Skocz do zawartości

Czy Redmi Note 3 Pro bardzo się nagrzewa?


arq4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kliku tygodni jestem posiadaczem Xiaomi Mi 4C. Jestem bardzo zawiedziony gdyż telefon bardzo się grzeje. Przy graniu w gry jak i przy korzystaniu z aparatu.

Chciałbym zapytać użytkowników Redmi jak wasze telefony radzą sobie z temperaturami? Czy bardzo wam się nagrzewają? 

W moim Mi 4c temperatury dochodzą do 60 stopni.

Zastanawiam się nad wymianą Mi 4c na Redmi Note 3 Pro. (widziałem filmik na YouTube gdzie koleś testuje telefon na grach i temperatury są ok.)

Liczę na wasze opinie.

Z góry dziękuję za komentarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od kliku tygodni jestem posiadaczem Xiaomi Mi 4C. Jestem bardzo zawiedziony gdyż telefon bardzo się grzeje. Przy graniu w gry jak i przy korzystaniu z aparatu.

Chciałbym zapytać użytkowników Redmi jak wasze telefony radzą sobie z temperaturami? Czy bardzo wam się nagrzewają? 

W moim Mi 4c temperatury dochodzą do 60 stopni.

Zastanawiam się nad wymianą Mi 4c na Redmi Note 3 Pro. (widziałem filmik na YouTube gdzie koleś testuje telefon na grach i temperatury są ok.)

Liczę na wasze opinie.

Z góry dziękuję za komentarze. 

Totalnie nic, nawet przy obciążeniu (kilka testów antutu po sobie). Jedyne przy nawigacji i ładowaniu w tym samym czasie jest lekko ciepły i tyle. Jednak aluminium dobrze rozprasza ciepło.

Send from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moglibyście wstawić skriny z CPU-Z?
U mnie w idle 1 i 2 skrin, a po 10 minutach Dragon Mania Legends 3 i 4 skrin.

Te 60st na ostatnim skrinie nieciekawie wygląda.
Sprawdzałem na dwóch ROMach czy sie grzeje i mniej więcej tak samo to wyglądało.
Ogólnie telefon ostro sie grzeje przy nawet ściąganiu aplikacji na play store, a przy grze to już parzy w okolicach aparatu.

Co może być nie tak? Mogłem trafić sztukę która ot tak bardziej sie grzeje niż inne, to możliwe?
 

1.png

2.png

3.png

4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączę world of tanks na najwyższych detalach i obraz udostępnie przez Wi-Fi na telewizor to po 10 min grzeje tak bardzo, że czuć temperaturę pod palcami na wyświetlaczu.  Przy okazji zrobię screny z cpu-z i wkleję. Do tej pory przy normalnym użytkowaniu nie zauważyłem wzrostu temp. Przy dużych obciążeniach temp. szybko rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzeje się wam telefon przy ładowaniu? U mnie robi się gorący, ładowarka też. Temperatura spada przy 90% naładowana

dodam że takie zjawisko mam na global, na chińskim romie chyba tego nie było

Edytowane przez pman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pman napisał:

wrzuć zrzut z temperaturami z cpu z, jaki rom?

Mi też się nie grzał na żadnym Globalu, innych nie wrzucałem, a fabrycznego chińczyka miałem może kilka godzin więc nie miałem okazji się przekonać.

Edit: ...a Globale miałem trzy: 7.1.7 (przez chwilę, do OTA), 7.1.8 i 7.2.2.

Edytowane przez Trzucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, ja zwróciłem swoja sztukę bo to ewidentnie wina hardware, sprawdzałem kilka romów i wszędzie sie grzał, teraz czekam aż sprzedawca przetestuje nową sztuke czy nie ma żadnych problemów i czy się przypadkiem nie grzeje jak poprzednia i mi odeśle.
Swoją drogą bardzo polecam MiSpot, z innymi sprzedawcami na allegro trzeba by pewnie walczyć o wymianę, zgłaszać rękojmię itd, jeden z nielicznych sprzedawców do którego nie ma problemu się dodzwonić, odpisuje szybko na maile, naprawdę pomocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to niektórzy wprowadzają ludzi w błąd z tymi swoimi zimnymi sztukami. W każdym teście na YT  z pirometrem dokładnie widać, że telefon w trakcie mocniejszych gier osiąga około 41 st w górnej połowe telefonu co już czuć dobrze pod palcami jako w miare mocne ciepło, nawet podczas przeglądania internetu wzrasta ponad te 37st wiec już nie czuć zimna tylko lekkie ciepełko. Każdy ma po prostu inną definicje nagrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o nagrzewaniu snapdragona 810 i throttlingu.. Wlasnie na tym snapie byly niesamowite problemy z temperatura a np gra w jakas bardziej wymagajaca pozycje powoduje thermal throttling juz po niedlugim czasie i spadek wydajnosci w niektórych telefonach nawet o 58% w snapie 650 temperatury nie są aż tak wysokie a nawet sporo niższe co powoduje iż nawet długa zabawa telefonem nie powoduje nie miłych lagow...

