Skocz do zawartości

Odblokowanie bootloadera


Rafullo

Rekomendowane odpowiedzi

az z ciekawosci wgralem dev  i sie odblokowal  

DEBUG  <22:47:24.953,T:3188> : UnlockBootloader
DEBUG  <22:47:32.862,T:3188> : RebootDevice

mam takie info

[sebastian@Arch ~]$ cd /home/sebastian/.android-sdk-linux/platform-tools/
[sebastian@Arch platform-tools]$ sudo su
[root@Arch platform-tools]# fastboot devices
b712f078    fastboot
[root@Arch platform-tools]# fastboot oem device-info
...
(bootloader)     Device tampered: false
(bootloader)     Device unlocked: true
(bootloader)     Charger screen enabled: true
(bootloader)     Display panel:
OKAY [  0.004s]
finished. total time: 0.004s
[root@Arch platform-tools]#

powinno byc recovery przy wejsciu power + vol - a jest ten monit  i kabelek (cos mi sie tu nie podoba)

Edytowane przez skay77
hm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2016o22:49, skay77 napisał:

az z ciekawosci wgralem dev  i sie odblokowal  

[...]

powinno byc recovery przy wejsciu power + vol - a jest ten monit  i kabelek (cos mi sie tu nie podoba)

Udało Ci się to naprawić? Odblokowałem bootloader na romie dev china 6.3.17, ale nie mogę wejść w tryb recovery ani wgrać twrp

Patrzyłem po forach, ale nie znalazłem odpowiedzi jak to naprawić :/

56f45cff49f09_Beztytuu.thumb.jpg.597a9dc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm możecie powiedzieć jak wgrać dev china rom na global rom? Wrzucam zipa na tel do folderu downloaded_rom i przez aplikacje updater próbuję i nie może zweryfikować pliku. Jak było to sorka ale nie znalazłem.

 

@edit Dobra chyba tak nie pójdzie ściągam wersje dev rom fastoboot i przez miflash zrobię :)

 

Edytowane przez Goti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  dobry sposob   bo aby wrzucic przez zip  musisz miec  czajna  i na niego wrzucic  dopiero  czajna  dev    :grin:    no chyba ze  juz  mi sie cos zapomnialo  przez te  2lata  latania  od dev po global i abarot     chyba tu jestem jedynym co sobie wrzucil dev  i nastepnie powrocil  na 7.18  (ale to tylko ze bylem zachwycony   bateria  )  i teraz  czekam do rozladowania  na  7.20  i wcale nie wychodzi zle  3.55 ekranu  i mam 50% na 2.15 uzywania    ( ale ja nie gram  nie uzywam google mam zainstalowany  F-droid i uzywam  3g)

Edytowane przez skay77
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Jestem nowy na forum

Mnie też dopadł problem z odblokowaniem fastboota w moim redmi note 3 pro

Próbowałem wgrać dev rom 6,3,17 ale  jak wgrywam rom wyskakuje mi po 26 sekundach  błąd "wmagazynie brak miejsca  " po tym zabiegi telefon przymulił i straciłem możliwość uruchomienia wi-fi

Robiłem wszytko według poradnika i niestety jak to bywa nie udało się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@forest1985

Wszystko masz napisane na forum, nawet po kilka razy. My Ci nie pomożemy, bo nawet nie napisałeś jaki masz obecnie ROM. Generalnie zasada jest prosta: Mi PC Suite, Mi Flash, sterowniki i czytanie forum, nie ma opcji żeby się nie udało. Obstawiam, że pominąłeś minimum 2 rzeczy, które wymieniłem...

Do dzieła.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonuje dokładnie jak na  forum  jest napisane i niestety nawet podmieniłem 2 pliki i to samo  cały czas wyskakuje  błąd po 26 sekundach  nawet już nie można wgrać  romu przez update 

mam rom 6.4.14

Nie da się zrobić resetu niema wi-fi za to udało mi się odblokować   bootloader ale nie idzie wgrać recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam telefon od Goldiego ze śmieciowym romem - 7.17.9.0 (LHOCNCL). Chciałbym go odblokować i wgrać MIUI Polska (lub Global DEV bez odblokowywania). Ale mam problem oczywiście - pobrałem najnowszy china dev i chciałem go wrzucić za pomoca MiFlash'a. Ale za kazdym razem po kliknięciu "Refresh" wyskakuje mi błąd - "  wystapił problem podczas uruchamiania pliku qcCoInstaller.dll Nie można odnaleźć określonego modułu". I nic nie mogę zrobić. Próbowałem wszystkiego - kilka razy instalowałem MiFlash'a, uruchamialem kompa, próbowałem china dev i china stable - nic to nie pomaga. Mam zainstalowane sterowniki ADB. Próbowałem również sprawdzić poprzez komendę ADB devices - wyskakuje mi numer urządzenia, ale jest zawsze nie jako device, tylko unauthorized. Chyba, że to wynika z zablokowanego bootloadera. Błagam - pomóżcie - bo nie nie mam już pomysłu zaczepienia - jak z tym ruszyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na China Dev w ADB nie mam już unathorized - jest widoczny jako device - czyli ok. Przechodzi do trybu z migającą czerwoną diodą, ale gdy wtedy wchodzę do MiFlash znowu wuskakuje taki sam błąd "  wystapił problem podczas uruchamiania pliku qcCoInstaller.dll Nie można odnaleźć określonego modułu". Telefon jest widoczny w menadżerze urządzeń też jako port COM. Co jest nie tak z tym MiFlashem? Jak ruszyć z miejsca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wy też tak macie, że podczas próby zalogowania się do MiUnlock ver. 1.1 wyskakuje informacja "Network error"? Próbowałem wczoraj wiele razy, dziś również i ciągle to samo. Czy to tylko u mnie?

