążenie serwerów Xiaomi i wklepywać hasło do skutku.

Edited by pawrocek
Link to post
Share on other sites
  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...