Matel

LTE 800 MHz

Recommended Posts

Nie chcę mi się tego drugi raz czytac, ale to ten temat, w ktorym pomimo odblokowania pasma 800, dalej telefon nie chce w nim pracować.

Band 20 jest akurat w moim przypadku sporym problemem. Mam kartę do netu w sieci, która korzysta z obcej infrastruktury i jedynym kanałem jest zgadnijcie jaki? Efektem czego, po prostu nie mam LTE. Tak, uważam to za bardzo dużą wadę tego urządzenia.

32 minuty temu, Big00s napisał:

@boober powiem tylko tyle... Widziały gały co brały.

Swypnięte z Redmi Note 3 Pro :)

Bardzo śmieszne. Oczywiście że widziały, co nie zmienia faktu, że jest to wada i duża niedogodność. Po prostu podaję argument, ponieważ dla niektórych jest to pomijalna cecha. 

Świadomość braku tego bandu przy xiaomi czy meizu jest coraz większa, ale wciąż jego zasięg, nie licząc plusa jest marginalny. Stąd mało kto się przejmuje

No nic... Mówi się trudno. Dobrze że chociaż 2600 obsługuje. Tyle że narazie oni te nadajniki umieszczają w mieście gdzie gęstość ich jest bardzo duża więc o zasięg i prędkość raczej nie ma co się martwić. Ja mieszkam niecałe 20km od Warszawy i ledwo 3G mi ciągnie.

No chyba że wejdę na dach to wtedy już mi nie przełącza na 2G. O LTE też mogę pomarzyć bo najbliższy maszt PLAYa jest 10km ode mnie. Więc dla mnie większym zmartwieniem niż pasmo 800 jest mieć zasięg jako taki w ogóle...

Swypnięte z Redmi Note 3 Pro :)

800 MHz ma większy zasięg, prawdopodobnie mając telefon z band 20 mógłbyś w niedługim czasie mieć lte

Nie ma co przypuszczać. Trzeba wejść na stronę UKE, ściągnąć dokumentację aukcyjną. Dla każdego bloku są inne wymagania pokryciowe co do białych plam. Wtedy zobaczyć który operator dostał ten blok i można go zacząć piłować kiedy budowa :)

Tutaj macie dość dokładną mapkę z nadajnikami i częstotliwościami wszystkich operatorów w Polsce. Łatwo odnaleźć do kogo wam najbliżej.

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=ukelocations&network=26003&standards=cdma%2Clte&bands=&center=51.246104%2C22.562972&zoom=15

A piłować to można Matiza na 2ce, tak jak moja sąsiadka, a nie operatora o budowę nadajnika.

Pracuje dla jednego z operatorów i zaręczam Cię że bierze się pod uwagę skargi klientów, warunek- trzeba naprawdę kilku ,kilkunastu osob. Dlatego napisałem o piłowaniu. Mapa,którą wrzuciłes zawiera tylko aktywne pozwolenia radiowe. Nie ma tam planów operatorów.

Ja mieszkam 1.5 od nadajnika 4g w jednym pokoju jest przejde do drugiego jest 3g albo przelacza Sie :grin: zenada I chyba jescze bardziej bateria spada ,taka moja spekulacja 

Mapa która rzuciłem to wyszukiwarka aktywnych stacji bazowych aktualizowana srednio co 2-4 tygodnie. Nic nie pisalem ze rzucam plany operatorów. Koszt budowy jednej stacji bazowej wg. play to okolo 5 mln zlotych wiec nie sadze zeby operator patrzyl na skarge kilku mieszkancow jakiejs wsi i ulegl ich groźbom z rezygnacji z abonamentu za 29zł. To ze sprzedajesz startery jednego z operatorów (bez urazy, bo szanuje każdą uczciwą pracę) , nie znaczy jeszcze ze wiesz do którego prezesa wysłac skargę o braku zasięgu, tym bardziej ze BOK kazdego operatora takie zażalenia wrzuca do jednego koszyczka i wysyła standardową odpowiedz do wszystkich.

Buduje sieć, a za twoje 5mln stawia się od 10 stacji(wiezowa) do 30(jakieś dachy,kominy),a nawet więcej,zależy ile systemów się montuje.

Jak mieszkasz sam w promieniu kilku km to wiadomo że twoje prośby nic nie dadzą, ale jest sporo miejsc w PL, gdzie zasięg jest marny,a ludzi mieszka sporo.

5 mln a dokladnie 4.5  ml, 4,95 mld na 1100 stacji bazowych, zapewne z cala infrastruktura teleinformatyczna. W kazdym razie nie ma sie co klocic bo operatorzy , jesli nie jestes duza firma z umowa  na 50 tys rocznie majamCie gdzies. Trzeba cierpliwie czekac na swoja kolej. Ale petycje mozna pisac jak sie nie ma co robic.

Ik'ey - podobno Xiaomi nie wykupilo odblokowania b20 od Qualcomm'a mimo ze technicznie jest ten band dostepny, dlatego ludzie mysla ze mozna to zrobic samemu. Tak wyczytalem na forum.

Nezu ale o onecie nie musiales kasowac, bo bardzo tego lewckiego portalu nie znosze.

//Nezu: Nie prowokujemy się nawzajem, po co to?

Edited by R1-299km/h
Uzupelnienie

Dawaj merytorycznie. Nie ma bata wydać na 1100stacji bazowych 5mld, choćby na nich 5g zainstalować.

Pokaż źródło tych teorii. Węzeł kosztuje ok 1mld,a na 1100 stacji potrzeba kilkanaście. Nie ma także w CORE tak drogich urządzeń.

Edit: w 2015 uruchomiliśmy kilkadziesiąt BTS na prośby lub groźby klientów. Zaręczam Cię, ze wszyscy operatorzy uwzględniają głos klientów.

Teraz mi powiedzcie jakie to ma znaczenie, czy maszt kosztuje 5mln czy 5mld, czy 5zł? Jakie ma to znaczenie odnośnie LTE800Hz w Redmi3? Żadne? To temacik kończymy... Wiem z własnego doświadczenia, że operator ma w głębokim poważaniu to, czy ma zasięg LTE, czy nie oraz, czy to LTE ma 150mb, czy 1mb "działa? Działa, więc wszystko OK". Koniec tego tematu, który nic nie wnosi. Więc w sumie temat też zamknę, nie ma sensu go dalej ciągnąć, odpowiedź została udzielona.

@R1-299km/h usunąłem, bo po edycji postu tpawel zdanie odnosiło się "do niczego", po 2 po co "drażnić lwa"? Też mam w głębokim poważaniu takie portale, ale to nie znaczy, że mam się z tym obnosić :).

Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.

Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.

Guest
This topic is now closed to further replies.