Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera


Rafullo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam,

To mój pierwszy post na forum. 

Telefon RN3pro zakupiłem 2 tygodnie temu z ibuygoyou. Przyszedł tydzień po zapłaceniu, obyło się bez vat'u.

 

Ale teraz sprawa się skomplikowała, gdy chciałem odblokować bootloader...
Napisałem do chinczyków, że chce odblokować, przysłali sms zwrotnego, że można odblokować bootloader( po 8 dniach)No i na tym moje szczęście się skończyło. Próbowałem odblokować przez Miflash ale standardowo przy 50% wywala błąd...
Wersja jaką mam zainstalowaną na RN3pro to MIUI 7.2.3.0 wersja stabilna

Próbowałem wgrać poprzez dowlander z pilku .zip ten rom: http://en.miui.com/download-301.html#439, ale aplikacja wywala błąd "nie można zweryfikować pliku" :(
Siedzę nad tym gównem już pół dnia i nie wiem co dalej. 

Włączyłem lokalizacje gps w apce "konto xiaomi", na stronci i.mi.com zlokalizowałem telefon, zainstalowałem sterowniki MTK V1(znalazłem gdzieś, że komuś pomogło, mi nie)...
Ręce opadają. Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qismo

1. Możesz spróbować odblokować na tym romie global stable co masz obecnie, wg tego poradnika: http://en.miui.com/thread-280561-1-1.html

2. Jeśli się nie uda to możesz wgrać updaterem rom global dev (global na global, dlatego china dev ci nie wchodził). Pobierzesz go stąd: http://en.miui.com/download-301.html#438

3. Na global dev da się go odblokować na 100% wg powyższego poradnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@primek 

A więc po przywróceniu ustawień fabrycznych doszedłem do etapu takiego, że połączyłem się z kompem, ustawiłem tryb dowland mode na telefonie i przez mi flasha chce wgrać rom(tzn próbowałem z dziesięć różnych, dosłównie 10... głównie dev china ) i za kazdym razem pokazuje się ten komunikat co ze zdjęcia...

Jeszcze zastanawia mnie jedna kwestia. Otoż piszą tam, że wgrywanie mi flashem działa na win 64, ja takowego mam zainstalowanego(a przynajmniej tak myślę...) bo ustawieniach w panelu sterowania mam napisane, że to wersja 64bit a cmd ma w tytule "system32".

Jest postęp, ale dalej nie da rady tego wgrać z moim poziomem wiedzy, a się trochę już naczytałem...

 

Bez tytułu.png

Bez tytułu1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, qismo napisał:

@primek 

A więc po przywróceniu ustawień fabrycznych doszedłem do etapu takiego, że połączyłem się z kompem, ustawiłem tryb dowland mode na telefonie i przez mi flasha chce wgrać rom(tzn próbowałem z dziesięć różnych, dosłównie 10... głównie dev china ) i za kazdym razem pokazuje się ten komunikat co ze zdjęcia...

Jeszcze zastanawia mnie jedna kwestia. Otoż piszą tam, że wgrywanie mi flashem działa na win 64, ja takowego mam zainstalowanego(a przynajmniej tak myślę...) bo ustawieniach w panelu sterowania mam napisane, że to wersja 64bit a cmd ma w tytule "system32".

Jest postęp, ale dalej nie da rady tego wgrać z moim poziomem wiedzy, a się trochę już naczytałem...

 

Bez tytułu.png

Bez tytułu1.png

Wydaje mi się, że możesz w MiFlash wskazywać złą ścieżkę do romu, jak wypakujesz rom to masz folder z nazwą romu, a w nim pliki 'flash... .bat' itp i folder images i ścieżkę ustaw na ten folder images. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamilstw7 napisał:

Wydaje mi się, że możesz w MiFlash wskazywać złą ścieżkę do romu, jak wypakujesz rom to masz folder z nazwą romu, a w nim pliki 'flash... .bat' itp i folder images i ścieżkę ustaw na ten folder images. Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że to może być przyczyną.

