Skocz do zawartości

Niepolecane sklepy Xiaomi


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poinformować, że dopisuję poniższe sklepy do czarnej listy i wszystkim na forum będziemy te sklepy odradzać.

Moim zdaniem przebrała się miarka i niektóre sklepy nie traktują poważnie biznesu w jakim przyszło im działać. Sprzedają telefony bez wiedzy w temacie, aby tylko zarobić. Na listę trafiają sklepy, które zasłużyły na to przez wiele skarg i zażaleń złożonych na forum przez poszkodowanych użytkowników.

Jednocześnie polecane sklepy przez miuipolska.pl znajdziecie na stronie głównej.

  • xiaomi.com.pl / SatNet / Królik24 - instalacja syfiastego oprogramowania na telefony Xiaomi. Softy niezabezpieczone przed automatyczną aktualizacją OTA z Chin co doprowadza do blokowania bootloadera na Mi4c (wersje stable od 7.2). Odrzucanie gwarancji na skutek odblokowania bootloadera czym sklep skazuje klienta na korzystanie z oprogramowania jw.

 

Zapraszam do komentowania i sugerowania dodania innych sprzedawców do czarnej listy niepolecanych. 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Chciałbym poinformować, że dopisuję poniższe sklepy do czarnej listy i wszystkim na forum będziemy te sklepy odradzać.

Moim zdaniem przebrała się miarka i niektóre sklepy nie traktują poważnie biznesu w jakim przyszło im działać. Sprzedają telefony bez wiedzy w temacie, aby tylko zarobić. Na listę trafiają sklepy, które zasłużyły na to przez wiele skarg i zażaleń złożonych na forum przez poszkodowanych użytkowników.

Jednocześnie polecane sklepy przez miuipolska.pl znajdziecie na stronie głównej.

  • xiaomi.com.pl / SatNet - instalacja syfiastego oprogramowania na telefony Xiaomi. Softy niezabezpieczone przed automatyczną aktualizacją OTA z Chin co doprowadza do blokowania bootloadera na Mi4c (wersje stable od 7.2). 

 

Zapraszam do komentowania i sugerowania dodania innych sprzedawców do czarnej listy niepolecanych. 

W pełni popieram  inicjatywę tym bardziej że xiaomi.com.pl stylizuje się jako oficjalny sklep xiaomi a nie jest to prawdą. Wielu ludzi nabiera się na to, na forum jest nawet wypowiedź jakiegoś forumowicza który wyraźnie zaznacza w wypowiedzi że jest to oficjalny sklep xiaomi i powiela nieprawdę. Pewnie sam nie jest świadomy stanu faktycznego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokonałem w xiaomi.com.pl zakupu Redmi 3 i poszło bez problemów. Telefon doszedł z oryginalnym chińskim oprogramowaniem. Jednak z opinii jakie ostatnio przeczytałem mogę się domyślać, że w przypadku ewentualnej reklamacji mogło by już nie być tak kolorowo. Ktoś miał okazję korzystać z serwisu w tym sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, prawie kupiłem u nich Note 3, ale dotarłem do opisów przygód ich klientów już po zakupie. Już dawno powinni trafić na czarna listę.

Zapomniałem dodać, ze pół dnia nie mogłem sie do nich dodzwonić i to wzbudziło moje podejrzenia.

Edytowane przez dr_avalanche
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja jestem zadowolony telefon miałem na drugi dzień żadnych problemów, power bank też od nich zamówiłem także złego słowa powiedzieć nie mogę... telefonicznie mnie tylko poinformowano, że miui pl będę musiał sobie wgrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecamy sklepu bo na telefonie ma syf? Choc mozna prosic o nie wgrywanie tego. A co sklepami co migaja sie ze swoja "serwisowa gwarancja"?

Sprzedawcy którzy biorą kasę i cisza przez długi czas. I wiele innych przypadków, których nie rozwiąże siedzenie 1dnia przed kompem aby wgrac oprogramowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bohyn , to dawaj tutaj namiary to i takie sklepy będą.

Wątek powstał na bazie doświadczeń osób, które wyraziły opinie na forum i takie, a nie inne sklepy są póki co wymienione.

