Skocz do zawartości

Mi5 i LTE


Najemnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czytałem, iż może być problem w Polsce z LTE, jak myślicie czy istnieje taka możliwość? Czekam na pojawienie się wersji 128GB i nie ukrywam, że jestem zielony jeśli chodzi o Xiaomi. Jak wygląda sprawa z serwisem? Jeśli wgram softa z spolszczeniem to czy istnieje możliwość, iż podczas serwisu np. w Chinach mogą odmówić naprawy w ramach gwarancji? Słyszałem odnośnie polskiego serwisu, iż naprawiają telefony używając części z uszkodzonych telefonów, gdyż Xiaomi nie wysyła podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do częstotliwości LTE to zależy od źródła. Phonearena twierdzi, że urządzenie będzie obsługiwało takie bandy: LTE bands: 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 7 / 8 / 12 / 13 / 17 / 18 / 19 / 20 / 25 / 26 / 27 / 28 / 29. Wtedy nie byłoby absolutnie problemu z LTE w PL. Z kolei WIARYGODNE źródło jakim jest niewątpliwie strona producenta pisze:FDD-LTE (band B1, B3, B7) .

Teraz jeśli interesuje cię jak to będzie działać w PL to należy udać się na stronę: https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_LTE_networks_in_Europe

Tam widać wyraźnie, że jedynie niektóre sieci korzystają z bandu 20, nieobslugiwanego przez urządzenie, ale równorzędnie z innymi czestotliwosciami.

Co do serwisu, jeśli kupisz z wiarygodnego i poleconego źródła nie będzie problemu. Co więcej, jeśli zakupisz w Ibuygou to serwis gwarancyjny masz w PL i Czechach.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiki nie ma wszystkich bandow i sieci, po za tym sporo jest teorii (czyli operator kupil ale nie uruchomil ani jednego odbiornika).

W Polsce LTE jeśli do tej pory Ci smigało, to na mi5 bedzie smigać.

Dużo osób przeżywa B20 (800MHz), ale wystarczy popatrzec ze w Polsce poki co ten zakres jest szczatkowo wykorzystywany, do tego bardzo duza ilosc flagowych telefonow tez nie obsluguje B20 a jakos nikt tam nie narzeka, ze jest brak 800MHz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus juz ma pond 3 tys nadajnikow band20,reszta operatorow buduje tą siec, dzieki niej LTE bedzie praktycznie wszędzie,tak jak teraz 3g. Dosyc wazna czestotliwosc jesli ktos mieszka poza miastem, choc nawet w Warszawie są miejsca gdzie outdoor nie ma lte,nie mówiąc o indoor. W tych miejscach band20 zapewni zasieg. Nie bagatelizowalbym tego pasma.

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus juz ma pond 3 tys nadajnikow band20,reszta operatorow buduje tą siec, dzieki niej LTE bedzie praktycznie wszędzie,tak jak teraz 3g. Dosyc wazna czestotliwosc jesli ktos mieszka poza miastem, choc nawet w Warszawie są miejsca gdzie outdoor nie ma lte,nie mówiąc o indoor. W tych miejscach band20 zapewni zasieg. Nie bagatelizowalbym tego pasma.

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Podstawa i tak będzie 1.8, a w miastach 2,6 (i 2,1) bo przy dużym zagęszczeniu 800 ma za małą pojemność pasma. Band 20 jest do zatykania białych plam bo w bardziej zaludnionych obszarach i tak trzeba stawiać więcej stacji bazowych niż dla 1.8. W rękach operatorów na każde 5MHz 20tki jest 4-10 razy więcej w innych bandach

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakiego operatora analizujesz. Orange ma 10Mhz i pierwsze plany pokazują ze bedą dokladac to pasmo nawet w miastach tak jak Plus. Jednak są miejsca w miastach,gdzie nawet 1800 ma ciezko sie przebic i tutaj 800 da zasieg, a jak wiadomo orange nie ma swojej 1800 wiec mogą chciec puscic wiecej ruchu na 800 i 2600

Wyslane z G7 przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Co do czestotliwosci 800Mhz to jesli Orange wprowadzi do uzytku to moge miec problem poki co, poniewaz korzystam z Orange.

 

Sprawdziłem wczoraj Huawei P8 Lite, i okazuje się ze jest to kolejny Chińczyk, który tez nie obsługuje częstotliwości 800 Mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dnia 17.03.2016 o 14:58, Kamil92 napisał:

Jakby kogoś to interesowało, to jeden z użytkowników forum XDA znalazł sposób na odblokowanie większej liczby "Bandów" LTE w Mi 5 (włączając w to B20) i właśnie testuje to rozwiązanie, czy działa.

http://forum.xda-developers.com/mi-5/how-to/progress-trying-to-unlock-bands-t3337476

Czy pojawiło się coś nowego w tej sprawie. Jak wygląda sprawa używania MI5 w USA. Jestem tam parę tygodni każdego roku i jeśli chodzi o internet to Xiaomi prawie się nie da używać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kot_pl napisał:

Np w moim wypadku w mobile vikings, jak przełączy się na 4g to zasięg szaleje w mi5, jest na full za chwilę nie ma w ogóle znowu za sekundę się pojawi... ale dopiero odebrałem telefon więc się może sprawdzę innego operatora.

Też mam mobile vikings i też na początku miałem dokładnie to co Ty, przez chwile 4g i zaraz potem hspa i tak ciągle. Włącz roaming i poczekaj trochę, mi to w sumie wróciło do normy po kilku godzinach jak włączyłem roaming, choć nie wiem czy to przez to. Teraz mam ciągle LTE. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...