Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera


Rafullo

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Redmi Note 3 Pro od hong kong goldway. 
Wersja MIUI: Miui Global 7.9 (stabilna) 7.91.8.0 (LH0MICL)
Wersja Android: 5.1.1 LMY47V

Czy posiadaj powyszy soft potrzebuje sciagnac lepiej wersje chinskiego romu dev z tego linku : http://www.miui.com/download-308.html#451 (wg. tutka https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ ) czy moge juz od razu przejsc do oblokowania bootloader'a wg. tego poradnika ? Jezeli rom ma byc z miui.com - to ktory wybrac? ;) krzaczki za duzo nie mowia

=edit=

powyzsze pytanie zadalem dlatego, gdyz z tutka : 
https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-poradnik-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-wersja-2016/
" *UWAGA! AKTUALNIE NARZĘDZIE NIE WSPIERA WERSJI STABLE, DLATEGO PROCEDURA ODBLOKOWANIA MOŻLIWA JEST TYLKO Z WERSJI DEVELOPERSKIEJ "  
sugeruje instalacje wersji dev :)

Edytowane przez psycho144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ostatnie pytanie - wymagany jest tylko krok "Flashing ROM Part." czy wszystko w dol od momentu  "If Phone is not Bricked or Boot Loop(Live):- Turn on USB debugging, Go to Settings -- About Phone --> Touch 7 times on "MIUI version" to Enable Developer Options.Now got to Settings - Additional Settings - Developer Options --> USB debugging. Enable USB Debugging and Connect to PC." ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie jesli nie chywtasz tego tutoriala to nie bierz sie za to. mialem kilkanascie tel z androidem. gdzie dawalo sie prosto wgrac. gdzie trzeba bylo pokabinowac przez fastboot i rozne tablety z mtk.

 

powiem ci ze sam nie wiem czy kupic redmi note 3 pro. bo ten tutorial to jest mega hardcore na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutorial lapie - ale wole sie zapytac jak mozna, a juz modyfikowalem dziesiaatki sprzetu, tylko ZAWSZE pytalem sie o szczegoly, gdyz cos pomine i szlag trafi np. zbrickowane LG G2 ;) A w owym tutku ktory podal @primek (za co dziekuje) nie ma napisane wprost ,  czy mozna skoczyc od razu do drugiego kroku z flashowaniem via MiFlash gdy z tel jest ok  czy trzeba kombinowac z sterami. Dlatego czkeam dalej na info :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, primek napisał:

Tak, od momentu, w którym masz włączyć debugowanie usb w telefonie.

Czyli kolega musi wykonać wszystko z tutoriala, łącznie z ściągnięciem adb.zip ? nie wystarczy samo przejście w download mode i miflash? 
Na dniach również będę wgrywał soft, więc jeszcze chcę doprecyzować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, primek napisał:

Nie, na ten soft nie ma opcji ich wgrania przez updater.

BTW - wszedlem w updater i jest mozliwosc instalacji z paczki  ? czy to dalej nie jest rozwiazanie ? i trzeba robic z owym adb
Przepraszam, ze tak mecze :( 

Edytowane przez psycho144
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pajacyk napisał:

Czyli kolega musi wykonać wszystko z tutoriala, łącznie z ściągnięciem adb.zip ? nie wystarczy samo przejście w download mode i miflash? 
Na dniach również będę wgrywał soft, więc jeszcze chcę doprecyzować :)

Ten tutorial właściwie nic więcej nie zawiera poza ściągnięciem adb, upewnieniem się w nim, że telefon jest poprawnie wykrywany (sterowniki są dobrze wgrane), restartem do edl i wgraniem softu przez miflash. Tutorial tylko wydaje się długi i skomplikowany. To przez ilość screenshotów, tłumaczących wszystko w najdrobniejszych szczegółach :)

33 minuty temu, psycho144 napisał:

BTW - wszedlem w updater i jest mozliwosc instalacji z paczki  ? czy to dalej nie jest rozwiazanie ? i trzeba robic z owym adb
Przepraszam, ze tak mecze :( 

Na nieoryginalnym oprogramowaniu skończy się to w 99% błędem weryfikacji wgrywanego romu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ! to teraz przynajmniej wiem, czemu trzeba uzyc tego tutoriala a nie innego :) 

