Skocz do zawartości

Niepolecane sklepy Xiaomi


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, spid1005 napisał:

Ogólnie to ja nie zrezygnowałem z zamówienia napisałem że chcę aby soft był czysty bez żadnych dodatków i że jak bedzie inny to nie chce telefonu. W odpowiedzi dostalem ze maja soft China Stable i ze anulowali moje zamowienie. A ze inni pisali ze ten sklep wgrywal tego "zlego" softa no to myslalem ze dalej to robią.

Telefon mi się bardzo podoba, tylko po prostu zagubilem sie w tym wszystkim

Nie tyle oni wgrywają, co takie coś dostają od chińczyka, który wgrywa ew. reklamiarze, wirusy, dodatki i apki, aby obniżyć cene telefonu. Są także opcje kupna telefonu z odblokowanym BL i moja rada, nigdy w coś takiego nie idź :). Moja kolejna rada, jeżeli chcesz być pewny w 100% co do sprzętu, to polecam kupować u Technos'a/XiaomiForSale/Accessories4You :). 3 sprawdzone sklepy, które mają na pewno towar sprawny, a xiaomi.com.pl/SatNet... sklep ma potencjał, ale jego założyciel totalnie ma to gdzieś, byle sprzedać, byle zarobić, a jak, co i co dalej? Po co ma się tym martwić, ważne, że tu i teraz kasa płynie...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/2/2016 o 19:37, Adreholt napisał:

Nie wiem, ja jestem zadowolony telefon miałem na drugi dzień żadnych problemów, power bank też od nich zamówiłem także złego słowa powiedzieć nie mogę... telefonicznie mnie tylko poinformowano, że miui pl będę musiał sobie wgrać. 

Ja też tam kupiłem paczka na drugi dzień fon oryginalny działa jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Widać ewidentny konflikt interesów serwisów :)

Par V pozwala na odblokowanie telefonu. Mi za to podoba się, że dają 2 (słownie dwa) lata gwarancji, a nie jak "polecane sklepy" z banerów na górze (tylko rok).

Czy jest to więc zły sklep?

Softu miui nie używam od kiedy jakoś nachalnie pojawił się miCenter, którego normalnie nie dało się odinstalować w standardowy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acy napisał:

Widać ewidentny konflikt interesów serwisów :)

Par V pozwala na odblokowanie telefonu. Mi za to podoba się, że dają 2 (słownie dwa) lata gwarancji, a nie jak "polecane sklepy" z banerów na górze (tylko rok).

Czy jest to więc zły sklep?

Softu miui nie używam od kiedy jakoś nachalnie pojawił się miCenter, którego normalnie nie dało się odinstalować w standardowy sposób.

E? Normalnie wyłączasz w Aplikacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich kupiłem mi4c również myślałem że są oficjalnym sklepem. Tel przyszedł w nie naruszonym stanie tylko delikatnie brudna koperta. Wtyki od ładowarki delikatnie wgiete do środka ale ok ujdzie. O dziwo miałem odblokowany bootloader tak więc wgranie miuipolska nie stanowiło problemu, jednak czytając wasze opinie troszkę się boję o gwarancję

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ! 

Wczoraj (niedziela) zamówiłem Note 3. Odrazu przelałem pieniądze i do dziś pisze pod statusem wysyłki "Wstrzymane, oczekuje na płatność". Nie wiem czy to ja coś żle zrobiłem, czy do nich ten przelew nie doszedł. Pieniądze przelewałem przez bank internetowy. Czytam również iż nie polecacie sklepu więc chciałbym się spytać czy u was też tak to długo trwało? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Brooklyn98 napisał:

Cześć wszystkim ! 

Wczoraj (niedziela) zamówiłem Note 3. Odrazu przelałem pieniądze i do dziś pisze pod statusem wysyłki "Wstrzymane, oczekuje na płatność". Nie wiem czy to ja coś żle zrobiłem, czy do nich ten przelew nie doszedł. Pieniądze przelewałem przez bank internetowy. Czytam również iż nie polecacie sklepu więc chciałbym się spytać czy u was też tak to długo trwało? Pozdrawiam.

