Skocz do zawartości

TWRP Redmi 3


jozek661

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

O tym fakcie nie wiedziałem.
Sms z zgodą na odblokowanie więc wcześniej nawet nie próbowałem.
Podczas instalacji TWRP krok po kroku wykonuję skrypt

ss1.png

Po ostatnim kroku mam coś takiego(img.jpg). Próbuję to przeskoczyć od 2 godzin i nic :-(
img.jpg

Edytowane przez Quales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga !

wraz z twrp zinstalowało superSU - nieopatrznie wlazlem w aplikacje i kliknalem aby dokonczyc instalacje superSU - to wywaliło TWRP z systemu, musiałem zainstalować ponownie

 

edit: ma ktoś pomysł jak zrobić roota?

Edytowane przez jozek661
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak usunąć to superSU może?
Wgrałem rom 6.3.17 z xiaomi.eu i po zainstalowaniu wszystko działa, ale TWRP też mi wywaliło i nie da sie ponownie zainstalować, flashify sie zacina jak chce wybrać plik

Edytowane przez blante
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie wystarczy tym instalatorem supersu pobrać najnowszą wersje  potem reboot > recovery który zainstaluje te pliki supersu i root śmiga

przynajmniej u mnie     ;)

 

a co do zniknięcia twrp... hmm wygląda na to że ten rom xiaomiEU ma w sobie plik recovery który wgrywa i nie jest to twrp - temu się traci

więc po wrzuceniu xiaomi_eu najnowszego trzeba wgrać twrp jeszcze raz i już zostanie

niezależnie czy z root czy nie - to nie jest powiązane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, d00lar napisał:

generalnie wystarczy tym instalatorem supersu pobrać najnowszą wersje  potem reboot > recovery który zainstaluje te pliki supersu i root śmiga

przynajmniej u mnie     ;)

 

a co do zniknięcia twrp... hmm wygląda na to że ten rom xiaomiEU ma w sobie plik recovery który wgrywa i nie jest to twrp - temu się traci

więc po wrzuceniu xiaomi_eu najnowszego trzeba wgrać twrp jeszcze raz i już zostanie

niezależnie czy z root czy nie - to nie jest powiązane

a wgrywałeś na tym romie już recovery? bo tak jak pisałem u mnie sie nie da, przynajmniej przez flashify

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co robię źle. Proszę o wyrozumiałość, ale dla mnie to magia. Oczywiście bootloader odblokowałem jakimś cudem. 
1 Rozpakowałem i otworzyłem- MiuiPolska instalator recovery
2 Skopiowałem do niego tak jak załączonym zrzucie ekranu: cofface_recovery_ido_twrp.img z rozpakowanego wcześniej twrpcofface20160318   
3 wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy) - też załączyłem zrzut
4 Wpisałem: Flash_TWRP.bat i podłączyłem telefon, który został wykryty i enter
5 pojawił się mitu naprawiający androida i wtedy enter. Pisze, że niby instalacja twrp i gotowe
6 Po restarcie nie wchodzi do recovery tylko uruchamia się normalnie telefon
Proszę o jakiś poradnik dla tępych krok po kroku jak wgrać to twrp i rom 
 

Zrzut ekranu (17).png

Zrzut ekranu (14).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, d00lar napisał:

przecież pisze ci device not found

telefon podłącz w trybie fastboot

Telefon mam w fastboot! i niby zainstalowało się  twrp. Pisze, że gotowe naciśnij dowolny klawisz. To naciskam i wtedy następuje restart telefonu. Jak naciskam znowu enter pisze error: device offline.
Powtarzam wszystko od nowa do momentu  (gotowe naciśnij dowolny klawisz)
Naciskam klawisz i znowu restart wciskam power i vol + by wejść w recovery (power i vol - też próbowałem, ale po co znowu do fastboota? chcę do recovery) i zamiast wejść do twrp, pojawiają się przyciski gdzie mogę wybrać fastboot, download czy recovery. No to wybieram recovery i pojawia się telefon z podpiętym  kablem.
Wciskam enter i znowu restartuje, znowu enter i c:\users.... i tak w koło
Zrzut niżej

Zrzut ekranu (18).png

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest juz nowe poprawione TWRP z pl językiem - polecam - https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911973972

 

jak macie stare twrp to

wrzucic nowe do pamieci lub na karte

wejsc w twrp

kliknac instal

wybrac instal image - wskazac obraz twrp ;-)

Edytowane przez jozek661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeżyłem chwile grozy z TWRP spolszczonym z linku od Acida (pierwsza wersja). Wgrało się, ale już przy próbie backupu wywaliło system i się zapętlił. Tylko znaczek Mi i restarty. Na szczęście to chiński sobie poradziło i telefon wrócił do życia! Znaczy to nowe " jest juz nowe poprawione TWRP z pl językiem - polecam - https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911973972 " jest już działające?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, d00lar napisał:

wpisz fastboot devices 

kiedy masz tele w tym trybie podpięty i wrzuć screena

O to chodzi?

Zrzut ekranu (19).png

 

Gdy sprawdzam poprawność działania adb to pisze (zrzut ekranu) 

Zrzut ekranu (20).png

ale gdy wpisze  list of devices attached to widzę jakiś problem w tłumaczeniu translatora (Lista ta nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy)

Zrzut ekranu (21).png

Gdy wpiszę ( adb reboot recovery) to telefon uruchamia się i widzę na ekranie telefon z podpiętym kablem, a tak chyba nie powinno być?

Edytowane przez moon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, FromWP napisał:

Przeżyłem chwile grozy z TWRP spolszczonym z linku od Acida (pierwsza wersja). Wgrało się, ale już przy próbie backupu wywaliło system i się zapętlił. Tylko znaczek Mi i restarty. Na szczęście to chiński sobie poradziło i telefon wrócił do życia! Znaczy to nowe " jest juz nowe poprawione TWRP z pl językiem - polecam - https://www.androidfilehost.com/?fid=24438995911973972 " jest już działające?

tak, działa, mam zainstalowane ;-)

a ma ktos zainstalowane miui 7.2? rom juz jest https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995301430

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, cincin27 napisał:

@cukru @FromWP

Które recovery instalowaliście? To: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995299848 ?

Ja instalowałem chińskim bo takie mi zostało po instalacji romu od Acida z poziomu updatera Miui. Już trochę testowałem i jak dla mnie to na razie najlepszy ROM z dotychczasowych. Chyba chwilowo dam sobie spokój z ogrzewaniem w ramach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też widzi, a np na  eu 6.3.17 Whatsapp nie widział! Nawet Mi pilot działa bez reinstalacji. Jakiś błąd w zarządzaniu kontaktami rzeczywiście jest, przy kilku kontach można wybrać albo wszystkie, albo tylko jedno z kont. I tak jest lepiej niż w  eu 6.3.1

8 minut temu, cincin27 napisał:

U mnie widzi.. Tylko trzeba w Menu->Wyświetlanie kontaktów włączyć opcję Pokaż kontakty na SIM i Pokaż kontakty z numerami

@FromWP

Faktycznie telefon po zainstalowaniu tego romu v7.2.4.0 chodzi trochę szybciej.

Czy szybciej to nie wiem, ale mniej błędów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...