Skocz do zawartości

Problem z mikrofonem xiaomi mi4


Tomimr13

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam teraz jak zrobić ale to proste. Zdejmujemy tylna budowę najlepiej jakimś przylepnym klipsem. Ja użyłem uchwytu od nawigacji.

Nad aparatem masz taką dziurkę milimetrowa i zaklejasz ja kawałkiem taśmy. Ja użyłem na oko 5x5 mm. Zakładasz obudowę i już

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś nowe obserwacje i wnioski co z tym zrobić?

Dwa dni miałem spokoju, dziś od rana znowu lipa. Nawet z gościem z biura obsługi play ciężko było się dogadać, włączył mi zasięg Orange, chociaż nic to nie dało.

Robiłem diagnostykę, mikrofon i głośnik działają ok, stymulacja rozmowy również. Nie jestem tylko pewien działania mikrofonu nad aparatem. Może ktoś sprawdzić w diagnostyce czy mówiąc do tylnego mikrofonu słychać wyraźnie mowę w głośniku?

Wydawało mi się, że ostatnia poprawa była po zmianie z WCDMA only na WCDMA preferred, ale teraz nic to nie daje. Z resztą i tak po pewnym czasie zmienia się na wcdma only

3ffedff7545b47571efebbf14ab3d222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z głosem w Mi4. Wersja MIUI 5.12.17. Problem pojawił się wczoraj po wymianie wyświetlacza. Jak odbieram/ dzwonię to nie słyszę głosu (mnie słychać), chyba że włączę głośnomówiący. Może ktoś coś podpowiedzieć? Wchodziłem w  diagnostykę przez *#*#6484#*#* i przy symulacji rozmowy nic nie słychać...

Edytowane przez titekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja doszedłem do tego że problem z głosem mam tylko jak dzwonię do ludzi co mają PLAY (moja karta też z play (virgin)).

Dzwoniłem do Virgin, ale mnie spławili. Kazali sprawdzić czy na jakich sieciach się tak dzieje (Virgin może działać też na t-mobile i innych) tylko że po zmianie sieci czy taka jak już pisałem po restarcie tel. przez jakiś czas słychać dobrze, więc mogę się tak sprawdzać do usranej śmierci szczególnie że tel./karty używa inna osoba (nie zawsze mam dostęp do tel.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się wykonać testy

W nawiązaniu do rozmowy z przed kilu dni przesyłam więcej danych, o które Państwo prosili.
Podczas połączenia pomiędzy dwoma nr z sieci virgin (tyczy się też nr z play) gdy dzwonie z nr 1 kiepsko mnie rozmówcy słyszą, są trzaski generalnie rozmówca nic nie rozumi.
Oba nr pochodzą z sieci virgin
 
Testowałem w dniu 11.09.2016
19:44 połączenie z nr 1 połczony do stacji virgin
drugi nr. 2 do stacji virgin - kiepsko słychać z nr 1
19:50 to samo co wyżej
 
19:51 nr 2 podłączony do stacja t-mobile, 1 nadal do stacji virgin - słychać dobrze
 
20:10 nr 2 podłączony do stacja virgin, 1 nadal do stacji virgin - słychać źle
 
20:15 nr 2 podłączony do stacja t-mobile, 1  podłączony do stacja t-mobile - słychać dobrze
 
20:16 nr 2 podłączony do stacja virgin , 1  podłączony do stacja virgin - słychać źle
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem ten sam problem co u Was. Długo się męczyłem i nie dałem już rady- przeszedłem na CM13. Jakość rozmów zupełnie inna. Nic nie trzeszczy i nie przerywa - rozmówcy nie narzekają jak na miui że mnie nie słyszą. Z tym mikrofonem to ciekawa sprawa ponieważ jak wchodziłem w diagnostykę i robiłem test mikrofonu głównego to przerywało mi tak jak podczas rozmowy. Sądzę że wina była po stronie oprogramowania a nie sieci komórkowej. Może kiedyś wrócę do miui- jeśli podstawowe funkcje telefonu będą niezawodne. Póki co się sparzyłem. Także instalujcie CM 13 i sobie sprawdźcie. Problem jakości rozmów zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Mam play od 2006 abonament, wiec i w mi4 uzywam playa i 95% czasu mam zasieg play. Mialem tez jakis czas karte orange i tez bylo ok

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

To ja już nie wiem co jest nie tak. W moim przypadki ewidentnie widać że tylko jak oba telefony są podłączone do nadajnika VIRGIN to jest problem.

Edytowane przez skwaruch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

W tym chińskim wynalazku problem z mikrofonem to już chyba norma, bo dużo ludzi o tym pisze niestety.
Sam mikrofon jest ok, bo można normalnie rozmawiać przez Messengera, ale podstawowa funkcja telefonu kuleje.... Dłuższy czas było ok, ale od kilku dni znowu z nikim nie mogę się dogadać, a nie będę przecież jak głupek chodził na głośnomówiącym :-P
Co dziwne, przez kilka godzin było dziś ok - taki zbieg okoliczności, bo rozkręcałem tel, żeby sprawdzić taśmę wyświetlacza i wyjąłem na chwilę tę blaszkę przy korpusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja już nie mam pomysłu, o co może chodzić. Jak dzwonię do innych, to nie słyszą mnie wyraźnie, tylko echo takie. Instalowałem RR oraz Lineage OS - problem dalej występuje. Jak wrócić do starego ROMu, gdzie była możliwość wyłączania redukcji szumów? Nie mogę znaleźć takiego romu, aby zainstalować go via MiFlash. Możecie podrzucić linkiem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne, znalazłem już. Ogólnie to imo ten telefon/rom to badziew. Miałem wiele telefonów i tylko z tym mam tyle problemów. Co to za telefon, gdzie nie mogę normalnie rozmawiać? To jego główna funkcja, której nawet nie spełnia z najnowszymi romami. Wróciłem do romu opartego na Androidzie 4.4, wyłączyłem tę zdupczoną redukcję szumów i jakoś idzie rozmawiać. Jednak dalej tego nie pojmuję dlaczego nie jest to naprawione w MIUI 8, albo przynajmniej dlaczego usunęli opcję redukcji szumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam 

W aplikacjach typu skype nie działa mi w ogóle mikrofon - ten na odległość żeby mówić - jeśli przełącze na słuchawke i będe rozmawiał przykładając tel do głowy to jest ok. 

Odziwo przy normalnej rozmowie telefonicznej mikrofon działa zdalnie (głośniomówiący czy jak się to nazywa). Problem występuje jedynie we wszystkich aplikacjach jak skype.

Ktoś może miał podobny problem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...