Telefon musi się nagrzać jak pracuje intensywnie jest to normalne pod warunkiem ze nie spada wydajność i nie parzy w rękę:)

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,ja również mam problem z nagrzewaniem.Tylko u mnie problem dotyczy praktycznie tylko podczas ładowania.Ładuje go ładowarka którą dostałem w zestawie i podczas ładowania telefon staje tak gorący że lepiej go nie używać a gdy próbuję wtedy grać w gry czuje na wyświetlaczu gorąco.Podczas normalnego użytkowania telefon się nie grzeje a podczas grania w gry jest lekko ciepły.

Tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE

Masz w ustawieniach opcję WYDAJNOŚĆ oraz ANIMACJE systemu.

Te 2 ustawienia zmieniają dużo.

Na globalu każdemu się grzeje. Bo nie jesteś wstanie zmienić wydajności a jedynie animacje systemu.

Na xiaomi.eu jw zależy jak sobie ustawisz. Telefon po wgraniu ma chyba normalną wydajność a na 100% ma włączone animacje systemu.

Ja dodatkowo proponuję w opcjach programistycznych zmienić wielkość animacji na 0,5 lub jeszcze mniej. Przez co telefon wydaje się szybszy bo animacje po prostu są skrócone. 

Temat przerabiany jeszcze na redmi note 2.

W note 2 było to bardzo wyraźne ponieważ tam proc nie mógł utrzymywać stale dużej wydajności bo się po prostu przegrzewał.

W note 3 jest po prostu gorący.

Ciekawy jest też bug miui polegający na tym że jeśli coś pozmieniasz poziom podświetlenia itd MIUI przeniesie cię na  WŁASNY TRYB baterii. Jeśli wejdziesz w profile i zmienisz na profil zasilania standardowy i znów zmienisz podświetlenie. To wówczas okaże się że bateria trzyma znacznie więcej.

Po prostu miui na własnych profilach trzyma znacznie lepiej niż na WŁASNYM profilu.

 

Tak że jw może nie piszę ładnie po polsku nie skłądnie itd ale czasem mam wiedzę :)

 

 

Temat ładowania również.

Global = obsługa QC 2.0 Więc jeśli ktoś ma taką ładowarkę telefon niemal się gotuje.

Przy jeździe samochodem pojawia się komunikat o przegrzewaniu.

Przy xiaomi.eu Brak QC 2.0 oraz ładowanie raczej 1.7A niż 2.0.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze sa takie opcje i zawsze czy to na miuipolska czy na globalu mialem wlaczone full animacje i nigdy sie nie przegrzewal i nie robil goracy.. nie masz racji... ladowanie to co innego a korzystanie to co innego! Tlumacze Ci ze ludzie mieli te same romy te same opcje wlaczone a jeden telefon sie grzal a drugi nie... po prostu tak jest i nikt nie wie dlaczego.. niektorzy chcieli oddawac na serwis telefony.. dlatego qualcom wypuscic procesor 6 rdzeniowy a nie 8 rdzeniowy jak wszyscy! I zastosowal technologie big little!


A poza tym po co wylaczac albo ograniczac animacje skoro telefon ani mi nie laguje ani mi sie nie nagrzewa.. moze z Twoim egzemplarzem jest cos nie tak??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 nie wiem może masz rację.

W RN2 było jw. Myśląłem że w RN3 też. Można by zrobić ankietę i ustalić.

ad 2 lubię jak telefon działa w mig.

Zawsze tak zmieniałem nie ważne jaki tel miałem.

Po co mi się ma animacja włączać? I mam "czekać" te 0,5 sek na jakieś przesunięcie itd. Wolę jak klikam i mam.

Może potestuj i może ci się spodoba. Mnie osobiście np denerwuje animacja rozsuwanej belki od góry. A tak to mig i mam. Albo jakieś przekręcenia między pulpitami. 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Rowniez jestem posiadaczka RN3pro i niestety nagrzewa sie. Nie robi sie goracy ale cieply nawet przy malym wysilku. Np. Po obejrzeniu 2 filmikow na yt telefon jest juz odczuwalnie cieply. Telefon jest nowy i zastanawiam sie czy to nie jest sprawka jakiegos bledu fabrycznego albo coś. Zastanawia mnie jeszcze to jak to jest ze jednym sie ten telefon nagrzewa a drugim nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...