Skocz do zawartości

Lite mode


jozek661

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Dnia 28.03.2016 o 23:24, grosjean napisał:

Witam. Czy jest jakaś możliwość dodania trybu lite mode do romu z polskim językiem?

Przyłączam się do pytania.

Swoją drogą, Acid czym to jest podyktowane że usuwacie ten tryb z romu ? kwestie prawne ? licencyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Acid, możesz się wypowiedzieć w tej kwestii?

Mam aktualnie zamówiony dla teścia Redmi 3.  Gdyby miał jeszcze lite mode, to byłoby super. Bawiłem się tym w anglojęzycznym romie (na redmi 2) i było super. Bardzo duże ikony (właściwie to już kafelki), sms-y odczytywane na głos. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też żałuję, że nie ma LiteMode.

Ten tryb świetnie nadawałby się nie tylko dla osoby starszej, ale też dla dziecka - mniejsza szansa, że coś ważnego by poprzestawiało.

Gdzieś znalazłem informację, że w LiteMode zaszyty był język chiński - w taki sposób, że tłumaczenie było trudne/niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

hej,

jestem nowy, więc nie wiem czy mogę tutaj zadawać to pytanie. Mam Redme 3.

Chciałem uruchomić Lite Mode. niestety po wyłączeniu komórki ona nie chce się włączyć ponownie. Robiłem recovery i nic. Czy muszę od nowa wgrywać system, czy może jakoś da się przywrócić ustawienia fabryczne, by się telefon uruchomił.

W razie czego jestem gotów coś zainstalować czy zmienić system (na razie nie orientuję się w nazewnictwie), choć wcześniej wolałbym zapisać rzeczy z telefonu (zdjęcia i kontakty).

z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do ostatniego mojego wpisu. Troszkę poczytałem. myślę, by zrobić full wipe, albo chociażby wipe. Jedank z poradnik mi za dużo nie mówi:

w moim recovery są krzaczki i tylko podpisane trzy przyciski fastboot, recovery i download (nie wiem jak zmienić na coś co mi pomoże odczytać te znaczki, czytałem ) mój recovery wygląda tak: http://choimobile.vn/attachments/vao-che-do-download-redmi-3-jpg.21534/
Nie wiem co mam przycisnąć, by włączyć wipe. Nie wiem czy dobrze myślę czy wipe wystarczy na mój problebootloadera, czy w ogóle jest mi to potrzebne? jak czytałem, do TWRP nie trzeba go odblokowywać i jak dobrze myślę nie odblokuję go bez właczonego telefonu.
Bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele można zrozumieć z tego co napisałeś i chyba to co czytałeś czytałeś bez zrozumienia. To co nazywasz recovery, to nie jest recovery tylko taki systemowy ekran wyboru. Jak klikniesz na drugi od dołu prawy klawisz to zmienisz język na ang. Z tego menu dopiero możesz wejść w recovery czy inny tryb. Reset do ustawień fabrycznych może by pomógł ale to można zrobić w działającym telefonie, to samo z danymi. TWRP raczej nie masz więc wipe odpada. Musiał byś napisać jaki rom tam miałeś i w jakim stanie jest teraz telefon. Chyba jedynym rozwiązaniem jakby nie udało się uruchomić telefonu to użycie MiFlasha do wgrania jakiegoś romu na zablokowany bl (wszystkie dane w kosmos) i potem procedura odblokowania bl, wgrania twrp i romu eu/pl w którym nie ma litemode i ci nie zawiesi telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za krytyczną odpowiedź! :) Teraz nauczyłem się najwięcej!

Język zmieniony.

W "system info" znalazłem MIUI ver.: V7.3.1.0.0LHPCNDD. Komórka nie chce załadować androida, to znaczy: pokazuje się na początku ekran MIUI, potem ekran ładowania androida z trzema kropeczkami, potem w miejscu kropeczek pojawia się biała linia i na tym się zatrzymuje wszystko.

Jestem gotowy wgrać nowy ROM.

Czy mógłbym zamiast tego wgrać TWRP (czy to można tylko na telefonie bez zablokowanego bl?) i użyć wipe?

Jaki najlepiej wgrać Rom by odblokować bl? Czy ten będzie dobry: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424948966

lub ten http://en.miui.com/a-234.html (Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download - ten jest niby zalecany w kompendium wiedzy)?

