Skocz do zawartości

Niepolecane sklepy Xiaomi


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, miroz81 napisał:

 

Czasami nóż mi się otwiera w kieszeni jak czytam niektóre komentarze! Wszyscy chcą tanio, szybko i dobrze ale tak się nie da proszę państwa! Chcesz tanio? Kup w Chinach i czekaj na przesyłkę, chcesz szybko? Kup gdziekolwiek w Polsce. Chcesz dobrze? Zapłać więcej i miej święty spokój.

Jak widać po opiniach na forum są dobrzy (i nie najtansi) sprzedawcy ale są i janusze biznesu jak firma której dotyczy wątek. Od klienta zależy która firmę wybierze. Zakup telefonu to nie zakup bułki w sklepie. Telefon ma posłużyć min. rok, może dwa albo i trzy lata. Warto chyba poświęcić trochę czasu na znalezienie solidnego sprzedawcy i dołożyć stówe lub dwie żeby mieć pewność, że telefon posłuży nam tyle ile chcemy.

Na koniec stara rynkowa zasada:

Chcesz tanio i dobrze? Nie będzie szybko.

Chcesz tanio i szybko? Nie będzie dobrze.

Chcesz szybko i dobrze? Nie będzie tanio.

Jak ktoś szuka tanio, szybko i dobrze sam prosi się o kłopoty :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

ja kupiłem tanio i szybko i jest dobrze, sklep ibg mi4 jakieś promo było lekkie+dhl 4dni i do dzisiaj jest git telefon, a wiec sie da jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bogato o SatNet Radosława Chabrzyka z Nowej Rudy.

xxx

Zanim przyjdzie komukolwiek cokolwiek kupić z Chin niech przeczyta a będzie spokojniejszy

//Nezu: Link nie działał, więc go wywaliłem, tak na wszelki wypadek, popraw i wstaw ponownie właściwy link :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Chabrzyk zaciera ręce bo takiej darmowej reklamy jak ten temat to się nie spodziewał. Z człowiekiem należy się dogadać a nie zakładać temat, który de facto odnosi skutek przeciwny do zamierzonego. Wiem co piszę, proszę nie polemizować. Jak facet odmawia współpracy to najlepiej skazać go na niebyt na forum, ewentualnie krytyka ale na zasadzie "oddolnej" inicjatywy.

Po lekturze tego tematu każda "średnio inteligentna małpa" zajrzy na strony internetowe sprzedawców, porówna ceny na aukcjach, oceni ryzyko i kupi przez Allegro u Królika/Chabrzyka.

Wysłane z HT7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcin19883 napisał:

Tak się zastanawiam, po co płacić więcej za wgrany pl soft, jak mogę sam to zrobić? Zauważyłem, że ci wasi polecani sprzedawcy są drożsi od królika

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Nie wiem dlaczego, ale patrzycie tylko na to, czy zamówicie i czy dostaniecie to co zamówiliście, ale na to, czy serwis jest pewny i sklep uzna gwarancję kiedy tego trzeba już nie... Sklepy polecane tutaj są nie tylko dlatego, że mają sprzęt OK, ale też dlatego, że ich serwis jest sprawdzony, działa i klient może liczyć na to, że sklep za miesiąc nie zniknie. No i... "ja sam moge wgrać", ale są osoby, która na tym się nie znają, co więcej, kupują i chcą używać bez zbędnych instalacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale patrzycie tylko na to, czy zamówicie i czy dostaniecie to co zamówiliście, ale na to, czy serwis jest pewny i sklep uzna gwarancję kiedy tego trzeba już nie... Sklepy polecane tutaj są nie tylko dlatego, że mają sprzęt OK, ale też dlatego, że ich serwis jest sprawdzony, działa i klient może liczyć na to, że sklep za miesiąc nie zniknie. No i... "ja sam moge wgrać", ale są osoby, która na tym się nie znają, co więcej, kupują i chcą używać bez zbędnych instalacji...

Ja nie serwisuje sprzętu, ja oddaje w ramach rękojmi. Zwrot gotówki lub nowy telefon. Zawsze tak robię.

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale patrzycie tylko na to, czy zamówicie i czy dostaniecie to co zamówiliście, ale na to, czy serwis jest pewny i sklep uzna gwarancję kiedy tego trzeba już nie... Sklepy polecane tutaj są nie tylko dlatego, że mają sprzęt OK, ale też dlatego, że ich serwis jest sprawdzony, działa i klient może liczyć na to, że sklep za miesiąc nie zniknie. No i... "ja sam moge wgrać", ale są osoby, która na tym się nie znają, co więcej, kupują i chcą używać bez zbędnych instalacji...

