Skocz do zawartości

LTE 800 MHz


Matel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zamiar kupić smartphone. I myślałem nad RN3 Pro, lecz bardzo ubolewam nad tym, że nie ma obsługi LTE B20.

Z tego co słyszałem w raz z pojawieniem się Miui Polska może być te pasmo odblokowane. Czy to prawda ?

Edytowane przez Matel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Wszyscy operatorzy mają co najmniej dwie częstotliwości więc będzie działać a że zamiast 150 mbit/s w Speedtest będziesz miał 80 to już dyskwalifikuje ten telefon - czekam na takie komentarze...

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kufciak napisał:

No i? Wszyscy operatorzy mają co najmniej dwie częstotliwości więc będzie działać a że zamiast 150 mbit/s w Speedtest będziesz miał 80 to już dyskwalifikuje ten telefon - czekam na takie komentarze...

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Nie chodzi tu zbytnio o prędkość, tylko o zasięg. Jestem w Play, które będzie budowało takie nadajniki w całej Polsce, bo wygrało przetarg. Oraz będę miał nieograniczony internet, który będę chciał wykorzystać w całości.

Edytowane przez Matel
Dopisanie ostatniego zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę Play i Orange, jeżdżę do rodziców gdzie jest Play ze swoim nadajnikiem i mam full zasięg nie mówiąc już o dużych miastach. Nie zakładałbym problemów z zasięgiem, to nie lata dziewięćdziesiąte...

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie soc obsługuje B20 ale czy się da odblokować i za ile miesięcy będzie taka opcja to inna sprawa :) A czy to przeszkadza będę testował w przyszłym tygodniu czy są duże różnice w moim mieście - korzystam z Plusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie agregacji 800 z pozostalymi pasmami. Poki co bedzie agregacja 1800/2600

800 bedzie jako typowa zasiegowka,chociaz po takim Orange widac ze mając10Mhz w 800MHz mogą nawet w aglomeracjach zdjąc czesc ruchu z dzierzawionej od T-Mobile 1800Mhz.

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Edit: no i miuipolska nic nie odblokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcin19883 napisał:

LTE 800 będzie miał zasięg gsm900, ale dużo szybszy niż umts900. Chociaż do max 30Mb/s będzie w praktyce, bo ma wąski blok 5 MHz

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Jak w domu mam neostradę 10/1 to zawsze jest coś :V Myślę też, że xiaomi specjalnie blokuje pasmo 800 Hz, aby ograniczyć sprzedaż w Europie, bo ledwo chiny obsługują. Mi tak bardzo zależy na tym, bo jak wcześniej wspominałem chcę całkowicie wykorzystać mój internet oraz z tego co słyszałem (niepotwierdzone info) mogą przerabiać inne stacje, aby nadawały tymi falami. Zastanowię się jeszcze nad tym, bo mam do wyboru to, albo moto x style

PS Znalazłem to, ale to dotyczy bardzo starego modelu http://forum.xda-developers.com/redmi-note/general/unlock-lte-bands-step-step-xiaomi-mi-t3084774

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w domu mam neostradę 10/1 to zawsze jest coś :V Myślę też, że xiaomi specjalnie blokuje pasmo 800 Hz, aby ograniczyć sprzedaż w Europie, bo ledwo chiny obsługują. Mi tak bardzo zależy na tym, bo jak wcześniej wspominałem chcę całkowicie wykorzystać mój internet oraz z tego co słyszałem (niepotwierdzone info) mogą przerabiać inne stacje, aby nadawały tymi falami. Zastanowię się jeszcze nad tym, bo mam do wyboru to, albo moto x style

PS Znalazłem to, ale to dotyczy bardzo starego modelu http://forum.xda-developers.com/redmi-note/general/unlock-lte-bands-step-step-xiaomi-mi-t3084774

Takich tematów jest dużo. Są do siebie podobne. Będę musiał na kompie zobaczyć co i jak.

Ciekawi mnie czy deweloper xiaomi.eu, który robi soft EU by nie odblokował tego.

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi nie daje pasma 800 bo za kazde udostepnione przez producenta pasmo trzeba placic,a ze wystarczy im sprzedaz w Chinach to tak zostalo. Podobnie np meziu. Nawet ladowarek eu nie dają. Ule czy Elefony oferujace 800Mhz mają parcie na Europe

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasma 800 nie ma. A kiedy będzie sieć BTS-ów. Za dwa lata? Większość użyskodników do tego czasu wymieni telefon. A czy przyszły będzie miał i czy to będzie xiaomi nie wiadomo.