właśnie ścieżka ma być na główny katalog a nie na images :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem do ręki RMN3P od XIAOMIFORSALE rom china stable prośbę o odblokowanie zaakceptowali mi tydzień wcześniej podłączyłem tel do kompa zaktualizowało mi rom do najnowszej wersji odpaliłem MiUnlock i 10 sekund bootloader odblokowany czemu niektórzy maja tyle problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KamPaw napisał:

Dostałem do ręki RMN3P od XIAOMIFORSALE rom china stable prośbę o odblokowanie zaakceptowali mi tydzień wcześniej podłączyłem tel do kompa zaktualizowało mi rom do najnowszej wersji odpaliłem MiUnlock i 10 sekund bootloader odblokowany czemu niektórzy maja tyle problemow

Mają problemy ponieważ każdy próbuje zaraz po otrzymaniu zgody. A jednak się okazuje, że to nie do końca tak działa. Pisałem na forum xiaomi i otrzymałem informację, że serwery przetwarzają tę informację później (dopiero gdzieś po około 5 dniach). Jak tydzień temu otrzymałeś zgodę a dopiero teraz odblokowywałeś to dlatego nie masz problemu. Ja dopiero w 4-6 dzień po otrzymaniu zgody odblokowałem BL (wcześniej ciągle błąd na 50% . . . .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, virusek90 napisał:

Mają problemy ponieważ każdy próbuje zaraz po otrzymaniu zgody. A jednak się okazuje, że to nie do końca tak działa. Pisałem na forum xiaomi i otrzymałem informację, że serwery przetwarzają tę informację później (dopiero gdzieś po około 5 dniach). Jak tydzień temu otrzymałeś zgodę a dopiero teraz odblokowywałeś to dlatego nie masz problemu. Ja dopiero w 4-6 dzień po otrzymaniu zgody odblokowałem BL (wcześniej ciągle błąd na 50% . . . .)

W moim przypadku dostałem sms ze zgodą o 6:58, a o 7 wstaje do pracy więc od razu żeby szybko odblokować przed wziąłem się za to i nie miałem żadnych problemów z odblokowaniem, miałem wtedy tą pierwszą wersję china dev, za pierwszym razem wszystko poszło bez komplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo w końcu  się prawie udało:)

Robiłem wszystko po kilka razy zgodnie z tutorialami i zawsze coś było źle. Więc po ostatnim problemie z mifalsh'em stwierdziłem, że problem może leżeć w sterownikach. No to panel sterowania-->menadżer urządzeń i szukam... Co ciekawe wszystko ok, wszystkie urządzenia (wg windowsa) i wszystkie sterowniki są ok. Ale postanowiłem ręcznie jeszcze zaktualizować wszystkie sterowniki. i Się udało!!! A wszystkiemu winny był sterwonik Qualcomm QDloader... Po jego zaktualizowaniu odblokowanie poszło od strzała... Tzn tak mi się wydaje, bo używałem chińskiego miflash unlock'a :D. Wszystko było na zielono i same chińskie  krzaczki...

Gdy chciałem wejść w tryb recorevy to niestety pojawia się na ekranie wizerunek telefonu i kabelek...

Więc znowu ściągam miflash unlock ale w wersji en i pojawia się komunikat jak ze zdjęcia.

Na wyłączonym urządzeniu trzymam Vol+ i power i pokazuje się tylko telefon z kablem...

 

Bez tytułu2.png

 

Przy wgrywaniu twrp wyrzuca błąd jak w konsoli...

Ma ktoś pomysł co robię źle? Bo ja już wszystko robię po kilka razy, ale i tak coś muszę źle robić...

 

Bez tytułu.png3.png

Edytowane przez qismo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wgrywaniu twrp wyrzuca błąd jak w konsoli...

Ma ktoś pomysł co robię źle? Bo ja już wszystko robię po kilka razy, ale i tak coś muszę źle robić...

 

Bez tytułu.png3.png

Zróbże to z ręki i będzie po problemie:

fastboot flash recovery recovery.img

Wysłane w kosmos przy użyciu pralki Frania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...