Serwis rzecz ważna ale ryzyko że się będzie musiało z niego korzystać jest wg mnie niewielkie. Dożo mniejsze niż ryzyko VAT-u. A co do "znikania" sklepu, kogo łatwiej odnaleźć po zniknięciu, Chabrzyka, który ma NIP, REGON i siedzibę w Polsce czy Xon'a? Nie zdziwi mnie jeżeli jakiś "społeczny Klakier" odpowie że Xon'a.

Wysłane z HT7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcin19883 napisał:

Ja nie serwisuje sprzętu, ja oddaje w ramach rękojmi. Zwrot gotówki lub nowy telefon. Zawsze tak robię.

Tylko musisz mieć komu oddać. No i sklep musi uznać roszczenie i zwrócić kasę... a to wcale nie jest takie pewne i oczywiste jak się wydaje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko musisz mieć komu oddać. No i sklep musi uznać roszczenie i zwrócić kasę... a to wcale nie jest takie pewne i oczywiste jak się wydaje

Sklep sprzedaje, więc jest zarejestrowany. Mam fakturę, dowody przesyłki. Jest ustawa rękojmi. Są różne instytucje, które pomogą.

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcin19883 napisał:

Sklep sprzedaje, więc jest zarejestrowany. Mam fakturę, dowody przesyłki. Jest ustawa rękojmi. Są różne instytucje, które pomogą

Naiwny jesteś :P

Tak dla przykładu:

- sklep nie przyjmie zwrotu lub zwrot zaginie

- sklep stwierdzi uszkodzenie mechaniczne lub zalanie telefonu

- sklep zwrot przyjmie ale kasy nie odda bo splajtował, został zlikwidowany...

Wymienić dalej?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek0768 napisał:

Serwis rzecz ważna ale ryzyko że się będzie musiało z niego korzystać jest wg mnie niewielkie. Dożo mniejsze niż ryzyko VAT-u. A co do "znikania" sklepu, kogo łatwiej odnaleźć po zniknięciu, Chabrzyka, który ma NIP, REGON i siedzibę w Polsce czy Xon'a? Nie zdziwi mnie jeżeli jakiś "społeczny Klakier" odpowie że Xon'a.

Wysłane z HT7

Wejdź na miuipolska.pl i sprawdź polecane sklepy, bo nie masz widzę pojęcia jakie sklepy polecamy :). Xon'a tam nie znajdziesz :P. No i już widzę jak koleś mając 120 "sklepów" o przeróżnych nazwach grzecznie płaci :). Ten koleś to zwykły krętacz, a taki znajdzie sobie odpowiednie "drzwi ewakuacyjne" :).

5 minut temu, marcin19883 napisał:

Sklep sprzedaje, więc jest zarejestrowany. Mam fakturę, dowody przesyłki. Jest ustawa rękojmi. Są różne instytucje, które pomogą.

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Oh już widzę, jak Ci pomaga np. UOKiK... Dadzą Ci papierek, ty go zaniesiesz do sprzedawcy, a on Cię pogłaszcze po główce i podetrze tym... ekhm... :D

Niekiedy mam wrażenie, że niektórzy żyją w świecie "idealnym", gdzie wszystko im się należy, gdzie kochane Państwo ich broni, chroni, że sprzedawcy są bezradni i biją pokłony przed każdym z klientów... Piękny świat to musi być... szkoda, że nierealny... Powiedzą Ci, że uszkodzenie z Twojej winy i tyle Ci pomogą  te "instytucje" :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh już widzę, jak Ci pomaga np. UOKiK... Dadzą Ci papierek, ty go zaniesiesz do sprzedawcy, a on Cię pogłaszcze po główce i podetrze tym... ekhm...

Niekiedy mam wrażenie, że niektórzy żyją w świecie "idealnym", gdzie wszystko im się należy, gdzie kochane Państwo ich broni, chroni, że sprzedawcy są bezradni i biją pokłony przed każdym z klientów... Piękny świat to musi być... szkoda, że nierealny... Powiedzą Ci, że uszkodzenie z Twojej winy i tyle Ci pomogą  te "instytucje" .