Nikt lektury, pt "Nie polecam" nie bierze z czeluści internetu

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecamy sklepu bo na telefonie ma syf? Choc mozna prosic o nie wgrywanie tego. A co sklepami co migaja sie ze swoja "serwisowa gwarancja"?

Sprzedawcy którzy biorą kasę i cisza przez długi czas. I wiele innych przypadków, których nie rozwiąże siedzenie 1dnia przed kompem aby wgrac oprogramowanie. 

Soft to jeden z wielu. Jak masz inne propozycje to pisz. Po to właśnie jest ten wątek.

Btw można prosić ale 90% ludzi się nie zna i tego nie robi. Wiem to od strony mojego serwisu.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Madzia86 Nie. Tak nie działa ten temat. O bezpiecznikach itp nic nie zostało potwierdzone. 1 przypadek. Chyba nie myślisz, że za 1 przypadek Buriza trafi tu na listę. Prędzej ty tu trafisz...

10 godzin temu, marcin19883 napisał:

Ludzie kupujący telefony z zagranicy, jednak musza mieć jakieś pojęcie co kupują. Wiadomo, że od razu trzeba czysty wgrać. Wszędzie tak jest, że fabryczny jest zanieczyszczony.

ibuygou, xfs wgrywają nasz przygotowany dla nich xiaomi.eu (multilang). Chyba, że to nowe telefony z zablokowanym bootloaderem wtedy jest nieruszany system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Madzia86 Nie. Tak nie działa ten temat. O bezpiecznikach itp nic nie zostało potwierdzone. 1 przypadek. Chyba nie myślisz, że za 1 przypadek Buriza trafi tu na listę. Prędzej ty tu trafisz...

ibuygou, xfs wgrywają nasz przygotowany dla nich xiaomi.eu (multilang). Chyba, że to nowe telefony z zablokowanym bootloaderem wtedy jest nieruszany system.

Polscy sprzedawcy kupują gdzie najtaniej i tak jak dostali sprzedają dalej. Trzeba mieć tego świadomość.

Wysłane z Xiaomi Redmi 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marcin19883 napisał:

Polscy sprzedawcy kupują gdzie najtaniej i tak jak dostali sprzedają dalej. Trzeba mieć tego świadomość.

Wysłane z Xiaomi Redmi 2

Czyli usprawiedliwiajmy sprzedawcę, bo kupuje i sprzedaje syf? Jeżeli ktoś chce sprzedawać telefony Xiaomi, czy jakiekolwiek inne chińczyki, to niech wie co sprzedaje, a nie wykręca się "tak dostaliśmy". Jeżeli są takie sklepy jak Technos, czy A4U, które potrafią wgrać właściwy, sprawny i bezpieczny soft oraz sprzedawać w przystępnej cenie, to dlaczego inni mają tego nie robić, co więcej, ma się ich "usprawiedliwiać" cwanym chińczykiem? Masa ludzi kupuje telefon i nawet na fora nie zagląda tylko... używa... a potem się słyszy, że "Xiaomi to szmelc", jak sprzedawcy nam syf w sofcie serwują...

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nezumi napisał:

Czyli usprawiedliwiajmy sprzedawcę, bo kupuje i sprzedaje syf? Jeżeli ktoś chce sprzedawać telefony Xiaomi, czy jakiekolwiek inne chińczyki, to niech wie co sprzedaje, a nie wykręca się "tak dostaliśmy". Jeżeli są takie sklepy jak Technos, czy A4U, które potrafią wgrać właściwy, sprawny i bezpieczny soft oraz sprzedawać w przystępnej cenie, to dlaczego inni mają tego nie robić, co więcej, ma się ich "usprawiedliwiać" cwanym chińczykiem? Masa ludzi kupuje telefon i nawet na fora nie zagląda tylko... używa... a potem się słyszy, że "Xiaomi to szmelc", jak sprzedawcy nam syf w sofcie serwują...