Banki (w normalnym trybie) generalnie nie dokonują transferów, ani nie księgują wpłat, pomiędzy 22.00 piątek a 8.00 poniedziałek. Teoretycznie sklep ma 24 godziny na reakcję od chwili zaksięgowania wpłaty na ich koncie. Tak się przynajmniej przyjęło. Jeśli do jutra nie będzie reakcji, możesz zacząć ich bombardować.

Swoją drogą, czytasz sześć stron na temat tego, że sklep nie jest polecany, a mimo tego kupujesz w nim towary. Cóż... Komentarz wydaje się być zbędnym...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2016 o 17:57, mrosi napisał:

Banki (w normalnym trybie) generalnie nie dokonują transferów, ani nie księgują wpłat, pomiędzy 22.00 piątek a 8.00 poniedziałek. Teoretycznie sklep ma 24 godziny na reakcję od chwili zaksięgowania wpłaty na ich koncie. Tak się przynajmniej przyjęło. Jeśli do jutra nie będzie reakcji, możesz zacząć ich bombardować.

Dzięki za szybką odpowiedż ;) jeśli jutro nie zmieni się status zacznie się bombardowanie :D 

Jednak sprzedawca wysłał mi telefon wraz z resztą rzeczy którą zamówiłem. Przepraszam za zament ale myślałem że przelew powinien przejść szybciej ;) 

Edytowane przez Brooklyn98
paczka wyslana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam no forum!

 

Kupiłem u nich dwa Redmi note 2. Skusiło mnie dwa lata gwarancji i okres obsługi reklamacji do 14 dni. Telefony zamówiłem we wtorek ok 22 i we czwartek były w paczkomacie. Obydwa z MIUI Polska w jednej z nowszych wersji. Kilka dni po otrzymaniu telefonów trafiłem na ten wątek i gdybym trafił wcześniej pewnie bym u nich nie kupi l i zacząłem sie martwić o ew. reklamacje.  Na weekendzie majowym padł dotyk w jednym z telefonów. Zadzwoniłem powiedziano mi żeby wypełnić protokół reklamacji, odesłać i za 1,5 tyg powinienem mieć tel z powrotem. Tel wysłałem we czwartek i właśnie dzisiaj przyszła paczka z nowym telefonem.

 

Więc jak na ten moment złego słowa nie mogę powiedzieć. A nawet pochwała sie należy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z gwarancji u A4Y. Pożółkły wyświetlacz w Note. Odebrany przez kuriera i wysłany do Chin, gdzie odrzucono gwarancję. Za opłatą wymieniony na zamiennik, który po przyjściu nie działał w pełni dobrze. Po kontakcie z A4Y znów odebrany kurierem i wrócił działający ;) Ze swojej strony jak najbardziej polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Nie mogę nigdzie znaleźć jakichkolwiek informacji, więc piszę tutaj. Kupiłam pół roku temu powerbank Xiaomi 5000mAh. Ładował normalnie, nic sie nie działo. Teraz nagle z dnia na dzień przestał ładować telefon. Co dziwne działa gdy się go podłączy, aby się  naładował i pomimo maksymalnego naładowania nadal nie działa po odłączeniu od laptopa. Nie świecą sie diody, które pokazują stan naładowania, przy podłaczeniu do laptopa: działają. Jakieś sugestie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, niewiedza napisał:

Hej. Nie mogę nigdzie znaleźć jakichkolwiek informacji, więc piszę tutaj. Kupiłam pół roku temu powerbank Xiaomi 5000mAh. Ładował normalnie, nic sie nie działo. Teraz nagle z dnia na dzień przestał ładować telefon. Co dziwne działa gdy się go podłączy, aby się  naładował i pomimo maksymalnego naładowania nadal nie działa po odłączeniu od laptopa. Nie świecą sie diody, które pokazują stan naładowania, przy podłaczeniu do laptopa: działają. Jakieś sugestie?