Edytowane przez emef
błąd w tekście
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem w tej sprawie do supportu Xiaomi. Stwierdzili, że przekazuję sprawę do departamentu zajmującego się tematami odblokowania urządzeń i mi odpowiedzą po rozpoznaniu tematu... Ciekawe czy sie w ogóle doczekam czegokolwiek przydatnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem informację zwrotną od supportu - 1000 razy przepraszają i proszą o sprawdzenie za 1-2 tygodnie, gdyż maja problem z serwerami. Może ktoś ma podobną sytuację i się zastanawia co się dzieje - bynajmniej tak twierdzą. Wypada chyba się uzbroić w cierpliwość... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odblokowałem dzisiaj bootloader na global dev. Bez problemu co mnie zdziwiło. Widzę, że więcej osób miało  problem z zalogowaniem się do MiFlashUnlock - komunikat "network error" tak jak i ja. Można to łatwo obejść. Użycie vpn (np. CyberGhost) i ustawienie innego kraju jako ten z którego się łączcie (u mnie to było USA). Mam nadzieję, że komuś te informacje pomogą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował, ktoś odblokować na romie global dev 6.4.14? Mam już zgodę na odblokowanie, ale mam też j.polski na global dev i się zastanawiam, czy warto się  bawić w odblokowanie.

Sam spróbowałem i mogę potwierdzić, że na tym romie można odblokować.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wstępie wybaczcie , jestem tu nowy.

 

Mam RN3Pro, dostałem zgode na odblokowanie, i tu się pojawiły schody.

Fonik dostałem z Globalem 7.1.9, w żaden sposó nie udało mi się podgrać innego ani globala ani chinski.

Dopiero wejscie w tryb pobierania i za pomocą miflash udalo się wrzucicć 7.2.3.0 nawet przyrostowy upg podbrała do 7.2.5

Niestety dalej ten sam problem czyli błąd weryfikacji przy upg do wersji dev.

Przy okazji się okazało że teraz nie mogę wejść już  do trybu pobierania

Oczywiście mi unlock też staje na 50% :(

 

Może ktoś wie co to jest , pojawia sie zamiast trybu powierania Vol+, Vol- i USB, powinno być ciemno i migać czerwona dioda.

IMG_20160510_152805.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, aby przejść z global stable na global dev musisz pobrać najnowszą wersję romu global dev. Na dzień dzisiejszy jest to http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no#438

Jeśli chcesz odblokować bootloader wgraj przez miflash najnowszy china dev i na nim spróbuj odblokować (pobierasz go np. stąd http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no#439).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, aadamusek napisał:

Kolego, aby przejść z global stable na global dev musisz pobrać najnowszą wersję romu global dev. Na dzień dzisiejszy jest to http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no#438

Jeśli chcesz odblokować bootloader wgraj przez miflash najnowszy china dev i na nim spróbuj odblokować (pobierasz go np. stąd http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no#439).

Oj chyba dla MIFlash to wersje fastboot a nie recovery

czyli by było z http://en.miui.com/a-234.html

Chyba że się mylę ?

Dzisiaj polece wg http://en.miui.com/thread-274589-1-1.html , ciekawe co się stanie :)

Fonik faktycznie łatwo się rozbiera jak na filmie.

 

Dalej też się zastanawiam coż to za selftest mi się uruchomił 

Edytowane przez KaskiPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dla MiFlash wgrywasz Rom w wersji fastboot. Po wgraniu stable przez MiFlash wrzucasz na telefon do folderu o nazwie 'downloaded rom' plik zip z Romem global dev. Przez aplikację updater wybierasz paczkę i po zaakceptowaniu instalacji masz global dev :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok poszło gładko

1) czysty win7 64bit - uruchomiony w trybie nie wymagającym podpisu sterów

2) najnowszy miflash

3) najnowszy fastboot rom china dev ( wgrany bezposrednio przez mi flash)

4) najnowszy miflash unlock

5) Kasztelan Niepasteryzowany :)

Teraz zostaje TWRP i Miui PL/EU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, poszło gładko.

1) win7 64bit - mój na codzień używany windows (od 2 lat bez reinstalacji)

2) rom global dev 6.4.28 (nie chciało mi się chińskiego dev wgrywać i spróbowałem na globalu)

3) mi unlock MiFlashUnlock_1.1.0317.1_en.zip

4) około 100 ml żoładkowej gorzkiej ;)

Na telefonie zalogowałem się na konto Xiaomi, to samo zrobiłem w przeglądarce (no komputerze) i aplikacji MiFlashUnlock. W telefonie włączony GPS i zaznaczone zdjęcie blokady oem - operacja trwała około 1 łyk żołądkowej i po sprawie.

58261d855148.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, sp4ubw napisał:

Przy "korze dębu" to nawet logowanie nie jest potrzebne :P

Zaraz będę kupował kolejny RN3Pro i R3Pro to spróbuję tematu z korą :).

Ciekawi mnie jak je zaloguje na to samo konto w mi to też odblokuje, czy znowu bla bla o zgodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...