Teraz to trochę gdybanie o przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kufciak napisał:

Mam kartę Play i Orange, jeżdżę do rodziców gdzie jest Play ze swoim nadajnikiem i mam full zasięg nie mówiąc już o dużych miastach. Nie zakładałbym problemów z zasięgiem, to nie lata dziewięćdziesiąte...

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

...a to nie GSM tylko w miare nowa technologia i możesz  śmiało założyć problemy z zasięgiem u operatorów (poza Plusem).

12 godzin temu, fred napisał:

Pasma 800 nie ma. A kiedy będzie sieć BTS-ów. Za dwa lata? Większość użyskodników do tego czasu wymieni telefon. A czy przyszły będzie miał i czy to będzie xiaomi nie wiadomo.

Teraz to trochę gdybanie o przyszłości.

Jakie dwa lata? Już są.

Ja na szczęście nie będę odczuwał problemów z brakiem pasma 800 MHz bo korzystam z usług Plusa, który dzięki bogu wycofał się z aukcji na tą częstotliwość. :P :D

5 godzin temu, baku1991 napisał:

Źródło?

Pewnie domysły, niepoparte faktami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Trzucha napisał:

Ja na szczęście nie będę odczuwał problemów z brakiem pasma 800 MHz bo korzystam z usług Plusa, który dzięki bogu wycofał się z aukcji na tą częstotliwość.

Tylko, że Plus już teraz korzysta z LTE 800Mhz na mocy umowy ze Sferią. To, że nie będzie sam rozwijał tej częstotliwości nie oznacza, że nie będzie korzystał z nadajników Sferii.

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1188

Edytowane przez Winiu89
Dodane źródło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że Plus już teraz korzysta z LTE 800Mhz na mocy umowy ze Sferią. To, że nie będzie sam rozwijał tej częstotliwości nie oznacza, że nie będzie korzystał z nadajników Sferii.

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1188

Do 2018 roku, wtedy kończy sie rezerwacja sferii i wtedy wiodącym pasmem pokryciowym ma byc u nich lte900. Do tego na wiekszosci lokalizacji ma byc lte1800, wiec dla uzytkownikow smartfonow bez lte800 to plus moze byc najlepszą sieciä. Reszta operatorow ma rozwijac juz tylko 800 i 2600

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winiu89 napisał:

Tylko, że Plus już teraz korzysta z LTE 800Mhz na mocy umowy ze Sferią. To, że nie będzie sam rozwijał tej częstotliwości nie oznacza, że nie będzie korzystał z nadajników Sferii.

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1188

 

Bazujesz na starych informacjach - wiesz ile się się zmieniło w tej sprawie w ciągu ostatniego roku (od momentu opublikowania wskazanego komunikatu)?

P.S. Sferia czy NetNet, Midas, Polkomtel... to w praktyce to samo (należą do tej samej grupy kapitałowej Solorza-Żaka).

 

34 minuty temu, tpawel napisał:

Do 2018 roku, wtedy kończy sie rezerwacja sferii i wtedy wiodącym pasmem pokryciowym ma byc u nich lte900. Do tego na wiekszosci lokalizacji ma byc lte1800, wiec dla uzytkownikow smartfonow bez lte800 to plus moze byc najlepszą sieciä. Reszta operatorow ma rozwijac juz tylko 800 i 2600

Wyslane z G7 przez Tapatalk

 

Dokładnie. Rezerwacja do 31.12.2018 i na razie brak planów przedłużania jej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Winiu89 napisał:

@Trzucha no tyle się zmieniło że plus nadal korzysta z nadajników lte 800Mhz więc nie wprowadzaj ludzi w błąd że tych nadajników nie mają.

Wysłane z mojego Mi-4c

Nie, zmieniło się tyle, że Plus wycofał się z LTE na 800 MHz i nie planuje do tego wracać tylko rozbudowywać swoją usługę LTE na innych częstotliwościach.

I nie wprowadzaj w błąd, że ja wprowadzam w błąd - gdzie niby napisałem, że nie maja (albo nie korzystają) z takich stacji bazowych? :)

21 minut temu, marcin19883 napisał:

Było o tym głośno w styczniu chyba

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Baku raczej nie pytał o źródło informacji, że Xiaomi będzie prowadziło sprzedaż na europę, tylko, że w związku z tym wprowadzi nowy zakres częstotliwości LTE - a o tym chyba nie było głośno. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, Trzucha napisał:

Nie, zmieniło się tyle, że Plus wycofał się z LTE na 800 MHz i nie planuje do tego wracać tylko rozbudowywać swoją usługę LTE na innych częstotliwościach.

