Skocz do zawartości

Jest Polskie MIUI na Redmi 3


pala01

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, jozek661 napisał:

nie ma w nim roota

to chyba chwilę poczekam aż ktoś to ogarnie. Z rootem i tak mam prawie wszystko po polsku więc jakoś bardzo mi się nie spieszy.

Jakie są zmiany względem oryginalnego softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jozek661 napisał:

 

4 minuty temu, Acid napisał:

Ale który? Ten ze strony z działu Pobierz MIUI? Nie wgrałeś bo to niemożliwe. Musisz mieć odblokowany bootloader i Twrp.

Wysłano z Mi4c

Wgrałem ten z postu józek661, czym one się różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Najprawdopodobniej jutro stanę się posiadaczem Redmi 3, dlatego pogrzebałem trochę na Waszym forum w celu zgłębienia tematu aktualizacji softu do pełnej wersji PL. Jednak jak się okazuje nie jest to takie proste jak początkowo myślałem, wiec zastanawiam się czy aby nie zbyt pochopnie podjąłem decyzję o zakupie Xiaomi.

Z tego do dotychczas wyczytałem na oryginalnym sofcie Redmi 3 jest tylko język chiński i angielski. Aby uczynić go PL można dograć częściowo język instalując jakieś dodatki (rozwiązanie słabe bo zostają chińskie krzaki i aplikacje), albo najlepiej zmienić soft  na inny całkowicie polski, ale tu jest problem, bo smartfony mają zablokowany bootloader. Aby go odblokować trzeba zdać się na łaskę chińczyka, który zaakceptuje prośbę lub nie. Trochę to wszystko zdziwaczałe, bo skoro  MIUI robi soft dla smartfonów Xiaomi to dlaczego nie można wgrać na niego oficjalnego softu MIUI Polska?

Niemniej w głównym wątku o tel Redmi 3 kolega Acid zmieścił poniższy soft

https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g

komentując to następującymi zdaniami: "To multilang w formacie MiFlasha. Można wgrać system.img przez dd z adb lub w trybie edl mode (wipe)."

Czy to oznacza że jednak można wgrać ten w pełni polski soft czy nie? a jeśli tak to w jaki dokładnie sposób to uczynić?

Prosiłbym o krótki tutorial w tym zakresie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, cincin27 napisał:

Tak, można wgrać ten rom,co wrzucił Acid. Trwa to jakieś 5 minut. Instrukcja w dziale modyfikacje techniczne - instalacja dla zablokowanego bootloadera.

Napisz proszę krok po kroku jak to z robić z linkami do potrzebnych aplikacji, lub podaj linka to takiego opisu jeśli juz zostało to zrobione. 

Z góry dziękuję

Edytowane przez Griszah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jozek661 napisał:

używasz pewno poprzedniej wersji aplikacji unlock tool , najnowsza to 1.1.0121.1 i komunikat z mojego wczesniejszego postu

Właśnie pobrałem plik miflash_unlock-1.1.0121.2.zip, po rozpakowaniu jest folder MiFlashUnlock_1.1.0121.1_en i taka też wersja pojawia się w programie. 
Nie mam jeszcze Redmi, więc nie mogę sprawdzić, ale informuję, bo być może coś zostało zmienione w aplikacji, a developer mógł zapomnieć o zmianie numeracji wersji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zainstalowałem ale wersja romu z strony oficjalna nie chciała działąć dopiero ta z poradnika poniżej działała. Wszystko pięknie po polsku działa prócz najważniejszej aplikacji MiRemote która kraszuje i sie nie uruchamia. NIE MAMY TERAZ JAK NĘKAĆ NAUCZYCIELI GASZĄC IM TABLICE INTERAKTYWNE I MÓWIĄC ŻE SIE PRZEGRZAŁY :)

 

Edytowane przez KrzysiuLWG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dodać uprawnienia roota za pomocą Root Geniusa:

http://www.weibo.com/RootGenius

nie wiem jak ściągnąć poprawną dla naszego telefonu wersję z tej strony, nie mogę się przekopać przez chińskie znaczki :)