Czy trzeba wyjmować karty sim, by to zrobić?

Bardzo proszę o jeszcze jedną konstruktywną odpowiedź :).

Próbowałem wgrać ten drugi MIUI, przy użyciu MIUI ROM Flashing Tool i w trybie telefonu dowload (telefon nie świecił na czerwono, w kompendium jest napisane, że powinno, ale żadnym z dwóch sposobów włączania download nie skutkuje świeceniem na czerwono), wykrywało chyba komórkę, bo w FT pokazuje mi COM10, jednak po wciśnięciu flash wyskakuje błąd: nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002:Open serial port "\\.\COM10"). w pliku pliki rom wypakowane są bezpośrednio do folderu nazwanego jednym wyrazem na dysk C. Próbowałem wgrać różne wersje Rom z tych podanych w kompendium.

Nie wiem co jeszcze mogę napisać.

Mam jeszcze dodatkowe pytanie, czy myślicie, że stracę gwarancje wgrywając nowy rom? kupowałem komórkę w sklepie/u sprzedawcy na allegro

Edytowane przez niestosowny
więcej wiadomości dla pomagajacych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę jaki folder, nie image, tylko ten powyżej. Przy wpakowywaniu nie było błędów? Przepnij kabel do innego USB i odśwież. Gwarancji nie stracisz, no chyba że im cegłę odeślesz. Pewnie źle się pobrało, albo wypakowało. Kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niestosowny napisał:

Bardzo dziękuję za krytyczną odpowiedź! :) Teraz nauczyłem się najwięcej!

Język zmieniony.

W "system info" znalazłem MIUI ver.: V7.3.1.0.0LHPCNDD. Komórka nie chce załadować androida, to znaczy: pokazuje się na początku ekran MIUI, potem ekran ładowania androida z trzema kropeczkami, potem w miejscu kropeczek pojawia się biała linia i na tym się zatrzymuje wszystko.

Jestem gotowy wgrać nowy ROM.

Czy mógłbym zamiast tego wgrać TWRP (czy to można tylko na telefonie bez zablokowanego bl?) i użyć wipe?

Jaki najlepiej wgrać Rom by odblokować bl? Czy ten będzie dobry: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424948966

lub ten http://en.miui.com/a-234.html (Redmi 3 Latest China Developer Version Fastboot File Download - ten jest niby zalecany w kompendium wiedzy)?

Czy trzeba wyjmować karty sim, by to zrobić?

Bardzo proszę o jeszcze jedną konstruktywną odpowiedź :).

Próbowałem wgrać ten drugi MIUI, przy użyciu MIUI ROM Flashing Tool i w trybie telefonu dowload (telefon nie świecił na czerwono, w kompendium jest napisane, że powinno, ale żadnym z dwóch sposobów włączania download nie skutkuje świeceniem na czerwono), wykrywało chyba komórkę, bo w FT pokazuje mi COM10, jednak po wciśnięciu flash wyskakuje błąd: nie można odnaleźć określonego pliku.(0x80070002:Open serial port "\\.\COM10"). w pliku pliki rom wypakowane są bezpośrednio do folderu nazwanego jednym wyrazem na dysk C. Próbowałem wgrać różne wersje Rom z tych podanych w kompendium.

Nie wiem co jeszcze mogę napisać.

Mam jeszcze dodatkowe pytanie, czy myślicie, że stracę gwarancje wgrywając nowy rom? kupowałem komórkę w sklepie/u sprzedawcy na allegro

Pierwszy link to rom do instalacji przez twrp (dobry jak już wszystko porobisz)

Drugi link to tak, właściwy do odblokowania bootloadera.

Co do gwarancji to pytaj sprzedającego, xiaomi nie sprzedaje w PL, zatem i serwisu nie ma.

Co do błędu w MiFlash to Kompedium, FAQ pkt 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarekm95 i pumpek Dzięki za odpowiedź! :)

a telefon nie musi się świecić w tym trybie, tak jak było napisane w kompendium?

pobrało się na 100% dobrze!

jak najbardziej mam W7 64bity, zresztą czytałem tą cześć kompendium w miarę dokładnie i robiłem wszystko tak jak tam, szukałem też w wielu miejscach, dożo osób mówiło o tym braku spacji i

próbowałem rożne porty usb

czy FT powinien wykrywać Device jako COM20?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...