Ok nie przesadzaj. W końcu te instytucje żyją za nasze podatki

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marcin19883 napisał:

Ok nie przesadzaj. W końcu te instytucje żyją za nasze podatki

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Co ma to do rzeczy? Skarbówka też żyje za nasze podatki, a jakoś przychylni do "petenta" nie są, rząd też żyje za nasze podatki i tylko się zastanawia jak ściągnąć więcej, ZuS, PUP, oni też się utrzymują z podatków, a załatwić tam cokolwiek graniczy z cudem. Żyjemy w kraju, w jakim żyjemy, tutaj trzeba twardo stąpać po ziemi i być przygotowanym na ew. twarde lądowanie :P. Sprzedawca może bez problemu Ci odpowiedzieć, że uszkodzenie jest z Twojej winy i żadna z instytucji tego nie podważy, bo nie ma jak, dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na serwis danego sprzedawcy i jego prawdomówność/szczerość, a wiem jedno, ten sprzedawca... królik24, SatNet, TV-SAT, Xiaomi.com.pl czy jakkolwiek się tam zwie, nie jest ani godny zaufania, ani solidny, a coś takiego jak " bycie profesjonalnym" u niego w słowniku nie istnieje. Sprzedać, zarobić i zapomnieć, że taki klient w ogóle istniał... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

Tak się zastanawiam, po co płacić więcej za wgrany pl soft, jak mogę sam to zrobić? Zauważyłem, że ci wasi polecani sprzedawcy są drożsi od królika

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Ty wiesz jak wgrać ale 99% ludzi nie wie i to co robi ten sklep to sorry ale przesada. Jak można do telefonu wgrywać podrobiony soft z reklamami? Co gorsza.. już miałem zgłoszenie (do mojego serwisu) gdzie ten soft na Mi4c pobrał sam aktualkę romu china dev. I co? Bootloader zablokowany. Gdyby był soft multilang czy miuipolska to nie byłoby problemu i użytkownik nie musiałby odstawić telefonu na półkę (w celu oczekiwania na odblokowanie). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do niepolecanych sklepów chciałbym dodać SpeMall.

"Fizycznie" wszystko w miarę OK - w kilkanaście godzin po zapłacie via pay pal mail z tracking number. Sam numer aktywny po kolejnych kilkudziesięciu godzinach. W niecały tydzień paczka z Redmi 2 813, opisana jako telefon zabawkowy, u mnie - za pośrednictwem EU Express. Zdrapka potwierdza oryginalność urządzenia na stronie mi.

Problem z zainstalowanym softem - pierwotnie jakaś wersja MIU 5... dev multilang na androidzie 4.4.4. Telefon strasznie zmulony, co chwila wywala komunikaty o błędach, zatrzymaniu różnych aplikacji, ekran zamarza, albo wywala do czarnego ekranu. Po aktualizacji OTA to samo. Próba kliknięcia w ikonkę updatera skutkuje wywaleniem do białego ekranu. Po wgraniu MIU PL via revocery - te same problemy. Flash all przez fastboot do wt86047_images_V7.1.2.0.KHJCNCK_20151209.0000.6_4.4_cn niby poskutkował. Np. udaje się uruchomić updatera, ale telefon nadal wiesza się, wywala, itp. Wszystkie animacje wyłączone, wszystkie opcje oszczędzania energii też. 

Może się uda telefon usprawnić - przygody opisuję w osobnym wątku w dziale Problemy techniczne dla Redmi 2. Zobaczymy. W każdym razie jeśli ktoś na podobne zabawy nie jest gotowy i chętny, to sklepu raczej nie polecam. Już dawno straciłem więcej roboczogodzin na próby rozwiązania problemu, niż wynosiła różnica między ceną na spemall a u polskich polecanych sprzedawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem mój Xiaomi Mi4 z Sat Netu aka krolik24.pl  - paczka słabo zapakowana (jedynie koperta bąbelkowa). Jest strasznie dziwny z nimi kontakt - nawet nie potrafią zacząć zdania z wielkiej litery. Wszystko super, ładowarka chińska oryginalna, telefonik ładny (oczywiście otwarty). Ostatnio coś stało mi się z moim telefonem. Był lekki deszcz, nie padało tak mocno. Sprawdzałem co jakiś czas godzinę, gdy wszedłem do autobusu przestały mi działać VOL+ i POWER... Nie wiem czy to już wina telefonu, czy po prostu mój pech, no ale nigdy z innymi mi się tak nie działo... Najprawdopodobniej kropelka jakoś tam wpadła i zrobiła zwarcie albo jakoś guziki się wcisnęły.