To jeszcze na koniec, zeby wyczerac temat - zrobie wszystkei testy - czyli posprawdzam sterowniki, skoncze na punkcie z tutoriala "10. The driver will be installed Sucessfully and you can see added in Ports as Qualcomm HS-USB.". I tu w teorii moge odpiac kabelek (chyba, ze nie , jak nie to prosze sprostowac)


I teraz  najwazniejsze - przed odpaleniem MiFlasha telefon odpalam w ktorej kombinacji ? gdyz juz o tym nie wspominaja?
Czy musi byc on przy kombinacji
a -  "Hold Vol - and Vol + and plug Usb , you will enter adb Mode." - tutaj pisza adb mode, chociaz gdzie indziej pisza download mode
czy w 
b - B) fastboot mode (VOL - i klawisz ON/OFF) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@psycho144

Tak, będąc w edl i zanim zaczniesz cokolwiek robić w miflashu możesz spokojnie wyjść z tego trybu wyłączając po prostu telefon.

Wgrywasz miflashem po tym jak zresetujesz telefon do trybu edl (czyli komendą: adb reboot edl), ma mrugać na czerwono dioda powiadomień a w menedżerze urządzeń ma być widoczny, poprawnie zainstalowany qualcomm hs-usb qloader 9008.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwila zrobilem flashowanie - i  tel nie wykrywalo tak jak bylo pokazane w tutku po ang, ale wykrylo go w miflash jako COM10 - tylko czas wgrywania romu wynosil o polowie wiecej niz na zdjeciu (okolo 195sekund). Wlasnie  czeka jak telefon wstanie swiezo po flashowaniu. Troche ryzykowalem... gdyz nigdzie sterow dobrze nie pokazywalo pod win10, ale wyglada, ze wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to szybko mi odblokują?

Widziałem, że niektórzy wgrywali starszy rom i im się udawało(mowa wciąż o china dev) i też planuję spróbować.

Nie będę siedział i oczekiwał, że nagle się coś ruszy, póki nie będę pewien, że spróbowałem wszystiego co mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, prześledź dokładnie ten wątek, szczególnie 5 i 6 stronę na których są moje posty. Masz podobne problemy co ja. Ja siedziałem nad tym w sumie z 7 godzin. Ale udało się.

"Udało się odblokować". Ale co? Możesz wejść w tryb recovery? Czy chinczyk Ci wysłał sms, że możesz telefon odblokować?

Bo bootloader ja mogłem odblokować po wgraniu dev china...

I to jeszcze po zaktualizowaniu ręcznym sterowników w menadżerze urządzeń, mimo że windows twierdził,że sterowniki są wporządku.

 

A Ty masz RN3pro czy tak jak w opisie  Redmi Note 2 LTE?

Edytowane przez qismo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo odblokowanie bootloadera mi się udało. Z recovery gorzej... sms dostałem.

https://onedrive.live.com/redir?resid=5AAA950397D39F62!28086&authkey=!AERRBPAuUYK8SUU&ithint=file%2crar

Powyżej link do instrukcji + romu + jakiś dodatkowych plików za pomocą których odblokowałem.

P.S. po drodze zaliczyłem softbrick i status bootloadera w fastboot był, że zablokowany i tą metodą powyżej udało mi się znów zmienić na true.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, psycho144 napisał:

Wgralem wlasnie global'a od xiaomi i zauwazylem jedna rzecz - wywalil mi TWRP i teraz pytanie - czy wywalil mi on przy okazji odblokowanego bootloader'a ? ;) 
Jak bede chcial przejsc na xiaomi.eu to w skrocie jak wyglada cala procedura? 

Bootloader masz dalej odblokowany. Przejście na xiaomi.eu to wgranie ponownie twrp w trybie fastboot i wrzucenie nim romu.

Edytowane przez primek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zakupilem niedawno wersje redmi note 3 pro na Global  romie 7.3.6.0  teraz chcialbym odblokowac bootloader. Wczesniej mialem redmi note 3 i skladalem juz prosbe o odblokowanie wszystko sie udalo, teraz wchodzac na strone moge pobrac tylko oprogramowanie nie ma opcji o podanie do odblokowania na ten nowy telefon, co musze zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...