No pewnie. Zacząć myśleć i zwrócić się z takim pytaniem do sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie człowieki.
Póki co kisze się jeszcze na syfoxperii L, którą dostałem do abonamentu i teraz celuje w Xiaomi. Tu pojawia się właśnie problem z zakupami..
ów wspominany xiaomi.com.pl jak bardzo jest z nimi źle i co oznacza owy "syfiasty soft"? Bowiem przy kilku modelach w tym interesujacy mnie Mi4 widnieje informacja " W każdym modelu instalujemy oprogramowanie MIUI Polska. " Czym on się różni od tego, czego sami używacie (o ile oczywiście używacie Miui Polska?
Jeśli nie ten sklep to.. gdzie w kraju można to nabyć? Pytam, bowiem nie interesują mnie zagraniczne sklepy - zwłaszcza z Chin, gdzie ryzyko nawet u polecanych sprzedawców jest ale co istotniejesze - FV jest mi niezbędna, bowiem telefon ma być kupiony na firmę i to nie moją firmę. Jako pracownik po prostu wybieram sobie telefon i kupuje za firmowe ale fv must be! Więc wskazany tu jest polski sklep, a jeszcze lepiej z własnym serwisem :)
Nie ukrywam, że w owym w/w sklepie ceny mają niezłe w porównaniu do wszelkich pozostałych które znalazłem - Mi4 za 689zł (wersja 2/16) vs 999zł u reszty? (swoją drogą czy dla Mium 2gb ram jest wystarczającą ilością? )


Co do sklepu akcesoriesforyou jaki jest polecany na stronie, wlazłem teraz i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to negatyw z kwietnia na allegro 
"

Nie polecam!!! Po pół roku zepsuł się telefon. Odesłałem do naprawy, i urwał się kontakt ze sprzedawcą. Nie odbiera telefonów nie odpisuje na maile, mimo że przesyłkę odebrał ( potwierdzenie poczty).

[Odpowiedź z : 05 maj 2016, 15:57 ] Klient majstrował w oprogramowaniu, a potem zgłosił sprawę na reklamację, która oczywiście nie mogła zostać uznana pozytywnie. Komentarz wystawiony w zemście. Przykra sprawa...

"
Dosyć wymowne... czyli "majstrowanie przy oprogramowaniu" unieważnia gwarancję. Ja nie wiem czy jest jeszcze na tym świecie jakiś sklep, który nie leci w ch..


Tak na marginesie, bardziej interesowałby mnie Mi4 3gb, który jest na stronie afy ale chyba go nie ma, bo filtr go nie wykrywa.
Jakieś jeszcze sklepy gdzie można go dostać ewentualnie Note 3 pro? Dodam, że 1100 Brutto, to jest mój nienaruszalny limit ale im mniej tym lepiej :)

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś te aktywne krawędzie nie brzmią za dobrze. W tym sklepie tzn w którym z wymienionych?:P
I jeszcze znalazłem takowy http://www.xiaomi4you.pl/ do którego jutro jadę się zorientować (maja stacjonarny w Warszawie). Ale może jakieś opinie co i jak ?
Co do samego telefonu.. tak naprawdę na 100% nie jestem jeszcze przekonany, który. Trochę tu forum przeczesuje, trochę na YT hinduskich recek oglądam, a im więcej tym mniej wiem :P  Wiem.. że tak naprawdę nie potrzebuje mieć w antutu 76589269856982 pkt, potrzebuje czegoś co odpala natychmiastowo to co chce, coś co robi dobre zdjęcia (również w nocy czy ogólnie przy słabym świetle), a im taniej tym lepiej. Także nawet od Redmi 2 przeglądam i wciąż tak skaczę od sasa do lasa, bo nie wiem właśnie jak działa po dłuższym czasie Miui czy ram 2 gb starczy czy procki są tym mocno obciążane etc Poza tym, Jeśli miałbym się kierować samą wydajnością to tyle już zdążyłem zauważyć, że S650>s808, zwłaszcza jeśli chodzi o temperatury, co przy dłuższym używaniu zapewne zmniejsza wydajność 808ki - przynajmniej tak zakładam ale expertem nie jestem.
Ale wątek chyba nie o tym, pomarudze o tym w innym :D

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Ulthion napisał:

Witajcie człowieki.

