Jump to content

telefon kaloryfer?

andrzej200
 Share

Recommended Posts

Witam, jestem nieszczęśliwym posiadaczem takowego rn2, a dlaczego nieszczęśliwym? Już mowie, a więc szukalem telefonu wydajnego, i świetnego do gier, gdzie każda grę odpale na max detale, no i nieszczęśliwie trafilem na to coś. W zasadzie wydajność ogólna i w grach jest REWELACYJNA, ale...  całą tą sielankę zepsul jeden ogromny problem: temperatura! Ja rozumiem, w wymagających będzie się nagrzewa ale to jest przesada że po 5 min grania w jakąś lepszą grę, telefon zaczyna wręcz parzyc, raz tak odebralem bo akurat ktoś dzwonił jak grałem, i efekt był taki jakbym odebrał nie telefon a.... żelazko? Mam tam program CPU-Z jak z minimalizuje grę to jest

Mtktswmt 50 stopni

Mtktscpu 65 stopni

Np gram w taka bardzo popularna grę clash od clans, tzn już nie program zbyt bo po 2 min jest gorąco że muszę odłożyć tel, no i właśnie ani tam grafiki jakiejś ani jakoś nie wymagająca, na starym jedno rdzeniowym LG l5 smigala ona bardzo płynnie nic nie nagrzewalo się, a tu takie jazdy... 

No i pytanie, jak już kupilem ten chiński badziew to czy mogę coś zrobić żeby te temperatury byly znosne? Kupilem u chinola goldway hong kong, ani tu zadzwonić pogadac po polsku, gwarancja to już nie mówić. Do tego zaplacilem podatek wyszło to 650zl za to mogłem w Polsce coś kupić yhh... Ale cóż mądry Polak po szkodzie

Edited by andrzej200

Jak to mówią Applowcy: "It's not a bug. It's a feature!" - Przynajmniej masz ogrzewacz dłoni w zimne dni. :D A tak całkiem na serio, to jak trzymasz telefon w kieszeni spodni to będzie on zawsze ciepły. Ale w stanie spoczynku temperatury powyżej 45c wyglądają co najmniej podejrzanie.

Rzuciłeś się na MTK i narzekasz na jego temp. przy obciążeniu... hm hm hm... chyba kawału nie załapałem :o. Temperatura ~40*C jest raczej normalną temperaturą... Moja Mi4 na 801 ma tyle, a leży sobie... Tyle, że moja Mi4 rąk nie parzy... Co więcej, nawet ciepła w dotyku nie jest, także ja bym zaczął od zabawy softem... Może by tak napisać jaki masz soft, od kogo, jaka aktu... No i jak Ci ten "chiński badziew" nie odpowiada, to kup sobie szrutsunga ;-;

• Like 3

6 minut temu, andrzej200 napisał:

Nie chce szajsunga, ale idzie się wkurzyc jak kupuje się coś a to nie nadaje się do użytku

Screenshot_com.android.settings_2016-03-06-15-35-35.png

Człowieku... siedzisz na wrześniowej aktualizacji... Od tego czasu doszła TONA poprawek, optymalizacji i bóg jeden wie co jeszcze... wypadałoby raz na jakiś czas zaktualizować telefon :).

Ale przecież wgrywasz bez żadnego wipe, więc dane zostają... Nie wiem, czy jest sens się głowić nad tym. I tak musisz zwalczyć ten problem, skoro dokucza.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Już mam miui 6.3.3 wgralem z tego archiwum, problem dalej taki sam, w zasadzie to coraz gorzej z nim. Teraz 5 min przeglądarki i można na nim jajecznice smażyć, niestety trafił mi się zepsuty telefon i co mógłbym zrobić ? Do kosza czy gdzieś można uzyskać z tym pomoc

A robiłes pełne wipe w twrp ? Na przeglądarce telefon nawet nie jest ciepły, może jesli jest to wish.com gdzie sa same zdjecia. pod ładowarka jest trochę niektóre sensory mogą mieć 50st na ogół 35-40 to maks. W tutoriale masz opis miflash.

@andrzej200 a jak wyglada pierwsza zakladka (soc) w cpu-z? Poobserwuj chwile, u mnie czasami 2, a jeszcze rzadziej 3 rdzenie wskakuja na chwile na 1183Mhz

Na dole "gpu load" mam caly czas 0%.

Zainstaluje tez os monitor (jest to taki windowsowy manadzer zadan), u mnie czasami uzycie procesora skocze do 10%

I pytanie czy przed instalacja 6.3.3 zrobiles wipe?

W spoczynku czyli jak, leży sobie godzinę na stole, biorę i jest ciepły? Jeśli tak, to flash a jak nie pomoże serwis. Mój jak poleży to jest lodowaty (czasem się boję, że nie działa XD). Fakt, w grach czy na necie robi się gorący, ale nie parzy. Parzył raz, jak coś się zwiesiło, wyjęcie baterii pomogło.

Temperatury całkowicie w normie. Jak w idle masz takie, to znaczy, że coś chodzi w tle. Poczytaj o wakelockach.

Nie udało mi się w pełni obciążyć tego soc, ale taki mt6752 wyciągał 95 stopni po 4 godzinach męki. Pierwsze miejsce na mojej liście grzejników okupuje xiaomi mi3, 130 stopni w 2 minuty i drenażem około 20W!

Temperatury całkowicie w normie. Jak w idle masz takie, to znaczy, że coś chodzi w tle. Poczytaj o wakelockach.

Nie udało mi się w pełni obciążyć tego soc, ale taki mt6752 wyciągał 95 stopni po 4 godzinach męki. Pierwsze miejsce na mojej liście grzejników okupuje xiaomi mi3, 130 stopni w 2 minuty i drenażem około 20W!