Tak wiem, że nie planują rozbudowywać tej sieci, piszą o tym tutaj:

http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1286

Ale Ty napisałeś:

2 godziny temu, Trzucha napisał:

Ja na szczęście nie będę odczuwał problemów z brakiem pasma 800 MHz bo korzystam z usług Plusa, który dzięki bogu wycofał się z aukcji na tą częstotliwość.

I tutaj właśnie się mylisz, ponieważ już teraz możesz odczuwać brak pasma 800 Mhz ponieważ na tej częstotliwości plus nadal nadaje za pośrednictwem Sferii, praktycznie jako jedyni w tej chwili używają LTE 800Mhz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Winiu89 napisał:

...

I tutaj właśnie się mylisz, ponieważ już teraz możesz odczuwać brak pasma 800 Mhz ponieważ na tej częstotliwości plus nadal nadaje za pośrednictwem Sferii, praktycznie jako jedyni w tej chwili używają LTE 800Mhz :)

Nie, to Ty się mylisz - napisałem, że "nie będę odczuwał", a nie że "nie odczuwam teraz". :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mrok31337 napisał:

http://en.miui.com/thread-154862-1-1.html

Jeśli w Mi Note Pro udało się odblokować pasmo 800 MHz to pewnie w każdym innym, którego procesor obsługuje tą częstotliwość się da.

Właśnie B20 to było jedyne pasmo, którego nie odblokował ...

PS Czy jest może jakaś aplikacja na telefon, która pozwala sprawdzić pasmo LTE, do którego telefon jest podłączony ?

Edytowane przez Matel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcin19883 napisał:

Było o tym głośno w styczniu chyba

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

To nazywasz źródłem? Zweryfikuj pojęcie źródła ;-) 

Narazie nie ma tematu Xiaomi w Europie. Gizchina to nie źródło. Oni w przeciągu 2 lat już trzy razy mieli mieć premierę Mi5. Jak widać do 3 razy sztuka bo im siadło za trzecim razem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcin19883 napisał:

Chodziło mi, że jak xiaomi będzie oficjalnie sprzedawać w EU, to będzie zapotrzebowanie na band20. W całej EU lte800 jest wykorzystywane. Gdyby telefon nie miał tej częstotliwości, ludzie wybieraliby inną firmę.

Oj to szybko nie nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma poniższa informacja do rzeczywistości? Na czym polega ta premiera Mi5 w nowych krajach? Wie ktoś?

 

Few new countries which might enjoy the launch of this amazing device this time, Xiaomi Mi5 release date for these countries is expected as:

Xiaomi Mi 5 release date in Spain – March 08, 2016

Xiaomi Mi 5 release date in US – February 28, 2016

Xiaomi Mi 5 release date in Germany – February 28, 2016

Xiaomi Mi 5 release date in UK – February 28, 2016

How Xiaomi is preparing for the launch in these new countries ?

This time Xiaomi is arranging the dispatch in nations where they never propelled their gadgets like Australia, US, UK Germany and numerous more nations. Xiaomi Mi5 discharge date in these nations is normal in the month of November 2015. The world today is excitedly anticipating for the Xiaomi next telephone. They have made an alternate market through and through with their such focused valuing and quality. A definitive achievement of their past telephones like Xiaomi Mi3 and Mi4 have given them enough bravery to snarl on the planet and make them known not western markets.

Źródło: http://mi5xiaomi.com/xiaomi-mi5-release-date

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcin19883 napisał:

To tylko flagowce mają odblokowane wszystkie bandy

Wysłano z Xiaomi Redmi 2


Jakie flagowce? Z tego co widzę to ani Mi5, ani Mi4s, ani Mi Note nie obsługują częstotliwości 800 MHz. Widzę tylko, że teoretycznie jest sposób na odblokowanie kilku zakresów na Mi Note Pro, według części ludzi także 800 MHz (część jednak twierdzi, że akurat ten zakres pozostaje zablokowany - nie wczytywałem się bardziej bo nie mam Mi Note).

 

4 godziny temu, baku1991 napisał:

Ale to nie są informacje od Xiaomi.

Nie wiem jakie jest oryginalne źródło tej informacji, ale wydaje mi się, że widziałem też slajdy z powyższymi datami wyglądające jak te wypuszczone przez Xiaomi. Może mi się wydaje...

Edytowane przez Trzucha
Poprawka stylistyczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...