Skocz do zawartości

TWRP Redmi 3


jozek661

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, FromWP napisał:

Właśnie zainstalowałem 7.2.4.0 Miui by xiaomi.eu 7.2 (stabilna) i szczerze powiem,że dla mnie lepszy (mniej błędów) od tego  eu 6.3.17 . Mogę spokojnie polecić!

a zobacz prosze czy jak dostaniesz smsa i klikniesz 2x w niego na ekranie blokady

a potem na home

to nadal jest nie przeczytany jak w 7.2.3 czy jest jako przeczytany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona gada przez swojego Redmi2, a to zawsze trochę trwa! Jak skończy to mi coś wyśle i sprawdzę jak to się zachowuje!

 

Już sprawdziłem, dwa razy tapnięty na ekranie blokady, po odblokowaniu jest jako przeczytany! Czyli chyba działa jak powinno!

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że 7.2.4.0 nie jest w pełni przetłumaczony. Np. przy wyborze aplikacji w Oszczędzaniu baterii mamy do wyboru: Sugerowane ustawienia i Custom (z nieprzetłumaczonym opisem).

Inna sprawa, czy wie ktoś może jak sprawdzić czy bootloader jest aby na pewno odblokowany? MiFlashUnlock i *#*#7378423#*#* odpadają gdyż nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cukru napisał:

@cincin27 Problem polega na tym, że ja ją włączyłem i gdy QuickPic chce poprosić o pozwolenie na modyfikacje na karcie SD to te Dokumenty przelatują dosłownie przez sekundę i od razu je wywala. Na Xiaomi.EU 7.1.3.0 było to samo, ostatnio działało mi to chyba na 7.1.1.0.

Jeśli masz roota możesz pobrać z google store NextApp SDFix - to program który naprawia blokowanie zapisu karty SD

bo mi jedynie te Dokumenty pojawiły się na tyle długo że mogłem wybrać jakieś opcje na chińskim dev romie - na 7.2.4.0 i wcześniejszym xiaomi.eu nie działały te dokumenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arthurn napisał:

Co zrobiłeś że ci z tego ruszyło? Telefon odblokowany. Podmieniałem już twrp na cofface i leciałem skryptem z miui polska ale nadal to samo ten telefon z kablem

Jak widzisz telefon z kablem to jesteś w złym trybie i nigdy tego tak nie wgrasz! TWRP wgrywasz w trybie fastboot, czyli musisz mieć na ekranie chiśkiego ludzika z gwiazdą na czapce! Fastboota się uruchamia bodajże trzymając Volume- i równocześnie Power! Telefon z kablem to tryb Download!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Jak widzisz telefon z kablem to jesteś w złym trybie i nigdy tego tak nie wgrasz! TWRP wgrywasz w trybie fastboot, czyli musisz mieć na ekranie chiśkiego ludzika z gwiazdą na czapce! Fastboota się uruchamia bodajże trzymając Volume- i równocześnie Power! Telefon z kablem to tryb Download!

Fastboota nie da się pomylić, bo jest wielki napis fastboot na ekranie, ale tryb download to całkowicie czarny ekran. Telefon z kablem to chyba bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Znalazłem ciekawy poradnik dla zielonych m.inn. o Instalacji ROM-ów przy użyciu TWRP Recovery, który zawiera między innymi:
  • Jak uruchomić TWRP
  • Tworzenie kopii zapasowej [backup danych]
  • Pełne wipe systemu
  • Instalacja Romu
  • Przywrócenie backapu danych 
  • Poradnik pochodzi z forum Cyanmod.pl,    klik
Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .w poniedziałek kurier dostarczył redmi3.ładnie opakowane,obudowa nie skrzypi,wgrany rom MIUi by xiaomi.eu 7(stabilna)7.1.3.0(LHPCNCK) tłumaczenie Bartłomiej F.,Marcin M.,Kamil Z. miuipolska.p.bootloader chyba nadal zablokowany.Ostatnia sprawa co do TWRP recovery.Narazie nic na własną rękę nie wgrywałem,a po włączeniu wol+ ,power jest menu chyba z 7 okienek z chińskimi krzaczkami oraz 3 pozostale po angielsku: fasboot,recovery i download.Jestem kompletnie zielony więc proszę o info czy to oznacza że mam już wgrane TWRP czy nie?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. nie ma możliwości wgrania TWRP bez odblokowania bootloadera. Jeśli masz  zgodę to Miflashem wgraj dev i odblokuj; później twrp i xiaomi.eu
Jak nie masz zgody to Miflashem wgraj sobie xiaomi.eu na zablokowany bootloader i złóż wniosek o odblokowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cincin27 napisał:

On już ma przecież zainstalowany ten rom xiaomi.eu dla zablokowanego bootloadera.

 

 

W sumie racja. Ale np pierwsze sztuki, pierwsze tłumaczenia np od goldiego też miały wzmiankę że jest to miuipolska, a faktycznie było kulawe tłumaczenie któremu daleko do xiaomi.eu
Ja wyznaję zasadę nowy telefon=flashowanie. Lepiej mieć pewność co siedzi w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, darson008 napisał:

to co mam zrobić,aby tylko aktualizować MIUI z poziomu telefonu?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

To co ci piszę - odblokować bootloader, wgrać twrp i xiaomi.eu. Bez tego nie będziesz miał aktualizacji. Chyba że na oficjalnym romie bez pl języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie da rady pobrać w zipie i recznie aktualizować?W aplikacji Aktualizacje ma sprawdzanie dostepnosci w miuipolska i ta wersja jest jako ostatnia stabilna.Są jeszcze opcje :

-Pobierz aktualizacje xiaomi.eu

przy próbie pobrania komunikat błąd pobierania

-Zainstalujj aktualizacje z pliku zip

Włącz recovery itp.

Może wystarczyłoby pobrać MIUI w zipie i zainstalować?

Sory że tak zamylam ,ale nie chce narazie zbyt ingerować w system.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jarekm95 napisał:

Miflashem wgraj dev i odblokuj; później twrp i xiaomi.eu

 

6 godzin temu, jarekm95 napisał:

To co ci piszę - odblokować bootloader, wgrać twrp i xiaomi.eu. Bez tego nie będziesz miał aktualizacji.

 

4 godziny temu, jarekm95 napisał:

Kolejny raz piszę: nie wgrasz aktualizacji xiaomi.eu bez odblokowania bootloadera.

Mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Wgrałem najnowszy TWRP 3.0.2 (http://en.miui.com/thread-238071-1-1.html)
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak wykonać polecenie: adb disable-verity
Po wydaniu polecenia: adb root tel odłącza się od PC i następnie polecenie wywala błąd połączenia urządzenia, dopiero po restarcie go widać.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, FromWP napisał:

Wgrajcie twrpcofface20160318 zawsze używam tego jak mi źle działają te en.

 

10 godzin temu, rabeat napisał:

Poszło :) Dzięki wielkie!

Ja wgrałem niedawno to:
http://en.miui.com/thread-238071-1-1.html

Śmiga bez problemu i ma język polski ;)

Edytowane przez hUBI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...