Jump to content

Problemy z zasięgiem przez aluminiową obudowę


skinner1987

Recommended Posts

Witajcie serdecznie. Założyłem ten wątek, aby przedstawić Wam problem z jakim się zetknąłem, a jakiego Wy możecie uniknąć. Otóż odkąd zacząłem używać telefonu, wciąż miałem problemy z zasięgiem sieci (nie można się było dodzwonić, słaba jakość rozmów). Myślałem, że to wina albo operatora (zdarzały się już takie historie), albo samego telefonu. Dopiero dziś zorientowałem się, że może być to spowodowane aluminiową obudową bumper-case (mirror case z allegro) i rzeczywiście okazało się, że tak jest. Poniżej zamieszczam screeny z programu GSM Signal Monitoring - różnica jest ogromna.

2016-03-07 09.39.06.png

2016-03-07 09.42.48.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki za sarkazm. Za to nie jest już tak oczywiste, że aluminiowa ramka nie przesłaniając przecież całego telefonu, a jedynie jego brzegi, przyczynia się w tak znacznym stopniu do pogorszenia zasięgu. BTW Redmi Note 3 sam ma aluminiową obudowę. Ale przypierniczyć się już było do czego. Gratuluję.

Link to comment
Share on other sites

Hola hola. To, że Note 3 ma aluminiową obudowę nie znaczy to samo co aluminiowy case. W obudowie telefonu są wyjścia antenowe a case po prostu wszystko blokuje. Nawet jeśli to ramka to właśnie sygnał do płyty idzie z ramek a nie z pleców telefonu.

Wysłano z Mi4c

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...