Xiaomi.com.pl wgrywa właśnie oprogramowanie MIUIPolska, czyli z tej strony na której obecnie piszesz :P

Co do Accessories4You to korzystałem z usług wiele razy. Na forum też opinie są ok. 

Zmodyfikacją oprogramowania pewnie chodziło o custom ROM-y, bo A4Y też wgrywa MIUIPolska. 

Co do wgrywania to do modeli z zablokowanym bootloaderem to sprzedawcy go nie odblokowują, więc nie mogą wgrać oprogramowania. Trzeba to zrobić samemu. Dotyczy to np. Note 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pytałem teraz o  Accessories tylko xiaomi for you - chyba, że to ta sama firma?
O bootloaderach to mi tu proszę nie gadać - nie jestem zaawansowanym phonomaniakiem. Smartfon to dla mnie narzędzie, więc jestem z tych, którzy chcą dostać telefon i od razu używać, bez pierdzielenia się z rootami, bootloaderami, kernelami - cokolwiek, któregokolwiek oznaczają :D  Oczywiście nie jestem aż tak hardcorowym laikime by kupować iShit :P  Lubie mieć możliwości ustawienia wszystkiego po swojemu.
Jeśli zostanę przy mi4 to chyba wezmę z polecanego tu Technosa, bo przynajmniej cene tego fonu mają ludzką :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ulthion napisał:

Ale nie pytałem teraz o  Accessories tylko xiaomi for you - chyba, że to ta sama firma?
O bootloaderach to mi tu proszę nie gadać - nie jestem zaawansowanym phonomaniakiem. Smartfon to dla mnie narzędzie, więc jestem z tych, którzy chcą dostać telefon i od razu używać, bez pierdzielenia się z rootami, bootloaderami, kernelami - cokolwiek, któregokolwiek oznaczają :D  Oczywiście nie jestem aż tak hardcorowym laikime by kupować iShit :P  Lubie mieć możliwości ustawienia wszystkiego po swojemu.
Jeśli zostanę przy mi4 to chyba wezmę z polecanego tu Technosa, bo przynajmniej cene tego fonu mają ludzką :)

Xiaomi.com.pl dawniej dawał telefony z chińskim podrobionym oprogramowaniem, teraz jest już chyba ok. 

O bootloaderze mówię z tego względu, że jak kupisz model z zablokowanym to nie będziesz mieć polskiego języka, sklepu play itd. Dlatego jak nie chcesz się bawić to musisz wziąć to pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Nieczytając wcześniej tego wątku na forum, kupiłem MI5  z xiaomi.com.pl, wszystko świetnie, cena też przystępna, na telefonie oryginalny soft, teraz już MiuiPL, ciesze się w sumie, że dopiero teraz przeczytałem watek bo raczej nie kupił bym z com.pl ale na szczęscie wszystko smiga ładnie. !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Redmi2 napisał:

No to się cieszymy z Tobą, mam nadzieje ze nie będziesz musiał korzystać z gwary u nich, bo czytając ten watek to porażka, jak nozna olewac klienta który juz zakupił towar. No i nie sa żadnym autoryzowanym serwisem xiaomi, naprawa w 2 tyg w pl czyli zwykle dłubanie przez nich w telefonie na nie oryginalnych częściach.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

mam nadzieje nigdy nie mieć tej nieprzyjemności korzystania z gwar na mi5 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kilka razy z różnych przyczyn nie odebrałem przesyłki za pobraniem, ale ja zawsze kontaktuje się ze sprzedającym i pytam czy zwrócić mu koszty wysyłki, bo rozumiem że przezemnie poniósł jakąś stratę ,  a chcę być wobec niego w porządku. Niektórzy nie chcą nic,  inni po połowie, osoby prywatne prawie zawsze chcą zwrot kosztów w całości. Na pewno nikt cię za to nie będzie ścigał, zrób to, na co ci sumienie pozwala. 

Edytowane przez wajs
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...