Skocz do zawartości

Mi4 a LTE-Advanced


Tal

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej wątpię. Nawet nie wszystkie iphony obsługują, tylko te najnowsze, a ten xiaomi jest już stary i tu też może chodzić o pasmo 800mhz którego nie ma mi4.

Wysłane z mojego MI 4LTE

Nie chodzi o lte800

Agregacja w lte cat 6 może sie odbywac na dwoch dowolnych nosnych. Czyli np 1800/2100 tak jak od wczoraj w play, albo 1800/2600,albo 2100/2600.jest wiele kombinacji.

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, krzysztof1506 napisał:

A jak z Mi 5 obsłuży LTE-A?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Mi5 posiada LTE Cat.9 więc tak, na luzie, inne kwestia, Mi5 nie posiada 800MHz z tego co pamiętam, więc i tak połączysz się z max 2 pasmami, zamiast 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 posiada LTE Cat.9 więc tak, na luzie, inne kwestia, Mi5 nie posiada 800MHz z tego co pamiętam, więc i tak połączysz się z max 2 pasmami, zamiast 3.

Połączysz się z trzema, tylko innymi niż 800Mhz. Np 1800/2100/2600 w Playu w teorii do ok 260Mb/s. W plusie na dwóch nošnych 1800/2600 będzie do 300Mb/s, u reszty nie pamiętam. Tylko po co takie prędkości w telefonie to nie wiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, mój błąd, zapomniałem o 2600 :P, ja używam LTE w domu, utargowałem realny no-limit w Play :P, znaczy... jak to kupowałem to LTE tutaj śmigało, miałem ~50mb w godzinach wieczornych... teraz niestety jest sporo gorzej... 1-2mb na Play, niecały 1mb na Plus i 2-3mb na Orange... Jedynie T-mobile w moim mieście się trzyma, 25mb :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tpawel napisał:

A patrzyłeś czy jesteś w zasięgu lte-a? Na mapie zasięgu playa trzeba zaznaczyć LTE ultra

Tak, wiem, że nie jestem (sprzętu do LTE-A i tak aktualnie nie mam, poczekam sobie aż seria Huaweii 5xxx stanieje :P), chodziło o samą sytuację, jeżeli LTE się potrafiło zapchać w 2-3miesiace, to z LTE-A będzie podobnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lte800 super szybkie nie jest. Więc nawet agregacja 1800/2100/2600 dużo da.

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Pasmo nie ma tu nic do tego, liczy się szerokość. Jak dasz 20Mhz ciągiem to i w 800 i 1800Mhz będzie ta sama prędkość.

Tak, wiem, że nie jestem (sprzętu do LTE-A i tak aktualnie nie mam, poczekam sobie aż seria Huaweii 5xxx stanieje ), chodziło o samą sytuację, jeżeli LTE się potrafiło zapchać w 2-3miesiace, to z LTE-A będzie podobnie .

No niestety oferty 1zl za 1GB nie pomagają przy zapchanej sieci:)

Routery do lte-a są koszmarnie drogie.

Mam info że huawei ma jakiś dać tani do oferty stacjonarny na bazie b315,ale to jeszcze chwila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, tpawel napisał:

Pasmo nie ma tu nic do tego, liczy się szerokość. Jak dasz 20Mhz ciągiem to i w 800 i 1800Mhz będzie ta sama prędkość.

 

No niestety oferty 1zl za 1GB nie pomagają przy zapchanej sieci:)

Routery do lte-a są koszmarnie drogie.

Mam info że huawei ma jakiś dać tani do oferty stacjonarny na bazie b315,ale to jeszcze chwila

Pasma mają dużo do gadania. Każde pasmo ma inny zakres zasięgu - długość fali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do prędkości nie ma nic, każdy zalogowany do eNodeB user ma taki sam wpływ na predkosc zarówno przy lte800 jak i 1800

Tylko na 800lte nie przeznaczą 20MHz

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Tylko na 800lte nie przeznaczą 20MHz. Na zadupiach montują tylko 800tke

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...