Jak tego dokonałeś?! Huh (o.O)

7 minut temu, kulig007 napisał:

Jak tego dokonałeś?! Huh (o.O)

Mi3 ma problem z dekodowaniem niektórych plików w formacie h264. Wtedy w trybie wydajnym jedzie z całą mocą GPU i CPU. Pół godziny i pusta bateria. Pewnie dałoby radę wyciągnąć troszkę więcej, ale z obawy o baterię robiłem przerwy 5 minut.

• Like 1

27 minut temu, ddr napisał:

Mi3 ma problem z dekodowaniem niektórych plików w formacie h264. Wtedy w trybie wydajnym jedzie z całą mocą GPU i CPU. Pół godziny i pusta bateria. Pewnie dałoby radę wyciągnąć troszkę więcej, ale z obawy o baterię robiłem przerwy 5 minut.

Hmmm.. To jaką temperaturę graniczną ma Snap 800? Czemu nie wystąpił Throttling? Inne SoC mają spadki taktowania już przy 70-80 stopni, a tu 130 poszło?

Dnia 3/6/2016o20:49, d3tr0 napisał:

A robiłes pełne wipe w twrp ? Na przeglądarce telefon nawet nie jest ciepły, może jesli jest to wish.com gdzie sa same zdjecia. pod ładowarka jest trochę niektóre sensory mogą mieć 50st na ogół 35-40 to maks. W tutoriale masz opis miflash.

To w końcu co zrobić, wipe? Twrp? Miflash? Ja zielony to mój pierwszy chiński tel, może po prostu daj link do tematu konkretnego. Jak naradzie wgralem 6.3.3 przez opcję aktualizuj i wybralem po prostu tylko te archiwum ZIP. 

Zacznij od pełnego wipe (czyszczenia) i zainstalowania ponownie romu przez TWRP. Tutoriala tu nie trzeba bo sprawa jest łatwa i szybka. Masz 6.3.3 więc i wgrało ci się też TWRP, wejdz w apke aktualizacje, w prawym górym rogu daj ... i uruchom w recovery. Kiedy uruchomi ci się recovery wejdz w wipe i wipe zaawansowane. Zaznacz kolejno :

- cache, dalvik cache, data, system i przeciągnij suwak by wykonał

Jeśli wszystkie będą success daj wstecz i teraz Install, wybierasz z listy plik romu hermes 6.3.3 i przeciągasz suwak by zainstalował. Po zakończeniu znów będzie success i pewnie reboot to system.

To wykasuje ci wszystko w telefonie, jeśli coś tam masz ważnego to zgraj sobie zanim zaczniesz. I pamiętaj o pliku romu 6.3.3, jeśli go skasowałeś to wgraj znów.

• Like 1

Dnia 6.03.2016o21:00, szuineg napisał:

@andrzej200 coś masz bankowo nie tak, więc jak miflash nie pomoże to reklamuj telefon. u mnie w spoczynku jest tak:

Screenshot_2016-03-06-20-39-04_com.cpuid.cpu_z.png

a najbardziej grzeje jak gram np. nfs mw, po jakichś 10 minutach grania:

Screenshot_2016-03-06-20-53-53_com.cpuid.cpu_z.png

Wiesz sa procesory ktore sie bardziej grzeja np w PC sa to amd, ale mi juz nie chodzi o to ze tam na wykresach cpu sa wysokie, bo takiego pc nie trzymam w rekach wiec mi nie przeszkadza, ale w tel trzymajac go czuje ze jest bardzo goracy, co daje kompletny dyskomfort uzytkowania, np przegladajac internet jest cieply ale znosnie, ale grajac w gry jest juz po prostu ogien, no wiec po co tel z takimi niby dobrymi parametrami jak i tak sie uzywac nie da.. ;F

4 godziny temu, d3tr0 napisał:

Zacznij od pełnego wipe (czyszczenia) i zainstalowania ponownie romu przez TWRP. Tutoriala tu nie trzeba bo sprawa jest łatwa i szybka. Masz 6.3.3 więc i wgrało ci się też TWRP, wejdz w apke aktualizacje, w prawym górym rogu daj ... i uruchom w recovery. Kiedy uruchomi ci się recovery wejdz w wipe i wipe zaawansowane. Zaznacz kolejno :

- cache, dalvik cache, data, system i przeciągnij suwak by wykonał

Jeśli wszystkie będą success daj wstecz i teraz Install, wybierasz z listy plik romu hermes 6.3.3 i przeciągasz suwak by zainstalował. Po zakończeniu znów będzie success i pewnie reboot to system.

To wykasuje ci wszystko w telefonie, jeśli coś tam masz ważnego to zgraj sobie zanim zaczniesz. I pamiętaj o pliku romu 6.3.3, jeśli go skasowałeś to wgraj znów.

Zrobilem dokladnie jak pisales i nic, nawet podczas wgrywania systemu pokazuje temp i to bylo prawie 60 stopni wiec to wina widocznie tel, eh teraz trzeba bd sie bawic z tym chinczykiem itd;/

A szkoda bardzo szkoda, bo telefon jest na prawde demonem predkosci, te szajsungi itd za 1000zl i wiecej nie umywaja sie do niego predkoscia, a wsumie do czego by to porownac skoro tu wszystko wlacza sie w mgnieniu oka  po kliknieciu i pracuje potem jak blyskawica, to w zasadzie moze byc lepiej i szybciej? Chyba juz nie

Edited by andrzej200

galaktyk a grales w jakies gierki? takie wymagajace troche bardziej? jak wtedy bylo po np 20min grania

P.S. no moze byc szybciej, i momo ze jestem wymagajacy do wszystkiego to tu na prawde juz chyba nie ma po co szybciej

Edited by andrzej200

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...