Wysłałem na gwarancję, na początku zapytali oczywiście czy instalowałem MIUIPolska (wow, wiedzą co to jest?), następnie im odpowiedziałem, że tak i to na pewno nie wina softu. Powiedzieli żebym wysłał na gwarancję (oczywiście na mój koszt, oni odsyłają na swój). Zapytałem ich z jakiego serwisu korzystają, odpowiedzi: "korzystamy z serwisu lokalnego w dzierzoniowie". Wysłałem, powiedzieli, że czas naprawy ok. 1.5 tygodnia, zapytałem też "jaki status telefonu?", do tej pory jeszcze nie odpowiedzi... Na prawdę ciężki z nimi kontakt, taki dziwny. Pewnie drugi raz bym nie kupił, dla zasady :) dam jeszcze znać co będzie jak telefonik wróci z gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja narzeczona zamawiała Redmi note 2 wlasnie od królik24, kontakt ze sprzedawcą zerowy, chwala się, że wysyłają DPD, a tu co? Traking od InPost... Telefon zapakowany był tylko w kopertę bąbelkową, pudełko wgniecione na rogach, w środku była chińska ładowarka i przejściówka na wejście eu, która można o kant d*py rozbić. Kabel USB zrywał połączenie przez co też poszedł w śmietnik. Przejdźmy do telefonu w którym był strasznie syfiasty rom, pełno reklam i dziwnych aplikacji. I była też mała karteczka, a raczej instrukcja wgrania MIUI Polska ;D resztę stanowiły instrukcje i ulotki o xiaomi, ale faktury brak. Po dłuższym czasie szanowny sprzedawca wysłał ja mailem, czyli drukuj se sam. Na przyszłość nie zawitam juz w aukcjach u tego pana.

Wysłane z mojego LG-H340n przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bogato o SatNet Radosława Chabrzyka z Nowej Rudy.

xxx

Zanim przyjdzie komukolwiek cokolwiek kupić z Chin niech przeczyta a będzie spokojniejszy

//Nezu: Link nie działał, więc go wywaliłem, tak na wszelki wypadek, popraw i wstaw ponownie właściwy link .

Ten powinien dzialac : http://www.autowrzuta.pl/viewtopic.php?t=3581

Wysłane z mojego MI NOTE Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja narzeczona zamawiała Redmi note 2 wlasnie od królik24, kontakt ze sprzedawcą zerowy, chwala się, że wysyłają DPD, a tu co? Traking od InPost... Telefon zapakowany był tylko w kopertę bąbelkową, pudełko wgniecione na rogach, w środku była chińska ładowarka i przejściówka na wejście eu, która można o kant d*py rozbić. Kabel USB zrywał połączenie przez co też poszedł w śmietnik. Przejdźmy do telefonu w którym był strasznie syfiasty rom, pełno reklam i dziwnych aplikacji. I była też mała karteczka, a raczej instrukcja wgrania MIUI Polska ;D resztę stanowiły instrukcje i ulotki o xiaomi, ale faktury brak. Po dłuższym czasie szanowny sprzedawca wysłał ja mailem, czyli drukuj se sam. Na przyszłość nie zawitam juz w aukcjach u tego pana.

Wysłane z mojego LG-H340n przy użyciu Tapatalka

Wysyła paczki firmą TBA. Nie wiem skąd masz DPD. Nawet na jego stronce pisze TBA.

Swoją drogą, jak można kupować od sprzedawcy, który nie odpisuje?

Mi osobiście odpisywał, od razu. Przed kupnem jak i po.

Na pewno to ten sklep?

Wysłano z Xiaomi Redmi 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin19883 telefon był zamawiany w listopadzie 2015

 

A co do TBA to jest jeszcze gorsza firma kurierska od InPostu. Paczka szła sobie jakieś 4 dni jak było na śledzeniu (a miało być tylko 2 dni robocze) po tym czasie na śledzeniu okazało się, że paczka dostarczona. Z tym że ciągle był ktoś w domu i to nie było możliwe, dzwoniąc do firmy babka upierała się, że paczkę musiałam dostać, później dzwoniła do tego kuriera co miał mi przywieźć paczkę, kurier sam napisał sms że będzie do południa, nie przyjechał po czym miał wyłączony telefon, tak dwa dni wydzwaniania do firmy co jest, gdzie ta paczka tłumaczyli się, że niby coś sie stało w filii w Gdańsku, później że coś z samochodem. Tak razem prawie półtora tygodnia na czekanie i upominanie się o paczkę... Totalna masakra.