 

Ja nikogo nie usprawiedliwiam. Tylko mówię jak w Polsce jest. Nigdy się nie spotkałem, żeby sprzedawca wgrywał soft w jakimkolwiek telefonie w Polsce przed kupnem. Ja się ciesze, że telefon cały i zdrowy doszedł do mnie. Taka mentalność, że człowiek musi się bać, czy telefon będzie sprawny, bo potem ciężko z gwarancją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zaktualizować który sklep/sprzedawca wgrywa polskie miui,to na początek odnośnie polecania...kwestie uznawania gwarancji, podejścia sprzedawców do klienta to już każdy musi sam sobie doczytać, bo zaraz z tego tematu zrobi się dokładnie ten sam wątek co w opiniach o sklepach/ sprzedawcach...zacznie się wylewanie żalów, frustracji, oskarżeń. Wydaje mi się, że lepszym byłoby podawać suche fakty, czyli np.jak podałem wyżej...podział na sklepy wgrywające/ nie wgrywające...resztę kryteriów to już pozostawiam inwencji moderatorów/adminów.

Edytowane przez b_olton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie. Wg. mnie dobry i mocny sprzedawca. Odpisuje na maile do 30min (jak się trafi, że akurat jest na poczcie to nawet kilka min), wysyłka natychmiastowa, wgrane MIUIPolska bez syfu.

Masz 69 postów (͡° ͜ʖ ͡°) z czego 90% dotyczy burizy. Szkoda, że to wszystko co ty tu wypisujesz, jaki on to ch... jest nie przekłada się na komentarze na allegro.

19 godzin temu, Acid napisał:

@Madzia86 Nie. Tak nie działa ten temat. O bezpiecznikach itp nic nie zostało potwierdzone. 1 przypadek. Chyba nie myślisz, że za 1 przypadek Buriza trafi tu na listę. Prędzej ty tu trafisz...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Madzia86 napisał:

Widzisz po to jest forum by się dzielić swoimi spostrzeżeniami na allegro system komentarzy jest tragiczny. Tak sobie teraz przeglądam temat burizy i nie ma śladu o tym porysowanym refubie. Czyli komuna wraca dobrze posmarujesz teczka znika

Wszyscy wiedzą/widzą żeś troll. 

U Burizy kupują dziesiątki jak nie setki osób i tylko Ty nie masz co robić w życiu i oczerniasz go, więc nie dziw się że ludzie patrzą na Twe poczynania i wypociny z litością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tam i wiem, że telefonu tam nie kupie, rzeczywiście oprogramowanie jest syfiaste ale w miare szybko się zorientowałem i zainstalowałem MIUI Polska, wygrywają jakieś oprogramowanie mające Clean Mastera nie do usunięcia... A po 2 długi czas oczekiwania na dany telefon choć się teraz poprawiło bo zmienili dostawce, tam jedynie można kupować jakieś akcesoria bo jest tanio :)

I telefon jest w 100% oryginalny sprawdzony na stronie Xiaomi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/4/2016o14:08, Nezumi napisał:

Czyli usprawiedliwiajmy sprzedawcę, bo kupuje i sprzedaje syf? Jeżeli ktoś chce sprzedawać telefony Xiaomi, czy jakiekolwiek inne chińczyki, to niech wie co sprzedaje, a nie wykręca się "tak dostaliśmy". Jeżeli są takie sklepy jak Technos, czy A4U, które potrafią wgrać właściwy, sprawny i bezpieczny soft oraz sprzedawać w przystępnej cenie, to dlaczego inni mają tego nie robić, co więcej, ma się ich "usprawiedliwiać" cwanym chińczykiem? Masa ludzi kupuje telefon i nawet na fora nie zagląda tylko... używa... a potem się słyszy, że "Xiaomi to szmelc", jak sprzedawcy nam syf w sofcie serwują...

 

Ja niestety kupiłem i wiem, że ich oprogramowanie jest nafaszerowane badziewnymi aplikacjami, jeżeli sprzedają telefony powinni chociaż zostawiać ORYGINALNY soft.. No ale cóż.. Czy są jakieś sklepy z LUDZKIMI cenami które oferują możliwość zapłacenia za pobraniem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaciekFed napisał:

Ja niestety kupiłem i wiem, że ich oprogramowanie jest nafaszerowane badziewnymi aplikacjami, jeżeli sprzedają telefony powinni chociaż zostawiać ORYGINALNY soft.. No ale cóż.. Czy są jakieś sklepy z LUDZKIMI cenami które oferują możliwość zapłacenia za pobraniem??