U siebie użyłem tej (ściągnęła się sama jako aktualizacja do poprzedniej wersji):

https://drive.google.com/file/d/0B4NtzaN8s9CMNlBha1d4eWNjZTQ/view?usp=sharing

Ten sam sposób działał na oryginalnym 7.1.3.0, ale już nie na 7.2.4.0 więc podejrzewam że kiedy wyjdzie ta wersja z językiem polskim, trzeba będzie poszukać nowego sposobu (o ile nie będzie aktualizacji samej apki w międzyczasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań laika odnośnie wersji na zablokowany bootloader. Czy jest więcej pamięci RAM/ROM dla użytkownika po usunięciu tych chińskich śmieci ? O ile dobrze zrozumiałem to nie będzie na razie aktualizacji tej wersji więc co w przypadku gdyby były jakieś błędy? Czy można wrócić w razie czego na stable china? No i rozumiem, że po instalacji tego ROM nie zgłosi mi się automatyczny update przez OTA ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na romie częściowo spolszczonym miałem niecałe 700 MB wolnego RAM'u po wyczyszczeniu, na tym romie na zablokowany bootloader mam cały czas po wyczyszczeniu około 1 GB, telefon chodzi sprawniej, bardzo dobrze spolszczony, GPS nie resetuje telefonu, pogoda działa, nie ma chińskich aplikacji, bateria trzyma tak samo a może i lepiej więc z mojej strony mogę jak najbardziej polecić instalacje. Jedyne co nie działa to pilot, ale nie używam więc mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafison napisał:

Na romie częściowo spolszczonym miałem niecałe 700 MB wolnego RAM'u po wyczyszczeniu, na tym romie na zablokowany bootloader mam cały czas po wyczyszczeniu około 1 GB, telefon chodzi sprawniej, bardzo dobrze spolszczony, GPS nie resetuje telefonu, pogoda działa, nie ma chińskich aplikacji, bateria trzyma tak samo a może i lepiej więc z mojej strony mogę jak najbardziej polecić instalacje. Jedyne co nie działa to pilot, ale nie używam więc mi to nie przeszkadza.

OK dzięki za info. Niedługo kupuję Redmi 3 i już widzę, że zainstalowanie tego ROM na zablokowany bootloader to będzie sposób na pozbycie się tych chińskich śmieci. Jeszcze tylko poczytam jak to zrobić, żeby czegoś nie schrzanić. A jeśli pojawi się normalna wersja MIUIPolska dla Redmi3, to rozumiem, że tam bootloader musi być odblokowany? Jaka byłaby ewentualnie przewaga MIUIPolska nad tym nowym ROM, o którym piszemy? Dla mnie najważniejsze jest pozbycie się chińskiego syfu i niepogorszenie działania telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kiceg napisał:

Czy da się zmienić Kingroot na SuperSU? Czy instalacja Xposed ucegli fon?

z tego co wiem to bez TWRP nie zainstalujesz Xposed.

Na pierwsze pytanie niestety ci nie odpowiem bo nie próbowałem, ale mając roota pewnie możesz zainstalować SuperSU i nadać mu uprawienia, powinien sobie poradzić z Kingrootem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kiceg napisał:

Czy da się zmienić Kingroot na SuperSU? Czy instalacja Xposed ucegli fon?

Da się zmienić teoretycznie, używając aplikcaji Super Sume. Tylko że mi nie działała kiedyś więc wybrałem zwrot hajsu. I nie wiem czy działa, nowsze wersje z warezów mi nadal nie działają nadal, ale jeśli spróbujesz i ci zadziała to może kupię. Najwyżej też zwrócisz sobie hajs.

Co to Xposed, to właśnie da radę zainstalować używając Flashfire i któregoś z customowych wersji Xposed solar(cośtam). Jedynym mankamentem Flashfire jest to, że wymaga SuperSU. Którego nie udało mi się zainstalować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z wgraniem xiaomi.eu na redmi 3. Mam zablokowany bootloader. Sciagnalem ze strony wersje na zablokowany bootloader i miflash. Miflash zwraca kominikat o zablokowanym telefonie. Mial ktos z Was taki przypadek. ?

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...