 

Edytowane przez KovaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KovaL napisał:

@marcin19883 telefon był zamawiany w listopadzie 2015

 

A co do TBA to jest jeszcze gorsza firma kurierska od InPostu. Paczka szła sobie jakieś 4 dni jak było na śledzeniu (a miało być tylko 2 dni robocze) po tym czasie na śledzeniu okazało się, że paczka dostarczona. Z tym że ciągle był ktoś w domu i to nie było możliwe, dzwoniąc do firmy babka upierała się, że paczkę musiałam dostać, później dzwoniła do tego kuriera co miał mi przywieźć paczkę, kurier sam napisał sms że będzie do południa, nie przyjechał po czym miał wyłączony telefon, tak dwa dni wydzwaniania do firmy co jest, gdzie ta paczka tłumaczyli się, że niby coś sie stało w filii w Gdańsku, później że coś z samochodem. Tak razem prawie półtora tygodnia na czekanie i upominanie się o paczkę... Totalna masakra.

 

Miałem do czynienia z prawie każdą znaną firmą kurierską. A mieszkam na zadupiu. W 99% paczki docierają w 1 dzień.

O dziwo nawet inpost kurier (nie mylić z zwykłymi doręczycielami inpostu) dotarł do mnie w 1 dzień.

Według mnie to losowe problemy, jedni mają tak a inni inaczej. To ja się już gubie w opiniach sklepów. Jedni polecają, drudzy odradzają..

Edytowane przez marcin19883
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe cóż... kolejny ważny punkt do odnotowania. 

Tzn jeśli chodzi o gwarancję Xiaomi to tak traci się ponieważ odblokowanie zmienia status flagi warranty na false w statusie bootloadera i sam serwis Xiaomi może odrzucić naprawę kiedy zobaczy tę flagę.

Jednak po polskich sklepach spodziewałem się racjonalnego podejścia do sprawy. Sklep Satnet kupuje telefony z syfem od jakichś chińczyków a przez bootloader klient jest skazywany na korzystanie z zaśmieconego telefonu. Odblokowanie bootloadera pozwala na pozbycie się śmieci i instalację prawdziwego MIUI z MIUIPolska. 

Sklep nie powinien blokować gwarancji przez bootloader ponieważ to sklep skazuje klienta na dyskomfort zmuszając do korzystania z ich nieudolnie sprowadzonych telefonów. 

Rozwiązanie jest proste: nie kupować w tym sklepie.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Acid napisał:

Hehe cóż... kolejny ważny punkt do odnotowania. 

Tzn jeśli chodzi o gwarancję Xiaomi to tak traci się ponieważ odblokowanie zmienia status flagi warranty na false w statusie bootloadera i sam serwis Xiaomi może odrzucić naprawę kiedy zobaczy tę flagę.

Jednak po polskich sklepach spodziewałem się racjonalnego podejścia do sprawy. Sklep Satnet kupuje telefony z syfem od jakichś chińczyków a przez bootloader klient jest skazywany na korzystanie z zaśmieconego telefonu. Odblokowanie bootloadera pozwala na pozbycie się śmieci i instalację prawdziwego MIUI z MIUIPolska. 

Sklep nie powinien blokować gwarancji przez bootloader ponieważ to sklep skazuje klienta na dyskomfort zmuszając do korzystania z ich nieudolnie sprowadzonych telefonów. 

Rozwiązanie jest proste: nie kupować w tym sklepie.

Czy kupując np. Mi4s na ibuygou i odblokowujac bootloader w przyszłości żeby wgrać miuipolska również odrzucą gwarancję w razie problemów? Czy jeżeli naprawa gwarancyjna będzie u Ciebie w serwisie to nie będzie problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w regulaminie gwarancji na stronie sklepu lub na papierku dołączonym do telefonu jest zapis o bootloaderze to wtedy i tylko wtedy faktycznie sklep może nie udzielić gwarancji. Ale dlatego, że sobie tak postanowił a nie, że jest na to przepis.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja a rekojma to dwie rozne rzeczy. Tylko jako konsument jestem zobowiazany uzywac zgodnie z umowa i zaleceniami producenta. Jezeli producent nie chce zeby sciagac bootloadera to i rekojma nie pomoze bo kazda awaria w telefonie moze byc zakwalifikowana jako z winy systemu a miui polska to nieoficjalny system xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...