XFS, Technos, A4U...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nezumi napisał:

Za "profesjonalizm" się płaci niestety :D. Zawsze pewny towar, pewna gwarancja, świetny kontakt, więc cóż :P. Ceny są.. raczej bym rzekł normalne, niskie ma XFS i Technos :D.

Xfs ma dobrą propozycje, zamierzam kupić Power Bank 20 000 mAh, a wiadomo coś o dostępności MI4S black w wyżej wymienionych sklepach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaciekFed napisał:

Xfs ma dobrą propozycje, zamierzam kupić Power Bank 20 000 mAh, a wiadomo coś o dostępności MI4S black w wyżej wymienionych sklepach??

"Jak będzie, to będzie, ni szybciej, ni później, tylko właśnie wtedy" że się ośmielę cytować klasyka :D.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Madzia86 napisał:

na allegro system komentarzy jest tragiczny

Co w tym tragicznego? Wystawiając negatywny komentarz z odpowiednią adnotacją?

Jak by było tak jak opisujesz to już dawno byś wytoczył spór na allegro i dążył do zablokowania konta.

Miałem podobną sytuację. I po miesiącu udało mi się wywalczyć blokadę konta sprzedającego. Bo oszukał mnie i inną osobę.

Więc jak ma on wszystkich w poważaniu i każdy dostaje bezpiecznik lub pudełko to zgadaj się z tym gościem. Spór na allegro, wymiana maili i po problemie.

 

//edit

A co do samego MIUI co instaluje buriza/xon24 to prawdziwe, czyste MIUIPolska. Ja miałem wersję z października. A sam telefon wysłany na nowy rok.

Edytowane przez Pietr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami nóż mi się otwiera w kieszeni jak czytam niektóre komentarze! Wszyscy chcą tanio, szybko i dobrze ale tak się nie da proszę państwa! Chcesz tanio? Kup w Chinach i czekaj na przesyłkę, chcesz szybko? Kup gdziekolwiek w Polsce. Chcesz dobrze? Zapłać więcej i miej święty spokój.

Jak widać po opiniach na forum są dobrzy (i nie najtansi) sprzedawcy ale są i janusze biznesu jak firma której dotyczy wątek. Od klienta zależy która firmę wybierze. Zakup telefonu to nie zakup bułki w sklepie. Telefon ma posłużyć min. rok, może dwa albo i trzy lata. Warto chyba poświęcić trochę czasu na znalezienie solidnego sprzedawcy i dołożyć stówe lub dwie żeby mieć pewność, że telefon posłuży nam tyle ile chcemy.

Na koniec stara rynkowa zasada:

Chcesz tanio i dobrze? Nie będzie szybko.

Chcesz tanio i szybko? Nie będzie dobrze.

Chcesz szybko i dobrze? Nie będzie tanio.

Jak ktoś szuka tanio, szybko i dobrze sam prosi się o kłopoty :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miroz81 napisał:

 

Czasami nóż mi się otwiera w kieszeni jak czytam niektóre komentarze! Wszyscy chcą tanio, szybko i dobrze ale tak się nie da proszę państwa! Chcesz tanio? Kup w Chinach i czekaj na przesyłkę, chcesz szybko? Kup gdziekolwiek w Polsce. Chcesz dobrze? Zapłać więcej i miej święty spokój.

Jak widać po opiniach na forum są dobrzy (i nie najtansi) sprzedawcy ale są i janusze biznesu jak firma której dotyczy wątek. Od klienta zależy która firmę wybierze. Zakup telefonu to nie zakup bułki w sklepie. Telefon ma posłużyć min. rok, może dwa albo i trzy lata. Warto chyba poświęcić trochę czasu na znalezienie solidnego sprzedawcy i dołożyć stówe lub dwie żeby mieć pewność, że telefon posłuży nam tyle ile chcemy.

Na koniec stara rynkowa zasada:

Chcesz tanio i dobrze? Nie będzie szybko.

Chcesz tanio i szybko? Nie będzie dobrze.

Chcesz szybko i dobrze? Nie będzie tanio.

Jak ktoś szuka tanio, szybko i dobrze sam prosi się o kłopoty :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dlatego warto kupować z zaufanych stron bo przynajmniej wiesz co kupujesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...