Skocz do zawartości

Zabezpieczenie telefonu


abdulek4

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, abdulek4 napisał:

Witam. Czy można zablokować  telefon RN2 w razie kradzieży czy zgubienia,żeby nikt się nie mógł do niego dostać? Czy kod PIN jest tylko jedynym takim zabezpieczeniem?

Są aplikacje, które pozwalają na zdalną blokadę telefonu. Np Prey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam https://www.cerberusapp.com
Posiada opcje ukrycia się w ikonach aplikacji co jest jakby kluczowe przy MIUI. Ściąga logi, z djęcia filmy wysyła komunikaty i lokalizacje. 
Do blokowania telefonu przez IMEI niezbędne będzie zgłoszenie na policje czyli także posiadanie jakiegoś potwierdzenia "naszości" telefonu. Faktura, pudełko umowa, paragon z numerem IMEI ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam cerberusa :-) Dużo funkcji w tym teoretyczna możliwość zainstalowania przy pomocy link2sd jako aplikacji systemowej (wymagany root, co tygodniowe aktualizacje likwidują ten zabieg) dzięki czemu nawet po przywróceniu ustawień fabrycznych appka zostanie na telefonie.

Jeszcze tego nie testowałem bo zawsze mi szkoda czyszczenia :-P

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A gdybym zablokował telefon przez konto xiaomi, czy można go samemu później  odblokować i jak to się robi? Czy zablokowany telefon można zlokalizować? Czy jeżeli zablokowałbym telefon przez konto xiaomi,czy bedzie można go zlokalizować lub uruchomić dzwonek przez konto google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zablokowałem telefon przez konto xiaomi i w żaden sposób nie potrafię go odblokować. Telefon w celu aktywacji żąda hasło i nie wiem jakie wpisać. To od konta nie działa. Jak usunąć powiązane urządzenie z konta też nie wiem. Jakieś rady?

Cierpliwość cnotą jest. Udało się dopiero po 10 godzinach. Widocznie trzeba trafić na mniejsze obciążenie serwerów Xiaomi i wklepywać hasło do skutku.

Edytowane przez pawrocek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...